Czas na zmiany – czyli przebudowa strony internetowej Twojej firmy

Każdy przedsiębiorca dbający o dobry wizerunek swojej firmy w Internecie, na pewno stanie w końcu przed decyzją dotyczącą przebudowy firmowej strony internetowej. Ta myśl może być równie ekscytująca, co martwiąca i niosąca za sobą wątpliwości czy to aby na pewno odpowiedni moment? Należy pamiętać jednak, że regularne aktualizowanie strony internetowej, buduje przewagę konkurencyjną i dobrze wpływa na jej widoczność w sieci. Jeśli przez kilka lat nie odświeżałeś firmowej witryny, prawdopodobnie jest to najwyższy moment. Oto kilka powodów, z uwagi na które przebudowa strony internetowej przez specjalistów może okazać się konieczna.

1. Brak responsywności – strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Znacząca i coraz większa część ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych. Taka tendencja sprawia, że responsywność stron internetowych staje się koniecznością. Jeśli nie posiadasz wersji mobilnej strony internetowej tracisz olbrzymią ilość ruchu, a współczynnik odrzuceń na Twojej stronie internetowej rośnie. Jest to pierwszy argument za tym, że przebudowa strony internetowej czeka Cię lada chwila.

2. Wykorzystanie technologii Flash

Z technologii Flash zrezygnowano już kilka lat temu. Dziś są już blokowane przez sporą część urządzeń i przeglądarek. To technologia która dostarczała ciekawych wrażeń użytkownikowi, jednak charakteryzowała się zdecydowanie niską wydajnością na urządzeniach mobilnych i niskim bezpieczeństwem. Posiadała ona wiele luk, które niejednokrotnie zostawały wykorzystywane przez cyberprzestępców.

3. Brak panelu zarządzania treścią CMS

Łatwy w obsłudze i intuicyjny panel CMS to już w dzisiejszych czasach podstawa każdej strony internetowej. Pozwala to na zminimalizowanie kosztów poprzez samodzielne zarządzanie stroną www. CMS służy do edycji strony internetowej i zawartych na niej treści z poziomu panelu administracyjnego.

4. Niski współczynnik konwersji

Jeśli współczynnik konwersji na stronie internetowej jest niski, być może powodem jest niewłaściwie zaprojektowana strona internetowa. Niezwykle istotnymi aspektami przy tworzeniu projektu graficznego jest zadbanie o odpowiednią czytelność i przejrzystość. Prawidłowo zaprojektowane przyciski C2A oraz ciekawa grafika z pewnością pozytywnie wpływają na współczynnik konwersji na stronie www. Warto pamiętać również, że niespójna i nieestetyczna strona może być uznawana przez użytkownika za niebezpieczną i nie wartą zaufania.

5. Szybkość ładowania strony nie jest zadowalająca

Szybkość ładowania strony to niezwykle znaczący czynnik, który przekłada się na zachowania klientów na stronie. Długi czas ładowania strony wywołuje negatywne emocje związane z jej użytkowaniem. Wpływa również na ilość dokonywanych konwersji. Na szybkość ładowania witryny wpływa wiele czynników takich jak m.in. nieodpowiednio zoptymalizowane zdjęcia czy słaby serwer. Warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas aktualizacji strony internetowej.

Tworzenie stron internetowych

6. Witryna nie spełnia potrzeb firmy

Być może strona Twojej firmy powstała wiele lat temu, podczas gdy dziś zakres Twoich usług znacznie się poszerzył. Być może zacząłeś sprzedawać produkty? Bądź rozszerzyłeś działalność o kolejne branże? Każdy z tych powodów może prowadzić do potrzeby odświeżenia firmowej witryny lub poszerzenia jej o kolejne funkcjonalności. Szeroki wachlarz usług e-commerce pozwoli w łatwy sposób połączyć funkcje strony informacyjnej równocześnie nadając jej sprzedażowy charakter.

Przebudowa strony internetowej szansą na rozwój firmy

Odświeżenie i przebudowa strony internetowej powinno być poprzedzone dokładną analizą słabych i mocnych stron aktualnej witryny oraz potrzeb klientów. Wymaga to profesjonalnego podejścia do tematu i fachowej wiedzy. Wybierając więc rzetelną agencję digital, możesz być pewien że wyprzedzisz o krok swoją konkurencję i wzmocnisz współczynnik konwersji. Astrabit z przyjemnością podejmie to wyzwanie i pomoże Ci skutecznie odświeżyć wizerunek Twojej firmy w sieci, skupiając się jednocześnie na celach biznesowych Twojej firmy. Zobacz naszą ofertę i przekonaj się sam!