Audyt sklepu internetowego

Czym jest nasz audyt sklepu internetowego?

Nasz audyt sklepu internetowego to usługa, która jest w stanie bardzo dokładnie przeanalizować sklep naszego klienta. Zakłada ona spojrzenie zarówno na techniczne jego aspekty, jak i te ściśle kierunkowe. Sprawdza zatem nie tylko poprawność kodu, ale też jakość treści w jego obrębie, optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych. Bierze też pod uwagę takie aspekty jak UX (User Experience) czy działania marketingowe. Co więcej, bada konkurencję i pozwala obrać odpowiednią ścieżkę dalszego rozwoju. Takiego, który jest w stanie przynieść wymierne korzyści w postaci większej ilości konwersji. Nasz audyt to zatem bardziej konsultacja, która skupia się na dogłębnej analizie i stanowi świetną bazę do dalszego działania z rozwojem sklepu. Robi to w sposób bardziej kompleksowy aniżeli dowolny inny oferowany przez konkurencję. Również ten płatny.

UMÓW SIĘ NA AUDYT

Co wyróżnia nasz audyt sklepu internetowego?

 • Szerokie spektrum. Sklep internetowy to nie tylko sprzedaż. To mnóstwo innych procesów, każdego z których staramy się dotknąć w naszym audycie. Zależy nam na tym, by dostarczyć najwięcej informacji i wskazówek, których wzięcie pod uwagę przyniesie rzeczywisty efekt.
 • Cenna wiedza. Nie dajemy przynęty. Dajemy wędkę. Zdajemy sobie sprawę, że to klient musi wiedzieć więcej na temat działania swojego sklepu internetowego i możliwości jego usprawnienia. Tylko wtedy będzie w stanie zrozumieć istotę niektórych procesów sugerowanych właśnie przez nasz audyt. Dlatego też zawieramy w nim nie tylko wskazówki i porady, ale i wyjaśnienia podstaw pewnych rzeczy.
 • Brak charakteru sprzedażowego. Nasz bezpłatny audyt nie jest czymś nachalnie promującym proponowane przez nas usługi. Skupiamy się nie na marketingu, ale na zwiększeniu świadomości klienta. Świadomości co do działań koniecznych do wykonania. Wkładamy w jego umysł mnóstwo wiedzy i chcemy, żeby był świadomy tego, co może osiągnąć. Czy to wchodząc z nami we współpracę, czy też robiąc to na własną rękę.

Kiedy powinieneś sięgnąć po nasz audyt?

 • Jeszcze zanim rozpoczniesz kampanię promocyjną – audyt jest w stanie sprawić, że odniesiesz z nią większy sukces przy dokładnie takim samym budżecie.
 • Po stworzeniu sklepu internetowego – audyt pozwoli Ci pozbyć się problemów już w zalążku i od początku działać w sposób w pełni zoptymalizowany pod zysk.
 • Gdy Twój sklep od dłuższego czasu nie był zmieniany – rynek e-commerce ewoluuje szybko. Konieczne jest bycie z tym na bieżąco i podejmowanie się odpowiednich działań przystosowujących go do współczesnego rynku. Audyt w tym pomoże.
 • Kiedy Twój sklep nie przynosi zysków – trzeba znaleźć przyczynę, a przede wszystkim wskazać sposobt na pozbycie się jej i odblokowanie sprzedaży.
 • Gdy nie ma zmiany w zyskach – dobry sklep internetowy to taki, który zarabia coraz więcej. Jeżeli nie jest tak w Twoim przypadku i czujesz, że złapał zastój, audyt jest dla Ciebie.

Korzyści, jakie uzyskasz po sięgnięciu po nasz bezpłatny audyt sklepu internetowego

 • Dowiesz się, który z aspektów Twojego sklepu internetowego wymaga poprawy, a na który położyć jeszcze większy nacisk.
 • Poznasz przyczyny tego, że sprzedaż znajduje się na takim, a nie innym poziomie.
 • Zrozumiesz, kiedy użytkownicy najczęściej opuszczają sklep i dlaczego mogą to robić.
 • Zbadasz, czy sklep internetowy spełnia wymogi bezpieczeństwa.
 • Zapoznasz się z kompleksowym porównaniem sklepu z konkurencją i dowiesz się, co robić, by ją prześcignąć.

Dlaczego konsultacja jest lepsza niż audyt sklepu internetowego?

Żaden audyt sklepu internetowego nie jest w stanie go „naprawić” i w bezpośredni sposób wywołać fali nowych klientów i konwersji. Nie jest też tego w stanie zrobić bardziej kompleksowa konsultacja, którą oferujemy. Potrafi ona jednak dostarczyć mnóstwa informacji, które będą w stanie się do tego przyczynić. Dzięki zastosowaniu się do porad i poprawie wskazanych niedociągnięć można osiągnąć wiele. Nasza profesjonalna konsultacja sprawi zatem, że:

Dowiesz się, co z technicznych rzeczy trzeba poprawić w sklepie

Nawet najlepiej zaprojektowany i najsprawniej działający sklep internetowy może posiadać pewne niedociągnięcia natury czysto technicznej, ale i użytkowej. Wielu spośród nich nie dostrzega się będąc jego właścicielem. Lwią część zauważa dopiero klient docelowy czy wyszukiwarka internetowa. Sprawy techniczne odbijają się bowiem nie tylko na konsumencie, ale i robotach umiejscawiających Twój sklep na określonych miejscach w wynikach wyszukiwania.

Zaoszczędzisz mnóstwo cennego czasu

Nasza firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu może zająć przeprowadzenie samodzielnego, dogłębnego i kompleksowego audytu. Nie mówiąc już o wdrożeniu jego założeń w życie. Czas ten warto poświęcić na to, na czym rzeczywiście się zna, nam powierzając to, w czym jesteśmy prawdziwymi specjalistami.

Dowiesz się, jak być o krok przed konkurencją

W żadnej branży nie działa się samotnie. Konkurencja nie śpi i z chęcią podbierze Ci każdego niezdecydowanego klienta. Z tym że nie musisz stać biernie. Nasz audyt sklepu internetowego pomoże Ci działać, nim będzie za późno.

Otrzymasz kompleksowy i indywidualnie stworzony raport

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy sklep jest inny. Podobnie zresztą jak jego dążenia, cele i motywacje. W związku z tym podchodzimy do tego jak najbardziej adekwatnie. Nie posługujemy się utartymi schematami, a podchodzimy do każdego sklepu jako do zgoła odmiennego tworu. Takiego, do którego trzeba podejść indywidualnie. Na bazie tego podejścia budujemy kompleksowy raport, wyłącznie z myślą o Twoim sklepie. Tutaj nie ma miejsca na nietrafione argumenty. Raport to same fakty i dane, z których można wyciągnąć daleko idące wnioski.

Co składa się na audyt sklepu internetowego?

Nasza firma w kontekście audytów sklepów internetowych działa prawdziwie kompleksowo. Choć obejmuje nimi niemal każdy podstawowy aspekt działania takowego, stara się przy tym zwrócić uwagę również na zaawansowane rzeczy. Nie zamyka się w obrębie jednego z wielu aspektów działania sklepu. Zamiast tego stara się ująć każdy, który może mieć znaczenie i realny wpływ na funkcjonowanie sklepu. Na naszą konsultację składają się wszystkie podstawowe elementy czterech różnych rodzajów audytu dla e-commerce. To, co inni oferują w postaci czterokrotnie płatnej, my zamieszczamy w jednym audycie. Całkowicie bezpłatnym.

 • Audyt techniczny – za jego pośrednictwem uzyskasz informacje na temat wszystkich kwestii technicznych wpływających na funkcjonowanie Twojego sklepu internetowego. Mowa tutaj chociażby o analizie czasu ładowania strony. Im on dłuższy, tym większe szanse na stracenie konkretnego klienta. Ci są dziś bowiem szalenie niecierpliwi. Audyt tego typu to nie tylko sprawdzenie tego czasu, ale i zasugerowanie rozwiązań mogących go skrócić. To samo tyczy się innych spraw czysto technicznych.
 • Audyt konkurencji – za sprawą tego audytu dowiesz się więcej na temat sklepów konkurencyjnych. Czemu klient miałby wybrać je zamiast Twojego? Czym się wyróżniają i czym królują nad Twoim? To właśnie tego typu audyt potrafi wytyczyć drogę ku efektywnemu rozwojowi. Ku rozwiązaniom, które przyczynią się do znacznie większych konwersji.
 • Audyt SEO – jeżeli zamierzasz istnieć, musisz dziś zwracać uwagę na pozycję w wyszukiwarkach. Audyt SEO przyda się do określenia, czy sklep jest odpowiednio zoptymalizowany właśnie pod pozycjonowanie. Analiza słów kluczowych, sprawdzenie treści na stronie, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Audyty tego typu bywają naprawdę obszerne. Są też na pewno konieczne – obecność Twojego sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania to współcześnie podstawa.
 • Audyt treści – ujęcie treści znajdujących się w sklepie jest podstawą każdego audytu. Sprawdza on, czy są one często czytane. Bada też, czy przekładają się na pozycjonowanie i czy na sprzedaż produktu. Ma również na celu określenie sposobu na to, by tak rzeczywiście było.

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat audytu sklepu internetowego

Jaki jest koszt profesjonalnego audytu sklepu internetowego?

Biorąc pod uwagę audyt e-commerce nie sposób jest nie zastanawiać się nad tym, ile tak właściwie się za niego zapłaci. Tak naprawdę wiele tu zależy od mnóstwa czynników. Nasza firma jest w stanie podjąć się wykonania dokładnego, kompleksowego i w pełni indywidualnego audytu sklepu całkowicie bezpłatnie. W takiej formie skupi się on na wszelkich najważniejszych aspektach i da wgląd na to, co w sklepie dałoby się poprawić. Naturalnie oferujemy możliwość wykonania dodatkowych analiz, badań oraz testów, chociażby tych pod kątem SEO. Cena wtedy zależy od stopnia skomplikowania całej analizy, ale i samego sklepu internetowego. Płatny audyt to rzecz dla osób najbardziej wymagających.

Czy audyt sklepu jest mi potrzebny?

Audyt sklepu internetowego tak właściwie jest czymś niemal kluczowym w całym procesie jego powstawania. Wszystko dlatego, że tak właściwie określa on potencjał sprzedaży (generowania konwersji) i pozwala go wykorzystać. Daje możliwość zapoznania się z konkurencją i obrania właściwej ścieżki rozwoju. To także podstawa w walce o lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i jeszcze skuteczniejszy marketing.

Co muszę dostarczyć, aby przeprowadzenie audytu było możliwe?

Nie potrzebujemy od Ciebie żadnych danych dostępowych do Twojego sklepu. Audyt przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpłatny znając wyłącznie jego adres, ale i najważniejsze cele związane z jego rozwojem. To ostatnie jest ważne, bo pozwala nam skupić się na konkretnych aspektach.

Jakie kroki należy wykonać już po audycie?

Sam w sobie audyt sklepu internetowego jest czymś, co wskazuje rzeczy wymagające działań – poprawy, kompletnej zmiany, zaimplementowania (w przypadku brakujących funkcjonalności). Znając już je należy przystąpić do wprowadzenia tych działań w życie. Nasza firma chętnie podejmie się tego zadania. Jako że działamy na rynku odpowiednio długo, doskonale wiemy, w czym leży problem i znamy na niego receptę. Nasz własny audyt sklepu internetowego sam w sobie świadczy o tym, że wiemy, jak sklep powinien działać i wyglądać. Często audyt niesie za sobą konieczność wdrożenia olbrzymich zmian. Czy to takich w designie, czy też w agencji SEO, z którą się współpracuje. Tutaj nie ma uniwersalnych schematów. Wszystko jest opracowywane na polu czysto indywidualnym.

Ile trwa przeprowadzenie audytu sklepu internetowego?

Staramy się na bieżąco obsługiwać naszych klientów, a na podesłanie im raportu dajemy sobie dwa tygodnie robocze. Raport przesyłamy za pośrednictwem maila, wraz z zaleceniami na temat zmian technicznych, ale i chociażby optymalizacji treści. W razie czego jesteśmy otwarci na dodatkowe pytania, które mogłyby narodzić się w międzyczasie.

Zapytaj o bezpłatny audyt sklepu internetowego

Nasi specjaliści skontaktują się, aby wspólnie z Tobą przeprowadzić audyt sklepu internetowego.

Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez firmę Astrabit Krzysztof Kowalski z siedzibą na ul. podłęska 7/24, 30-865 Kraków, w celu realizacji zgłoszenia i zgodnie z jego zakresem oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności i cookies.
4.9 / 5 ( 67 opinii )