E-commerce to branża, która rozwija się w bardzo szybkim tempie i stale prezentuje rozwiązania nowatorskie, nieszablonowe. Takie przyciągające tak klientów, jak i sprzedawców. Jednym z tego typu rozwiązań jest tak zwany marketplace, czyli miejsce stworzone z myślą o prezentacji oferty wielu sprzedawców jednocześnie. Takie agregowanie mnóstwa ofert jest korzystne zarówno dla osób robiących zakupy, jak i prowadzących właśnie sklepy. Dla tych ostatnich stanowić może dodatkowy kanał sprzedaży.

Sklep typu marketplace, zależnie od wybranej przez jego właściciela skali oraz modelu działania, potrafi być miejscem o bardzo szerokim i zróżnicowanym asortymencie, ale i takim specjalistycznym, zbierającym w sobie produkty z bardzo wąskiego grona kategorii. W tym wpisie postaramy się opisać, czym tak właściwie on jest w obu tych przypadkach. Przybliżymy jego podstawowe zalety i wady, wyjaśnimy schematy działania. Przedstawimy też wszystko to, co jest najistotniejsze przy podchodzeniu do korzystania właśnie z niego.

Czym jest marketplace?

Marketplace stanowi jedną z wielu działających na rynku platform e-commerce. Najbliżej jej do standardowego sklepu internetowego, bo za jego pośrednictwem również można dokonywać zakupów. Bez potrzeby bycia przekierowanym gdziekolwiek indziej. Z tym, że produkty do sklepu marketplace są dostarczane nie przez jednego, a przez wielu różnych sprzedawców. Właściciel platformy marketplace zajmuje się tylko przetwarzaniem transakcji oraz przekazywaniem ich do realizacji przez sprzedawcę, z którym współpracuje. Platforma marketplace to zatem miejsce, w którym klient zawiera umowę sprzedaży (lub świadczenia usług) bezpośrednio ze sprzedawcą, ale przy użyciu jednego wygodnego kanału pośredniczącego. Klient korzystający z tej platformy, posiadając jedno konto, może więc sięgać po produkty pochodzące od różnych marek – w tym samym miejscu.

Marketplace już z samej swojej nazwy narzuca pewną konwencję „targowiska”. Rzeczywiście, upodobniają go do takowego duże liczby zróżnicowanych produktów pochodzących od różnych dostawców. Sklepy typu marketplace mogą oferować produkty z wąskiej, branżowej palety albo też być miejscami bardziej ogólnymi, proponującymi artykuły z wielu różnych branż i kategorii. Różnić może się też podejście właściciela sklepu do tego tematu. Sam w sobie może on spróbować stworzyć własny marketplace w obrębie swojej platformy (pozwala na to najpopularniejsze PrestaShop – więcej o tym powiemy poniżej) lub dołączyć do innego, proponowanego przez jego właściciela. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Oba też wymagają podjęcia się zgoła odmiennych kroków.

Warto wiedzieć: marketplace’a nie można porównać do tak zwanych porównywarek cen. Choć one także agregują oferty różnych sprzedawców, służą ich porównywaniu i przekierowywaniu do sklepu docelowego celem finalizacji zakupu. Nie jest on też typowym sklepem internetowym, jednak znacznie bliżej mu właśnie do niego.

Jak działa marketplace?

Marketplace z perspektywy klienta jest czymś bardzo wygodnym, przystępnym i intuicyjnym. Praktycznie niczym nie różni się od standardowego sklepu. Oferuje zatem podział na kategorie z możliwością przeglądania znajdujących się w nich produktów. Wszystkie oferty od wielu różnych sprzedawców są zbite w całość i przedstawiane wspólnie ze sobą. Nie ma jednak zwykle przeszkód w tym, by odpowiednio przefiltrować listę. Chociażby tak, aby zapoznać się z ofertą jednego z tychże sprzedawców. Sklepy typu marketplace zbierają całe mnóstwo informacji na temat produktów. Chodzi o ich ceny, dostępność, czas dostawy, ale i oczywiście opisy oraz parametry techniczne. Biorąc to wszystko do kupy można w nich liczyć na szybkie i bezproblemowe zakupy.

Te zakupy z perspektywy klienta wyglądają standardowo. Technicznie jednak różnią się, co jest widoczne przy ich obsłudze. Złożone zamówienie jest przetwarzane przez operatora sklepu marketplace. On otrzymuje płatność i on dba o to, by była ona odpowiednio wysoka. Następnie przekazuje on zamówienie do właściciela konkretnego sklepu (lub hurtownika). Teb kompletuje je i dostarcza klientowi docelowemu.

Marketplace z punktu widzenia operatora platformy

Otwierając swój własny sklep marketplace jego właściciel może połączyć go z własną sprzedażą. Świetną okazję ku temu stwarza platforma PrestaShop. Takie rozwiązanie da się zresztą zaobserwować u wielu gigantów światowej sprzedaży. W takiej sytuacji operator sam sprzedaje swoje produkty, ale też umożliwia sprzedawcom publikowanie własnych ofert. To on dodaje i zatwierdza nowych sprzedawców, zwykle nawiązując z nimi umowy. Ustala prowizję od sprzedaży (stałą lub procentową), ale też dba o to, by profile sprzedawców były na bieżąco kontrolowane. Ma on też dostęp do raportów sprzedaży, prowizji i zarobków konkretnych sprzedawców. Im z kolei musi dostarczyć panel, który umożliwi im tworzenie i aktualizowanie własnej oferty.

Marketplace z punktu widzenia sprzedawcy

Decydując się na prowadzenie sprzedaży w ramach sklepu marketplace należącego do innego właściciela sprzedawca musi uiszczać mu opłatę. Odbywa się to na zasadzie abonamentu (płaconego regularnie, niezależnie od sprzedaży) lub prowizji (tylko przy sprzedaży). To do jego obowiązków należy uzupełnianie marketplace’u o jego własne produkty. On też musi ustalać reguły wysyłki, ceny i wszystko inne, co może mieć związek właśnie z tymi produktami. Do jego obowiązków należy też oczywiście obsługiwanie kolejnych zamówień. Platforma PrestaShop pozwala na ich wygodną obsługę z jej poziomu. Dzięki odpowiedniej integracji nie będzie więc potrzeby logowania się do panelu administracyjnego właściciela sklepu marketplace. Taka konieczność istnieje bez tejże integracji.

Sprzedawca sięgając po sklep marketplace liczy na nowy kanał sprzedaży i to, że będzie on generował dodatkowe przychody. W związku z tym sam uzupełnia swoją ofertę w obrębie platformy. Ustala też wszystko to, co mogłoby przekonać odbiorców do skorzystania z niej.

Dla kogo powstał marketplace?

Marketplace jest opcją świetną dla firm poszukujących innowacyjnych i skutecznych rozwiązań na zwiększenie swoich zarobków bez wkładania w to mnóstwa pieniędzy. Dzięki niemu nie muszą one inwestować w tworzenie czy sprowadzanie nowych produktów. Zamiast tego wystawiają u siebie te pochodzące od innych sprzedawców, w zamian za prowizję od sprzedaży. Same dbają z kolei o to, by platforma była popularna i sprawnie obsługiwana. Troszczą się zatem o marketing oraz czynienie z niej miejsca atrakcyjnego. Zarówno dla sprzedawców, jak i klientów docelowych.

Marketplace to jednak świetna opcja również dla firm doskonale radzących sobie w swoim biznesie, ale potrzebujących nieco dywersyfikacji asortymentu. Postawienie na marketplace nie niweluje możliwości sprzedaży własnych produktów. Daje za to możliwość wprowadzenia do swojej oferty mnóstwa innych, często uzupełniających te własne. Załóżmy na przykład, że sprzedaje się wyłącznie rowery. Wprowadzając do swojej oferty – na bazie marketplace’u – uchwyty rowerowe, stopki, saszetki, lampki można łatwo zwiększyć swój przychód. Któż bowiem kupuje własny rower bez żadnych akcesoriów, w które mógłby je wyposażyć?

Na sklepie marketplace mogą skorzystać przede wszystkim małe sklepy. Te, które nie dysponują dużym asortymentem i nie mają w planach samodzielnego poszerzania go. W dosłownie kilka chwil mogą stać się wielkimi sklepami. Niekoniecznie inwestując w rozwój asortymentu i dokładając sobie mnóstwa obowiązków. Dobrze zaprojektowany sklep marketplace, na przykład za sprawą odpowiedniej integracji z systemem PrestaShop, to bowiem taki, którym sprawnie się zarządza. Pozwala wyraźnie oddzielić przychód pochodzący z produktów własnych od tego płynącego z tych czerpanych od innych dostawców.

Marketplace a kwestie finansowe

Dla sprzedawców korzystających ze sklepu marketplace ten nie jest darmowy. Jest to zresztą dość oczywiste biorąc pod uwagę schemat jego działania. Sklepy tego typu w różny sposób podchodzą do rozliczeń ze sprzedawcami. Najczęściej wykorzystują w tym dwa podstawowe modele.

  • Model abonamentowy to taki, w którym sprzedawca opłaca z góry ustalony abonament. Wtedy też nie płaci zwykle za każdą sprzedaż, ale uiszcza opłatę co miesiąc. Niezależnie od tego, czy cokolwiek sprzedał, czy nie. Abonamenty zazwyczaj dzielą się na kilka różnych pakietów. Każdy z nich stawia przed sprzedającym nieco inne warunki. Zazwyczaj chodzi tutaj o limity wystawionych przedmiotów czy dokonanych bezprowizyjnych sprzedaży. Inny pakiet to oczywiście inna kwota konieczna do zapłacenia.
  • Model prowizyjny to z kolei ten, w którym sprzedawca rozlicza się ze sklepem marketplace za każdą dokonaną sprzedaż. Prowizja może przybrać dwie formy: stałą oraz procentową. W przypadku tej pierwszej każda sprzedaż wiąże się z konkretną i zawsze tą samą opłatą. Drugi – opłata jest uzależniona od wartości sprzedaży. W dobrze rozwiązanym systemie marketplace można przypisywać inne warunki prowizyjne każdemu sprzedawcy, na bazie indywidualnych umów. Można też narzucać prowizję zależnie od kategorii, produktów, branży.

Bardzo często oba wspomniane modele są ze sobą sprawnie łączone. Co jednak najważniejsze, idealne rozwiązanie zakłada zarobek po dwóch stronach – osoby operującej platformą oraz sprzedawcy.

Jeżeli chodzi o kwestie finansowe z punktu widzenia operatora platformy, jego koszta związane są przede wszystkim z zarządzaniem całym sklepem marketplace. Lwią ich część stanowi promocja i marketing. Są one ważne, bo zwiększają jego atrakcyjność względem sklepów i klientów. Pozostałe koszta to utrzymanie serwera i domeny oraz często zatrudnianie pracowników do wielu innych zadań z tym związanych.

Zalety i wady sklepu marketplace

Mimo że marketplace stał się ostatnio czymś niesamowicie popularnym w świecie e-commerce, nigdy nie należy w niego wchodzić w ciemno. Warto być w pełni świadomym wszystkich jego zalet i wad. Wdrożenie w obręb własnego sklepu rozwiązań w pewien sposób integrujących go z nim jest kwestią czysto indywidualną. Podobnie jak ocena opłacalności całego tego procederu. Dlatego też zanim się na niego postawi, trzeba to dokładnie przemyśleć. Nawet jeśli bazujący na nim model biznesowy w wielu przypadkach sprawdza się wyśmienicie, nie w każdym musi.

Marketplace a klient docelowy

Popularność rozwiązania marketplace wśród operatorów platform i właścicieli sklepów tak właściwie napędzają konsumenci. Jak pokazuje praktyka, ci szybko pokochali wygodę całego rozwiązania. Odczuli też jednak kilka niedociągnięć wynikających z jego specyfiki.

Zalety sklepów marketplace dla klientów:

  • wszystkie produkty pod jednym dachem, bez konieczności przeczesywania Internetu w ich poszukiwaniu,
  • dostęp do najszerszego asortymentu,
  • finalizacja zamówień w wielu sklepach za pośrednictwem jednego konta,
  • gwarantowane przez platformę bezpieczeństwo płatności i pewność co do otrzymania produktu.

Wady sklepów marketplace dla klientów:

  • brak bezpośredniego kontaktu ze sklepem (nie zawsze),
  • produkty od różnych sprzedawców są wysyłane w różnych paczkach – za każdą trzeba zapłacić osobno.

Marketplace a sprzedający

Sprzedający decydujący się na skorzystanie z usług platform marketplace liczą na dodatkowy zysk. To dość oczywiste. Rzeczywiście, są one im w stanie go zapewnić i stać się kolejnym kanałem sprzedaży ich własnych produktów. Nie od dziś jak największa dywersyfikacja sprzedaży właśnie pod tym względem ma ogromne znaczenie. Samodzielne budowanie popularności i wysokich sprzedaży wyłącznie za pośrednictwem sklepu to w dzisiejszych czasach coś nierozsądnego.

Zalety sklepów marketplace dla sprzedających:

  • natychmiastowy dostęp do potężnej bazy klientów;
  • dodatkowy kanał sprzedaży i promocji firmy lub marki;
  • niski koszt dostępu przy wysokim stopniu konwersji;
  • możliwość pełnej kontroli nad własnymi produktami;
  • zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

Zalety sklepów marketplace dla sprzedających:

  • konieczność konkurowania z innymi sprzedawcami w obrębie jednej platformy;
  • konieczność dostosowania się do jej zasad;
  • opłaty i prowizje związane z działaniem w jej obrębie;
  • mniejsza rozpoznawalność dla klientów – ci kojarzą przede wszystkim platformę.

Marketplace a właściciel platformy

Właściciele sklepów typu marketplace są w stanie skorzystać na ich prowadzeniu zdecydowanie najwięcej. Wszystko za sprawą tego, że wysiłek konieczny do włożenia w ich prowadzenie jest minimalny, a zysk – naprawdę wymierny. Wszystko sprowadza się tutaj wyłącznie do wdrożenia właściwej integracji. Później praktycznie wszystko kręcić się będzie samo. Jeśli oczywiście integracja zostanie wdrożona w sposób jak najbardziej profesjonalny. Rola operatora platformy sprowadza się do kontrolowania sprzedawców i publikowanych przez nich produktów. Konieczne jest też rozwijanie platformy poprzez jej promocję. Im atrakcyjniejsza będzie ona dla klientów, tym więcej sprzedawców będzie też przyciągać. Zwiększy się też zyski pochodzący z generowanych przez nią sprzedaży.

Zalety sklepów marketplace dla ich właścicieli:

  • zwiększenie własnej oferty produktowej o niemal nieograniczoną liczbę artykułów,
  • możliwość nawiązania ciekawych relacji biznesowych,
  • dodatkowe stałe źródło pasywnych dochodów,
  • elastyczność we współpracy z każdym kolejnym sprzedawcą (w tym w ustalaniu im stawek i prowizji).

Wady sklepów marketplace dla ich właścicieli:

  • konieczność wdrożenia odpowiednich rozwiązań.

Jak zacząć przygodę z marketplace?

Rozpoczęcie działalności w obrębie sklepu marketplace nie należy do najtrudniejszych. Pod warunkiem, że korzysta się z platformy sklepu idealnie do tego przystosowanej. Doskonale radzi sobie z tym PrestaShop, której przykładem posłużymy się poniżej. Jest ona bardzo podatna na wszelkiego rodzaju modyfikacje i integracje. Właśnie takowej będzie wymagało wyposażenie własnego sklepu w obsługę „wirtualnego targowiska”. To z niej polecamy korzystać – nie tylko ze względu na to. Jest ona bowiem najatrakcyjniejszą platformą do prowadzenia własnego sklepu internetowego. Najatrakcyjniejszą, bo powstałą właśnie z myślą o tym.

PrestaShop jest też bardzo intuicyjna do pojęcia dla potencjalnych sprzedawców chcących wystawić swoje produkty w sklepie marketplace. Jej podatność na modyfikacje może się przydać przy chęci poszerzania możliwości tego typu sklepu. Chociażby o jeszcze dokładniejsze systemy do analizowania przychodu i zainteresowania konkretnymi produktami.

Warto wiedzieć: aby poznać marketplace jeszcze przed wdrożeniem go, warto zainteresować się nim z perspektywy sprzedającego. W dalszej części artykułu prezentujemy najpopularniejsze platformy marketplace, po które można przy tym sięgnąć.

Sklep marketplace na PrestaShop

PrestaShop bardzo szybko może się stać centrum zarządzania własnym marketplace. Wystarczy odpowiednia integracja, by stało się to możliwe. Co w tym wszystkim najważniejsze, działa ona zwykle jako zupełnie odrębny moduł. Oznacza to, że może zostać wdrożona w obrębie już działającego sklepu internetowego. Można kontynuować właściwą sprzedaż swoich produktów, a przy okazji wzbogacić asortyment o te dostarczane przez dostawców zewnętrznych. Tym samym jest się w stanie zapewnić sobie dodatkowy zarobek na prowizjach od każdej sprzedaży tychże artykułów. Co bardzo istotne, przy okazji nawiąże się cenne relacje biznesowe, które mogą zaowocować znacznie szerszą współpracą.

Aby móc urozmaicić sklep bazujący na platformie PrestaShop o rozwiązanie czyniące z niego sklep marketplace, należy wpierw założyć ten sklep. Zastanawiając się, jak założyć sklep internetowy PrestaShop warto zacząć od najprostszych kroków. Te zakładają między innymi:

  1. Zakup własnej domeny, a zatem adresu internetowego, pod którym będzie widniał sklep internetowy.
  2. Zakup konta hostingowego, a więc serwera, na który trafią pliki odpowiedzialne za sklep. Nie tylko zresztą one, bo i zdjęcia produktów i wszystko inne. Koniecznie musi on posiadać certyfikat SSL, zapewniający szyfrowanie płatności online.
  3. Instalacja PrestaShop, a następnie odpowiednie jej skonfigurowanie.
  4. Wdrożenie modułu marketplace, które zakłada stworzenie bardzo rozbudowanej wtyczki. Choć można tu znaleźć rozwiązania już gotowe, znacznie rozsądniej jest postawić na takie indywidualne.

W przejściu przez te wszystkie kroki nie trzeba być pozostawionym samemu sobie. Wystarczy sięgnąć po usługi agencji interaktywnej. Tutaj polecamy siebie – od lat dostarczamy klientom rozwiązania kompleksowe i satysfakcjonujące. Działamy zarówno od podstaw, jak i na już przygotowanych instalacjach platformy sklepowej. Robimy to tak profesjonalnie, jak tylko się da. Doskonale znamy rynek i wiemy, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

Najpopularniejsze platformy marketplace

Nie zawsze chce się i ma się możliwość uruchomienia własnej platformy marketplace. Wszystko zależy tutaj od własnego podejścia do biznesu i strategii na jego rozwój. Jeżeli rzeczywiście tak jest i nie chce się stać operatorem sklepu marketplace, można sięgnąć po te już istniejące. Jest się to w stanie zrobić również wtedy, gdy posiada się tę własną. Wykorzysta się je wtedy jako dodatkowy kanał sprzedaży. Im popularniejszy i bardziej rozpoznawalny się przy tym wybierze, tym lepszych efektów będzie można się spodziewać.

Sprzedaż w obrębie już istniejących platform marketplace można zwykle rozpocząć w zaledwie kilkanaście minut. Wystarczy zalogować się do właściwego panelu, a zostanie się przeprowadzonym przez cały ten proces. Każdą z poniżej wspomnianych platform można zintegrować z własnym sklepem internetowym bazującym na PrestaShop. Wtedy też każdy produkt, który pojawi się w asortymencie sklepu automatycznie przeniesie się również w obręb jednej z niżej wymienionych platform.

Allegro

Allegro jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą e-commerce, jaka aktualnie istnieje na polskim rynku. Szacuje się, że stanowi miejsce sprzedaży przeszło stu milionów różnego rodzaju przedmiotów. W jej obrębie swoją aktywną sprzedaż prowadzi przeszło sto tysięcy firm. Samą jej stronę codziennie odwiedza nawet 14 milionów użytkowników. Wszystkie te liczby robią olbrzymie wrażenie. W szczególności jeśli zrozumie się, że Allegro stanowi jeden wielki sklep marketplace. Tak właściwie nie posiada swoich własnych produktów. Zbiera za to te oferowane przez innych i wyświetla je w swoim spójnym systemie. Jest zatem podręcznikowym przykładem sklepu marketplace.

Prowadzenie własnego sklepu i konta na Allegro można usprawnić przy użyciu stosownej integracji. Ta pozwoli zarządzać wszystkim w jednym miejscu. Jednocześnie zapewni automatyczną synchronizację nie tylko produktów, ale i stanów magazynowych czy cen. Pokaże też dokładne statystyki dotyczące prowizji dla Allegro – platforma ta bazuje bowiem właśnie na niej.

OLX

Szacuje się, że OLX jest drugą co do wielkości i rozpoznawalności platformą marketplace działającą na naszym rynku. Celuje w działalność lokalną, choć ostatnimi czasy zaczęła się przestawiać. Choć wcześniej akceptowała wyłącznie ogłoszenia od osób prywatnych, dziś jest otwarta na firmy. Co ważne, OLX nie pobiera opłat za samo wystawianie ogłoszeń w zdecydowanej większości dostępnych w jego obrębie kategorii. Płatne są jedynie wyróżnienia, które zwiększają ich widoczność na określony czas.

Integracja z OLX odbywa się na podobnych zasadach, jak ta z platformą Allegro. Oznacza to, że dzięki niej z panelu administracyjnego sklepu w PrestaShop można zarządzać wszystkim. Bez potrzeby szukania pewnych opcji w OLX czy w ogóle logowania się w jego obręb.

Facebook Marketplace

Facebook to kolejny gigant, który zdecydował się na wkroczenie na rynek e-commerce. Jego marketplace pozwala na prowadzenie sprzedaży przez osoby prywatne i firmy. Olbrzymią zaletą jest jego nieporównywalna z żadną inną baza klientów. Dużym plusem z kolei – możliwość sprzedawania niemal dowolnych produktów. Te można promować dostępnymi w obrębie platformy narzędziami.

Platforma Facebooka jest wciąż na etapie rozwojowym. Nie należy jej jednak ignorować w rozważaniu kolejnych kanałów sprzedaży dla własnego sklepu internetowego.

AliExpress

Gigant z Chin już jakiś czas temu rozpoczął podbój rynku polskiego. Już teraz działa na nim dość prężnie. Daje sprzedawcom możliwość sprzedawania własnych produktów praktycznie na cały świat. To przeszło 200 krajów i niezliczone ilości potencjalnych klientów. AliExpress jest szalenie popularne i rozpoznawalne, a jego niskie prowizje mogą się okazać bardzo atrakcyjne.

AliExpress sprawdza się również w integracjach bazujących na dropshippingu. Biorą one jako partnerów biznesowych firmy przede wszystkim z Chin.

Amazon

Choć Amazon swoje pierwsze kroki w postaci w pełni polskiego serwisu internetowego stawiał niedawno, jest najbardziej znaną platformą marketplace na świecie. W dodatku już od bardzo dawna. Generuje całe mnóstwo przychodów i jest szalenie rozpoznawalny. Choć rozpoczynał od sprzedaży książek, dziś – właśnie dzięki rozwiązaniom pokroju marketplace – można u niego kupić dosłownie wszystko. Co ważne, sam w sobie zapewnia dostęp do olbrzymiej bazy klientów z mnóstwa krajów całego świata. Mimo że możliwości wyboru co do krajów wysyłki są często ograniczone, to wciąż potężna baza potencjalnych odbiorców.

Amazon jest w stanie stać się jednym z najważniejszych kanałów sprzedaży sklepu internetowego. PrestaShop oczywiście pozwala na jego pełne zintegrowanie z własnym sklepem. To zapewnia pełną automatyzację najważniejszych procesów zachodzących w jego obrębie.

Podsumowanie

Sklepy marketplace nie bez powodu biją aktualnie prawdziwe rekordy popularności. Zarówno wśród wystawiających się w ich obrębie sprzedawców, jak i klientów oraz ich operatorów. Wynika to przede wszystkim z zarobków, jakie są one w stanie zagwarantować. Właśnie dlatego należy poważnie rozważyć wdrożenie ich w obręb własnego sklepu. Celem zrobienia tego, konieczne będzie zainwestowanie w odpowiednie rozwiązania. Najlepiej takie jak najbardziej profesjonalne, promujące skuteczną sprzedaż. Sklep marketplace na platformie PrestaShop jesteśmy w stanie zaprojektować i my. Gwarantujemy przy tym profesjonalizm, bogactwo opcji i wszystko, co potrzebne do jego prowadzenia. Od rozwiązań skierowanych do właściciela sklepu, przez te z myślą o wystawiających się w nich sprzedawcach, na klientach docelowych kończąc.

5 / 5 ( 18 opinii )