Przeniesienie sklepu z SOTE na Prestashop

Korzystając z platformy e-commerce SOTE można odczuć wiele jej plusów. Głównym z nich jest możliwość założenia własnego sklepu w kilka chwil, najczęściej za pośrednictwem paru kliknięć. Wszystko wydaje się intuicyjne, proste i bogate w funkcjonalności. Przynajmniej na początku. W końcu bowiem okazuje się, że dużo jest w niej ograniczeń. Uwidaczniają się one po osiągnięciu limitów albo przy chęci większego i dynamicznego rozwoju.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z SOTE na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z SOTE na Prestashop

Przeniesienie sklepu internetowego z SOTE na Prestashop w końcu staje się nie tylko czymś rozsądnym, ale i koniecznym. Czy jest też proste? Zdecydowanie nie. Wymaga mnóstwo pracy i skrupulatności. Jeżeli więc chcesz się go podjąć, wręcz musisz sięgnąć po usługi firmy specjalizującej się w niej. My sami jesteśmy w stanie to zaoferować. Gwarantujemy kompleksowe przenosiny na bardziej funkcjonalny, sprawniej działający i otwarty na rozwój system. Taki uważany za najlepszy na świecie. Dzięki nam będziesz w stanie rozwinąć swoje możliwości sprzedażowe – nie tracąc przy tym tego, co do tej pory sobie wypracowałeś.

2. Etapy przenoszenia

Nie jesteśmy firmą, która działa po omacku. Lata doświadczenia nauczyły nas odpowiedniego postępowania i wypracowania schematów pozwalających na kompleksowe przeniesienie sklepu internetowego z SOTE na Prestashop. Podzieliliśmy je na kilka etapów, które pozwalają nam skupić się na każdym najważniejszym elemencie Twojego sklepu z osobna.

2.1. Baza klientów

Dbasz o swoich klientów i budowałeś ich bazę długimi latami? Pomożemy Ci w jej przeniesieniu i utrzymaniu ciągłości w kontaktach z nimi. Jeśli to możliwe, przeniesiemy wszystkie ich dane do nowego systemu. Prestashop pozwoli Ci zarządzać nimi sprawniej i da Ci ku temu nowe możliwości.

2.2. Produkty

Produkty to najistotniejsza część Twojego sklepu. To one w końcu przyciągają do niego klientów. Bardzo skrupulatnie podchodzimy do ich przenoszenia. Zadbamy o to, aby wszystko z Twojego sklepu SOTE pojawiło się na Twojej nowej, lepszej platformie. Opisy, zdjęcia, tytuły, parametry techniczne. Wszystko to, nad czym pracowałeś przez długi czas zamieścimy w Twoim sklepie.

2.3. Kategorie produktów

Nie musisz się martwić, że klienci nie odnajdą się w sklepie bazującym na nowej platformie. Zadbamy o identyczne zaprezentowanie Twojej oferty i takie samo drzewko produktów, z którego korzystałeś w sklepie opartym o SOTE. Dzięki temu klienci poczują się u Ciebie jak w domu i nie odczują zmian związanych z przestawieniem się na nową platformę. Jeżeli zaś będziesz chciał, wprowadzimy pewne poprawki. Wszystko tutaj zależy od Ciebie.

2.4. Zamówienia

Nie jesteśmy w stanie zapewnić Cię, że przeniesiemy Twoje zamówienia ze starego sklepu do nowego. Dołożymy jednak wszelkich starań, by to zrobić. Dzięki temu Twoi klienci będą mogli przeglądać historię swoich zamówień, a Ty nie stracisz danych do analizy. Jak już jednak wspomnieliśmy, przenosiny w tym konkretnym aspekcie nie są możliwe. Jeżeli Ci na nich zależy, radzimy więc wpierw skontaktować się z nami. Po zrobieniu nieco dokładniejszego wywiadu sami określimy, czy będziemy w stanie zrobić coś w tej kwestii.

2.5. SEO

SEO jest bez wątpienia najistotniejszą częścią marketingu Twojego sklepu internetowego. Mamy tego pełną świadomość. Gwarantujemy, że Twoje dotychczasowe wysiłki w jego kierunku nie przepadną, a Google nie potępi Twojej zmiany. Nie tylko nie stracisz pozycji w wyszukiwarce, ale też będziesz się cieszył tymi wyższymi i przynoszącymi większy ruch. Przy okazji bowiem dostosujemy Twój sklep do najnowocześniejszych standardów, optymalizując go pod kątem wyszukiwania.

Jesteśmy ekspertami SEO. Wiemy więc, co zrobić w tej kwestii, byś zyskał na tym najwięcej. Nie zmienimy adresów URL żadnej z Twoich podstron, a kod Twojego sklepu poprawimy pod kątem większej czytelności. Sprawimy, że sklep Twój będzie Ci się promowało lepiej, przyjemniej. Przede wszystkim jednak będziesz w tym znacznie skuteczniejszy.

2.6. Funkcjonalności

Twój sklep wyposażyłeś w ciekawe funkcjonalności? Jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. Przy okazji dopracujemy je w sposób pozwalający maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Coś nie podoba Ci się w tych zakupionych w gotowej i niemożliwej do personalizacji formie (tylko taką oferuje SOTE)? My dostosujemy je do Twoich potrzeb.

2.7. Integracje

Współcześnie skupianie się na jednym kanale sprzedaży może marnować potencjał Twojego sklepu. Jeżeli na platformie SOTE wdrożyłeś integrację z platformą marketplace, sklepem B2B czy czymkolwiek innym, my przeniesiemy ją do nowego sklepu. W jeszcze lepszej formie. Migracja sklepu internetowego z SOTE na Prestashop może też skończyć się wdrożeniem zupełnie nowej integracji. Specjalizujemy się w tym i nie boimy się wyzwań. Możesz więc jednocześnie przenieść swój sklep i go rozbudować.

3. Czas migracji

Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego czasu dokonywanych przez nas przenosin. Do każdego klienta podchodzimy bowiem indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystko to, czym charakteryzuje się jego sklep. Mniejsze butiki odzieżowe przenosimy szybciej niż ogromne platformy sprzedażowe – to oczywiste. Zawsze jednak staramy się wykonać całą pracę w przeciągu 30 dni od jej zlecenia. Zachowujemy przy tym dokładność i skrupulatność. Dokładny czas trwania usługi podajemy w momencie nawiązywania z nami współpracy. Jesteśmy tu więc w pełni transparentni. Zaznaczamy jednak, że nasza dokładność wymaga tegoż czasu.

4. Koszt przeniesienia

Przeniesienie sklepu internetowego z SOTE na Prestashop nie ma jednej i stałej ceny. Ta zależy od mnóstwa różnych czynników, z których najistotniejszymi są wielkość sklepu, ilość zawartych w nim produktów oraz funkcjonalności koniecznych do przeniesienia. Cena ustalana jest w pełni indywidualnie, a pozyskać ją można na dwa sposoby. Pierwszym jest przebrnięcie przez nasz intuicyjny konfigurator. Drugim z kolei – sięgnięcie po kontakt z nami. Wycena jest niezobowiązująca i darmowa, a pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować właściwy budżet. Taki, dzięki któremu pozyska się sklep w oczekiwanej jego formie.

Indywidualna wycena pozwala dobrać cenę adekwatną do konkretnego sklepu internetowego oraz budżetu, jakim on tak właściwie dysponuje. Dbamy o to, by była do niego idealnie dopasowana i nie czyniła przenosin czymś nieosiągalnym i nieopłacalnym.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z SOTE na Prestashop?

Migracja sklepu internetowego z SOTE na Prestashop niemal zawsze wywoływana jest przez niezadowolenie z możliwości dawanych przez tamtą platformę, ograniczających pod wieloma względami. Przeniesienie to zatem przede wszystkim odblokowanie sobie możliwości dynamicznego rozwoju w kierunku, który tak właściwie się zaplanowało (a nie takim, który wytyczają moduły proponowane przez SOTE). Prestashop pozwala na wdrożenie dowolnych wybranych przez siebie funkcjonalności. My sami jako agencja interaktywna wdrażaliśmy już najbardziej szalone i nietypowe, ale zawsze sprawdzające się w akcji rozwiązania. Jeżeli więc zdecydujesz się na przeniesienie się na tę platformę, będziesz mógł korzystać z usług zewnętrznych do rozwijania jej technicznej strony. Nie będziesz skazany na załogę SOTE i ustalane przez nią ceny.

SOTE – podobnie jak większość platform typu SAAS – wymaga stałego opłacania abonamentu. W dłuższej perspektywie okazuje się to po prostu nieopłacalne. Za sklep internetowy bazujący na Prestashop nie płaci się absolutnie nic (poza kosztem jego wdrożenia), co jest opcją zdecydowanie bardziej ekonomiczną.

Największą zaletą postawienia na przeniesienie sklepu internetowego z SOTE na Prestashop jest pozyskanie pełnej kontroli nad własnym sklepem. W przypadku opierania go o platformy SAAS, tak właściwie nie jest się jego właścicielem. Zaledwie wynajmuje się go od podmiotu zewnętrznego. Cała włożona w niego praca może więc pójść na marne, gdy tylko zdecyduje się, by zaprzestać płacenia abonamentu. Warto więc wziąć wszystko w swoje własne ręce i postawić na rozwiązanie, w którym będzie się mieć pełną własność i pełnię praw do własnego sklepu.

Dodaj opinie page