Funkcjonalności statystyk

Statystyki sprzedaży

W module statystyk sprzedaży znajdziesz informacje na temat wszystkiego, co z ową sprzedażą jest związane. Zobaczysz, jak często sprzedajesz i co sprzedaje się najczęściej.

Nasz moduł pokaże Ci dokładnie, co, jak i gdzie się sprzedaje w obrębie Twojego sklepu internetowego. Przejrzysz to wszystko w postaci liczbowej i w formie miarodajnych wykresów. Dzięki analizie tych informacji będziesz w stanie podjąć się odpowiednich działań mających na celu poprawę sprzedaży.

Wyświetlane przez moduł dane będziesz mógł uszczuplić do tych dotyczących konkretnego kraju. Z łatwością też zawęzisz okres, który Cię interesuje, pozyskując w ten sposób bardziej precyzyjne informacje.

Co dokładnie znajdziesz w statystykach sprzedaży?

Statystyki sprzedaży i powiązanych z nią zamówień dostarczą Ci informacji między innymi na temat:

  • ilości złożonych zamówień w danym okresie,
  • liczby kupionych produktów (również w zestawieniu ze złożonymi zamówieniami),
  • najczęściej wybieranej waluty sprzedaży,
  • rozkładu statusu zamówień w wybranym przez siebie okresie,
  • najlepszych produktów, które nie tylko sprzedają się najczęściej, ale i przynoszą najwięcej zysków (czy to w ogólnym rozrachunku, czy też średnio – na jeden dzień),
  • ilości zamówień w stosunku do liczby odsłon stron konkretnych produktów (z możliwością wskazania dokładnej kategorii, której mają dotyczyć statystyki).

Statystyki sprzedaży są wymiernym środkiem do określenia, co w Twoim sklepie sprzedaje się najlepiej, a co – mimo dużej liczby wyświetleń – nie generuje zysków.

Raporty klientów

Dzięki dostępnym w naszych sklepach statystykom związanym z klientami możesz dowiedzieć się więcej na temat ich zachowań. Poznasz najbardziej regularnych odwiedzających i pozyskasz najistotniejsze informacje z nimi związane.

Dzięki modułowi raportu klientów dowiesz się więcej na temat tego, jaka jest Twoja docelowa grupa klientów. Na podstawie dotychczasowych statystyk rejestracji, ale i innych danych dowiesz się między innymi tego:

  • jaki jest średni wiek odwiedzających Twój sklep osób i klientów,
  • jaka jest ich płeć,
  • z którego kraju pochodzą,
  • jakimi walutami się posługują,
  • jakiej wersji językowej Twojego sklepu internetowego używają.

W odpowiedniej sekcji statystyk jesteś też w stanie przestudiować wykres liczby utworzonych kont klientów, z podziałem na poszczególne dni (lub miesiące czy lata, zależnie od Twojego wyboru). Dowiesz się, ilu klientów ogólnie założyło u Ciebie konto, ilu z nich dokonało zamówienia bezpośrednio po tym, a ilu – zatrzymało się na etapie rejestracji.

Jak wykorzystasz raporty klientów?

Dzięki dostarczanym przez system informacjom jesteś w stanie bardziej precyzyjnie ustalić grupę docelową. Taką, która jest najbardziej zainteresowana oferowanymi przez Ciebie produktami. W konsekwencji tego będziesz mógł podjąć się działań marketingowych targetowanych właśnie w nią oraz skupiających się właśnie na niej.

Jeżeli ze statystyk będzie wynikać, że wielu użytkowników zatrzymuje się na etapie rejestracji u Ciebie, będziesz wiedział, że coś może być z nią nie tak. Będziesz więc w stanie wprowadzić należyte poprawki i ulepszenia w procesie zakładania konta. Tak, aby ten był szybszy, łatwiejszy, mniej wymagający i bardziej zachęcający do jego ukończenia.

Statystyki katalogu

Dzięki naszemu modułowi statystyk katalogu dowiesz się dokładnie na temat tego, jak wygląda Twój katalog produktów pod względem liczb. Przedstawimy Ci wszystkie najistotniejsze pod jego kątem informacje.

Nasze staystyki katalogu są kompletne i dotykają wielu aspektów Twojej bazy produktów. Znajdziesz w nich takie informacje, jak:

  • ilość produktów znajdujących się w katalogu,
  • średnia cena jednego produktu,
  • ilość wyświetleń kart produktu – wraz ze średnią liczbą oglądanych stron,
  • liczba kupionych produktów – ogólna oraz średnia,
  • ilość dostępnych zdjęć (średnia / ogólna),
  • stopa konwersji.

Moduł prezentuje również listę produktów, które jeszcze nigdy nie zostały kupione i / lub wyświetlone na łamach Twojego sklepu. Wszystkie informacje możesz wyświetlać z podziałem na poszczególne kategorie lub bardziej ogólnie.

Dodatkowo, nasz moduł dostarczy Ci również mnóstwa bogatych statystyk związanych z najlepszymi kategoriami Twojego sklepu. Dowiesz się, ile przedmiotów z każdej z nich sprzedałeś, jaka była ich sumaryczna wartość oraz marża, jaką za tę sprzedaż uzyskałeś.

Jak wykorzystasz statystyki katalogu?

Dzięki naszym statystykom dowiesz się, jak w danym momencie rozkładają się produkty pomiędzy kategoriami w Twoim sklepie. Poznasz kategorie mniej i bardziej dochodowe. Pozwoli Ci to podjąć odpowiednie działania celem poprawy sprzedaży wśród tych pierwszych.

Dzięki liście produktów nigdy nie wyświetlanych lub nie kupowanych będziesz mógł błyskawicznie zareagować i zorganizować kampanię marketingową właśnie dla nich. Dzięki temu pozbędziesz się możliwości wystąpienia tak zwanych “leżaków magazynowych”, a zatem produktów, które leżą na magazynie i tak właściwie nigdy nie są z niego ruszane. W przypadku niektórych produktów unikniesz zaś ich przeterminowania. Statystyki pomogą Ci też obrać odpowiedni kierunek rozwoju w kontekście asortymentu, który oferujesz na łamach swojego sklepu internetowego.

Raporty dostawy oraz płatności

W naszym module statystyk, w który zaopatrzamy wszystkie nasze sklepy internetowe, znajdziesz też bogate statystyki dotyczące sposobu dostawy i formy płatności. Dowiesz się, które z nich są najpopularniejsze.

Nasze statystyki biorą pod uwagę wszystkie metody płatności i formy dostawy oferowane przez Twój sklep internetowy. Pozwoli Ci to rzucić okiem na to, jak rozkłada się ich popularność na przestrzeni całej działalności Twojego sklepu lub w wybranym okresie (a nawet przedziale czasu). Wyświetlane przez moduł dane jesteś w stanie podzielić na takie pochodzące z zamówień o określonym statusie. Dzięki temu dowiesz się, ile z już zrealizowanych zamówień zostało opłacone wybraną formą płatności lub wysłane przy udziale określonego przewoźnika.

Jak wykorzystasz raporty dostawy oraz płatności?

Dzięki naszym statystykom spojrzysz, które z form płatności i wysyłki powinieneś lepiej wypromować w swoim sklepie internetowym. Przede wszystkim jednak będziesz mógł przemyśleć swoje współprace z niektórymi dostawcami i pośrednikami płatności – zwłaszcza tymi, którzy wymagają płatności abonamentowym (a nie działają na bazie prowizji). Znajdziesz ewentualne problemy w przetwarzaniu płatności lub w procesie wyboru konkretnego przewoźnika (na takowe wskazuje brak zamówień z nim jako wyborem). Będziesz mógł też pchnąć rozwój swojego sklepu w tym kierunku, który aktualnie lubią Twoi klienci – bez niepotrzebnego wdrażania nowych metod płatności lub sposobów wysyłki, które są z góry skazane na brak większej popularności.

Inne statystyki

Implementowany przez nas w naszych sklepach moduł statystyk dostarcza również wielu innych danych. Pomogą Ci w analizie tego, co dzieje się w obrębie Twojego sklepu internetowego.

Nasze rozwiązanie potrafi dostarczyć mnóstwa informacji na temat praktycznie każdego obszaru działania Twojego sklepu internetowego. Chodzi między innymi o:

  • skuteczność kuponów rabatowych, w tym to, ile razy został użyty każdy z nich i jaką sprzedaż wygenerował,
  • efektywność działania newsletterów pod kątem jego wyświetleń, przekierowań w obręb Twojego sklepu oraz rejestracji, które wywołał,
  • wykaz stron nieznalezionych, a zatem takich, do których odsyłają poszczególne podstrony Twojego sklepu internetowego, a które nie istnieją (ma to olbrzymi wpływ na SEO),
  • ilość wizyt na łamach Twojego sklepu, wraz z wyszczególnieniem procentu zamówień i rejestracji, jaki owe wizyty zdołały wygenerować,
  • działanie wyszukiwarki internetowej, w tym popularność wpisywanych w jej obręb fraz oraz to, jaką sprzedaż zdołały one wygenerować,
  • rozkład atrybutów produktów w kontekście tego, jak dużą sprzedaż wygenerowały opisane nimi przedmioty.

Oczywiście wszystkie dane prezentowane w obrębie naszego modułu statystyk można dowolnie przefiltrować. W taki sposób, aby brały pod uwagę okres, jaki nas w danym momencie interesuje (może on być dowolny). Dane zbierane są od początku istnienia Twojego sklepu internetowego, a naszej funkcjonalności nie musisz wcześniej aktywować. Dzięki temu będziesz mógł – na przestrzeni czasu – określić, czy rozwój Twojego sklepu idzie w dobrym kierunku, a Twoje działania przynoszą zamierzony efekt.

GTM Google

Dzięki naszej funkcjonalności powiązującej narzędzie Google Tag Manager (Menedżer tagów) z Twoim sklepem internetowym, będziesz mógł obsługiwać je w pełni z poziomu panelu administracyjnego. Zyskasz dostęp do mnóstwa szalenie przydatnych opcji statystycznych.

Nasza funkcjonalność pozwala Ci na szybkie i bezproblemowe powiązanie sklepu z darmowym narzędziem Menedżera tagów od Google. Dzięki niej:

  • powiążesz swoje konto GTM z panelem administracyjnym sklepu,
  • utworzysz i powiążesz tagi z konkretnymi akcjami,
  • wyświetlisz postępy statystyczne z poziomu swojego sklepu,
  • edytujesz, usuniesz i wyświetlisz tagi, reguły i powiązane konfiguracje w swoim sklepie.

Jednym słowem – nasza funkcjonalność pozbawi Cię konieczności sięgania po aplikację GTM. Będziesz miał ją zamkniętą w panelu swojego sklepu, z możliwością szybkiego jej wdrożenia.

Jak wykorzystasz tę funkcjonalność?

Wdrożenie Menedżera tagów we własnym sklepie pozwoli Ci dokładnie badać zachowanie klientów w obrębie Twojego sklepu internetowego. Dzięki temu dowiesz się, jakich czynności dokonują przed dokonaniem zakupu, ale też na jakich czynnościach kończy się ich obecność na łamach sklepu (niekoniecznie zakończona zakupem). Pozyskasz też informacje na temat realizacji konkretnych celów (nie tylko sprzedażowych, ale też – między innymi – marketingowych). Samodzielnie ustalisz, co dokładnie chcesz śledzić, a system zajmie się całą resztą.

Funkcjonalność Google Tag Managera docenisz w zakresie jego bardzo precyzyjnego wyświetlania danych analitycznych. Dzięki niemu pozbędziesz się ogółów, a zaczniesz pracować nad konkretnymi elementami Twojego sklepu, które rzeczywiście mają przełożenie na konwersje.

Google Analytics

Choć oferujemy rozbudowane statystyki wbudowane w nasze sklepy, dajemy Ci możliwość  szybkiego i wygodnego korzystania z własnego konta Google Analytics, dzięki której szybko wdrożysz jego skrypty w obręb swojego sklepu i zaczniesz przeglądać serwowane przez niego dane.

Nasz moduł integracji sklepu z platformą Google Analytis działa w bardzo przyjazny dla Ciebie sposób i nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy analitycznej. Wystarczy, że powiążesz swoje konto w sklepie z już posiadanym kontem Analytics, podając tylko jego ID. Dzięki temu poza wewnętrznym systemem raportów i statystyk otrzymasz dostęp do potężnego systemu zewnętrznego, pozwalającego na śledzenie praktycznie wszystkich zachowań. Dzięki niemu (między innymi):

  • wyświetlisz rozbudowane dane “na żywo” dotyczące tego, co w danej chwili jest przeglądane na Twoim sklepie,
  • zobaczysz rozbudowane dane demograficzne,
  • prześledzisz źródła pochodzenia klientów,
  • spojrzysz na czas przebywania klientów na Twoim sklepie,
  • pozyskasz informacje techniczne – między innymi na temat przeglądarki, z której korzystają Twoi klienci,
  • zbierzesz informacje dotyczące zachowania użytkowników i ich ścieżki zakupowej.

Google Analytics to narzędzie potężne, które na pewno ułatwi Ci analizowanie ruchu w obrębie Twojego sklepu. Nasze rozwiązanie pozwoli Ci to robić z poziomu panelu administracyjnego. Bez potrzeby (choć z możliwością) uruchamiania i obsługi aplikacji zewnętrznej.

Jak wykorzystasz integrację z Google Analytics?

Z uwagi na potęgę tego narzędzia, będziesz mógł wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Do tego, by znacząco poprawić sprzedaż w Twoim sklepie internetowym. Pozwoli Ci ono znaleźć jego słabe i mocne punkty i popracować nad każdym z nich. Dowiesz się więcej na temat swojej grupy docelowe i będziesz w stanie odpowiednio do niej podejść.

Google Analytics jest rozwiązaniem powiązanym z mnóstwem innych usług pochodzących od Google. Dzięki połączeniu go z nimi uzyskasz dostęp do mnóstwa dodatkowych działań. Chodzi między innymi tych zakładających skuteczniejszą i w pełni targetowaną reklamę kontekstową w wyszukiwarce internetowej czy otwierających możliwość tak zwanego remarketingu.

Dodaj opinie page