Funkcjonalności architektury systemu

Popup / Powiadomienia / Ankiety

Nasze sklepy internetowe zawierają w sobie rozmaite rozwiązania związane z powiadomieniami, dzięki którym możesz realizować wiele celów – tak marketingowych, jak i stricte informacyjnych.

W swoim panelu administracyjnym bez problemu ustawisz powiadomienia, które klient może otrzymać tak w obrębie Twojego sklepu (w wyskakującym w którymś z rogów ekranu okienku), jak i w swojej przeglądarce internetowej (tak zwane powiadomienia webpush). Utworzysz też mniej lub bardziej szczegółowe ankiety, zbierając też ich wyniki w jedno wygodne miejsce w panelu administracyjnym swojego sklepu. Za pośrednictwem naszej wtyczki masz dostęp do mnóstwa opcji konfiguracyjnych, dzięki czemu wykorzystasz tę funkcjonalność dokładnie tak, jak planujesz to zrobić. Ustalisz częstotliwość wyświetlania i możliwość zamykania okienek, określisz ich treść, a nawet wskażesz grupę docelową, w którą z nimi celujesz.

Do czego wykorzystasz naszą funkcjonalność?

Paleta możliwości zapewnianych przez naszą funkcjonalność jest bardzo szeroka i pozwala Ci wykorzystać ją do realizacji praktycznie dowolnych celów. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

 • informowanie o promocjach i akcjach specjalnych,
 • badanie satysfakcji użytkowników z korzystania ze sklepu,
 • przeprowadzanie działań marketingowych, w tym dystrybucja kodów promocyjnych,
 • akcje re-marketingowe,
 • pozyskiwanie subskrybentów do newslettera.

Dajemy Ci dużą swobodę w konfiguracji każdego elementu, który tworzysz za pośrednictwem naszego modułu. Dzięki temu dopasujesz go zarówno do własnych potrzeb, jak i celów oraz aktualnego wyglądu swojego sklepu.

Przyjazne adresy URL

Nasza funkcjonalność pozwoli Ci mieć pełną kontrolę nad adresami URL w swoim sklepie internetowym. Dzięki temu będą one krótkie, adekwatne do tworzonej treści, a przede wszystkim rzeczywiście przyjazne. Tak dla klienta, jak i dla wyszukiwarek internetowych.

W naszych sklepach nie musisz zdawać się na generowane przez system nieczytelne adresy URL. Dzięki niej:

 • usuniesz numery ID z adresów URL, dzięki czemu będą one wyglądać znacznie czytelniej,
 • pozbędziesz się błędów 404 – nasz system przekieruje klienta i wyszukiwarkę z nieistniejących stron chociażby do stron kategorii,
 • przekierujesz stare adresy na nowe, dzięki czemu klienci, którzy dodali strony do zakładek czy ulubionych nie będą myśleć, że usunąłeś konkretne treści na łamach swojego sklepu,
 • przyspieszysz szybkość ładowania strony dzięki cache’owaniu przyjaznych adresów URL,
 • w dowolny sposób zmienisz strukturę adresów URL, chociażby w celu pozbycia się rozszerzeń pokroju .html,
 • przetłumaczysz adresy URL, dzięki czemu będą one czytelne dla użytkowników z każdego kraju – mimo że będą prowadzić do tej samej podstrony,
 • pozbędziesz się zduplikowanych adresów URL – nasz system samodzielnie sprawdzi i wyświetli Ci każdy z nich. Dzięki temu będziesz mógł szybko się nimi zająć.

Korzystając z naszego rozwiązania zyskasz też wiele innych opcji konfiguracyjnych, które w znacząco poprawią schematy zarządzania adresami URL. Będziesz w stanie dodawać tak zwany canonical tag, dzięki któremu poprawisz SEO, wyświetlisz kategorie nadrzędne w adresach czy usuniesz nazwę kategorii z adresów URL produktów. Jeśli oczywiście bedziesz miał taką potrzebę.

Na jakie adresy URL wpływa nasza funkcjonalność?

Dzięki dostarczanemu w naszych sklepach rozwiązaniu jesteś w stanie zmienić adresy URL na przyjazne praktycznie w każdym miejscu Twojego sklepu. Do dyspozycji masz między innymi adresy URL:

 • kart produktów,
 • kategorii,
 • kategorii bloga,
 • postów na blogu,
 • dostawców,
 • producentów.

Oczywiście sam decydujesz, w którym z tych miejsc pozostawić nieprzyjazne adresy, a w którym je zmienić. Masz w tym absolutną dowolność.

Przeczytaj więcej o adresach URL

Szablony

Nasze sklepy są bardzo elastyczne względem wprowadzania zmian w ich układzie. Również tych najbardziej zaawansowanych. Dzięki temu samodzielnie jesteś w stanie zbudować tak sklep, jak i system B2B, program lojalnościowy czy praktycznie dowolną mniej standardową podstronę.

Tworzone przez nas sklepy bazują na systemie szablonów, dzięki którym Twój sklep przybiera unikalny wygląd. Dają ci one wiele możliwości, w tym między innymi:

 • konfigurację wybranych elementów z poziomu panelu administracyjnego,
 • eksport i import szablonu,
 • podgląd szablonu testowego przed jego wprowadzeniem dla klientów,
 • ustawianie różnych szablonów dla wersji mobilnej sklepu, ale też dla poszczególnych sklepów w opcji Multisklep.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteś w stanie testować różne wersje swojego sklepu internetowego. Pomoże Ci w tym inna funkcjonalność wdrażana w nasze sklepy, a pozwalająca na przeprowadzanie testów A/B.

Edytor szablonu w naszej funkcjonalności

Dzięki wbudowanemu w panel administracyjny naszych sklepów edytorowi, będziesz mógł samodzielnie i szybko zmieniać poszczególne elementy Twojego sklepu internetowego. Bez potrzeby wgrywania czegoś przez FTP czy posiadania wielkich umiejętności programistycznych. Dzięki niemu między innymi zmienisz logotyp własnego sklepu, ustawisz boksy znajdujące się w panelach bocznych czy zmienisz niemal wszystko, co związane ze stylami kaskadowymi – krój i kolor czcionki, marginesy, wielkość tekstu, kolor linków i wiele innych. Dzięki temu w pełni dostosujesz szablon do swoich potrzeb i gustów, dbając o to, by jego kolorystyka i ogólny kształt pasował do Twojej własnej wizji.

Części sklepu możliwe do personalizacji

Choć nasze sklepy są tworzone z myślą o Tobie, dają Ci możliwość wprowadzania wielu zmian w ich wyglądzie, układzie. Takich, które mocno wpłyną na ich ostateczny odbiór i takich, których wpływ będzie o wiele mniejszy. Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz w stanie szybko zmienić wygląd:

 • strony głównej sklepu, ale i stron produktowych, kategorii, panelu klienta,
 • maili systemowych, które są wysyłane Twoim klientom – na przykład po złożeniu zamówienia,
 • wersji mobilnej sklepu, jeśli jest ona inna niż ta główna (nie jest responsywna),
 • szablonu aukcji allegro,
 • newslettera, który wysyłasz regularnie swoim odbiorcom.

Oczywiście wszystkie tworzone przez nas sklepy posiadają personalizację w ustalonym zakresie. Drobnych modyfikacji podejmiesz się jednak sam, za darmo, bez angażowania w pomoc profesjonalistów.

Przeczytaj więcej o szablonach graficznych

WebP Nowy standard zdjęć

Nasze sklepy są wyposażone w moduł wyświetlania plików graficznych publikowanych w Twoim sklepie (również zdjęć produktów) w nowoczesnym formacie WebP, dzięki czemu znacząco podniesiesz szybkość ładowania swojej strony.

WebP to format bijący rekordy popularności, gwarantujący idealną jakość przy znacznie mniejszym rozmiarze obrazu. Stworzyło go samo Google, co potwierdza skuteczność jego działania. Nasze sklepy są w stanie w locie konwertować pliki właśnie na ten format i to właśnie w nim wyświetlać wszystkie pliki graficzne Twoim klientom.

Obawiasz się o kompatybilność? Nasz moduł bierze ją pod uwagę. Na jedynej przeglądarce, która nie obsługuje WebP (Safari) wyświetlane są standardowe zdjęcia, dzięki czemu masz pewność, że każdy będzie widział Twój sklep tak samo. Niezależnie od tego, z jakiej przeglądarki będzie korzystał.

Co zyskasz dzięki tej funkcjonalności?

Zmiana formatu używanych przez Ciebie zdjęć na WebP zapewni Twojemu sklepowi więcej korzyści. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

 • Szybsze wczytywanie się strony. Z uwagi na to, że pliki WebP ważą zwykle nawet o 34% mniej niż ich odpowiedniki, powodują znacznie szybsze wczytywanie się zdjęć. To na pewno wpłynie na zadowolenie klientów.
 • Wyższy wynik w narzędzi PageSpeed Insights, służącym do mierzenia szybkości ładowania się strony.
 • Lepsze przystosowanie do pozycjonowania. Google samo rekomenduje wykorzystywanie formatu WebP. Jeśli się na to zdecydujemy, będziemy mogli liczyć na “uśmiech z jego strony”.
 • Podążanie za standardami. Obecnie każdy przestawia się na WebP. Dzięki wprowadzeniu go u siebie nie będziesz w tyle i nie zaczniesz odstawać od konkurencji. Zwłaszcza że trend ten stale rośnie na sile.
 • Większe konwersje. Szybciej ładujący się sklep to też większe konwersje, jakie jest on w stanie wygenerować. Mniej użytkowników zniechęci się zbyt długim czasem oczekiwania. Każdy zaś uznaje szybko wczytujący się sklep za bardziej profesjonalny.

Przeczytaj więcej o WebP

Optymalizacja SEO

Nasze sklepy wyposażamy w idealne rozwiązania do zarządzania strategią SEO i poprawy ich optymalizacji względem wyszukiwarek internetowych.

Nasze sklepy internetowe świeżo po oddaniu ich klientom są w pełni zgodne z obowiązującymi standardami SEO i przystosowane do tego, by je funkcjonować. Dbamy o to, aby od razu zaserwować Ci sklep, którego nie będziesz musiał dostosowywać pod potrzeby wyszukiwarek. Dajemy Ci jednak narzędzia, które pozwolą Ci tworzyć również nowe jego podstrony z zachowaniem wszelkich standardów – idealnie przystosowane do tego, by podbijać wyniki wyszukiwania w Google. W obrębie każdej z nich określisz:

 • dokładny adres URL, w który dodatkowo będziesz w stanie wpleść słowa kluczowe,
 • meta-tytuł, który może się różnić chociażby od tytułu produktu,
 • meta-keywords, a zatem słowa kluczowe zdefiniowane dla wyszukiwarki,
 • meta-description – opis, również przeznaczony dla wyszukiwarki internetowej.

Dzięki tym opcjom, każda nowo tworzona przez Ciebie podstrona Twojego sklepu internetowego będzie mogła być umiejętnie zoptymalizowana pod to, by promować ją w wyszukiwarce. Sam szablon Twojego sklepu dodatkowo będzie to wspierał, zawierając w sobie elementy wspomagające.

Co jeszcze znajdziesz w naszych sklepach?

Poza możliwością samodzielnego dodawania poszczególnych rzeczy wpływających na SEO, nasz system automatycznie stosuje rozwiązania, które pomagają w pozycjonowaniu. Do tych rozwiązań zaliczyć można:

 • aktualizowaną na bieżąco mapę strony, w obrębie której znajdują się wszystkie nowe i stare podstrony Twojego sklepu,
 • tworzone w przyjazny sposób nazwy plików, które dodatkowo zawierają alternatywny tekst zdefiniowany przez Ciebie,
 • szablon bazujący na nowoczesnym kodzie, przechodząc pomyślnie walidację W3C,
 • przyjazne adresy URL, które odpowiednio skonfigurujesz względem własnych potrzeb,
 • statystyki pozwalające Ci badać Twoje działania optymalizacyjne.

Wielojęzyczność, wielowalutowość

Nasze sklepy są w pełni przystosowane do tego, byś Ty mógł za ich pośrednictwem sprzedawać produkty poza granicę naszego kraju. Dzięki temu szybko rozwiniesz swoją firmę, zapewniając sobie większe zyski.

Zadbaliśmy o to, aby w naszych sklepach nie zabrakło funkcjonalności odpowiedzialnych nie tylko za natychmiastowe uruchomienie sprzedaży za granicę, ale też za oferowanie strony w wielu wersjach językowych (ich ilość jest nieograniczona). Dzięki temu masz u nas możliwość:

 • dodania kolejnych krajów, do których prowadzisz wysyłkę,
 • zdefiniowania stawek podatkowych dla każdego z tych krajów,
 • skonfigurowania dowolnej waluty oraz podania kursu, po którym system ma automatycznie przeliczać pierwotne ceny właśnie na nią (odpowiednio zaokrąglając, oczywiście),
 • dodania nowego języka swojego sklepu i możliwości przetłumaczenia wszystkich rzeczy.

Co ważne, wielojęzyczność możesz wykorzystać w towarzystwie funkcjonalności Multisklepu (tworząc osobny sklep w innej wersji językowej), ale też tej odpowiedzialnej za dodatkowe cenniki właśnie dla osób płacących w innej walucie.

Jak wygląda tłumaczenie naszego sklepu?

Swój sklep możesz przetłumaczyć na dodatkowe języki w panelu sterowania – wygodnie, szybko – po prostu wypełniając odpowiednie pola formularza przedstawiającego już istniejącą wersję językową i pole na wpisanie ich przetłumaczonej alternatywy. Jeżeli chodzi o tłumaczenie produktów, kategorii i innego rodzaju rzeczy stale dodawanych, obok pól z nazwami czy opisami pojawi się stosowna lista wyborów. Wybierzesz z niej język, dzięki czemu pole zmieni się na to odzwierciedlające inną wersję językową danego elementu. To rozwiązanie wygodne, które pozwoli Ci szybko zapanować nad opisami, tytułami i innymi parametrami w wielu różnych językach. Na język obcy przetłumaczysz oczywiście również atrybuty i cechy konkretnych produktów.

Wersja mobilna

Nasze sklepy mogą być zaprojektowane wraz ze stworzeniem albo ich wersji mobilnej, albo też responsywnej. Sam decydujesz. Dwa rozwiązania to pełna swoboda wyboru dla Ciebie i możliwość działania w taki sposób, jaki uznasz za najlepszy.

Wiemy, jak ważne jest w dzisiejszych czasach prezentowanie swojej oferty nie tylko na komputerze, ale i na urządzeniach mobilnych. Dajemy Ci możliwość zaprojektowania Twojego sklepu na jeden z dwóch sposobów. Opracujemy jego wersję mobilną lub responsywną. Obie te wersje mają swoje zalety i obie pozwolą Twoim klientom dostać się na przystosowany do ich urządzeń sklep. Z tym jednak, że zrobią to w nieco inny sposób.

Wersja mobilna

Wersja mobilna to zupełnie inna wersja strony, korzystająca ze swojego własnego szablonu, używanego wyłącznie w kontekście mobilnych odwiedzających. Najczęściej udostępniana jest pod osobną domenę (m.nazwasklepu.pl), choć nie jest to konieczne. Zaletami wersji mobilnej są:

 • możliwość stworzenia szablonu lekkiego, idealnie dopasowanego do potrzeb użytkowników mobilnych,
 • działa w obrębie starszych telefonów z mniejszymi wyświetlaczami,
 • nie jest związana z aktualnym szablonem (rozwija się ją osobno).

Wersja responsywna

Wersja responsywna to z kolei ten sam szablon, wyświetlający się inaczej pod różnymi rozdzielczościami ekranu. Korzysta z tej samej architektury, w dynamiczny sposób dostosowując stronę do ekranu urządzenia (również przy zmianie okienka w przeglądarce internetowej). Zazwyczaj elementy skurczają się lub powiększają do określonych granic – po ich przekroczeniu sklep zmienia układ na czytelniejszy. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć można:

 • możliwość wprowadzania drobnych zmian w obu wersjach sklepu jednocześnie,
 • brak tworzenia duplicate content w obrębie dwóch domen,
 • rozwiązanie nowocześniejsze i preferowane przez klienta,
 • wsparcie dla wszystkich nowoczesnych technologii.

Którą z wersji wybrać?

Mówi się, że na wersję mobilną decydują się te osoby, które posiadają swój sklep od wielu lat i nie chcą przerabiać go pod responsywność. Responsywna wersja sklepu jest tą nowocześniejszą i zdecydowanie bardziej elastyczną, a jednocześnie posiadającą więcej zalet. Dlatego też, choć oferujemy oba rodzaje wdrożeń, naszym klientom polecamy skłonienie się ku wersji responsywnej.

Multistore

Za pośrednictwem specjalnego modułu w naszym sklepie, będziesz mógł utworzyć kolejne sklepy dzielące z nim jeden panel administracyjny. Również takie działające w obrębie innych domen internetowych.

Nasza funkcjonalność pozwala Ci na dodawanie do panelu dowolnej ilości sklepów, które będą dzieliły ze sobą tę samą bazę – jednak tylko w tym zakresie, który sam określisz. Do nowo tworzonego przez siebie sklepu będziesz mógł zaimportować dosłownie wszystko, w tym między innymi:

 • wszystkie oferowane przez Ciebie produkty,
 • przewoźników,
 • dostawców,
 • klientów,
 • ceny po rabatach i kody promocyjne,
 • reguły koszyka,
 • kategorie,
 • grupy atrybutów i funkcji.

Zarządzanie multisklepem

Jeśli w obrębie naszego sklepu stworzysz kilka innych sklepów, będziesz mógł przełączać się między nimi dynamicznie, przy użyciu specjalnej listy rozwijalnej. Możesz nimi zarządzać albo wspólnie, albo każdym z osobna. Wchodząc w tę pierwszą opcję (a zatem zaznaczając kilka sklepów), wszystkich akcji będziesz się podejmował masowo. Dodawany przez Ciebie produkt pojawi się więc w kilku sklepach, a wszelkie zmiany również znajdą swoje odzwierciedlenie w każdym z nich. Oczywiście wciąż będziesz w stanie kontrolować każdy sklep z osobna i dodawać produkty ekskluzywne dla niego. Wystarczy, że zmienisz widok tylko na niego.

Poszczególne sklepy możesz u nas dzielić na grupy. Dzięki temu będziesz mógł zarządzać albo wybieranymi przez siebie kilkoma sklepami jednocześnie, albo całą ich grupą. Poprawi to tempo pracy w ich obrębie.

API

Nasze sklepy są z miejsca wyposażane w obsługę API i webhooków. Te pozwalają na sprawne integrowanie z ich z zewnętrznymi systemami ERP.

Dzięki naszemu API jesteś w stanie w świetny sposób połączyć zarządzanie swoim sklepem z poziomu panelu administracyjnego z tym wykonywanym przy użyciu dowolnego systemu ERP. Dzięki temu obustronnie będziesz:

 • aktualizował bazę produktów i przypisywał je do kategorii,
 • zmieniał ceny,
 • obsługiwał zamówienia ze sklepu,
 • aktualizował statusy zamówienia i przesyłał numery listów przewozowych,
 • kontrolował stany magazynowe.

Oczywiście nie ma limitu wykorzystania API. Możesz więc dokonać integracji z wieloma programami wspierającymi różne procesy logistyczne. Jeśli zatem korzystasz z osobnego programu do sprzedaży, zarządzania magazynem, księgowości czy fakturowania, wszystkie bezproblemowo połączysz z własnym sklepem internetowym.

Jak działają webhooki?

Nasze sklepy to nie tylko rozbudowane API, ale też możliwość korzystania z tak zwanych webhooków. Ich założenia są podobne, ale działanie – zgoła odmienne. Pobierają one bowiem informacje z Twojego sklepu, a następnie przekazują je skryptom zewnętrznym (również tym, które nie są z nim w pełni zintegrowane dwustronnie). Działa to automatycznie, jednak tylko w ustalonym przez Ciebie zakresie. Tym, co różni API od webhooków jest więc działanie, w przypadku webhooków wywoływane konkretną akcją i tylko jednostronne (nie pobierają one informacji z zewnątrz). Jeśli chodzi o API, wszystko działa na bieżąco i obustronnie.

Ochrona i bezpieczeństwo

Dzięki funkcjonalnością, w jakie wyposażyliśmy nasze sklepy, te są chronione przed działaniami niepożądanymi – zwłaszcza tymi wykonywanymi przez niechciane roboty.

Każdy nasz sklep odpowiednio zabezpieczamy przez profesjonalny moduł antyspamowy, dzięki czemu możesz wszystko samodzielnie kontrolować. Twoje formularze zabezpieczy dodatkowa funkcjonalność (Recaptcha, którą przedstawiamy niżej), jednak samo wchodzenie na łamy Twojego sklepu ograniczysz sam, konfigurując naszą wtyczkę. Ustalisz w niej między innymi:

 • liczbę dozwolonych wyświetleń dla robotów i klientów w konkretnym czasie,
 • listę adresów IP, z których ruch chcesz blokować (w szczególności tych generujących podejrzany ruch),
 • korzystanie z centralnej bazy niebezpiecznych adresów IP.

Wiele z tych rzeczy moduł wykona sam, automatycznie. Jeśli więc zauważy podejrzane zachowanie, zablokuje adres IP i poprosi klienta / robota o dodatkową weryfikację. Mnogość ustawień naszej wtyczki pozwoli Ci odblokować boty wyszukiwarki Google, które raczej chciałbyś wpuszczać do swojego sklepu, a którym chciałbyś też zapewniać dużą swobodę poruszania się po nim.

Co osiągniesz dzięki naszej funkcjonalności?

Moduł, który jest aktywny we wszystkich naszych sklepach, pomoże Ci zadbać nie tylko o porządek w sklepie. Dzięki niemu:

 • zminimalizujesz generowany transfer, co jest kluczowe, jeśli jest on ograniczony (u hostingodawcy),
 • znacząco zmniejszysz obciążenie serwera – sklep będzie się wczytywał szybciej,
 • zapobiegniesz zakłamywaniu statystyk i generowaniu pustych wejść.

Jeśli zdarzy się, że zablokowany zostanie zwykły użytkownik (ze względu na posiadanie podejrzanego adresu IP), będzie mógł odblokować dostęp do sklepu poprzez przejście przez zabezpieczenie Recaptcha.

Zaawansowany slider

Twój sklep wyposażymy w świetny slider, dzięki któremu Twoja strona główna i dowolna podstrona stanie się szalenie atrakcyjna. Ty zaś zyskasz kontrolę nad mnóstwem jego opcji konfiguracyjnych.

Udostępniamy Ci potężne narzędzie, dzięki któremu zaprojektujesz dowolny slider, który następnie – przy użyciu prostego kodu – wstawisz dosłownie wszędzie, gdzie tylko będziesz chciał. Będzie on mógł pojawić się na stronie głównej, podstronie kategorii. Za jego pośrednictwem stworzysz też wizualnie fascynujący i angażujący landing page.

Tworzone za pośrednictwem naszego modułu slidery w dowolny sposób dostosujesz do swoich potrzeb. Skorzystasz przy tym z dziesiątek narzędzi, w tym między innymi takich pozwalających Ci:

 • umieszczać na slajdzie obrazki, tekst, bloki z tekstem czy filmy i dowolnie animować ich pojawianie się i znikanie oraz określać ich dokładną lokalizację,
 • ustalać czas przejścia między kolejnymi slajdami,
 • zmieniać kolejność slajdów,
 • dodawać różne efekty po najechaniu myszką,
 • edytować tło, nadając mu kolor lub ustalając jego obrazek.

Jeżeli zaś nie masz pomysłu na slajd, jesteś w stanie sięgnąć po bardzo rozbudowaną ich bibliotekę. Importując slajd wprost z niej będziesz mógł dowolnie go edytować i dostosowywać do swoich potrzeb. Tak, jakbyś sam go stworzył. Slidery tworzone przy użyciu naszej modyfikacji są responsywne, a zatem współpracują z każdą rozdzielczością ekranu urządzenia, z którego w danym momencie korzysta klient.

Jak stworzysz slidery w naszej modyfikacji?

Moduł w naszym sklepie pozwala Ci tworzyć nieograniczoną liczbę sliderów z dowolną liczbą slajdów. Po jego uruchomieniu otwierasz tak właściwie osobne narzędzie, które – niczym program komputerowy – pozwoli Ci pracować nad swoim sliderem. Wszystko odbywa się w formule “przeciągnij i upuść”, a w obrębie edytora znajdziesz opcje tak dla początkujących, jak i zaawansowanych jego użytkowników.

Jeśli już dodasz wszystkie elementy i ustalisz efekty związane z ich obecnością w sliderze, będziesz mógł przetestować go “na sucho”, bez potrzeby umiejscawiania go w obrębie własnego sklepu.

Favicon dla platform

Dzięki naszej funkcjonalności, w którą zostanie wyposażony Twój sklep, zadbasz o faviconę idealnie dostosowaną do urządzenia, z którego korzysta Twój klient.

Nasza modyfikacja pozwala Ci ustawić osobną faviconę dla każdego z urządzeń, z których klient mógłby potencjalnie korzystać. Ikonka ta będzie się wyświetlała po dodaniu Twojego sklepu do pulpitu tego urządzenia lub / i do zakładek, ale też na pasku przeglądarki internetowej. Osobną faviconę ustalisz dla:

 • przeglądarki Safari (iOS),
 • przeglądarki Chrome (Android),
 • Windowsa 8 i 10 (dla kafelków na urządzeniach mobilnych),
 • El Capitan Safari (Mac OS X),
 • przeglądarek komputerowych.

Moduł pozwoli Ci też ustalić kolorystykę, jaką obierze Twój sklep w przeglądarce Chrome. Zmieni ona pasek adresu na ten pasujący do jego identyfikacji wizualnej.

Co osiągniesz dzięki naszej modyfikacji?

Choć favicona wydaje się być (i technicznie rzecz ujmując jest) dość niewielkim i mało znaczącym elementem, tak naprawdę jej znaczenie jest ogromne. Dzięki naszej modyfikacji:

 • poprawisz identyfikację wizualną własnego sklepu,
 • zadbasz o właściwe wyświetlanie jego ikony na każdym urządzeniu,
 • poprawisz ilość wejść dzięki atrakcyjności wizualnej,
 • zadbasz o profesjonalny wygląd i postrzeganie Ciebie jako eksperta,
 • ułatwisz użytkownikom znajdowanie sklepu – w zakładkach na komputerze lub na pulpicie urządzeń mobilnych.

Zarządzanie tłumaczeniami interfejsu

Nasze sklepy wyposażone są w zaawansowany moduł do tłumaczenia interfejsu. Dzięki temu w bardziej precyzyjny sposób stworzysz nową wersję językową, biorąc pod uwagę również jego elementy (a nie tylko opisy produktów i inne).

Dzięki naszemu rozwiązaniu, jesteś w stanie samodzielnie tłumaczyć wiele elementów interfejsu Twojego sklepu internetowego. Do sekcji, których tłumaczeniem możesz się zająć zalicza się:

 • panel administracyjny – jeśli zatrudniasz pracowników spoza granic kraju, przyda Ci się wersja językowa dla nich,
 • strony sklepu, w ramach których znajdują się wszystkie elementy interfejsu znajdujące się na podstronach Twojego sklepu,
 • zainstalowane moduły – tłumaczyć możesz nie tylko natywne elementy Twojego sklepu, ale i dodatkowe funkcjonalności i moduły. Również te tworzone wyłącznie z myślą o Tobie i Twoim sklepie,
 • e-maile – mowa tutaj o mailach systemowych, wysyłanych chociażby przy okazji złożenia zamówienia czy zmiany jego statusu.

W naszych sklepach nie masz żadnego limitu związanego z ilością języków, jakie oferujesz. Co więcej, system pozwala Ci zaimportować wiele języków z już przetłumaczonym interfejsem (możesz ewentualnie poprawić to tłumaczenie, wprowadzając własne modyfikacje). To znacznie ułatwi ci cały proces przystosowywania sklepu pod potrzeby zagranicznego klienta.

Edytor tekstu

Tworząc jakiekolwiek treści w naszym sklepie internetowym skorzystasz z rozbudowanego edytora tekstu, który pozwoli Ci zadbać o odpowiednie ich formatowanie.

Aktualnie treści nie mogą być atrakcyjnie wyłącznie pod względem swojego przekazu. Muszą też odpowiednio wyglądać. Nasza funkcjonalność rozbudowanego edytora tekstu pozwoli Ci zadbać o ich formatowanie. Uzyskasz w niej szybki dostęp między innymi do takich opcji, jak:

 • pogrubianie, pochylanie i pokreślanie tekstu,
 • wyrównywanie tekstu do dowolnej strony kontenera, w którym się znajdzie,
 • wstawianie do tekstu obrazków,
 • wygodne dodawanie tabelek,
 • tworzenie nagłówków dowolnego poziomu,
 • zamieszczanie w tekście filmów wideo,
 • dodawanie list uporządkowanych i nieuporządkowanych,
 • publikowanie linków.

Co osiągniesz dzięki korzystania z edytora tekstu?

Edytor tekstu to nie tylko dodatkowy bajer, ale bardzo przydatne narzędzie. Dzięki odpowiedniemu formatowaniu treści jesteś bowiem w stanie osiągnąć bardzo wiele. Przede wszystkim będziesz w stanie bardziej zaciekawić swoich klientów i przekonać ich do zakupu. Odpowiednie stosowanie nagłówków w znaczący sposób wpłynie na SEO, a korzystanie z innych opcji – na osiągnięcie bardzo dużego poziomu unikalności konkretnego tekstu. To sprawi, że będziesz się wyróżniał. Koniec z kopiowaniem opisów z Worda – nasza funkcjonalność zapewnia Ci wszystko, co jest tutaj niezbędne. To, czego będziesz potrzebował do uczynienia własnych treści jeszcze bardziej atrakcyjnymi i angażującymi.

Edytor banerów

Dzięki funkcjonalności edytora bannerów obecnej w naszych sklepach, z łatwością stworzysz bannery promocyjne nie tylko pasujące do stylistyki Twojego sklepu, ale też po prostu atrakcyjne wizualnie.

Opracowany przez nas i wdrożony w tworzonych przez nas sklepach moduł ułatwi Ci tworzenie bloków (widgetów), które mogą trafić w dowolną sekcję Twojego sklepu internetowego – zdefiniowaną przez szablon, z którego korzystasz. Dzięki niemu będziesz w stanie idealnie opracować bannery, docinając je pod odpowiedni wymiar, przyozdabiając je efektami (również tymi po najechaniu myszką i po pojawieniu się na ekranie klienta), a na końcu po prostu wstawiając. Tam, gdzie tylko będziesz chciał – przy użyciu specjalnego shortcode’u. Choć prosty w założeniach, nasz moduł daje Ci mnóstwo możliwości, które docenisz nie tylko przy przeprowadzaniu codziennych akcji promocyjnych.

Co osiągniesz dzięki temu modułowi?

Jako że większość klientów jest wzrokowcami, odpowiednio atrakcyjne wyeksponowanie Twojej oferty umożliwi Ci osiągniecie całego mnóstwa korzyści. Z tych najważniejszych warto wymienić:

 • wzrost atrakcyjności wizualnej Twojego sklepu,
 • możliwość poprawienia sprzedaży wybranych przez Ciebie produktów,
 • łatwiejsze i skuteczniejsze eksponowanie akcji promocyjnych,
 • wzrost zainteresowania klientów ofertą produktową,
 • możliwość skutecznego odsyłania na landing page w podobnej stylistyce.

Nasz moduł możesz skonfigurować w taki sposób, by był w stanie idealnie sprostać Twoim potrzebom. Niezależnie od tego, jak duże by one nie były.

Mega menu

Dzięki tej funkcjonalności menu główne Twojego sklepu stanie się nie tyle atrakcyjniejsze co po prostu potężne, imponujące i samo w sobie generujące sprzedaż.

Nasz moduł pozwala Ci przejąć pełną kontrolę nad menu głównym Twojego menu głównego. Dzięki niemu możesz sprawić, by nie było ono zaledwie  zbieraniną linków, ale żyjącym i wpływającym na sprzedaż elementem Twojego sklepu internetowego.

Nasza wtyczka współpracuje zarówno z menu horyzontalnymi (rozwijanymi w dół), jak i tymi wertykalnymi (rozwijanymi w prawo lub lewo), w każdej z tych opcji wyglądając perfekcyjnie.

Najważniejsze możliwości funkcjonalności

Nasza wtyczka jest bardzo rozbudowana i daje Ci olbrzymią swobodę w tworzeniu własnego menu i konfigurowaniu go w taki sposób, by w pełni odpowiadało Twoim potrzebom. Najważniejsze możliwości i funkcje tego modułu prezentujemy poniżej.

 • Możliwość budowania menu przy użyciu edytora wizualnego. Wykonany w technologii AJAX, pozwala Ci przeciągać i upuszczać elementy w miejscu ich przeznaczenia.
 • Możliwość ustalania efektów animacji, zarówno w przypadku głównego menu, jak i podkategorii dodatkowych.
 • Nieograniczone możliwości dopasowania wyglądu menu, w tym jego kolorystyki, szerokości poszczególnych elementów, wielkości i kroju czcionki i wielu innych. Możesz tworzyć w nim kolumny i bloki, dodawać do niego obrazki i wiele innych elementów.
 • Współpraca z urządzeniami mobilnymi, na których menu nie tylko wyświetla się poprawnie, ale też działa płynnie i pokazuje się w miejscu wygodnym dla klienta.
 • Duża liczba opcji konfiguracyjnych. Samodzielnie dodasz, usuniesz i edytujesz elementy menu, ale też ustalisz wszystko to, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Kiedy powinieneś sięgnąć po tę funkcjonalność?

Potężny moduł Mega Menu powstał nie tylko z myślą o osobach prowadzących wielkie sklepy internetowe z bardzo dużą liczbą kategorii, które muszą jakoś zorganizować i pokazać w atrakcyjny sposób. To też opcja dla sprzedawców, którzy mają tych kategorii nieco mniej, jednak mają pomysł na atrakcyjniejszą ich prezentację. Moduł ten daje mnóstwo możliwości potrafiących diametralnie zmienić wygląd menu i dopasować go do stylistyki całego sklepu. Dzięki niemu widać jest, że sklep przykłada się do swojej oferty i dba o swojego klienta. Ten zwraca uwagę nawet na najmniejsze detale.

Magią Mega Menu jest fakt, że nie musi ono składać się wyłącznie z linków do kategorii. Spersonalizujesz je w absolutnie dowolny sposób, zamieszczając w nim bannery promocyjne, obrazki pasujące do kategorii czy też przydatne informacje w formie tekstowej. Cokolwiek, co uznasz za stosowne.

Przeczytaj więcej o Mega menu

Cache / Szybkość ładowania

Dzięki wtyczce cache, którą implementujemy w naszych sklepach, jesteś w stanie w znakomity sposób poprawić szybkość ładowania się Twojego sklepu, co będzie miało wpływ na wiele aspektów związanych z jego funkcjonowaniem.

Nasza rozbudowana funkcjonalność sprawia, że Twój sklep nie musi przeprowadzać ładowania każdego najmniejszego pliku przez cały skomplikowany proces za każdym razem, gdy użytkownicy wchodzą na łamy sklepu. Zamiast tego pliki są przechowywane w tak zwanej pamięci podręcznej, dzięki temu system w szybki sposób system uzyskuje do nich dostęp, drastycznie skracając czas ładowania się większości elementów.

Dzięki naszemu modułowi doprowadzisz do szybkiego ładowania się strony, a w konsekwencji i zwiększysz sprzedaż, poprawisz pozycję sklepu w wyszukiwarkach i zredukuejsz współczynnik odrzuceń.

Nasze cachowanie działa w obrębie całego Twojego sklepu, dzięki czemu radzi sobie nie tylko z jego natywnymi modułami, ale i niestandardowymi rozwiązaniami. Co ważne, możesz nawet ustalić, które elementy nie powinny być cache’owane. Idealna opcja dla treści dynamicznych (jak na przykład ostatnio oglądane przez klienta pliki).

Jak działa nasza funkcjonalność?

Nasza funkcjonalność została zaprojektowana tak, by nie wymagała od Ciebie żadnego udziału – poza jej konfiguracją, oczywiście. System samodzielnie zapisuje pliki sklepu w pamięci podręcznej – bazując albo na systemie plików, albo na bazie danych. Dzięki temu zamiast wczytywać sklep w standardowy sposób, sięga po te pliki z pamięci podręcznej, pomijając procesy pochłaniające zasoby serwera. Ty masz trzy sposoby na odświeżenie cache. Może to być robione automatycznie po wygaśnięciu pamięci podręcznej, w pełni manualnie lub w momencie, w którym w ramach swojego sklepu wprowadzisz dowolne zmiany.

Cache’owanie możesz ustawiać wyłącznie dla wybranych grup klientów (na przykład dla osób niezalogowanych), ale i dla wybranych przez Ciebie urządzeń (włączając je chociażby tylko na telefonach).

Ilość czasu, jaka została zaoszczędzona dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania może być sprawdzona w rozbudowanym module statystyk.

Recaptcha

Nasze sklepy są odpowiednio zabezpieczone przed robotami, które mogą nadmiernie wykorzystywać pewne ich funkcje. Wdrażamy w nie rozwiązanie Recaptcha, które wyśmienicie sobie z tym radzi.

Nasz dodatkowy moduł wspiera zarówno reCaptcha 2, jak i Invisible reCaptcha. W przypadku tego drugiego Twoi klienci nawet nie zauważą, że sprawdzana jest ich “naturalność”. Sam decydujesz o tym, z którego rozwiązania skorzystasz. Jeżeli zaś będziesz potrzebował, możesz dowolnie manipulować wyglądem pola “Nie jestem robotem” – tak, aby w żaden sposób nie psuło ono wyglądu Twojego sklepu, a doskonale pasowało do każdego dotychczasowego jego elementu. Co więcej, okienko do zaznaczania może pojawić się dopiero przy wpisywaniu danych w pole formularza. Dzięki temu nie będziesz musiał stale wplatać go w szablon sklepu – w szczególności w dyskretne pole newslettera.

Nasze rozwiązanie pozwala Ci dokładnie skonfigurować tak wygląd, jak i funkcjonalność reCaptchy. Z poziomu panelu administracyjnego ustalisz kolory, marginesy, kod HTML, kolor tła. W razie potrzeby zaś skorzystasz z jednego z kilku predefiniowanych stylów.

Gdzie możesz wstawić naszą funkcjonalność?

ReCaptcha współpracuje z każdym formularzem, w którym użytkownik wpisuje i przesyła dane. Nasze rozwiązanie możesz przy użyciu zaledwie jednego kliknięcia wprowadzić w obrębie:

 • formularza kontaktowego,
 • logowania,
 • rejestracji,
 • logowania na stronie koszyka,
 • rejestracji na stronie koszyka,
 • zapisywania się do newslettera,
 • formularza zostawiania opinii na temat produktu.

W dowolnym momencie jesteś w stanie ustalić stopień trudności reCaptcha. Dopasujesz go do poziomu spamu, jaki pojawia się w Twoim sklepie. Pamiętaj, że zbyt duży poziom zabezpieczeń może nie być przyjazny względem użytkowników docelowych.

Przeczytaj więcej o CAPTCHA

Struktura i wydajność systemu

Nasze sklepy powstają w środowisku doskonale przystosowanym do obsługi olbrzymiego ruchu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będą działały wybornie – również wtedy, gdy bardzo się rozrosną.

W naszych sklepach nie ma limitu produktów, kategorii czy – ogólnie – treści. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, wraz z rozbudowywaniem ich bazy system nie spowalnia. Również jeśli musi serwować Twój sklep coraz większej liczbie użytkowników. Bazujemy na najnowocześniejszej architekturze i implementujemy rozwiązania, które w żaden sposób nie obciążają serwera. Na swoim sklepie możesz dzięki temu polegać – w każdych możliwych warunkach.

Rozwiązania mające na celu zapewnić wydajność systemu

Nasze sklepy mają domyślnie wdrożone rozwiązania, dzięki którym Twój sklep będzie działał świetnie – również wtedy, gdy gwałtownie przybierze na rozmiarach i będzie się musiał spotykać z olbrzymim obciążeniem. Jest to osiągane na wiele sposobów, między innymi poprzez:

 • zaawansowany system cache’owania, obejmujący karty produktów, kategorie, sronę główną, landing pages i wszystko to, co nie jest dynamiczne,
 • cache’owanie zapytań SQL, dzięki któremu powtarzalne zapytania nie są wielokrotnie przetwarzane,
 • ładowanie obiektów dynamicznych dopiero przy ich wyświetleniu, a zatem na przykład pobieranie rekomendacji dopiero wtedy, gdy klient przewinie do miejsca z nimi,
 • kompresję skryptów JS oraz plików CSS,
 • generowanie miniatur zdjęć, odpowiadającym potrzebom designu konkretnego sklepu.

Nasze sklepy działają sprawnie u większych i mniejszych klientów, codziennie obsługując miliony użytkowników. Działają nienagannie w każdych warunkach i są do tego idealnie przystosowane.

Dodaj opinie page