Przeniesienie sklepu z Shopify na Prestashop

Założenie i prowadzenie sklepu w obrębie platformy Shopify jest banalnie proste – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Z tym jednak, że jako platforma SAAS Shopify narzuca sporo ograniczeń. Rozwijając sklep i starając się w miarę czasu go rozbudowywać, w końcu nie sposób jest nie napotkać na przeszkodę niemożliwą do przeskoczenia. To właśnie wtedy zazwyczaj podejmuje się poważną decyzję, jaką jest przeniesienie sklepu internetowego z Shopify na Prestashop.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Shopify na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Shopify na Prestashop

Migracja sklepu nigdy nie jest czymś łatwym i szybkim. To w końcu zmiana całego szkieletu, na którym on bazuje. Jest ona jednak czymś jak najbardziej rozsądnym. Przenosi go bowiem na system znacznie bardziej funkcjonalny, pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń. Aby jej jednak dokonać należy sięgnąć po usługi profesjonalistów. My na przykład zajmujemy się tym od dawna, zapewniając najwyższą jakość usług i przeniesienie wszystkiego, co ma znaczenie dla Ciebie i Twoich klientów.

2. Etapy przenoszenia

Migracja sklepu internetowego z Shopify na Prestashop to u nas proces, który podzieliliśmy na kilka etapów. Każdy z nich dotyka innego aspektu sklepu. Pozwala nam to przyłożyć się do wszystkiego, a zarazem robić to w sposób uporządkowany i najbardziej pożądany. Na każdym z etapów procesu jesteś w stanie decydować o tym, co i w jakim zakresie zostanie przeniesione. Jesteśmy elastyczni, w związku z czym przy okazji możemy rozbudować Twój sklep w kierunku, w jakim chcesz z nim zmierzać.

2.1. Baza klientów

Kontakty z klientami są czymś, nad czym z pewnością długo pracowałeś. Zwykle robi się to już po starcie sklepu. Naturalnym jest, że nie chcesz stracić płynności w tychże kontaktach. My postaramy się przenieść całą Twoją bazę klientów do nowego sklepu. Będziesz mógł nie tylko kontynuować nawiązane z nimi relacje. Zyskasz też wiele opcji pozwalających na lepszą interakcję z nimi.

2.2. Produkty

Centralna część Twojego sklepu, a zatem produkty, jest przez nas przenoszona ze szczególną uwagą. Mamy świadomość tego, że to właśnie w nią włożyłeś najwięcej pracy. Przenosimy nie tylko nazwy, ale też opisy, zdjęcia, warianty. Dbamy też o to, aby zachować jak najwięcej parametrów dodatkowych. Tak, aby produkty cechowały się podobną, a nawet i lepszą prezentacją w Twoim docelowym sklepie.

2.3. Kategorie produktów

Drzewko kategorii jest czymś, do czego klienci bardzo szybko się przyzwyczajają. Nie przenosząc go razem ze sklepem wprowadziłoby się masę chaosu, a także narażałoby się na stratę potencjalnych klientów. My dbamy o to, aby kategorie przenieść 1:1, razem z przyporządkowaniem do nich odpowiednich produktów. W razie potrzeby jesteśmy w stanie wdrożyć w nich pewne zmiany – wszystko zależy od Ciebie i od Twoich planów właśnie z nimi związanych.

2.4. Zamówienia

Historia zamówień to coś, na co klienci często zwracają uwagę. Przydaje się też w kontekście zwrotów, ale i analizowania dotychczasowych sprzedaży w sklepie internetowym. Jeśli jest to możliwe, staramy się je przenieść – niestety, ale jest to jeden z najbardziej niepewnych elementów przenosin. Jeśli więc Ci na nich zależy, najpierw koniecznie skontaktuj się z nami.

2.5. SEO

Każdy szanujący się sklep internetowy w mniejszym lub większym stopniu stawia na SEO. Zdajemy sobie sprawę, że na platformie Shopify mogłeś już działać w jego kierunku. Nie zaprzepaścimy Twojej dotychczasowej pracy, jednocześnie starając się jak najbardziej ją rozwinąć. Wdrożymy rozwiązania optymalizacyjne, które nie tylko zachowają Twoją pozycję w wyszukiwarce, ale też pozwolą Ci na zdobycie tej wyższej. Zadbamy o wszystko – zachowamy stare adresy URL każdej z podstron, wszystkie funkcjonalności związane z optymalizacją. Znamy się na rzeczy – nie musisz więc obawiać się jakichkolwiek negatywnych efektów przenosin.

2.6. Funkcjonalności

Wiemy, że sklepy w Shopify mogą być wyposażane w sporo przygotowanych przez autorów platformy funkcjonalności. Jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich, dodatkowo dostosowując ją do jeszcze efektywniejszego działania. Jeśli będziesz miał ochotę, wdrożymy też nowe rozwiązania, których nie mogłeś znaleźć w katalogu Shopify.

2.7. Integracje

Jeżeli wdrożyłeś do swojego sklepu Shopify dodatkowe integracje (w tym te z platformami marketplace czy porównywarkami cen), my jesteśmy w stanie je przenieść. Migracja sklepu internetowego z Shopify na Prestashop pozwoli Ci też na sięgnięcie po te nowe, których wcześniej nie posiadałeś. Prestashop daje nam możliwość zintegrowania Cię również z polskimi platformami – nie jesteś więc skazany na działalność poza granicami naszego kraju. Z łatwością wdrożysz obsługę Allegro czy marketplace’u Empika, ale też zintegrujesz swój sklep z platformami w obrębie sieci społecznościowych czy porównywarkami cen.

Warto wiedzieć: przenosząc się u nas masz możliwość natychmiastowej rozbudowy sklepu o dodatkowe integracje. Nie tylko więc przeniesiemy Twój sklep, ale też rozbudujemy go dla Ciebie, by zwiększyć Twoją sprzedaż i przyczynić się do większej wygody w jego użytkowaniu.

3. Czas migracji

Przeniesienie sklepu internetowego z Shopify na Prestashop potrafi być dość długotrwałym procesem. Czas jego trwania nie zawsze jest jednak dokładnie taki sam. Oczywistym jest, że mniejsze sklepy przenosi się szybciej niż te większe. Wszystko zależy zatem od ilości pracy koniecznej do poświęcenia temu. Im więcej produktów, funkcjonalności i im szersza baza klientów, tym bardziej to wszystko się przedłuża. Każdą z naszych realizacji staramy się ukończyć w przeciągu 30 dni, chcąc zagwarantować Ci możliwość szybkiego „nowego startu”. Zawsze jednak stawiamy przede wszystkim na jakość, nawet kosztem nieco dłuższego czasu koniecznego do poświęcenia danemu projektowi.

4. Koszt przeniesienia

Migracja sklepu internetowego z Shopify na Prestashop nie ma jednej i określonej ceny. Podanie sztywnego cennika mogłoby okazać się krzywdzące zarówno dla nas, jak i naszych klientów. Dlatego też koszt całej usługi ustalamy czysto indywidualnie i adekwatnie do konkretnego sklepu internetowego. Jesteśmy jednak przekonani o tym, że ważna jest tutaj transparentność. Właśnie dlatego jesteśmy gotowi na darmową wycenę przeniesienia Twojego sklepu, elastycznie dostosowaną do Twoich potrzeb i ewentualnych dodatkowych modyfikacji w trakcie przenosin. Wystarczy, że sięgniesz po kontakt z nami. Przygotowaliśmy też dla Ciebie specjalny konfigurator, który pozwoli Ci oszacować koszt samodzielnie, przy mniejszym udziale z naszej strony. Zrobisz to o dowolnej porze dnia i nocy. Pamiętaj jednak, że jeśli oczekujesz nieszablonowych rozwiązań, rozmowa będzie lepszym środkiem do ich przedstawienia.

Warto wiedzieć: koszt przeniesienia dostosowujemy do wielkości sklepu i ilości pracy koniecznej do włożenia w cały ten proces. Nie jest on zatem identyczny w przypadku każdego ze sklepów.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Shopify na Prestashop?

Przeniesienie sklepu internetowego z Shopify na Prestashop jest czymś bardzo rozsądnym, a w wielu przypadkach nieuniknionym. Prestashop jest aktualnie najpotężniejszą platformą e-commerce na rynku. Dzięki temu, że się na nią przesiądziesz pozbędziesz się ograniczeń narzucanych przez Shopify, a związanych z samą jego strukturą. Przede wszystkim jednak staniesz się jedynym właścicielem sklepu. Sam umiejscowisz go na dowolnym hostingu, a jego bazą będziesz zarządzał w absolutnie dowolny sposób. Pozbawisz się tym samym konieczności płacenia abonamentu. Jest to zatem rozwiązanie ekonomiczne, ale i po prostu przyszłościowe.

Stawiając na Prestashop decydujesz się jednocześnie na możliwość obrania dowolnego kierunku rozwoju. W żaden sposób nie jest on wytyczany przez dostępne w obrębie platformy wtyczki. Dzięki przenosinom zyskasz też dostęp do rozległej społeczności posługującej się językiem polskim. Nie będziesz zmuszany do przeglądania zagranicznych forów dyskusyjnych. Pomoc otrzymasz w rodzimym języku.

Z Prestashop sam jesteś osobą planującą Twój e-biznes i to od Twojej wyobraźni zależeć będzie to, jak go rozwiniesz.

Dodaj opinie page