Przeniesienie sklepu z Shoper na Prestashop

Prowadząc sklep internetowy na bazie platformy Shoper w końcu dostrzega się ograniczenia, jakie sam w sobie on narzuca. Jedni robią to szybciej, inni zaś nieco później. Niezależnie jednak od tego, którą z tych osób jesteś, nie znajdujesz się na pozycji straconej. Wciąż możesz przenieść swój sklep na bardziej funkcjonalną, a zarazem zaawansowaną i dającą pełną swobodę platformę.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu internetowego na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Shoper na Prestashop

Przeniesienie sklepu internetowego z Shoper na PrestaShop nie jest może czymś łatwym i możliwym do samodzielnego przeprowadzenia – jest jednak bardzo rozsądne. Zwłaszcza z perspektywy osób, dla których oprogramowanie Shoper okazuje się niewystarczalne, nieintuicyjne i niedające możliwości, jakich oczekują. Prawda, zmiana platformy jest wyzwaniem i poważną decyzją. Jest też jednak szalenie opłacalna, gdyż pozwala rozwinąć własny e-biznes. Z nami z kolei stanie się naprawdę satysfakcjonująca. Przeniesiemy każdy, nawet najmniejszy element Twojego sklepu. Produkty, zdjęcia, opisy, ceny i wiele innych.

2. Etapy przenoszenia

Jesteśmy firmą, która do migracji sklepu internetowego z Shoper na PrestaShop podchodzi nie tylko poważne i profesjonalnie, ale też kompleksowo. Właśnie dlatego dzielimy ją na etapy, czyniąc z niej coś usystematyzowanego i uporządkowanego. Do każdego z nich przykładamy się tak bardzo, jak tylko możemy. Twój sklep przenosimy dokładnie jak, jak chcielibyśmy przenieść ten własny. Jeśli oczywiście już byśmy tego nie zrobili.

2.1. Baza klientów

Dzięki nam nie musisz się martwić utratą kontaktu ze swoimi dotychczasowymi kontrahentami. Doskonale wiemy, że budowałeś go latami i chcesz kontynuować nawiązaną z nimi relację. Pozwolimy Ci ją kontynuować, przenosząc ich bazę do Twojego nowego sklepu. Zakres tego typu przenosin jest uzależniony od kilku czynników. Zawsze jednak zapobiega konieczności budowania relacji od początku. Jest to istotne również z perspektywy klienta, który lubi być doceniany za swoją lojalność.

2.2. Produkty

Produkty to trzon Twojego sklepu i coś, co tak właściwie czyni go takowym. Przeniesiemy je wszystkie w sposób bardzo dokładny i zadbamy o to, by były wyposażone we wszystkie najważniejsze parametry – tytuł, opis, zdjęcia. Będą też posegregowane w kategoriach, w których znajdowały się w swojej pierwotnej wersji.

2.3. Kategorie produktów

Każda z kategorii produktów z Twojego starego, ograniczonego sklepu zostanie przeniesiona na nowy, funkcjonalny i oparty na najnowocześniejszej platformie e-commerce. Zadbamy, by struktura kategorii została w pełni zachowana. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie tylko Ty, ale i Twoi odbiorcy zaznajomili się już z prezentacją Twojej oferty i raczej nie są skorzy do zmian w tym temacie.

2.4. Zamówienia

Jeżeli tylko okaże się to możliwe, przeniesiemy dotychczasowe zamówienia Twoich klientów do Twojego nowoczesnego i dającego Ci pełnię swobody sklepów. Dołożymy wszelkich starań, by tak się stało – nie zawsze jest to jednak możliwe. Zachęcamy do kontaktu, by przekonać się, czy będziemy w stanie się tego podjąć.

2.5. SEO

Doskonale wiemy, jak ważna jest promocja własnego sklepu w Internecie. Właśnie dlatego bierzemy to pod uwagę przy przenoszeniu sklepu internetowego z Shoper na Prestashop. Dzięki nam Twój sklep nie tylko nie spadnie, ale zyska bardzo wiele w wynikach wyszukiwania. Zwłaszcza że oprogramowanie PrestaShop bardzo optymalnie podchodzi do tematyki pozycjonowania. Zadbamy o to, by Google poczuło pozytywną zmianę, jednocześnie nie wywołując zamieszania (chociażby zmianą adresów URL). Wiemy, jak to się robi i gwarantujemy, że pozycja Twojego sklepu w popularnych wyszukiwarkach będzie wyższa niż kiedykolwiek wcześniej.

2.6. Funkcjonalności

Wiemy, że jesteś przywiązany nie tylko do tego, jak wygląda Twój sklep, ale też do tego, jak działa. Jesteśmy na to gotowi i z chęcią przeniesiemy również jego najbardziej kluczowe funkcjonalności. Sam wiesz, które liczą się dla Ciebie najbardziej. My zamkniemy je w lepszym i bardziej funkcjonalnym opakowaniu, by pozwolić Ci wykorzystać je jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, czy będą one związane z zarządzaniem Twoim sklepem, czy też z jego obsługą z poziomu klienta.

2.7. Integracje

Dobry sklep to w dzisiejszych czasach ten, który jest powiązany z innymi systemami i platformami. Niezależnie od tego, czy działasz już w obrębie platform marketplace, czy też jesteś partnerem wyszukiwarek cen lub prowadzisz działalność dropshippingową. My jesteśmy w stanie wdrożyć każdą integrację z nimi związaną. Niezależnie od tego, czy przyjdzie nam to robić od nowa, czy przenosić tę już istniejącą.

3. Czas migracji

Wiele agencji interaktywnych chwali się, że przenosi sklepy bardzo szybko. My za to robimy to dokładnie, dążąc do ostatecznej satysfakcji każdego z naszych klientów z produktu końcowego. Nie podamy więc dokładnego i uniwersalnego czasu, w którym każdy korzystający z naszych usług klient otrzyma swój sklep w bardziej funkcjonalnej i obiektywnie lepszej wersji. Na podstawie doświadczeń możemy powiedzieć, że trwa to średnio 30 dni. Wiele jednak zależy tutaj przede wszystkim od wielości sklepu. Chodzi tutaj nie tylko o ilość zawartych w nim produktów, ale też funkcjonalności, jakimi dysponuje oraz stopień skomplikowania jego designu. Każdy projekt przenosimy do czasu uzyskania najlepszego, satysfakcjonującego nas i Ciebie efektu.

4. Koszt przeniesienia

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny koszt przeniesienia sklepu z Shoper na Prestashop. Wszystko jest tutaj bowiem ustalane w sposób ściśle indywidualny, biorący pod uwagę wszystko to, co najważniejsze z perspektywy konkretnego klienta. Na koszt ma wpływ mnóstwo czynników, w tym przede wszystkim rozległość sklepu na platformie Shoper oraz to, ile jest w nim funkcjonalności koniecznych do przeniesienia.

Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat naszych cen, warto sięgnąć po nasz konfigurator. W przyjazny sposób przeprowadzi on przez proces wyceny, na końcu podając koszt całego przedsięwzięcia. Zwolennikom bardziej bezpośrednich form komunikacji proponujemy z kolei skontaktowanie się z nami. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w tym przez telefon oraz e-mail.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Shoper na Prestashop?

Migracja sklepu internetowego  z Shoper na Prestashop jest czymś, co już z samej swojej nazwy jest w stanie zniechęcać. Nic w tym dziwnego – wiąże się ona w końcu z mnóstwem działań, często żmudnych i po prostu zbyt skomplikowanych. To, że warto ją powierzyć profesjonalistom (takim jak my) jest więc oczywiste. Dlaczego jednak tak właściwie podjąć się takich przenosin? Co jest w stanie się po nich zmienić?

Shoper jest platformą dość przyjazną – tego nie można mu odmówić. Jest jednak szalenie ograniczający. Nawet po kilku miesiącach może się stać niewystarczalny do realizacji własnej wizji związanej z obecnością na rynku handlu elektronicznego. Nie jest systemem gotowym na przeróbki i zwiększanie popularności. Nie da się zmienić jego zamkniętej struktury. Modyfikacji nie da się też podejmować samodzielnie. Tutaj dojść można do kolejnej kwestii, jaką jest bardzo duża cena. Shoper może nie pobiera jej od razu – nie jest ona zatem widoczna w jednym miesiącu czy roku. Wymaga on jednak płacenia abonamentu stałego i niemożliwego do ominięcia. Przez cały okres działania sklepu. Przeciwieństwem tego wszystkiego jest platforma PrestaShop.

Shoper to platforma SAAS, co powinno być główną przyczyną przejścia na oprogramowanie Prestashop. Dlaczego? Ponieważ bazujący na nim sklep jest „Twój” tylko z umownego określenia. Tak naprawdę go wynajmujesz i jesteś jego właścicielem tak długo, jak tylko opłacasz stosowny abonament. Gdy tylko przestaniesz to robić, stracisz dostęp zarówno do niego, jak i do wszystkich produktów. Działając na oprogramowaniu Prestashop masz pełną kontrolę nad sklepem. Ten  jest rzeczywiście Twój i możesz robić z nim wszystko to, co tylko zechcesz.

Faktem jest też to, że Prestashop jest najbardziej podatnym na modyfikacje systemem. Nie da się tego powiedzieć o Shoperze. Z Prestą i przy naszym udziale można wejść w posiadanie absolutnie dowolnej funkcjonalności. Nie trzeba ograniczać się do tych wskazanych w bibliotece Shopera.

Dodaj opinie page