Przeniesienie sklepu z Shoper na Prestashop

Prowadząc sklep internetowy na bazie platformy Shoper możesz na pewnym etapie dostrzec pewne ograniczenia, jakie narzuca ten system. Zazwyczaj potrzeba migracji danych wśród klientów pojawia się na etapie rozwoju skali biznesu i chęci wdrożenia indywidualnych rozwiązań. Jeśli poczujesz potrzebę przeniesienia swojego sklepu na inną platformę (jak np. Prestashop) to nic straconego, jest to możliwe na każdym etapie.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu internetowego na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Shoper na Prestashop

Przeniesienie sklepu internetowego z Shoper na PrestaShop nie jest czymś łatwym i możliwym do samodzielnego przeprowadzenia bez specjalistycznej wiedzy w tym zakresie – jest jednak oczywiście w pełni możliwe. Takie rozwiązanie jest rozsądne z perspektywy osób, dla których oprogramowanie Shoper okazało się niewystarczające, drogie bądź niedające możliwości, jakich oczekują. Oczywiście, zmiana platformy jest wyzwaniem i poważną decyzją, ale może okazać się długoterminowo bardzo opłacalna, gdyż pozwala na rozwój innowacyjnych rozwiązań, niezależność i oszczędność środków. Powierzając to zadanie naszej agencji, możesz być pewny pełnej satysfakcji. Przeniesiemy każdy, nawet najmniejszy element Twojego sklepu. Produkty, zdjęcia, opisy, ceny i wiele innych.

2. Etapy przenoszenia

Jesteśmy firmą, która do migracji sklepu internetowego z Shoper na PrestaShop podchodzi nie tylko poważne i profesjonalnie, ale też kompleksowo. Właśnie dlatego dzielimy ją na etapy, czyniąc z niej coś usystematyzowanego i uporządkowanego. Do każdego z nich przykładamy się tak bardzo, jak tylko możemy. Twój sklep przenosimy dokładnie jak, jak chcielibyśmy przenieść ten własny.

2.1. Baza klientów

Nie musisz się martwić utratą kontaktu ze swoimi dotychczasowymi kontrahentami i potrzebą ich ponownej rejestracji. Doskonale wiemy, że budowałeś go latami i chcesz kontynuować nawiązaną z nimi relację. Pomożemy Ci w tym, przenosząc dotychczasowo zbudowaną bazę klientów do Twojego nowego sklepu. Zakres tego typu przenosin jest uzależniony od kilku czynników. Zawsze jednak zapobiega konieczności budowania relacji od początku. Jest to istotne również z perspektywy klienta, który lubi być doceniany za swoją lojalność.

2.2. Produkty

Produkty to trzon Twojego sklepu i coś, co tak właściwie czyni go takowym. Przeniesiemy je wszystkie w sposób bardzo dokładny i zadbamy o to, by były wyposażone we wszystkie najważniejsze parametry – tytuł, opis, zdjęcia i ew. warianty. Będą też posegregowane w kategoriach, w których znajdowały się w swojej pierwotnej wersji.

2.3. Kategorie produktów

Każda z kategorii produktów z Twojego starego, ograniczonego sklepu zostanie przeniesiona na nowy, funkcjonalny i oparty na najnowocześniejszej platformie e-commerce. Zadbamy, by struktura kategorii została w pełni zachowana. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie tylko Ty, ale i Twoi odbiorcy zaznajomili się już z prezentacją Twojej oferty i raczej zmiany w tym temacie nie były by pożądane z perspektywy User Experience.

2.4. Zamówienia

Jeżeli tylko okaże się to możliwe, przeniesiemy dotychczasowe zamówienia Twoich klientów do Twojego nowoczesnego i dającego Ci pełnię swobody sklepów. Dołożymy wszelkich starań, by tak się stało – nie zawsze jest to jednak możliwe. Zachęcamy do kontaktu, by przekonać się, czy będziemy w stanie się tego podjąć.

2.5. SEO

Doskonale wiemy, jak ważna jest promocja własnego sklepu w Internecie. Właśnie dlatego bierzemy to pod uwagę przy przenoszeniu sklepu internetowego z Shoper na Prestashop. Dzięki nam Twój sklep nie tylko nie spadnie, ale najprawdopodobniej zyska wiele w wynikach wyszukiwania. Zwłaszcza że oprogramowanie PrestaShop bardzo optymalnie podchodzi do tematyki pozycjonowania. Zadbamy o to, by Google poczuło pozytywną zmianę, jednocześnie nie wywołując zamieszania (chociażby zmianą adresów URL). Wiemy, jak to się robi i gwarantujemy, że pozycja Twojego sklepu w popularnych wyszukiwarkach nie ucierpi a nawet będzie wyższa niż wcześniej.

2.6. Funkcjonalności

Wiemy, że jesteś przywiązany nie tylko do tego, jak wygląda Twój sklep, ale też do tego, jak działa. Jesteśmy na to gotowi i z chęcią przeniesiemy również jego najbardziej kluczowe funkcjonalności. Sam wiesz, które liczą się dla Ciebie najbardziej. My zamkniemy je w jak najlepszym i funkcjonalnym „opakowaniu”, by pozwolić Ci wykorzystać je jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, czy będą one związane z zarządzaniem Twoim sklepem, czy też z jego obsługą z poziomu klienta.

2.7. Integracje

Dobry sklep to w dzisiejszych czasach ten, który jest powiązany z innymi systemami i platformami. Niezależnie od tego, czy działasz już w obrębie platform marketplace, czy też jesteś partnerem wyszukiwarek cen lub prowadzisz działalność dropshippingową. My jesteśmy w stanie wdrożyć każdą integrację z nimi związaną. Niezależnie od tego, czy przyjdzie nam to robić od nowa, czy przenosić tę już istniejącą.

3. Czas migracji

Wiele agencji interaktywnych chwali się, że przenosi sklepy bardzo szybko. My za to robimy to dokładnie, dążąc do ostatecznej satysfakcji każdego z naszych klientów z produktu końcowego. Nie podamy więc dokładnego i uniwersalnego czasu, w którym każdy korzystający z naszych usług klient otrzyma swój sklep w bardziej funkcjonalnej i obiektywnie lepszej wersji. Na podstawie doświadczeń możemy powiedzieć, że trwa to średnio 30 dni. Wiele jednak zależy tutaj przede wszystkim od wielości sklepu. Chodzi tutaj nie tylko o ilość zawartych w nim produktów, ale też funkcjonalności, jakimi dysponuje oraz stopień skomplikowania jego designu. Każdy projekt przenosimy do czasu uzyskania najlepszego, satysfakcjonującego nas i Ciebie efektu.

4. Koszt przeniesienia

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny koszt przeniesienia sklepu z Shoper na Prestashop. Wszystko jest tutaj bowiem ustalane w sposób ściśle indywidualny, biorący pod uwagę wszystko to, co najważniejsze z perspektywy konkretnego klienta. Na koszt ma wpływ mnóstwo czynników, w tym przede wszystkim rozległość sklepu na platformie Shoper oraz to, ile jest w nim funkcjonalności koniecznych do przeniesienia.

Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat naszych cen, warto sięgnąć po nasz konfigurator. W przyjazny sposób przeprowadzi on przez proces wyceny, na końcu podając koszt całego przedsięwzięcia. Zwolennikom bardziej bezpośrednich form komunikacji proponujemy z kolei skontaktowanie się z nami. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w tym przez telefon oraz e-mail.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Shoper na Prestashop?

Migracja sklepu internetowego  z Shoper na Prestashop jest projektem, który już z samej swojej nazwy jest w stanie zniechęcać i wywoływać wątpliwości. Nic w tym dziwnego – wiąże się ona w końcu z mnóstwem działań, często żmudnych i po prostu zbyt skomplikowanych. To, że warto ją powierzyć profesjonalistom jest więc oczywiste. Dlaczego jednak tak właściwie podjąć się takich przenosin? Co jest w stanie się po nich zmienić?

Shoper jest platformą dość przyjazną dla użytkownika – tego nie można mu odmówić. Może się okazać na pewnym etapie jednak dość ograniczający, co zapewne sam dostrzegłeś, jeśli trafiłeś na ten artykuł. System oparty o model SaaS charakteryzuje pewien stopień zależności od dostawcy (pliki znajdują się na ich serwerze), obowiązek uiszczania regularnych opłat abonamentowych oraz specyficzna struktura zgłaszania potrzeby nowych wdrożeń i zmian, dla których timeline może nie być zadowalający. Część wdrożeń systemowych może okazać się oczywiście w ogóle nie do wykonania. Systemy tego typu można porównać do „pudełek”, które można wzbogacić dodatkowymi płatnymi modułami lub opracowaniem graficznym samej skórki. Jeśli Shoper stał się dla Ciebie z jakiegoś powodu niewystarczający, to platforma PrestaShop będzie rozwiązaniem, które da Ci na pewno szersze perspektywy.

Działając na oprogramowaniu Prestashop masz pełną kontrolę nad swoim sklepem i dostęp do wszystkich plików. To Ty decydujesz jak długo go będziesz utrzymywał, czy chcesz inwestować w dodatkowe wdrożenia, a w razie potrzeby zrobisz swobodnie kopię swojej bazy danych.  Możesz robić z nim wszystko to, co tylko zechcesz nie płacąc przy tym stałych abonamentów.

Faktem jest też to, że Prestashop jest elastycznym i podatnym na modyfikacje systemem. Z Prestą można wejść w posiadanie absolutnie dowolnej funkcjonalności i my Ci w tym z przyjemnością pomożemy. Jeśli zdecydujesz się na migrację z Shoper do Prestashop pokażemy Ci jak wiele nowego możesz osiągnąć i pomożemy rozwinąć Twój biznes.

Dodaj opinie page