Przeniesienie sklepu z Sellingo na Prestashop

Wiele osób w dzisiejszych czasach tworzy własne sklepy w oparciu o platformy typu SAAS. Takie, jak chociażby Sellingo. Jeśli i Ty jesteś tą osobą, szybko dostrzeżesz, jak dużym błędem to może być. Platformy tego typu są nie tylko ograniczające, ale i dają mniej swobody w rozwoju własnego sklepu. Właśnie dlatego oferujemy taką usługę jak przeniesienie sklepu internetowego z Sellingo na Prestashop. Czy jest ona czymś mało skomplikowanym? Niestety, ale nie. Czy jednak jest w stanie przynieść wymierne korzyści? Zdecydowanie tak.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Sellingo na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Sellingo na Prestashop

Samej migracji raczej nie dokona się bez odpowiedniej wiedzy w temacie, pozwalającej zrobić to nie tylko kompleksowo i skutecznie, ale i po prostu bezpiecznie. Właśnie dlatego tak rozsądnym jest sięgnięcie po usługi profesjonalistów – takich jak chociażby my. Decyzja o przenosinach na platformę Prestashop jest rozsądna i na pewno opłacalna, choć jednocześnie bardzo poważna i wiążąca. Same przenosiny jednak wykonujemy w sposób jak najbardziej profesjonalny, biorąc pod uwagę każdy element Twojego sklepu. Zarówno obecne w nim produkty, zdjęcia oraz opisy, jak i funkcjonalności, w które został on już wyposażony.

2. Etapy przenoszenia

Zmierzamy do tego, by wykonywana przez nas migracja sklepu internetowego z Sellingo na Prestashop przebiegła w sposób satysfakcjonujący klienta, ale i nas samych. W związku z tym nie robimy tego chaotycznie. Naszą pracę zamykamy w różnych segmentach dotykających zgoła odmiennych sektorów konkretnego sklepu. Unikamy w ten sposób chaosu, a jednocześnie zapewniamy pełne przeniesienie gwarantujące większą funkcjonalność i możliwość rozpoczęcia sprzedaży już na najlepszej platformie e-commerce na rynku.

2.1. Baza klientów

W dzisiejszych czasach budowanie sieci zaufanych klientów to podstawa. Bierzemy to pod uwagę podczas przenosin Twojego sklepu. Staramy się przenieść ją do Twojego nowego, lepszego i bardziej funkcjonalnego sklepu. Jesteśmy zdania, że bardzo istotne jest zachowanie ciągłości w komunikacji z klientami, ale i w prowadzeniu ich wirtualnych kont. Dokładamy więc wszelkich starań, by mogli oni kontynuować zakupy bez odczucia zmiany czegokolwiek.

2.2. Produkty

Podchodzimy z wielką uwagę do przeniesienia Twoich produktów, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne są one w codziennym działaniu Twojego sklepu. To w końcu one tak właściwie się na niego składają. Z tego właśnie powodu przy przenosinach to im nadajemy najwyższy priorytet. Staramy się przenieść wszystko – ich zdjęcia, nazwy, opisy, ale i wszelkiego rodzaju dodatkowe parametry (o ile jest to oczywiście możliwe). Dbamy o to, by w miejscu docelowym były one wyświetlane w sposób jak najbardziej prawidłowy.

2.3. Kategorie produktów

Klienci szybko przyzwyczajają się do struktury konkretnego sklepu. Wiemy, jak ważne dla Ciebie jest zachowanie tej znanej jeszcze z platformy Sellingo. Zapewniamy wdrożenie tego samego drzewka kategorii produktów, a jednocześnie przyporządkowanie do każdej z nich odpowiednich produktów. Robimy to z dużą precyzją i dokładnością, dbając o utrzymanie tego samego poziomu intuicyjności.

2.4. Zamówienia

Choć nie zawsze jest to możliwe, dokładamy wszelkich starań, by przenieść również zamówienia złożone w Twoim sklepie. Dzięki temu klienci będą mogli mieć wgląd w ich historię, a Ty sam na to, kto, co i kiedy zamówił. Powodzenie całej operacji zależy od wielu czynników. Dlatego też zalecamy wcześniejszy kontakt celem dowiedzenia się, czy w Twoim przypadku będzie ono możliwe.

2.5. SEO

Znamy się na SEO i wiemy, jak istotne są kwestie związane z nim i z Twoim sklepem internetowym. Dołożymy wszelkich starań, by był on jak najbardziej zoptymalizowany względem pozycjonowania, a jednocześnie zapewnimy, że stworzymy mu ku temu co najmniej takie same warunki. Zapewnimy identyczne adresy URL każdej z podstron (brak konieczności ponownego ich indeksowania), ale też wykonamy inne działania. Również te, które dodatkowo poprawią widoczność Twojego sklepu w wyszukiwarce. Migracja sklepu internetowego z Sellingo na Prestashop to u nas zatem również szansa na zyskanie większych pozycji w Google.

2.6. Funkcjonalności

Każdy sklep jest wyposażany w funkcjonalności charakterystyczne właśnie dla niego. Często są one tymi, bez których ciężko byłoby się obyć. Bierzemy to pod uwagę przy przeprowadzaniu naszej usługi przenosin. Gwarantujemy ich obecność w sklepie Prestashop – w jeszcze bardziej funkcjonalnej formie. Jesteśmy specjalistami w najbardziej skomplikowanych wdrożeniach. Właśnie dlatego gwarantujemy, że każda z funkcjonalności będzie wykonana na najwyższym możliwym poziomie, często wykraczającym poza ten znany z pierwowzoru.

2.7. Integracje

W naszych działaniach dążymy do wdrażania integracji znanych z samego Sellingo – niezależnie od tego, czy będą one związane z działalnością w obrębie Allegro, czy też innego sklepu marketplace. Co ważne, nasze integracje będą jeszcze bardziej funkcjonalne, nowoczesne i przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. W razie potrzeby z kolei jesteśmy w stanie wdrożyć nowe, wcześniej nieobecne w Twoim sklepie. Wystarczy się z nami dogadać.

3. Czas migracji

Nasze działania są silnie nastawione na konkretnego klienta i jego sklep. Dlatego też nie ma u nas czegoś takiego jak standardowy czas przenosin. Przeniesienie sklepu internetowego z Sellingo na Prestashop trwa tak długo, jak tylko wymaga tego rozległość przenoszonego sklepu. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że zazwyczaj zamyka się ono w obrębie 30 dni od rozpoczęcia prac. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że krócej przenosi się niewielki butki z ubraniami, a dłużej – olbrzymi sklep z elektroniką.

4. Koszt przeniesienia

Nasza firma nie uznaje jednego sztywnego cennika, mogącego być krzywdzącym dla wybranych klientów. Zamiast tego oferujemy indywidualną wycenę, bazującą na Twoim sklepie, ale i Twych wymaganiach, oczekiwaniach i dążeniach. Koszt przeniesienia jest różny. Poznasz go jednak jeszcze przed nawiązaniem współpracy z nami. Jesteśmy w tym bardzo transparentni i chcemy, abyś miał co do niego pełną świadomość. Wystarczy więc, że skontaktujesz się z nami, a wysłuchamy Twoich potrzeb. Obejrzymy Twój sklep i poinformujemy Cię, ile będzie kosztowało przeniesienie go na efektywniejszą, bardziej funkcjonalną platformę e-commerce.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Sellingo na Prestashop?

Sellingo to platforma SAAS (sofware as a service), co oznacza, że działa w systemie abonamentowym. Dlatego właśnie jest też intuicyjna, bo nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych działań. Wiąże się z tym jednak jeden poważny minus – nie jesteś właścicielem znajdującego się na niej sklepu. Zamiast tego zaledwie wynajmujesz go – przynajmniej do czasu, gdy płacisz abonament. Prestashop jest przy tym lepsza – nie dość bowiem, że nie wymaga opłat abonamentowych to jeszcze czyni Twój sklep Twoją własnością. Sam decydujesz, na którym serwerze go umieścisz, na ile go zamkniesz. Jesteś też właścicielem opisów produktów i wszystkich materiałów w jego obrębie. Prestashop jest więc rozsądna, ale i tańsza. Zapłacisz wyłącznie za przenosiny.

To jednak nie wszystko. Główną zaletę Prestashop odczujesz bowiem w braku jakichkolwiek ograniczeń. Nie masz tutaj żadnego limitu dodawanych produktów. Nie będziesz też musiał zastanawiać się, czy funkcjonalność, którą chcesz wdrożyć znajduje się w katalogu Sellingo. Wystarczy że zlecisz ją nam, a my na pewno będziemy w stanie ją przygotować. Działanie na Prestashop jest bardziej swobodne i przyjemniejsze. Przede wszystkim jednak dostrzeżesz tutaj brak jakichkolwiek zależności od podmiotów zewnętrznych. Twój sklep to Twój sklep, o którym to właśnie Ty będziesz decydował.

O ile zatem przeniesienie sklepu internetowego z Sellingo na Prestashop jest działaniem wymagającym uwagi i rozsądku, potrafi przynieść naprawdę wymierne korzyści i przyczynić się do rozrostu Twojego biznesu. W kierunku, który ustalisz Ty sam, a który nie zostanie Ci przez nikogo narzucony. Technologicznie czy ideowo.

Dodaj opinie page