Integracja sklepu internetowego z BaseLinker

Integracja sklepu internetowego z BaseLinker

Baselinker to świetnie rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy działają ze swoim e-biznesem w wielu różnych miejscach i chcą mieć wszystko pod ręką – spójnie zarządzane i zsynchronizowane. To potężne narzędzie, dzięki któremu będziesz mógł jeszcze łatwiej kontrolować procesy zachodzące w Twoim sklepie. My wyposażymy Twój sklep w stosowną integrację, która pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia i jeszcze bardziej poprawić płynność i bezproblemowość zarządzania własną platformą handlową. Tak właśnie działa nasza integracja BaseLinker, każde z działań czysto technicznych wykonując za Ciebie. Zyskasz dzięki temu wiele więcej niż wygodniejsza obsługa sklepu.

BEZPŁATNIE WYCEŃ SKLEP INTERNETOWY

Integracja BaseLinker – co zyskasz dzięki niej?

Jeżeli sięgniesz po naszą integrację, możesz liczyć na pełne zgranie Twojego własnego sklepu z narzędziem BaseLinker. Wszystko, co będziesz robił w obrębie swojego sklepu internetowego znajdzie swoje odzwierciedlenie w BaseLinkerze. I odwrotnie – to, co zrobisz w jego panelu administracyjnym pojawi się automatycznie w panelu Twojego sklepu. Niezależnie więc od sytuacji i podejmowanych przez siebie działań, zawsze będziesz pracował na aktualnej bazie danych.

Nasza integracja wprowadza automatyzm we wszystkich działaniach, w których jest możliwe jego wprowadzenie. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co najważniejsze, a co rzeczywiście wymaga Twojej stałej uwagi. Wszystko inne odbywać się będzie w tle – w sposób niewymagający nawet niewielkiej części Twojej uwagi.

Za pośrednictwem integracji zyskasz mnóstwo czasu, który poświęcisz między innymi na zwiększanie sprzedaży w swoim sklepie internetowym. Przede wszystkim jednak poprawisz jakość obsługi klienta. Nie tylko poprzez sprawniejszą realizację jego zamówień w dogodnym dla siebie miejscu, ale też przez specjalną aplikację BaseLinker Call, o której więcej powiemy za chwilę. Integracja nie zmusi Cię do pełnego przejścia na BaseLinkera. Swoją sprzedażą będziesz mógł więc z zarządzać z tego miejsca, które w danym momencie jest dla Ciebie najwygodniejsze. Mobilnie będziesz mógł używać BaseLinkera, a stacjonarnie – panelu swojego sklepu. Z nami Ty masz nad wszystkim kontrolę.

Obustronne przekazywanie zamówień

Nasz system automatycznie przekaże wszystkie zamówienia złożone w Twoim sklepie platformie BaseLinker. Jakbyś to z niej chciał korzystać do ich dalszej obsługi, będziesz miał taką możliwość. Działa to również w drugą stronę. Wszystkie zamówienia złożone w dowolnej platformie marketplace, z której korzystasz, mogą trafić do panelu administracyjnego sklepu, jeśli to z jego poziomu chcesz nimi zarządzać. Integracja BaseLinker faworyzuje jednak obsługę wszystkiego z poziomu tego narzędzia. W końcu po to ono tak właściwie powstało i temu właśnie służy.

Integracja BaseLinker – synchronizacja cen i stanów magazynowych

W ramach naszej integracji możesz mieć pewność, że wszystko, co prezentujesz w dowolnym kanale sprzedaży będzie zawsze aktualne. System automatycznie sprawdzi i zsynchronizuje między innymi:

  • aktualne ceny produktów – jeśli tylko zmienisz je w panelu swojego sklepu, automatycznie i natychmiastowo zmienią się również w innych kanałach sprzedaży,
  • stany magazynowe – po sprzedaży produktu w dowolnym miejscu, w którym działasz, jego stan magazynowy zmieni się wszędzie – tak w Twoim sklepie, jak i w ramach platform marketplace. Nie będziesz dzięki temu sprzedawał czegoś, czego już nie posiadasz na magazynie,
  • rabaty tymczasowe – jeśli wprowadzasz rabat czasowy, zostanie on wprowadzony wszędzie i w odpowiednim czasie usunięty,
  • numery nadania – wysyłając paczkę i wprowadzając jej numer śledzenia do panelu prześlesz go też w obręb platformy, w której klient dokonał zamówienia. Automatycznie.

Oczywiście nad wszystkim masz tutaj kontrolę. Nie wszędzie możesz chcieć proponować cały swój asortyment. Z poziomu BaseLinkera samodzielnie więc określisz, jaką część asortymentu chcesz przeznaczyć na daną platformę marketplace i jaka jest bezpieczna granica stanu magazynowego, po przekroczeniu której będziesz chciał wyłączyć dostępność produktów w którejś z nich.

Integracja BaseLinker – aktualizowanie produktów

Prowadząc swój sklep internetowy doskonale wiesz, jak często zmienia się karty produktów. Nie chodzi tu o kompletną ich przebudowę, ale na przykład o dodanie dodatkowego atrybutu, poprawienie literówki w tytule, zaktualizowanie zdjęć czy uatrakcyjnienie opisu o dodatkowe informacje. Integracja BaseLinker każdą z tych zmian wprowadzi automatycznie do wszystkich platform, w obrębie których działasz. Przede wszystkim jednak przeniesie ją do panelu BaseLinkera. Dzięki temu będziesz mógł wybrać, gdzie wprowadzić zmiany, a w którym miejscu zachować wszystko “po staremu”.

Wszystko możesz skonfigurować zgodnie z własnymi oczekiwaniami – aktualizacja produktów może odbywać się w pełni automatycznie lub ręcznie. Może obejmować wszystkie platformy marketplace lub tylko ich część.

Zarządzanie formalnościami

Lwią część prowadzenia sklepu internetowego stanowią tak zwane “formalności”. Nasza integracja przeniesie je wszystkie do wygodnego panelu administracyjnego systemu BaseLinker. Dzięki temu:

  • szybko wydrukujesz paragony na drukarce fiskalnej dla każdego z zamówień, które złożone zostały przy użyciu Twojego sklepu internetowego,
  • łatwiej stworzysz etykiety nadawcze i zamówisz kuriera, przy okazji aktualizując wszystkie numery nadania i przekazując je klientowi. Niezależnie od tego, gdzie złożył zamówienie,
  • wystawisz faktury na podstawie zamówień – w razie potrzeby zaś szybko wyślesz je do zewnętrznego programu księgowego (niekoniecznie tego w postaci aplikacji webowej).

Integracja BaseLinker wszystkie formalności zamknie w tym właśnie narzędziu, nie zmuszając się do korzystania z jakiegokolwiek innego rozwiązania służącego temu.

Automatyczna zmiana statusów zamówień

Jeżeli swoje zamówienia będziesz obsługiwał przy użyciu narzędzia dostarczanego przez BaseLinker, nasza integracja pozwoli Ci przekazywać zmieniający się ich status do Twojego sklepu internetowego. Nie będziesz więc musiał samodzielnie wprowadzać każdego numeru śledzenia z osobna. Nie będziesz też zmuszony do tego, by samodzielnie informować klienta o tym, że przekazałeś paczkę kurierowi czy też kompletujesz produkty do jego zamówienia.

Funkcjonalność ta – podobnie, jak prawie cała reszta – działa w obie strony. Jeżeli więc zajmujesz się zarządzaniem zamówieniami w swoim własnym sklepie internetowym, ich status automatycznie trafi do BaseLinkera. Za sprawą tego sam będziesz mógł mieć wgląd na status wszystkich zamówień. Niezależnie od tego, w którym miejscu będziesz przeglądał ich listę.

Integracja z BaseLinker Caller

Nasza integracja sklepu internetowego z BaseLinkerem pozwoli Ci też w pełni wykorzystać aplikację towarzyszącą tego narzędzia – BaseLinker Caller. Dzięki niej będziesz mógł przenieść obsługę swoich klientów na zupełnie nowy poziom. Zaskoczysz swoich klientów własnym przygotowaniem do rozmowy telefonicznej z nimi.

Jak działa integracja z systemem? Dzięki specjalnej aplikacji, na ekranie Twojego telefonu wyświetlą się dane Twojego klienta – jeszcze zanim odbierzesz telefon od niego. Szybko spojrzysz na jego imię i nazwisko, ale też zobaczysz jego najświeższe zamówienia. Będziesz więc miał czas na to, aby przygotować się do tej rozmowy. Co więcej, jeśli będziesz zalogowany na swoim koncie w BaseLinkerze w przeglądarce, wyświetli się specjalny widget. Dzięki niemu szybko przeniesiesz się do profilu konkretnego klienta. Tu z kolei w jeszcze lepszy sposób zapoznasz się z jego zamówieniami. Będziesz więc w stanie szybko udzielić mu precyzyjnych informacji, których może potrzebować. Bez potrzeby zadawania mu dodatkowych pytań i tracenia czasu na weryfikację jego tożsamości.

Oczywiście cała funkcjonalność będzie zintegrowana z zamówieniami pochodzącymi z Twojego sklepu internetowego. Wszystkie zamówienia będą automatycznie prześwietlane przez nią i sprawdzane pod kątem numeru telefonu dzwoniącego. Co istotne, wszystko to będzie odbywać się w tle, jednak dopiero w momencie, gdy zadzwoni do Ciebie klient.

Do integracji wymagane jest założenie konta w serwisie BaseLinker

Dodaj opinie page