Integracja sklepu internetowego z PayPal

Integracja sklepu internetowego z PayPal

PayPal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie systemów płatności online. Stanowi też portfel wirtualny, w obrębie którego można trzymać swoje własne pieniądze.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest PayPal?

Chociażby po to, by następnie wydawać je w sklepach wspierających PayPal. Z uwagi na międzynarodowy charakter, PayPal może stanowić furtkę do obsługi osób spoza granic Polski. Może być też świetnym rozwiązaniem dla klientów, którzy przebywają w Polsce, ale nie posiadają polskiego rachunku bankowego czy karty debetowej / kredytowej.

Wdrożenie PayPal w obręb własnego sklepu może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest postawienie na bramkę płatności pokroju Przelewy24. Drugim z kolei – wdrożenie płatności PayPalem bezpośrednio, przy użyciu profesjonalnej integracji. W każdym z tych przypadków ma się do czynienia z pewnymi plusami i minusami.

2. Korzyści z używania bramki PayPal

PayPal jest platformą szalenie rozpoznawalną na całym świecie. Nawiązanie z nim współpracy biznesowej samo w sobie potrafi być świetną promocją dla sklepu internetowego.

  • Możliwość przyjmowania płatności w dowolnej walucie – dzięki wdrożeniu w obręb swojego sklepu internetowego płatności za pośrednictwem systemu PayPal, można otworzyć się na praktycznie dowolny rynek zagraniczny. Jest to bowiem system stosowany na całym świetnie. Również Polacy żyjący zagranicą i posługujący się inną walutą mogą płacić za jego pośrednictwem.
  • Uproszczenie całego procesu – płatności za pośrednictwem PayPala odbywają się w sposób wręcz natychmiastowy. Sprawia to, że ludzie nie muszą wykazywać się tutaj dużą cierpliwością. To z kolei prowadzi do mniejszego odsetka porzucanych przez nich koszyków. Za sprawą tego rośnie też sprzedaż.
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa – PayPal jest firmą, która troszczy się o bezpieczeństwo. Powierzając jej własnych klientów można więc mieć pewność, że ich środkami będzie się opiekował podmiot potrafiący robić to na najwyższym możliwym poziomie. Bezpieczeństwo klienta jest przekazywane właśnie niemu i to on bierze za nie odpowiedzialność. Jest to zatem jeden z plusów dla właściciela sklepu.
  • Większe zaufanie dla własnego sklepu – samo logo PayPala buduje poczucie bezpieczeństwa. Wzmaga też zaufanie, jakim obdarzają konkretny sklep jego klienci.
  • Natychmiastowy przepływ środków – PayPal gwarantuje błyskawiczne pojawienie się środków w obrębie własnego serwisu. Stąd jako właściciel sklepu będziesz musiał przelać je na swoje konto bankowe, co trwa równie szybko i sprawnie. Nie musisz tego jednak robić. Równie dobrze będziesz mógł przeznaczyć te środki na zakupy wszędzie tam, gdzie wspierane są płatności za pośrednictwem PayPala.

3. Ceny i prowizje PayPal

Z uwagi na fakt, że PayPal można wdrożyć w obręb swojego sklepu internetowego na dwa różne sposoby, różnić się mogą opłaty związane z jego wykorzystaniem. Korzystając z niektórych bramek płatności można liczyć na możliwość jego wprowadzenia. Z tym jednak, że w większości z nich trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie opłacenie prowizji zarówno bramki, jak i PayPala. Zdecydowanie najkorzystniej jest zatem wdrożyć PayPala bezpośrednio, traktując go jako dodatkową bramkę płatności. Wtedy też cennik wygląda tak, jak poniżej.

  • Oferowanie opcji płatności PayPalem jest bezpłatne nawet w momencie, w którym żaden użytkownik nie zdecyduje sięna sięgnięcie właśnie po nią.
  • Od każdej transakcji pobierana jest prowizja w wysokości 2,90% jej wartości, ale też dodatkowa opłata stała w wysokości 1,35 zł, niezmieniająca się niezależnie od tego, jaka będzie wartość płatności.
  • Obsługa klienta jest darmowa, zarówno dla klienta, jak i właściciela sklepu.
  • Zwroty i reklamacje odbywają się w sposób bezpłatny dla obu ze stron.

Warto wiedzieć: prowizje mogą różnić się w zależności od waluty, z której korzysta klient. Pełną tabelę prowizji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej PayPala.

4. Integracja Prestashop z PayPal

PrestaShop jest platformą e-commerce idealną do wprowadzania nietypowych i nieszablonowych, niemniej jednak niesamowicie przydatnych rozwiązań. Również w zakresie płatności. Można ją w pełni zintegrować z systemem PayPal. My z kolei jesteśmy w stanie w tym pomóc. Gwarantujemy, że wykonana przez nas integracja będzie niezawodna, szybka i sprawna, a przede wszystkim działająca. Dostosujemy ją do wyglądu Twojego sklepu tak, aby była też atrakcyjną opcją dla Twoich klientów.

Nie posiadasz jeszcze sklepu internetowego na bazie PrestaShop? Nic straconego. Odezwij się do nas lub skorzystaj z naszego konfiguratora i przedstaw nam swój własny pomysł na biznes. My wycenimy jego profesjonalną realizację. Na bazie naszego wieloletniego doświadczenia opracujemy sklep, który będzie nie tylko świetnie wyglądał. Przede wszystkim będzie odpowiednio zoptymalizowany pod kątem sprzedaży. Gwarantujemy, że będziesz na nim zarabiał i dołożymy wszelkich starań, by był miejscem praktycznym i wygodnym. Zarówno z perspektywy Twojej, jak i Twoich klientów. Sięgnij po darmową wycenę już dziś. To w żaden sposób nie zobowiązuje.