Integracja sklepu internetowego z MasterCard

Integracja sklepu internetowego z MasterCard

MasterCard to jeden z wiodących na rynku polskim i zagranicznym dostawców kart płatniczych. Obok VISA uznawany jest za najpopularniejszego i najczęściej wykorzystywanego.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest MasterCard?

Zaimplementowanie we własny sklep możliwości płacenia za pośrednictwem jego kart jest w stanie być czymś niesamowicie rozsądnym. Zwłaszcza że na przestrzeni przeszło dwudziestu pięciu lat działalności wypracował sobie rozpoznawalność na najwyższym możliwym poziomie. Taką, która jest w stanie choć w części przenieść się na współpracujący z nim sklep. Taką, która zapewni klienta, że ten ostatni jest miejscem bezpiecznym i profesjonalnie podchodzącym do biznesu.

MasterCard sam w sobie nie oferuje własnego systemu płatności. Aby wdrożyć go w obręb własnego sklepu należy więc skorzystać z usług któregoś z mnóstwa pośredników płatności. Wystarczy nawiązać współpracę z praktycznie dowolnym z nich. Z MasterCard współpracuje praktycznie każdy. Za pomocą takiego rozwiązania do finalizacji zamówienia w obrębie własnego sklepu doda się kolejny krok, który rozgrywać się będzie na stronie pośrednika, a który pozwoli klientowi wybrać dowolną najwygodniejszą dla niego formę płatności. Również tę wykorzystującą kartę MasterCard.

2. Korzyści z używania bramki MasterCard

Zaproponowanie własnym klientom możliwości płacenia przy użyciu karty MasterCard oraz udziale pośrednika niesie ze sobą całe mnóstwo korzyści. Większość z nich da się odczuć od razu, a wiele – w długofalowej perspektywie. Poniżej prezentujemy te, które przykuwają do siebie zdecydowanie największą uwagę.

  • Budowanie zaufania sklepu – sklepy internetowe budują zaufanie również przez nawiązywanie lukratywnych współprac. Ta z firmą MasterCard jest jedną z takich – nawet jeśli odbywa się przy udziale pośrednika. Ten ostatni zresztą też buduje zaufanie do sklepu.
  • Pozbycie się konieczności dbania o bezpieczeństwo środków – wdrażając system płatności przy udziale pośredników, nie trzeba się martwić o dbanie o bezpieczeństwo pieniędzy przelewanych przez klienta. To leży po stronie pośrednika. To on dba o bezproblemowe przeprowadzenie klienta przez cały proces. Likwiduje też możliwość wystąpienia jakiejkolwiek pomyłki.
  • Danie klientom swobody – dzięki pośrednikom pozwala się klientom sięgnąć po dowolną preferowaną przez nich formę płatności. Dzięki temu ci nie będą musieli próbować czegoś nowego i innego. Czegoś, co może ich odstraszyć.
  • Błyskawiczna realizacja płatności – systemy płatności online mają to do siebie, że – za sprawą swoich umów – pozwalają właścicielom sklepów na natychmiastowe cieszenie się przelewanymi za ich pośrednictwem środkami. Można nimi dowolnie zarządzać bezpośrednio po otrzymaniu płatności. Klient odczuje z kolei to, że do realizacji zamówienia można przejść natychmiast po sfinalizowaniu przez niego zamówienia. Oznacza to szybszą wysyłkę, a finalnie również i większe zadowolenie z całej usługi. Szybka realizacja to również możliwość uproszczenia procesu zamawiania i pozbycia się dużej części porzuconych koszyków.

3. Ceny i prowizje MasterCard

MasterCard samo w sobie nie zapewnia infrastruktury do wdrożenia płatności za jego pośrednictwem. Zamiast tego współpracuje z pośrednikami agregującymi różne formy płatności. Z uwagi na to, to od konkretnego pośrednika zależą wszelkie opłaty związane z wdrożeniem płatności kartą. Mowa tutaj o aktywacji, prowadzeniu konta, dbaniu o zwroty oraz reklamacje. Choć jednak wszystko zależy tutaj od konkretnej firmy, z którą nawiąże się współpracę, płatności przy użyciu kartą są zwykle nieco droższe. W większości przypadków do podstawowej prowizji procentowej trzeba doliczyć kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy opłaty dodatkowej.

4. Integracja Prestashop z MasterCard

PrestaShop jest systemem e-commerce, który jest ceniony ze względu na swoją elastyczność względem mniej i bardziej typowych rozwiązań. Posiadając bazujący na nim sklep możesz bez problemu wdrożyć w nim płatności za pośrednictwem specjalnych bramek. To z kolei oznacza udostępnienie klientom możliwości korzystania z ich kart MasterCard do realizowania zamówień. Nasza firma z chęcią podejmie się odpowiedniej integracji, dbając o to, by działała ona szybko, sprawnie i prawidłowo. Postaramy się też, by wszystko było spójne z aktualnym wyglądem Twojego własnego sklepu.

Naszą ofertę kierujemy jednak nie tylko do właścicieli sklepów, ale i tych, którzy dopiero planują takowy uruchomić. Jesteśmy w stanie wykonać go w sposób profesjonalny. Zadbamy nie tylko o to, by dobrze wyglądał i spełniał wszelkie Twoje oczekiwania. Postaramy się – bazując na własnym doświadczeniu – by po prostu sprzedawał oferowane przez Ciebie produkty i robił to w sposób skuteczny. Chociażby przez uproszczenie pewnych procesów, w tym tych związanych z płatnościami. Znamy się na rzeczy. Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z konfiguratora i przedstaw nam swój pomysł. My zaś zaproponujemy korzystne warunki jego realizacji. Za darmo i w sposób w żaden sposób niezobowiązujący Cię do wejścia z nami we współpracę.

Dodaj opinie page