Obsługiwane obszary usług w Google My Business

Załóżmy, że masz własną firmę, jednak nie posiadasz reprezentatywnego biura, gdzie mógłbyś przyjmować klientów. Firma zarejestrowana jest w mieszkaniu, a Ty pracujesz w branży usługowej, osobiście pojawiając się u klientów. Możesz być hydraulikiem, ogrodnikiem, prawnikiem, czy informatykiem. W każdym wypadku jesteś właścicielem firmy.
Zapewne, nie raz spotkałeś się z problemem lokalizacji widniejącej w wizytówce Google. Jaki adres tam wpisać? Czy wpisać cokolwiek? Google w ostatnim czasie wprowadził kilka aktualizacji, które z pewnością pomogą rozwiązać te wątpliwości. Już teraz, masz możliwość wprowadzenia obsługiwanych obszarów w których oferujesz usługi do Map Google i wizytówki.

Jak ustawić obsługiwane obszary?

Jeśli dopiero tworzysz wizytówkę swojej firmy w Google, zostaniesz automatycznie przeprowadzony przez proces konfiguracji. Pojawią się dwie opcje: dodania lokalizacji, w której klienci będą mogli odwiedzić Twój sklep lub biuro lub dodania obszaru działalności, zamiast statecznego adresu. W tym drugim wypadku, może być to kraj, miasto lub konkretny kod pocztowy, jeśli działasz lokalnie. Te ustawienia możesz w dowolnym momencie zmienić.

Jeśli Twoja wizytówka jest już stworzona, lecz chcesz dodać lub zmienić obszary działalności, możesz to edytować w Google Moja Firma. Stosowne ustawienia znajdziesz w zakładce „Informacje”. Teraz, lokalizacja i obsługiwane obszary są edytowane oddzielnie.

Gdy postanowisz edytować obsługiwane obszary, zostaniesz poproszony o ich podanie w pojawiającym się oknie. Możesz ich zdeklarować kilka, po każdym używając klawisza Enter. Mogą to być obszary globalne, jak np. Polska, czy bardziej lokalne jak np. Kraków, Warszawa bądź kod pocztowy.

Aktualizacja ta, z pewnością wspomoże właścicieli lokalnych firm usługowych i pozwoli na skuteczniejsze dotarcie do potencjalnych klientów w obszarach oferowanych usług. Od teraz, nie musisz również ograniczać się do najbliższej okolicy. Sam deklarujesz, które obszary są obsługiwane przez Twoją firmę.

Astrabit

Projektujemy profesjonalne, indywidualne i zaawansowane sklepy internetowe oparte o silnik Prestashop. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem lub aktualizacją sklepu internetowego zadzwoń 513 515 107, albo skorzystaj z darmowego konfiguratora, aby otrzymać informację cenową.