Oficjalna premiera YouTube Kids

W końcu, ponad trzy lata po premierze w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się, przez wielu wyczekiwana, aplikacja YouTube Kids w wersji polskiej. Czy dzięki temu, przeglądanie treści przez najmłodszych będzie bezpieczniejsze ? Jakie funkcjonalności niesie ze sobą ta polska premiera?

Jak możemy wyczytać na oficjalnej witrynie YouTube, cel jest prosty:

„Stworzyliśmy YouTube Kids, aby uczynić bezpieczniejszym i łatwiejszym dla dzieci, odkrywanie świata za pośrednictwem filmów online – od swoich ulubionych programów i muzyki, po naukę tworzenia modelu wulkanu (lub tworzenia śluzu ? i wszystkiego pomiędzy. Dostępny jest także cały zestaw kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu możesz dostosować aplikację do potrzeb rodziny.”

Dokładnie przygotowana pod względem dzieci aplikacja, ma zapewnić bezpieczeństwo przeglądania treści i dawać możliwość kontrolowania i dostosowywania wyświetlanych materiałów przez rodziców.

youtube kids witamy

To od rodzica zależy, do jakich treści będzie miało dostęp dziecko.

Podstawową funkcjonalnością YouTube Kids jest możliwość wyboru kolekcji kanałów, do których będzie miało dostęp dziecko. Wyboru dokonuje się, klikając „+” przy odpowiedniej kolekcji. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, wyboru można dokonać jedynie z panelu rodzica, chronionego kodem w aplikacji i hasłem do konta Google. W ten sposób, rodzic ma całkowitą pewność, że jego pociecha przegląda jedynie bezpieczne treści. 

Rodzic ma również możliwość zezwolenia na samodzielne wyszukiwanie treści przez dziecko z bazy, zapewniającej bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom. Poprawne filtrowanie treści, zapewnia algorytm, który eliminuje materiały nie spełniające odpowiednich standardów. Wyboru dokonuje się podczas tworzenia konta i można zmienić go w dowolnym momencie w jego ustawieniach. Niezbędny jest do tego oczywiście dostęp do panelu rodzica.

Należy jednak mieć na uwadze, że błędy zdarzają się nawet u najlepszych, a algorytmy czasem mogą być w stanie, naruszyć nasze zaufanie.

youtube kids wyszukiwanie

Ogranicz dziecku korzystanie z aplikacji

Brak limitów w „wirtualnym świecie” to w dzisiejszych czasach problem niejednego dorosłego, dlatego warto dbać o tę kwestię wśród najmłodszych. YouTube Kids wychodząc naprzeciw, wdrożyło opcję, jaką jest Minutnik. Funkcjonalność ta, pozwala na ustawienie przez rodzica limitu czasu dozwolonego na użytkowanie z aplikacji. Po upłynięciu tego okresu, aplikacja zostanie automatycznie zablokowana.

youtube kids limit czasu

Aplikacja YouTube Kids, to wiele ciekawych rozwiązań w trosce o bezpieczeństwo dziecka, w tym:

  • automatyczna filtracja treści – aplikacja wyświetla jedynie treści przeznaczone dla dzieci
  • tryb filtracji rodzicielskiej – możliwość wyboru treści wyświetlanych w aplikacji przez rodziców
  • ustawienia wyszukiwania – możliwość zezwolenia bądź nie na samodzielne wyszukiwanie treści przez dziecko
  • minutnik – funkcjonalność pozwalająca na ustawienie limitu czasu korzystania z aplikacji
  • profil rodzica zabezpieczony hasłem – zabezpieczenie kodem oraz/lub hasłem Google zapewnia pełne bezpieczeństwo
  • kod dziecka – możliwość zabezpieczenia konta dziecka poprzez hasło, tak aby inne dzieci nie ingerowały w jego zawartość.

Polską wersję aplikacji można pobrać od 25.10 za darmo z Google Play i App Store.

Astrabit

Projektujemy profesjonalne, indywidualne i zaawansowane sklepy internetowe oparte o silnik Prestashop. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem lub aktualizacją sklepu internetowego zadzwoń 513 515 107, albo skorzystaj z darmowego konfiguratora, aby otrzymać informację cenową.