Nowe technologie Google

Rozwój nowych technologii wciąż nabiera szybszego tempa. Za pioniera wśród nowinek w tej dziedzinie z pewnością można uznać Google. 16 stycznia bieżącego roku, Asystent Google powiedział wszystkim polakom dźwięczne „Dzień dobry”. To z pewnością przełom, który wpłynie prędzej, czy później na zachowania internautów. To zaś na pewno będzie miało wydźwięk w pozycjonowaniu stron internetowych, czy sklepów online.

Google

Aktualnie dostępny w wersji mobilnej na Android i iOS zyskuje na popularności, zdobywając uznanie użytkowników. Docenią tę nowinkę z pewnością wkrótce użytkownicy samochodów z oprogramowaniem Android Auto.

Jakie możliwości daje Asystent Google i jak jego rozwój może wpłynąć na pozycjonowanie stron internetowych?

Inteligentny pomocnik

Nie stanowi nowości fakt, że dzisiejszy świat zmierza w kierunku rozwoju inteligentnej technologii. Wizja inteligentnych samochodów, czy domów staje się rzeczywistością. Asystent Google z pewnością dopełni tę wizję, zwiększając dostępność dla użytkowników z Polski. To aktualnie jedyne tego typu narzędzie dostępne w naszym ojczystym języku. Co potrafi? Z pewnością bardzo wiele!

Asystent Google ułatwi użytkowanie z wielu popularnych narzędzi i aplikacji. Jest także niesamowitą bazą informacji, czerpanej bezpośrednio z wyszukiwarki i stron. Znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytanie okaże się o wiele prostsze. Wystarczy uruchomić asystenta i po prostu z nim porozmawiać. Może on odpowiedzieć na pytanie, opowiedzieć dowcip, zaśpiewać piosenkę, czy uruchomić nawigację, która poprowadzi Was do wskazanego adresu.

Chyba najużyteczniejsze funkcjonalności to sprawdzanie pogody, wybieranie połączeń, tworzenie SMS, wyszukiwanie adresów, czy sprawdzanie repertuaru kin i teatrów. Przykładowo, na wypowiedziane hasło „Znajdź filmy akcji w kinach”, dostaniemy odpowiedź dotyczącą aktualnego repertuaru wraz z godzinami seansów.

asystent google

Jak zmieni się pozycjonowanie stron internetowych

Asystent Google, oparty jest o wyszukiwanie głosowe. Fundamentem tutaj jest rozmowa, a następnie konwersja mowy na tekst, który następnie przetwarza algorytm. Nie ma co ukrywać, że wraz z ekspansją tego narzędzia, niezbędne będzie również dokonanie pewnych zmian w działaniach SEO. Kluczowym może okazać się pozycjonowanie na tzw. long tail, czyli długi ogon. Wynika to z faktu, iż zadawane głosowo pytania zazwyczaj są precyzyjne i rozbudowane. Rzadko kiedy, użytkownik przekaże Asystentowi hasło „strony internetowe”. Będzie ono brzmiało raczej bardziej precyzyjnie: „Wykonawca strony internetowej Kraków„, bądź „Kto tworzy sklepy internetowe w Krakowie”.

Ponadto, na znaczeniu zyska pierwsza pozycja w wyszukiwarce na dane słowo kluczowe, gdyż przypuszczalnie to ona będzie podana użytkownikowi jako najlepiej dopasowana do jego zapytania.

Warto już dziś, zadbać o odpowiednią optymalizację witryny pod długie słowa kluczowe i zadbać o jej wiarygodność.

Astrabit

Projektujemy profesjonalne, indywidualne i zaawansowane sklepy internetowe oparte o silnik Prestashop. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem lub aktualizacją sklepu internetowego zadzwoń 513 515 107, albo skorzystaj z darmowego konfiguratora, aby otrzymać informację cenową.