8 przydatnych narzędzi do analityki (cz.1):

Każdy, zarówno nowy, jak i istniejący już biznes, wymaga zaangażowania, odpowiedniej analityki i zdecydowanych decyzji, dotyczących prowadzonych działań. Niezbędne do tego mogą okazać się dobrze dobrane narzędzia, które odpowiednio wesprą etap planowania i analizy. Jeśli już posiadasz witrynę internetową, monitoring Twojej marki, segmentu rynku w którym działasz oraz konkurencji okażą się niezwykle istotne, w procesie pozycjonowania marki na rynku. W naszych najbliższych artykułach przedstawimy 8 przydatnych narzędzi do analityki witryny i firmy. Poniżej znajdziecie pierwsze 4 z nich.

1. hotjar – monitorowanie ruchu na stronie

Hotjar - monitorowanie ruchu na stronie

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poruszają myszką użytkownicy na Twojej stronie internetowej, w co najczęściej klikają, oraz co ich denerwuje, to narzędzie z pewnością Ci się przyda. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia heatmap – przedstawiających częstotliwość klikania użytkowników w poszczególne miejsca na stronie oraz nagrań wideo, dających możliwość obserwowania sesji użytkowników niejako zza ich pleców, obserwując jak poruszają się po witrynie.

2. Google Analytics – analiza ruchu

Google Analytics

Google Analytisc to narzędzie znane zapewne przez większość z nas i wykorzystywane do analizy ruchu na witrynie. Dzięki niemu, mamy możliwość obserwacji w czasie rzeczywistym liczby wejść na stronę, źródeł wyszukiwania oraz identyfikacji naszych użytkowników według kraju czy płci. Ponadto, Google Analytisc oferuje nam analitykę treści oraz poziomu konwersji. Jest to narzędzie, które stanowi zdecydowany “must have” dla każdego właściciela witryny internetowej.

3. Brand24 – monitorowanie Internetu

brand24

Rewelacyjne narzędzie, które pozwala na monitoring Internetu, w obszarze konkretnych słów kluczowych, w czasie rzeczywistym. Dzięki usłudze, którą oferuje nam Brand24, możemy zarówno budować relacje z klientami i reputację firmy, poprzez lokalizowanie włączanie się w dyskusje na temat naszej marki w Internecie, jak również natychmiastowo reagować w obszarze znalezionych wątków, kluczowych dla naszego biznesu. Brand24 daje również możliwość śledzenia wzmianek na temat konkurencji.

4. sotrender – analiza portali społecznościowych

seotrender

 

Rozbudowane narzędzie wspierające analizę działań social media. Sotrender zarówno dostarcza informacji o analityce dotyczącej publikowanych postów, dotyczącej popularności czy charakterystyki grupy odbiorców, jak również porównuje nasze działania z konkurencją i udziela wskazówek optymalizacyjnych. Narzędzie to odpowiednio wykorzystane, może okazać się niezwykłym wsparciem przy rozwijaniu marki oraz prowadzeniu działań social media.

5. Już wkrótce…

To jedynie 4 narzędzia przydatne w analizie każdego biznesu. Jest ich oczywiście dużo więcej, a kolejne z nich przedstawimy już wkrótce!

Do zobaczenia 🙂