Przeniesienie sklepu z WooCommerce na Prestashop

Prowadząc własny sklep internetowy na platformie WooCommerce z pewnością jest się zadowolonym. Do pewnego momentu. W końcu we znaki daje się wiele jego wad, główną z których jest nieprzystosowanie do prowadzenia sklepów na większą skalę. Konieczne okazuje się być przeniesienie sklepu internetowego z WooCommerce na Prestashop – platformę funkcjonalną, potężną. Idealnie dopasowaną do każdego formatu sklepu. Jak się jednak za nie zabrać?

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z WooCommerce na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z WooCommerce na Prestashop

Można śmiało powiedzieć, że samodzielne podejście do tego może zakończyć się fiaskiem lub przeniesieniem niekompletnym, pod pewnymi względami ułomnym. Znacznie lepiej jest postawić na agencję interaktywną pokroju tej naszej. Migracjami zajmujemy się od dawna, dbając o prawidłowość ich przeprowadzania i wysoką satysfakcję z Twojej strony.

2. Etapy przenoszenia

Prace nad przeniesieniem Twojej strony wykonujemy w sposób uporządkowany, podążając za wypracowanym na przestrzeni lat schematem zapewniającym skrupulatność, dokładność i satysfakcjonujący efekt. Na każdym z etapów staramy się osiągnąć maksimum. Podchodzimy do tego elastycznie. Jeżeli więc nie chcesz którejś funkcjonalności, a wolisz wdrożyć coś, czego w sklepie jeszcze nie masz, jesteśmy na to przygotowani. Zawsze jednak doprowadzamy każdy etap do końca zanim zabierzemy się za kolejny. W ten sposób mamy pewność, że nic nie zostanie pominięte w trakcie, a Ty będziesz w stanie cieszyć się swoim sklepem w bliskiej starej formie. Z tym, że zamkniętej pod kopułą potężniejszego i sprawniej działającego, nastawionego na wysokie sprzedaże systemu e-commerce uważanego za najlepszy na rynku.

2.1. Baza klientów

Każdy, zwłaszcza ten stały, klient Twojego sklepu jest istotny. Mamy tego świadomość, w związku z czym jesteśmy w stanie przenieść ich bazę. Tak, abyś mógł zachować dobre relacje z nimi, a jednocześnie zapewnić im ciągłość czy to w dyskusjach z Tobą, czy też w świadczeniu im usług na preferencyjnych warunkach.

2.2. Produkty

Produkty stanowią rdzeń każdego sklepu internetowego. Właśnie dlatego to do ich przeniesienia przykładamy się ze szczególną dokładnością. Dbamy o to, by Twoja praca, którą w nie włożyłeś nie poszła na marne. Przenosimy więc nie tylko tytuły i opisy, ale i zdjęcia oraz wszelkie dodatkowe parametry, na których dodanie się zdecydowałeś. Zapewniamy, że wszystkie będą się wyświetlać w sposób zamierzony przez Ciebie.

2.3. Kategorie produktów

Umiejętnie stworzone drzewko kategorii, na które są podzielone produkty jest czynnikiem decydującym o intuicyjności sklepu internetowego. Wiemy, że to opracowane przez Ciebie w sklepie WooCommerce przyzwyczaiło już do siebie Twoich klientów. Dlatego też gwarantujemy je, że przeniesiemy je w dokładnie tej samej formie. Chyba że zechcesz lekkich modyfikacji – jesteśmy w stanie je przygotować.

2.4. Zamówienia

Przeniesienie sklepu internetowego z WooCommerce na Prestashop bierze pod uwagę również zamówienia, które do tej pory złożyli klienci w jego obrębie. Z tym jednak, że ich oddanie w nowym i bardziej funkcjonalnym sklepie nie zawsze jest możliwe. Jako że zależy to od konkretnego przypadku, radzimy dowiedzieć się, czy będziemy w stanie go dokonać. Jeżeli oczywiście Ci na nich zależy.

2.5. SEO

WooCommerce dość dobrze radzi sobie z SEO, a Ty z pewnością dodatkowo go pod nie zoptymalizowałeś. My jednak proponujemy Ci platformę jeszcze lepiej przystosowaną do pozycjonowania. Gwarantujemy, że w żaden sposób nie zaprzepaścimy Twojej dotychczasowej pracy nad pozycjami w wyszukiwarkach. Zachowamy stare adresy URL każdej z podstron oraz wszystko to, co pozwoliło Ci osiągnąć sukces pod konkretnymi frazami. Wykorzystamy jednak własne doświadczenie, by zwiększyć Twoją skuteczność w promowaniu własnego sklepu. Przystosujemy go do najnowocześniejszych standardów i postaramy się, byś mógł osiągnąć w tej materii jeszcze więcej.

2.6. Funkcjonalności

Przeniesienie sklepu internetowego z WooCommerce na Prestashop to nie tylko migracja treści, ale i funkcjonalności, które zdołałeś wdrożyć w jego obręb. Jesteśmy w stanie przenieść absolutnie każdą, nawet najmniej szablonową z nich. Co ważne, zawsze opracowujemy je w jeszcze lepszej formie – tak, abyś mógł wycisnąć z nich jeszcze więcej. Wszystko tutaj zależy jednak od Ciebie. To Ty wybierasz, które funkcje chcesz zawrzeć w sklepie na Prestashop, a które okazały się bezużyteczne.

2.7. Integracje

Jeżeli w obręb platformy WooCommerce wprowadziłeś integrację z zewnętrznymi usługodawcami (kurierzy, serwisy płatnościowe) lub marketplace’ami (Allegro, eBay, Amazon) lub porównywarkami cen (Ceneo, Skąpiec), jesteśmy w stanie przełożyć każdą z nich na Twój nowy sklep. Zadbamy przy tym, by były jeszcze bardziej funkcjonalne. W czasie przenoszenia możemy rozbudować Twój sklep o dodatkowe rozwiązania – wszystko zależy tutaj od Ciebie i indywidualnych ustaleń.

3. Czas migracji

Nasza firma nie bez powodu nie podaje dokładne czasu migracji. Ten bowiem jest kwestią płynną, zależną od sklepu, z jakim mamy do czynienia. Jest to zresztą bardzo logiczne. Jeśli posiadasz mniejszy sklep, jego przeniesienie zajmie nam mniej. Jeśli zaś jesteś właścicielem dużego sklepu, będziesz musiał uzbroić się w więcej cierpliwości. Zawsze staramy się zachować najwyższą jakość całej usługi. Dlatego też nie przyspieszamy przenosin na siłę, dbając o Twoją ostateczną satysfakcję. Zazwyczaj usługę realizujemy w przeciągu 30 dni od jej zlecenia, choć dokładną datę jej ukończenia zawsze podajemy w rozmowie indywidualnej. Dopiero po tym, jak dowiemy się, jak pracochłonne działania związane z dostarczeniem Ci satysfakcjonującego efektu tak naprawdę nas czekają.

4. Koszt przeniesienia

Koszt, jaki będziesz musiał ponieść w związku z przenosinami na bardziej funkcjonalną platformę zależy w pełni od tego, jak rozbudowanym sklepem dysponujesz. Przeniesienie sklepu internetowego z WooCommerce na Prestashop rzadko kiedy jest mało skomplikowane, jednak często jego skala różni się, właśnie zależnie od konkretnego sklepu. My bierzemy to pod uwagę. Na koszt wpływa zatem ilość posiadanych produktów, liczba wdrożonych funkcjonalności, ale też chociażby design. My podchodzimy do tego w sposób w pełni zrozumiały, wyceniając każdy projekt w sposób adekwatny dla niego. Aby więc poznać cenę całej usługi, powinieneś się z nami skontaktować lub sięgnąć po przygotowany z myślą o tym konfigurator. Wyceny zawsze dokonujemy za darmo, w sposób niezobowiązujący.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z WooCommerce na Prestashop?

Migracja sklepu internetowego z WooCommerce na Prestashop jest jednym z najbardziej naturalnych kroków, jakich jesteś się w stanie podjąć w drodze ku bardziej profesjonalnemu podbojowi rynku e-commerce. Nie ma co się oszukiwać – WooCommerce powstał zaledwie jako wtyczka do znanego systemu zarządzania treścią. Jako taka, towarzyszy mu sporo chybionych rozwiązań. Ogranicza go też struktura samego WordPressa. Prestashop jest z kolei platformą, która od zera powstała z myślą o rynku e-commerce. Oznacza to, że posiada moduły szyte z myślą właśnie o nim, a porzuca rozwiązania niepotrzebnie zapychające czy to panel administracyjny, czy też bazę danych. Takie, których w WooCommerce nie brakuje.

Prestashop jest nie tylko bardziej profesjonalna, ale i napisana z myślą o rozwoju kierunkowym. Takim biorącym pod uwagę rynek handlu elektronicznego. Świetnie radzi sobie z dowolną liczbą produktów i stworzona została do obsługi zarówno mniejszych, jak i większych sklepów. WooCommerce z kolei sprawdzi się wyłącznie w przypadku tych pierwszych, poniekąd uniemożliwiając ich rozwój przez stopniowo coraz bardziej toporne działanie. WooCommerce nie sprawdzi się też w absolutnie każdej branży. Nie bez powodu upodobały sobie go osoby prowadzące niewielkie butiki z ubraniami. W końcu jednak i one decydują się na rozwój w obrębie innej platformy.

Prestashop to wybór logiczny, otwierający firmę zajmującą się handlem na bardziej profesjonalny podbój rynku. Nie bez powodu jest to platforma aktualnie uważana za najpotężniejszą na rynku.

Dodaj opinie page