Wreszcie podjąłeś decyzję o wykonaniu strony internetowej, jednak nie daje Ci spokoju wciąż nurtujące pytanie – ile to kosztuje? Jaki jest obecnie koszt wykonania strony internetowej? Patrząc realistycznie, niezwykle ciężko jest znaleźć dokładny i uniwersalny cennik za tworzenie stron www. Każdy biznes jest inny, więc i potrzeby odbiorców znacząco się różnią. Warto pamiętać, że rzetelnie wykonana strona internetowa, to wynik pracy twórczej, a nie hurtowy produkt, który leży na półce.

Nie odpowiemy Wam więc wprost, ile kosztuje stworzenie strony internetowej. Postaramy się jednak, nakreślić co wchodzi w jej skład, a więc od czego jest uzależniona, a także dlaczego taniej, nie znaczy lepiej.

Strony internetowe – od czego uzależniona jest cena?

Cena strony internetowej uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim, ważne jest dokładnie określenie, czego tak na prawdę oczekujesz. Zastanów się, w oparciu o jaki system chciałbyś postawić stronę – system CMS czy autorski? Czy przewidujesz wzbogacenie strony o dodatkowe funkcjonalności takie jak np. system rezerwacji bądź kalkulator kosztów? Bądź ile podstron ma zawierać strona internetowa?

Zwróć uwagę również, na rodzaj strony, którą oferuje Ci firma informatyczna. Istnieją dwa podstawowe – witryny statyczne, oparte jedynie na kodzie HTML oraz te wykorzystujące system zarządzania treścią CMS. Mimo niższej ceny w przypadku kodu HTML, weź pod uwagę trudności, wynikające z samodzielnej edycji i aktualizacji treści na stronie. Najrozsądniejszym aktualnie wyborem są strony dające możliwość swobodnej edycji, oparte o popularne systemy open source jak np. WordPress.

Wycena tworzenia stron www, może się więc znacząco różnić przy poszczególnych zleceniach i ciężko podać jednoznaczną kwotę. Są z pewnością elementy, stanowiące podstawę i standard dla niektórych agencji interaktywnych. Warto jednak precyzyjnie określić wszystkie pożądane funkcjonalności, aby uniknąć ewentualnych niedomówień. Jak wiadomo, co agencja to inne standardy.

Wybór wykonawcy

Przy określaniu ceny strony internetowej, warto wspomnieć iż w dużej mierze, jest ona uzależniona od tego kim jest wykonawca. Jest ogromna przepaść pomiędzy wyceną tworzoną przez agencje interaktywne, a „wolnych strzelców”, czyli freelancerów. Pamiętaj, jednak że najbezpieczniej zazwyczaj jest wybrać agencję interaktywną. Zapewni Ci to największe bezpieczeństwo w kwestii rzetelnego wykonania umowy i późniejszej gwarancji. Agencje zazwyczaj rozliczają się w oparciu o faktury VAT, więc wydaną kwotę, będziesz mógł swobodnie włączyć do swoich kosztów. Pamiętaj jednak, że nieraz także wśród agencji mogą zdarzyć się „czarne kruki”. Warto jest przed dokonaniem wyboru, zapoznać się z jej portfolio, opiniami, referencjami, bądź po prostu porozmawiać z dotychczasowymi klientami. Szczegółowo opisaliśmy tę kwestię w artykule Wykonawca strony internetowej – jak go wybrać?.

Pamiętaj, że na cenę strony internetowej w profesjonalnej agencji interaktywnej, oprócz samego wdrożenia tej witryny, składa się wiele usług dodatkowych. Wśród nich jest optymalizacja SEO, gwarancja po usługowa, wsparcie techniczne czy szkolenie z obsługi strony. To bardzo ważne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyborze wykonawcy stron www.

Jak dokonać wyboru oferty na strony www?

Nie odpowiemy wprost ile kosztuje stworzenie strony internetowej. Najrozsądniej będzie, gdy zbierzesz kilka ofert od różnych firm, na wykonanie strony internetowej, według Twojej specyfikacji. Gdy je przeanalizujesz, z pewnością wyłonią się te, które wzbudzą u Ciebie największe zaufanie. Sprawdź i porównaj, co w danej cenie oferuje każda z agencji bądź freelancerów. Czy są tam jakieś usługi dodatkowe, czy raczej opiera się jedynie na stworzeniu strony www? Jaką opinią darzą firmę dotychczasowi klienci?

Pytań jest wiele, jednak mamy nadzieję, że z naszym artykułem podjęcie decyzji będzie choć trochę prostsze. Wierzymy, że Twoja intuicja wskaże najlepszy wybór. Warto pamiętać jednak, że w branży IT, zazwyczaj cena idzie w parze z jakością i obszernością oferty.

Chcesz już teraz dowiedzieć się, jaka jest cena strony internetowej według Twoich specyfikacji? Zapraszamy do skorzystania z darmowej i niezobowiązującej wyceny. Być może to my zdobędziemy Twoje zaufanie?

Astrabit

Projektujemy profesjonalne, indywidualne i zaawansowane sklepy internetowe oparte o silnik Prestashop. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem lub aktualizacją sklepu internetowego zadzwoń 513 515 107, albo skorzystaj z darmowego konfiguratora, aby otrzymać informację cenową.