Aby sklep internetowy mógł prawidłowo funkcjonować, musi posiadać bramki płatności czyli przyjmować szybkie płatności od swoich klientów. Jest to oczywistość, która stanowi jedną z podstaw jego istnienia. W interesie jego właściciela, a zatem Twoim, jest to, by dać klientom jak największą swobodę w dokonywaniu płatności. Nie obędzie się bez takich rozwiązań, które aktualnie cieszą się największą popularnością. Jednym z tych kluczowych, a zarazem najbardziej pożądanych przez klientów są systemy szybkich płatności elektronicznych. Mowa o takich, które automatycznie przekierują ich na stronę ich własnego banku. Mogą też pozwolić na skorzystanie z płatności mobilnych czy praktycznie dowolnych innych. To właśnie na tych systemach skupimy się w tym wpisie.

Systemy szybkich płatności są jedną z rzeczy, które nie tylko ułatwią klientom finalizację ich zamówień. To też coś, co tak właściwie jest w stanie przekonać ich do zakupu. Wielu ludzi to właśnie na dostępne formy płatności patrzy jeszcze zanim się go podejmie. Liczne badania zwracają różne wyniki. Wszystkie jednak mówią, że ponad połowa robiących zakupy online uznaje płatności za czynnik decydujący o zakupie. Bez obecności preferowanej przez nich ich formy często rezygnują oni z zakupu, najczęściej udając się do konkurencji.

Jako sprzedający w Polsce masz dostęp do mnóstwa systemów szybkich płatności. Operatorów jest cała masa, a to, na którego się zdecydujesz zależy wyłącznie od Ciebie. My postaramy się ten wybór nieco ułatwić.

1. Czym są bramki płatności online?

System płatności online to system, który wykorzystuje pośrednika na linii klient – sklep internetowy. Ten pierwszy za jego sprawą dokonuje płatności na rzecz drugiego. To do tego pośrednika, a właściwie operatora płatności, należy dostarczanie mu jego ulubionych form płatności. Systemy płatności mają to do siebie, że agregują w sobie wiele tychże form. Dzięki nim klient jest w stanie sięgnąć po jeden ze swoich ulubionych banków, dokonać płatności kartą, BLIK-iem. Ilość dostępnych opcji zależy oczywiście od konkretnej firmy świadczącej swoje usługi pośrednicze.

Z perspektywy osoby zarządzającej własnym sklepem (a zatem Twoje) współpraca z pośrednikiem wygląda dość prosto. Poniżej opisujemy cały jej przebieg.

  1. Rejestracja w obrębie serwisu internetowego pośrednika. Na świeżo założonym koncie jeszcze niewiele można zrobić.
  2. Podpisanie umowy z operatorem płatności. To ona określa wszelkie warunki współpracy – przede wszystkim te finansowe. Pośrednik pobiera swoją prowizję. Zwykle od każdej płatności.
  3. Zintegrowanie bramki płatności ze sklepem. Powinno ono zostać wykonane przez profesjonalistów. Nasza firma zajmuje się tym od lat. Gwarantujemy sprawne wdrożenie, a przede wszystkim bezproblemowe działanie całego systemu. Niezależnie od wyboru pośrednika.
  4. Płatność ze strony klienta. Ten może sięgnąć po dowolną oferowaną przez operatora płatności formę.
  5. Potwierdzenie wpłaty. Operator mailowo informuje zarówno klienta, jak i właściciela sklepu internetowego o poprawnym przejściu tego pierwszego przez proces płatności.
  6. Realizacja zamówienia i wypłata środków. Właściciel sklepu natychmiast zyskuje dostęp do wszystkich swoich środków. Może nimi dysponować w dowolny sposób. Najczęściej przelewa je wtedy na konto bankowe.

2. Czy warto zdecydować się na wprowadzenie systemu szybkich płatności w swoim sklepie?

Szybkie płatności są coraz bardziej pożądaną funkcjonalnością w obrębie sklepów internetowych. Klienci już wiele lat temu zaczęli nie tyle je doceniać, co wręcz oczekiwać ich w obrębie odwiedzanych przez siebie sklepów. Mimo wszystko jednak z perspektywy sprzedającego wcale nie muszą one być czymś wyłącznie korzystnym. Jedno w tym wszystkim jest jednak pewne – w dużym stopniu przyczyniły się one do usprawnienia funkcjonowania rynku e-commerce. To właśnie dzięki nim transakcje przebiegają praktycznie błyskawicznie. Z zamawianego produktu często można zaś cieszyć się już na drugi dzień. Ty jako sprzedawca nie musisz czekać, aż przelew zaksięguje się na Twoim koncie (a wcześniej wyjdzie z konta nadawcy). Do realizacji zamówienia możesz przystąpić natychmiast po dokonaniu przez klienta płatności.

Czy jednak finalnie, rozliczając wszystkie zalety i wady bramek płatności, warto na nie postawić? O tym trzeba zadecydować samemu. Najlepiej po przejrzeniu tych zdecydowanie największych.

Zalety systemu szybkich płatności

Korzyści płynące z wejścia we współpracę z operatorami szybkich płatności są niemożliwe do niedostrzeżenia. Odczuć je można już w pierwszych jej dniach. Przede wszystkim bowiem sama w sobie jest ona w stanie znacząco zwiększyć sprzedaż. Nie od dziś wiadomo, że ludzie bardziej przychylnie patrzą na sklepy współpracujące ze znanymi na rynku markami. Któż nie kojarzy platformy Przelewy24? Sam widok jej loga sprawia, że klienci chętniej zaufają sklepowi i szybciej zdecydują się na zakup. Choć jest to największa zaleta, nie jest ona tą jedyną.

Bezpieczeństwo transakcji to kolejny atut korzystania z systemu szybkich płatności. Odczuje je nie tylko klient, ale i właściciel sklepu. Ten pierwszy będzie korzystał z jak najbardziej bezpiecznego połączenia. Powierzy swoje środki firmie zaufanej, posiadającej na rynku pewną renomę. Drugi z kolei tej samej firmie odda całą odpowiedzialność za prawidłowość całego procesu. To mniej zmartwień na głowie przedsiębiorcy, który dzięki temu może poświęcić się własnemu biznesowi.

Zdecydowaną zaletą systemu szybkich płatności jest oszczędność czasu oraz wygoda odczuwalne z perspektywy klienta. Obie te rzeczy przyczyniają się do jego ogólnej satysfakcji i oceny sklepu. Wspomniana oszczędność czasu widoczna jest również przez właściciela e-biznesu. Ten w końcu zyskuje dostęp do środków niemal natychmiast, co znacznie usprawnia jego pracę.

Bramki szybkich płatności to również furtka do oferowania mniej typowych rozwiązań w zakresie finalizacji transakcji. To możliwość dania klientom szansy na zapłatę w ratach czy poprzez coraz popularniejsze „płatności odroczone”. To więc finalnie wychodzenie naprzeciw potrzebom współczesnego klienta. Ten, jak wiadomo, jest coraz bardziej wymagający.

Wady systemu szybkich płatności

Systemy szybkich płatności nie mogły się jednak ustrzec również kilku wad. Tą najbardziej dotkliwą są opłaty i prowizje, jakie narzucają. Sięgając po ich usługi można się spodziewać, że od każdej kolejnej transakcji pobierana będzie prowizja. Niemal zawsze stanowi ona procent z całej wartości tej właśnie transakcji. Choć wielu operatorów płatności, w tym przede wszystkim lider branżowy Przelewy24, proponuje bardzo atrakcyjne warunki prowizyjne, wciąż trzeba im płacić.

Warto wiedzieć: prowizję od płatności możesz płacić na własną rękę i wliczyć ją w swoje koszta. Możesz też obarczyć nią swojego klienta. Wtedy też na ostatnim kroku do wartości jego zamówienia doliczysz opłatę prowizyjną. Nie jest to jednak mile widziane ze strony odbiorców.

Systemy szybkich płatności wprowadzają także pewną trudność dla sprzedających. Nie otrzymują oni bowiem płatności bezpośrednio od klienta. Środki najpierw trafiają na ich konto w systemie. Tuż po tym sprzedawca musi zlecić ich wypłatę. To z kolei dodaje kolejny obowiązek do codziennej pracy. Zmusza też do uważania na to, by pilnować w tym wszystkim terminów i zlecać wypłaty zgodnie z harmonogramem rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Aplikuje się to jednak wyłącznie do niektórych firm, których księgowość narzuca taką konieczność.

3. Jak wybrać bramkę płatności dla siebie?

Bardzo ciężko jest znaleźć jednoznaczną i prawidłową odpowiedź na pytanie, którą z bramek płatności wybrać dla własnego sklepu. W Polsce działa wiele firm, które świadczą swoje usługi na tym polu. Ich oferty są niesamowicie zróżnicowane. Potrafią różnić się detalami. Tym, co przykuwa zdecydowanie największą uwagę sprzedawców jest oczywiście prowizja. Im ona mniejsza, tym większa część każdej transakcji trafi do ich kieszeni. Tym większy będzie też więc zysk. Prowizja to jednak niejedyna rzecz. ma którą trzeba patrzeć przy wyborze bramki dla siebie. Inne istotne w tym rzeczy wypisujemy poniżej.

  • Indywidualne podejście – wiele firm oferujących pośrednictwo w przyjmowaniu płatności internetowych prezentuje sztywny cennik. W ich przypadku jest on zwykle niemożliwy do zmiany nawet przez największych klientów. Najlepsi operatorzy jednak prezentują bardziej indywidualne podejście. Najczęściej towarzyszy mu też cennik i tabela prowizji. Z tym jednak, że warunki można w ich przypadku negocjować. W przeważającej większości przypadków sprowadza się to do zobowiązań związanych z dokonywanym obrotem. Mowa tu zatem o przeprowadzanych transakcjach, a częściej – o ich wartości.
  • Oferowane formy płatności – nie każdy operator płatności online daje dostęp do tych samych sposobów na płacenie. Prawda, większość z nich daje dostęp do większości polskich banków. Płatności systemem BLIK, PayPalem, portfelami elektronicznymi, kartą czy na raty to jednak domena wyłącznie wybranych.
  • Zaufanie na rynku – operator płatności jest kimś, kto może zbudować renomę Twojego sklepu internetowego. Pod warunkiem, że sam będzie przez klientów kojarzony. Warto więc postawić na kogoś rozpoznawalnego i obecnego „wszędzie”. Nawet kosztem wyższej prowizji. Doskonałą opcją może tu być system Przelewy24. Łączy on w sobie wysoki poziom zaufania na rynku z niskimi prowizjami odtransakcyjnymi.

Warto wiedzieć: istnieje możliwość korzystania z usług kilku różnych pośredników płatności. Wymaga to jednak podpisania kilku umów i zazwyczaj nie jest warte zachodu. Zwłaszcza że wielu operatorów zobowiązuje sprzedawcę do dokonywania określonego obrotu za ich pośrednictwem. Najlepiej jest więc wybrać takiego pośrednika, który okaże się w pełni wystarczalny.

4. Prowizje i opłaty w systemach bramek płatności

Operatorzy płatności online zarabiają na prowizjach i opłatach. Za uiszczanie należności odpowiedzialny jest właściciel sklepu. On jednak często przerzuca niektóre koszta (zwłaszcza prowizyjne) na swoich własnych klientów. Różni operatorzy w bardzo odmienny od inny sposób potrafią podchodzić do pobieranych przez siebie opłat. Dlatego też przed wejściem we współpracę z którymkolwiek z nich warto porównać co najmniej kilku. Wtedy też będzie się miało pewność, że wybierze się tego rzeczywiście najlepszego.

Warto wiedzieć: rozpatrując oferty kilku różnych operatorów płatności online nie warto zamykać się w obrębie jednego rodzaju opłat. Wielu pośredników rekompensuje niekorzystne opłaty na jednym polu bardzo atrakcyjnymi na drugim. Chcąc nawiązać rozsądną i lukratywną dla siebie współpracę, trzeba patrzeć nieco szerzej.

Opłata aktywacyjna w bramkach płatności

Zdecydowana większość operatorów szybkich płatności pobiera opłatę za samo aktywowanie własnego konta w obrębie ich serwisów internetowych. Jest ona konieczna do uiszczenia jeszcze przed rozpoczęciem właściwej współpracy.

Zdecydowanie najkorzystniej pod tym względem wypadają Przelewy24. Firma ta pobiera 1,5 zł opłaty aktywacyjnej. Z tym jednak, że tak właściwie jest ona opłatą weryfikacyjną, która służy wyłącznie potwierdzeniu własnego konta bankowego. Jest ona zwracana tuż po jej dokonaniu na wirtualne konto sprzedawcy.

Dotpay i Tpay to operatorzy, którzy pobierają zaledwie 10 złotych za aktywację. W przypadku PayU standardowa opłata aktywacyjna to z kolei 55 złotych. Warto jednak pamiętać, że w każdym przypadku jest ona jednorazowa. Ma ona zatem znacznie mniejsze znaczenie niż opłaty cykliczne.

Wypłacenie pieniędzy na konto

Aby ostatecznie rozliczyć się z pośrednikiem płatności, należy zlecić mu wypłatę na własne konto bankowe. Pieniądze od klientów najpierw trafiają bowiem na saldo wirtualne, z którego trzeba je sobie przelać. Choć cały proces jest bezproblemowy i szybki, może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Poniżej prezentujemy to, w jaki sposób wygląda to u najpopularniejszych operatorów.

  • Przelewy24 nie pobiera opłaty za pierwszą wypłatę w ciągu dnia. Każda kolejna to koszt 2 złotych. Tyczy się to wypłat na rachunek w polskim banku. Przelewy na konta zagraniczne to koszt 40 złotych za każdy.
  • Tpay nie pobiera opłaty za cztery pierwsze wypłaty w miesiącu. Każda kolejna to koszt 2 złotych. Nie umożliwia on wypłat na rachunki zagraniczne.
  • PayU nie pobiera opłat za wypłatę środków. Nie umożliwia wykonywania jej na konto zagraniczne.
  • Paynow nie pobiera opłat za wypłatę środków na rachunek w mBanku. Nie trzeba w nim zlecać wypłaty – pieniądze trafiają bezpośrednio na konto sprzedającego.

Opłata za dokonanie zwrotu

Osoby decydujące się na zakup dowolnego przedmiotu w sklepie internetowym właśnie za pośrednictwem opcji szybkiej płatności mają taką samą możliwość zwrotu tegoż przedmiotu, jak każdy inny. One także mogą liczyć na pełny zwrot gotówki. Jeśli oczywiście spełnią wszystkie stawiane przez sklep warunki. Operatorzy płatności w różny sposób podchodzą do procedury zwrotu. Niektórzy decydują się obarczać sprzedającego kosztami operacyjnymi. Co ważne, systemy wspierające płatności kartami muszą oferować opcję chargeback. Tak właściwie bowiem przysługuje ona każdemu, kto korzysta z karty przy dokonywaniu zakupów.

Jeżeli chodzi o chargeback, wielu operatorów płatności nie zapewnia dostępu do opcji płatności kartą. W ich przypadku nie ma więc mowy o tego typu procedurze. PayU oraz Tpay podchodzą do tej sprawy odmiennie. Ten pierwszy nie liczy sobie za zwrot absolutnie nic. Drugi z kolei żąda aż… 62 złote za każdy chargeback. Oczywiście jest to koszt, który ponosisz Ty – sprzedawca. Klient docelowy otrzymuje zapłacone przez siebie środki z powrotem.

Prowizje transakcyjne

Podstawą działania każdego operatora płatności w Polsce jest system prowizyjny. Ten pozwala mu zarabiać na każdej transakcji wykonanej za jego pośrednictwie. Uściślając to można powiedzieć, że prowizja zależy od wielu czynników. Tym głównym jest obrót i powiązana z nim ilość transakcji. Oczywiście prowizja w największym stopniu wpływa na opłacalność współpracy z konkretnym operatorem. Nawet dziesiętne różnice procentowe mogą zmienić wiele. Zwłaszcza jeśli sprzedaje się stosunkowo drogie przedmioty.

Najgorzej pod względem prowizji wypada PayU. W systemie tym trzeba płacić aż 2,3% prowizji od każdego e-transferu oraz dodatkowe 30 groszy za zapłacenie kartą. Znacznie lepiej wypada system Przelewy24 i Dotpay. Obaj operatorzy liczą sobie 1,9% prowizji. Obaj też zmuszają do dodania do tego 30 dodatkowych groszy przy płatności kartą. Nie jest to jednak opłata zależna od nich. Tpay wymaga opłaty 1,59% plus 0,39 zł za każdy transfer. Niezależnie od jego wartości oraz sposobu, w jaki się go dokonało.

Warto wiedzieć: prowizje transakcyjne są zawsze czymś, na polu czego można negocjować. Zwłaszcza jeśli można udowodnić korzyści płynące z lepszych warunków. Jedną z tych najistotniejszych może tutaj być oczywiście większy obrót.

5. Porównanie ofert polskich operatorów płatności online

Chcąc wdrożyć w obręb własnego sklepu internetowego bramkę płatności online należy wpierw poznać opcje, jakie ma się w tym kontekście. W Polsce działa bowiem kilku różnych operatorów płatności. Każdy z nich reklamuje się jako ten najlepszy. Wybór któregoś z nich to co prawda kwestia czysto indywidualna. Często jednak decydujące są czynniki czysto techniczne, o których można – i warto – dowiedzieć się zawczasu. Analiza ofert co najmniej kilku usługodawców jest podstawą w podjęciu rozsądnej i świadomej decyzji o wyborze któregoś z nich.

Płatności Przelewy24

Przelewy24 to jeden z najbardziej zaufanych na polskim rynku systemów szybkich płatności. To operator, którego każdy kojarzy. Obdarzany jest dużym zaufaniem. Jego plusem jest możliwość tworzenia subkont dla osobnych sklepów. Jest to przydatne dla osób, które prowadzą kilka różnych sklepów i chcą trzymać wszystko w porządku. Błyskawiczna wypłata środków, dużo form płatności i absolutnie zerowa opłata aktywacyjna (przelew 1,5 zł, zwracany na konto) to kolejne jego atuty.

Bramka płatności Przelewy24 jest liderem jeżeli chodzi o nowatorskie rozwiązania. Te często pojawiają się najpierw u niego, a dopiero później są wdrażane u innych operatorów. Sam w sobie daje ogrom możliwości sprzedającemu, ale i kupującemu. Przede wszystkim jednak jest systemem bardzo bezpiecznym. Obsługuje się go prosto, a każdy klient choć raz w swoim życiu miał z nim styczność. Ma to spory wpływ na to, w jaki sposób system ten przyjmowany jest na stronie sklepu należącego do Ciebie – sprzedawcy.

  • Obsługiwane metody płatności: przelewy bankowe, karty płatnicze, PayPal, płatności mobilne, płatności cykliczne, ratalne, SMS oraz BLIK.
  • Prowizja za szybki transfer: 1,9%.
  • Koszt wypłaty na konto bankowe: darmowa, ale tylko pierwsza danego dnia.
  • Opłata aktywacyjna: brak.

Bramki płatności Dotpay

Dotpay na polskim rynku działa już od roku 2000, przy czym w 2019 roku postanowił połączyć swoje siły z Przelewy24, o którym wspomnieliśmy powyżej. Choć aktualnie jest jego własnością, pozostaje odrębną marką. Z bliźniaczym systemem łączą go jednak prowizje. Co najważniejsze, Dotpay nie wymaga działalności gospodarczej. Może to być przydatne dla osób dopiero planujących założenie sklepu. Tych chcących dopiąć go na ostatni guzik jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Dotpay umożliwia dokonywanie zwrotów. Jest też systemem, który na przestrzeni lat zyskał ogromne zaufanie wśród swoich odbiorców. Z pewnością jest w stanie przenieść jego część na sklep współpracującego z nim sprzedawcy.

  • Obsługiwane metody płatności: przelewy bankowe, karty płatnicze, PayPal, płatności mobilne, płatności cykliczne, ratalne, SMS oraz BLIK.
  • Prowizja za szybki transfer: 1,9%.
  • Koszt wypłaty na konto bankowe: darmowa, ale tylko pierwsza danego dnia.
  • Opłata aktywacyjna: 10 złotych.

Bramki płatności Paynow

Paynow jest bramką płatności online udostępnianą i zarządzaną przez mBank. Stworzona została wyłącznie dla posiadaczy konta w tym właśnie banku. Mowa tutaj oczywiście o sprzedawcach. Z bramki płatności mogą bowiem korzystać również osoby w żaden sposób niezwiązane z mBankiem. Aby zatem wdrożyć system Paynow w obręb własnego sklepu, trzeba posiadać konto firmowe we wspomnianym banku.

Paynow do wielu spraw podchodzi bardzo nietypowo. Przede wszystkim jest jasny w przypadku prowizji. Pobiera 0,95% od każdej transakcji i jest to jedyna opłata. Żadnej innej nie ma. Nie stosuje kont pośredniczących, a środki przekazuje bezpośrednio na rachunek firmowy. Przede wszystkim jednak jest operatorem najbezpieczniejszym z możliwych. W końcu odpowiedzialny jest za niego bank. To buduje zaufanie również wśród klientów, przyczyniając się do wzrostu sprzedaży. Paynow to też świetne wsparcie techniczne.

  • Obsługiwane metody płatności: przelewy bankowe, BLIK.
  • Prowizja za szybki transfer: 0,95%.
  • Koszt wypłaty na konto bankowe: darmowa. Pieniądze trafiają błyskawicznie i bezpośrednio n a konto bankowe.
  • Opłata aktywacyjna: brak.

Bramki płatności PayU

PayU to zdecydowanie najpopularniejszy system szybkich płatności internetowych w naszym kraju. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko temu, że istnieje na rynku już bardzo długo (od 2006 roku). Lwią jej część stanowi ścisła współpraca z Allegro – największą platformą typu marketplace w Polsce. Dzieli z nią zresztą właściciela. Integrując go w obręb własnego serwisu zyskuje się więc zaufanie i renomę. Takie na poziomie nieosiągalnym przez inne platformy. To wszystko jednak kosztem najwyższej prowizji i opłat. PayU to największy zawodnik na rynku, którego rozważa każdy. Nie należy jednak traktować go jako jedynego, który zasługuje na uwagę.

Bramka płatności PayU nowym użytkownikom proponuje promocje. W ich ramach można korzystać z preferencyjnych warunków prowizyjnych (i nie tylko). Jest to operator, z którym można się dogadać. Zwłaszcza jeśli ma się argumenty w postaci wysokiego obrotu czy odpowiednio dużej ilości transakcji.

  • Obsługiwane metody płatności: przelewy bankowe, karty płatnicze, PayPal, płatności mobilne, płatności cykliczne, ratalne, SMS oraz BLIK.
  • Prowizja za szybki transfer: 2,3%.
  • Koszt wypłaty na konto bankowe: darmowa.
  • Opłata aktywacyjna: 55 zł.

Bramki płatności Tpay

Tpay to jeden z krócej działających na rynku operatorów płatności. Jest on jednak tym, który rozwija się zdecydowanie najszybciej. Stale zyskuje na zainteresowaniu i rozpoznawalności. Jest też bardzo przyjazny względem współpracujących z nim sklepów. Co ważne, Tpay oferuje bardzo szeroki wybór jeżeli chodzi o formy płatności. Firma przyjaźnie podchodzi do sprzedającego i służy mu pomocą na każdym etapie współpracy z nim. Nie tylko przed jej zawarciem.

Tpay to firma, która jest efektem rebrandingu. Wcześniej znana była jako Transferuj.pl. Jej właścicielem jest Krajowy Integrator Płatności S.A. Firma ta dysponuje w stu procentach polskim kapitałem, co jest swoistym ewenementem na tym rynku.

  • Obsługiwane metody płatności: przelewy bankowe, karty płatnicze, PayPal, płatności mobilne, płatności cykliczne, ratalne, SMS oraz BLIK.
  • Prowizja za szybki transfer: 1,59%.
  • Koszt wypłaty na konto bankowe: darmowa, jednak jej realizacja może potrwać do trzech dni.
  • Opłata aktywacyjna: 10 zł.

6. Integracje systemów płatności

Oczywistym jest, że aby bramka płatności online działała, trzeba przystosować do niej własny system sklepu. Prestashop – jako najbardziej elastyczna platforma e-commerce na rynku – daje oczywiście taką możliwość. Integracja polega oczywiście na dodaniu do ostatniego kroku dokonywania zakupu opcji wyboru formy płatności przy użyciu pośrednika płatności. Można przy tym dodać opcje dostępne wewnątrz niego jako odrębne formy płatności. Tak oto w polu wyboru tejże formy klient będzie mógł wybrać płatność BLIK-iem, szybkim przelewem czy kartą. Tak naprawdę zaś wszystkie te opcje będą kierowały do pośrednika. W sposób mniej lub bardziej bezpośredni. Pozwala to budować w kliencie poczucie jeszcze większej swobody i kontroli nad tym, co dzieje się w czasie transakcji, której się podejmuje.

Odpowiednia integracja to jednak nie tylko to. To również bieżące aktualizowanie statusu płatności w systemie sklepu. To także pełna obsługa e-maili powiadamiających o zmianach w tym statusie. Integracja jest czymś, czego trzeba się podjąć już po nawiązaniu współpracy z operatorem płatności. My możemy przeprowadzić ją w sposób profesjonalny, skrupulatny i szybki.

7. Brak płatności online w sklepie internetowym

Niezintegrowanie własnego sklepu z systemem szybkich płatności online jest w stanie odbić się na nim bardzo dotkliwie. Brak tego typu integracji to znaczne zwiększenie porzucanych przez klientów koszyków. Często generuje on również niewidoczne w systemie straty. O ile bowiem porzucone koszyki są doskonale wyłapywane przez system PrestaShop, o tyle wielu ludzi już zawczasu dowiaduje się o możliwych formach płatności. W ich przypadku brak tej oczekiwanej przez nich oznacza natychmiastowe wyjście ze sklepu. Bez tworzenia koszyka i podawania danych, które umożliwiłyby jakikolwiek remarketing.

Klienci uwielbiają porównywać ze sobą oferty wielu różnych sklepów. Szczególnie wtedy, gdy ich oferta jest stosunkowo podobna. Badania udowodniły, że znacznie chętniej wybierają sklepy umożliwiające dokonanie szybszej i bezpieczniejszej zapłaty. Nawet jeśli będą musieli przy tym wydać więcej pieniędzy. Współcześnie ceni się szybkość realizacji zamówienia. Bramki płatności są swoistym gwarantem, że sklep do jego realizacji przystąpi niezwłocznie. Bez oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty.

Bramki płatności to aktualnie standard i coś, o czym nie należy zapomnieć przy uruchamianiu własnego sklepu. Jeśli jeszcze się ich nie wdrożyło, warto natychmiast się tym zająć. Warto zaprzestać tym samym tracenia własnych klientów w sposób tak niekorzystny dla wizerunku własnej firmy.

8. Podsumowanie

Prowadząc sklep internetowy musisz zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy. Tą najważniejszą jest powiedzenie „klient nasz Pan”. Ma ono odzwierciedlenie również w kontekście oferowanych przez siebie form płatności. Tych powinno być możliwie jak najwięcej. Tutaj właśnie klient powinien mieć kontrolę i wybór. Idealnym sposobem na natychmiastowe dostarczenie większej ich ilości jest skorzystanie z oferty pośrednika płatności. Co więcej, jest to coś, czego klienci oczekują od porządnego sklepu internetowego. Coś, co uważają za coś wręcz dla siebie niezbędnego.

Wdrożenie bramki szybkich płatności nie tylko przyniesie Ci nowych klientów. Będzie też w stanie zwiększyć zaufanie, jakim będą Cię oni obdarzać. Sprawi też, że Twoje zyski gwałtownie wzrosną, a Ty sam nie będziesz musiał przejmować się warstwą finansową sklepu. W końcu odpowiedzialność za nią przekażesz podmiotowi zewnętrznemu. Zanim jednak postawisz na system szybkich płatności, zastanów się. Operatorów jest w Polsce kilku i niewykluczone, że któryś przekona Cię do siebie bardziej. Warto więc przeanalizować korzyści dawane przez każdą z ofert i podjąć świadomą decyzję w tym kontekście.

Decydując się na system szybkich płatności musisz oczywiście wdrożyć go do swojego sklepu. Tak, aby działał w nim szybko i bezproblemowo. Tutaj najlepiej powierzyć sprawy profesjonalistom, którzy zajmą się tym za Ciebie i zadbają o to, by wszystko po prostu działało. My jesteśmy tego typu firmą. Z chęcią podejmiemy się integracji Twojego sklepu z dowolnym systemem szybkich płatności online. Powierzając nam to zadanie możesz mieć pewność, że wywiążemy się z niego w sposób bardziej niż satysfakcjonujący. Sięgnij po kontakt z nami już dziś, by dowiedzieć się więcej.