Strona RWD co to oznacza ?

Strona RWD – z języka angielskiego, RWD to tak na prawdę Responsive Web Design, czyli projektowanie stron internetowych w taki sposób, aby automatycznie dopasowywały się one, do wielkości ekranu oraz okna przeglądarki. Tworzenie stron RWD, opiera się na zmiennym rozmieszczeniu elementów i maksymalnym wykorzystaniu potencjału danego urządzenia. To bardzo istotne w erze urządzeń mobilnych.

Strony internetowe, tworzone w tej technologii, właściwie wyświetlają się zarówno na laptopach, jak i telefonach komórkowych i tabletach. To aktualnie niezwykle ważna kwestia, wpływająca znacząco na pozycję strony w wyszukiwarce. Internet mobilny staje się standardem, przez co spory odsetek Internautów, przegląda witryny, właśnie na urządzeniach mobilnych. To właśnie dlatego, przedstawiciele Google postanowili rozszerzyć algorytm, również o tę istotną kwestię.

Zalety stron w technologii RWD:

  • Pozytywny wpływ na doświadczenia użytkowników i lepsza funkcjonalność
  • Wyższa pozycja w rankingu Google – technologia RWD, jest aktualnie standardem, niezbędnym dla skutecznego pozycjonowania strony. Algorytmy wyszukiwarek zwracają szczególną uwagę na to, czy strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Właśnie dlatego, strona RWD daje nam większe możliwości w kwestii wyników Google.
  • Pełne wykorzystanie potencjału urządzeń mobilnych, poprzez funkcje takie jak np. aktywny link z numerem telefonu, pozwalający na automatyczne połączenie
  • Niski koszt – wykorzystując technologię stron RWD, stworzenie wersji mobilnej strony, nie kumuluje kolejnych kosztów. Jest to o wiele tańsza opcja, niż tworzenie dwóch zupełnie oddzielnych stron – stacjonarnej i mobilnej.

Jak sprawdzić czy strona jest responsywna?

Najskuteczniej, to czy strona jest responsywna można sprawdzić za pomocą darmowego testu Google. Wystarczy wkleić adres dowolnej strony internetowej, aby otrzymać informacje, czy jest ona dostosowana do urządzeń mobilnych.

Sprawdzenie tej kwestii, jest możliwe również z poziomu narzędzi programistycznych w poszczególnych przeglądarkach. W Chrome służy do tego skrót klawiszowy CTRL+SHIFT+J, natomiast w Firefox CTRL+SHIFT+M.

Wszystkie tworzone przez nas strony internetowe są responsywne, dostosowane do urządzeń mobilnych, więc, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy radą i pomocą.