Przeniesienie sklepu ze Sky Shop na Prestashop

Sky Shop jest systemem, z którego aktualnie korzysta duży odsetek przedsiębiorców prowadzących własny sklep internetowy. Niestety, każdy z nich w końcu dostrzega, jakie ograniczenia on ze sobą niesie i jak ciężkie staje się w końcu jego prowadzenie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, z pewnością w końcu dojdziesz do wniosku, że przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop jest dla Ciebie i Twojego sklepu jedyną szansą na szybki (a właściwie to jakikolwiek) rozwój. W końcu potrzebujesz platformy nie tylko funkcjonalnej, ale i dającej odpowiednią swobodę w jej rozwijaniu.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu ze Sky Shop na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Sky Shop na Prestashop

Prawdą jest, że decyzja o zmianie platformy e-commerce nigdy nie jest łatwa. Trzeba do niej dojrzeć i zrozumieć, że tak naprawdę jest potrzebna. Oprogramowanie Sky Shop ogranicza. W końcu staje się niewystarczalne, ale też niedające szans na realizację własnej wizji. Co jednak najważniejsze, jest czymś drogim. Przeniesienie się na lepszy system nie jest łatwe, to fakt. Powierzając je firmie pokroju naszej potrafi jednak być szalenie opłacalne. Zwłaszcza w dalszej perspektywie, na którą wręcz trzeba patrzeć.

2. Etapy przenoszenia

Migracja sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop zawsze jest olbrzymim przedsięwzięciem. Olbrzymim, ale też skomplikowanym i złożonym. Dlatego też podchodzimy do niego w sposób uporządkowany i jak najbardziej kompleksowy, unikając chaosu i pomijania kluczowych elementów każdego sklepu internetowego. Zwłaszcza że te są różne i zależne od konkretnego klienta. Nasze działania dzielimy zatem na kilka podstawowych etapów, w czasie których zajmujemy się poszczególnymi sekcjami sklepu. W taki sposób, by nie pominąć żadnej z nich, a każdą przenieść w sposób całkowity i kompleksowy.

2.1. Baza klientów

Jeżeli od lat prowadzisz już swój sklep, z pewnością zyskałeś grono swoich stałych odbiorców. Wraz z przeniesieniem sklepu internetowego na inną platformę e-commerce zawsze pojawia się pewnego rodzaju obawa związana z jego zachowaniem. My doskonale wiemy, jak ważne jest zachowanie płynności w relacjach ze stałymi odbiorcami. Ich bazę przeniesiemy zatem do Twojego sklepu bazującego na PrestaShop – zawsze adekwatnie do możliwości i do konkretnego przypadku, z jakim będziemy mieli do czynienia.

2.2. Produkty

Zdajemy sobie sprawę z tego, że sklep internetowy tworzą oferowane przez niego produkty. To one stanowią o jego sile. One oraz to, jak są opisane, jakie zdjęcia im towarzyszą i jak dokładnie zaprezentowane są ich poszczególne parametry. Na zachowaniu tego wszystkiego skupiamy się przy przenoszeniu sklepu. Zawsze dbamy o to, by Twoja praca nad produktami nie poszła na marne, a te zostały przeniesione do bardziej funkcjonalnego i rozbudowanego sklepu w nienaruszonej formie.

2.3. Kategorie produktów

Klienci, ale i właściciele sklepów szybko uczą się ich struktury i tego, gdzie można w nich coś znaleźć. Zdajemy więc sobie sprawę z tego, że drzewo kategorii powinno być zachowane w swojej oryginalnej formie. Prowadzi to do tej samej intuicyjności i niewprowadzania klientów w błąd. Migrację opieramy więc na zachowaniu struktury kategorii oraz oczywiście produktów przypisanych do każdej z nich. Sklep musi wyglądać i działać pod tym względem w taki sam sposób, jak robił to wcześniej.

2.4. Zamówienia

Choć nie zawsze jest to możliwe, robimy co możemy, by do Twojego nowego sklepu przenieść również większość zamówień. Staramy się zachować ich historię dla każdego z klientów oraz nie zmieniać statystyk z nimi związanych. Wszystko jednak zależy tutaj od indywidualnego przypadku, dlatego też namawiamy do przedstawienia tego własnego w kontakcie z nami. Z góry powiemy, czy finalnie będzie to możliwe.

2.5. SEO

Wiemy, ile pracy kosztuje uplasowanie się wysoko w wynikach wyszukiwania Google’a. Przy przenosinach zachowujemy strukturę adresów URL, co sprawia, że dla wyszukiwarki wszystko będzie „po staremu”. Nie zamykamy się jednak wyłącznie na tym. Jako że jesteśmy ekspertami w dziedzinie SEO, zupełnie przy okazji implementujemy rozwiązania, które doprowadzą do wzrostu w wynikach wyszukiwania. Odpowiednio zoptymalizujemy Twoją stronę i zadbamy o to, by była gotowa na jeszcze efektywniejsze podbijanie wyszukiwarek internetowych. Przeniesiony sklep będzie temu bardziej przyjazny.

2.6. Funkcjonalności

Niewykluczone, że Twój sklep jest wyposażony w mnóstwo nieszablonowych funkcjonalności, których raczej nie chciałbyś się pozbywać. My to rozumiemy i jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. Co ważne, w jeszcze lepszej jej formie. Pracowaliśmy już nad najbardziej skomplikowanymi rozwiązaniami, dlatego też jesteśmy w stanie wykorzystać własne doświadczenie na Twoją korzyść. Oczywiście jesteśmy też w stanie pozbyć się zbędnych funkcjonalności, jeżeli tylko uznasz, że posiadasz takowe.

2.7. Integracje

Działanie w obrębie różnych kanałów sprzedaży to w dzisiejszych czasach norma. Jeśli swój sklep na platformie Sky Shop zintegrowałeś już czy to z Allegro, czy też z porównywarkami cen lub czymkolwiek innym, jesteśmy w stanie nie tylko przenieść to wdrożenie, ale i uczynić je wygodniejszym, czytelniejszym i bardziej użytecznym. Nie boimy się wyzwań – jeśli wpadniesz na to, żeby przy przenoszeniu wzbogacić się o dodatkową integrację, z chęcią ją wdrożymy,.

3. Czas migracji

Migracja sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop jest czymś, co opiera się na aktualnie istniejącym na wspomnianej platformie sklepie. Nie da się określić jednego i uniwersalnego czasu jej trwania. Wszystko zależy tutaj bowiem od stopnia jego zaawansowania, ale też od tego, jak rozbudowany jest jego asortyment. Każdą z naszych usług staramy się zamknąć w okresie 30 dni, jednak dokładną datę zakończenia powierzonego nam zadania podajemy dopiero w czasie indywidualnej rozmowy. Cenimy sobie nasze wysokie standardy i skrupulatność na każdym z etapów całego procesu. Dlatego też nie obiecujemy przysłowiowych gruszek na wierzbie, zawsze przenosząc wszystko dokładnie, skrupulatnie i możliwie szybko.

4. Koszt przeniesienia

Przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop wiąże się z kosztem w pełni zależnym od indywidualnego klienta. Postanowiliśmy nie wprowadzać sztywnego cennika, gdyż każdy przypadek jest inny, a każdy sklep – mniej lub bardziej rozbudowany. Wyceny projektu dokonujemy na bazie wielu różnych czynników, zawsze dokonując jej w pełni za darmo, jeszcze przed wejściem we współpracę z nami. Staramy się zachować w tym transparentność. Możesz skontaktować się z nami od razu lub sięgnąć po nasz konfigurator, by dowiedzieć się więcej w tej kwestii.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Sky Shop na Prestashop?

Tysiące zadowolonych klientów nie mogą się mylić – system Prestashop bije na głowę ten od Sky Shop. Przede wszystkim w żaden sposób nie ogranicza, pozwalając rozwijać sklep w dowolną stronę, bez bazowania na gotowych modułach, integracjach i rozwiązaniach. Doskonałym tego przykładem jesteśmy my. Pracowaliśmy już nad najbardziej nietypowymi i nieszablonowymi wdrożeniami – żadnego się nie boimy, a każdy pomysł jesteśmy w stanie zrealizować.

Prestashop to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne. Wchodząc w nie pozbywasz się konieczności płacenia coraz większego abonamentu. Płacisz raz – masz na zawsze. Co ważne, Twój sklep dzięki temu będzie rzeczywiście Twój. Nie będziesz wynajmował go od firmy zewnętrznej i nie stracisz swojej pracy nie płacąc abonamentu. Co jednak najważniejsze, zyskasz pełną kontrolę nad wszystkim. Przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop to też szansa na rozbudowanie jego obecnych funkcjonalności, lepsze zoptymalizowanie go pod SEO, wdrożenie nowych integracji. Słowem: pchnięcie go ku bardzo gwałtownemu rozwojowi.

Ze sklepem opartym na platformie e-commerce Prestashop pozbywasz się jakichkolwiek ograniczeń i dodatkowych opłat. Możesz skupić się na biznesie, a profesjonalistom zlecać rozwiązania idealnie wpisujące się w Twoją własną wizję sklepu. Bez konieczności sięgania po te dostarczane przez właściciela platformy SAAS, którą jest Sky Shop.

Dodaj opinie page