Przeniesienie sklepu ze Sky Shop na Prestashop

Sky Shop jest systemem, z którego aktualnie korzysta duży odsetek przedsiębiorców prowadzących własny sklep internetowy. Niestety, każdy z nich w końcu dostrzega, jakie ograniczenia on ze sobą niesie i jak ciężkie staje się w końcu jego prowadzenie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, z pewnością w końcu dojdziesz do wniosku, że przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop jest dla Ciebie i Twojego sklepu jedyną szansą na szybki (a właściwie to jakikolwiek) rozwój. W końcu potrzebujesz platformy nie tylko funkcjonalnej, ale i dającej odpowiednią swobodę w jej rozwijaniu.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu ze Sky Shop na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Sky Shop na Prestashop

Prawdą jest, że decyzja o zmianie platformy e-commerce nigdy nie jest łatwa. Trzeba do niej dojrzeć i zrozumieć, że tak naprawdę jest potrzebna. Może się okazać, że motywatorem do podjęcia tej decyzji będą ograniczenia platformy Sky Shop, które zaczną doskwierać Ci w codziennej pracy. System może stać się dla Ciebie niewystarczalny, ale też niedający swobody w realizacji własnej wizji biznesowej. Na tym etapie na pewno sam podejmiesz właściwą decyzję. Przeniesienie ze Sky Shop na PrestaShop z pewnością nie jest łatwe i wymaga skrupulatności i dużej ilości specjalistycznej wiedzy. Powierzając je firmie pokroju naszej potrafi okazać się bardzo opłacalne – zwłaszcza w dalszej perspektywie, na którą wręcz trzeba patrzeć.

2. Etapy przenoszenia

Migracja sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop zawsze jest olbrzymim przedsięwzięciem – olbrzymim, ale też skomplikowanym i złożonym. Dlatego też podchodzimy do niego w sposób uporządkowany i jak najbardziej kompleksowy, unikając chaosu i pomijania kluczowych elementów każdego sklepu internetowego. Zwłaszcza że te są różne i zależne od konkretnego klienta. Nasze działania dzielimy zatem na kilka podstawowych etapów, w czasie których zajmujemy się poszczególnymi sekcjami sklepu. W taki sposób, by nie pominąć żadnej z nich, a każdą przenieść w sposób całkowity i kompleksowy.

2.1. Baza klientów

Jeżeli od lat prowadzisz już swój sklep, z pewnością zyskałeś grono swoich stałych odbiorców. Wraz z przeniesieniem sklepu internetowego na inną platformę e-commerce zawsze pojawia się pewnego rodzaju obawa związana z jego zachowaniem. My doskonale wiemy, jak ważne jest zachowanie płynności w relacjach ze stałymi odbiorcami. Ich bazę przeniesiemy zatem do Twojego nowego sklepu bazującego na PrestaShop – zawsze adekwatnie do możliwości i do konkretnego przypadku, z jakim będziemy mieli do czynienia.

2.2. Produkty

Zdajemy sobie sprawę z tego, że sklep internetowy tworzą w dużej mierze oferowane w nim produkty. To one stanowią o jego sile i potencjale sprzedażowym. One oraz to, jak są opisane, jakie zdjęcia im towarzyszą i jak dokładnie zaprezentowane są ich poszczególne parametry. Na utrzymaniu tego wszystkiego na najwyższym poziomie skupiamy się przy przenoszeniu sklepu. Zawsze dbamy o to, by Twoja praca nad produktami nie poszła na marne, a te zostały przeniesione do bardziej funkcjonalnego i rozbudowanego sklepu w nienaruszonej formie.

2.3. Kategorie produktów

Klienci, ale i właściciele sklepów szybko uczą się ich struktury i tego, gdzie można w nich coś znaleźć. Zdajemy więc sobie sprawę z tego, że drzewo kategorii powinno być zachowane w swojej oryginalnej formie. Prowadzi to do tej samej intuicyjności w obsłudze i niewprowadzania klientów w błąd. Migrację opieramy więc na zachowaniu struktury kategorii oraz oczywiście produktów przypisanych do każdej z nich. Sklep musi wyglądać i działać pod tym względem w taki sam sposób, jak robił to wcześniej.

2.4. Zamówienia

Choć nie zawsze jest to możliwe, robimy co możemy, by do Twojego nowego sklepu przenieść również większość zamówień. Staramy się zachować ich historię dla każdego z klientów oraz nie zmieniać statystyk z nimi związanych. Wszystko jednak zależy tutaj od indywidualnego przypadku, dlatego też namawiamy do przedstawienia tego własnego w kontakcie z nami. Z góry powiemy, czy finalnie będzie to możliwe.

2.5. SEO

Uplasowanie się wysoko w wynikach wyszukiwania Google’a kosztuje wielu miesięcy czy nawet lat pracy. Przy przenosinach zachowujemy strukturę adresów URL, co sprawia, że dla wyszukiwarki wszystko będzie „po staremu”. Nie skupiamy się jednak wyłącznie na tym. Jako że posiadamy ekspertów w dziedzinie SEO, zupełnie przy okazji implementujemy rozwiązania, które doprowadzą do wzrostu w wynikach wyszukiwania. Odpowiednio zoptymalizujemy Twoją stronę i zadbamy o to, by była gotowa na jeszcze efektywniejsze podbijanie wyszukiwarek internetowych. Przeniesiony sklep będzie temu bardziej przyjazny.

2.6. Funkcjonalności

Niewykluczone, że Twój sklep jest wyposażony w mnóstwo nieszablonowych funkcjonalności, których raczej nie chciałbyś się pozbywać. My to rozumiemy i jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. Co ważne, w jeszcze lepszej jej formie. Pracowaliśmy już nad najbardziej skomplikowanymi rozwiązaniami, dlatego też jesteśmy w stanie wykorzystać własne doświadczenie na Twoją korzyść. Oczywiście jesteśmy też w stanie pozbyć się zbędnych funkcjonalności, jeżeli tylko uznasz, że posiadasz takowe.

2.7. Integracje

Działanie w obrębie różnych kanałów sprzedaży to w dzisiejszych czasach norma. Jeśli swój sklep na platformie Sky Shop zintegrowałeś już z Allegro, czy też z porównywarkami cen lub czymkolwiek innym, jesteśmy w stanie nie tylko przenieść to wdrożenie, ale i uczynić je jeszcze wygodniejszym, czytelniejszym i bardziej użytecznym. Nie boimy się wyzwań – jeśli wpadniesz na to, żeby przy przenoszeniu wzbogacić się o dodatkową integrację, z chęcią ją wdrożymy,.

3. Czas migracji

Migracja sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop jest czymś, co opiera się na aktualnie istniejącym na wspomnianej platformie sklepie. Nie da się określić jednego i uniwersalnego czasu jej trwania. Wszystko zależy tutaj bowiem od stopnia jego zaawansowania, ale też od tego, jak rozbudowany jest jego asortyment. Każdą z naszych usług staramy się zamknąć w okresie 30 dni, jednak dokładną datę zakończenia powierzonego nam zadania podajemy dopiero w czasie indywidualnej rozmowy. Cenimy sobie nasze wysokie standardy i skrupulatność na każdym z etapów całego procesu. Dlatego też nie obiecujemy przysłowiowych gruszek na wierzbie, zawsze przenosząc wszystko dokładnie, skrupulatnie i możliwie szybko.

4. Koszt przeniesienia

Przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop wiąże się z kosztem w pełni zależnym od indywidualnego klienta. Postanowiliśmy nie wprowadzać sztywnego cennika, gdyż każdy przypadek jest inny, a każdy sklep – mniej lub bardziej rozbudowany. Wyceny projektu dokonujemy na bazie wielu różnych czynników, zawsze dokonując jej w pełni za darmo, jeszcze przed wejściem we współpracę z nami. Staramy się zachować w tym transparentność. Możesz skontaktować się z nami od razu lub sięgnąć po nasz konfigurator, by dowiedzieć się więcej w tej kwestii.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Sky Shop na Prestashop?

Tysiące zadowolonych klientów nie mogą się mylić – system Prestashop cieszy się od wielu lat ogromną popularnością. Przede wszystkim w żaden sposób nie ogranicza, pozwalając rozwijać sklep w dowolną stronę, bez bazowania na gotowych modułach, integracjach i rozwiązaniach. Pracowaliśmy już nad najbardziej nietypowymi i nieszablonowymi wdrożeniami – żadnego się nie boimy, a każdy Twój pomysł jesteśmy w stanie zrealizować.

Prestashop to rozwiązanie dość ekonomiczne. Wchodząc w nie pozbywasz się konieczności płacenia niestabilnego czasowo abonamentu. Płacisz raz – i masz go na zawsze. Co ważne, Twój sklep będzie rzeczywiście Twój – nie będziesz wynajmował go od firmy zewnętrznej i nie stracisz swojej pracy nie płacąc abonamentu. Pliki są przechowywane na przez Ciebie wybranym serwerze, więc masz do nich swobodny dostęp. Co jednak najważniejsze, zyskasz pełną kontrolę nad wszystkimi elementami. Przeniesienie sklepu internetowego ze Sky Shop na Prestashop, to też szansa na rozbudowanie jego obecnych funkcjonalności, lepsze zoptymalizowanie go pod SEO, wdrożenie nowych integracji. Słowem: pchnięcie go ku bardzo gwałtownemu rozwojowi.

Ze sklepem opartym na platformie e-commerce Prestashop możesz skupić się na biznesie, a profesjonalistom zlecać rozwiązania idealnie wpisujące się w Twoją własną wizję sklepu.

Dodaj opinie page