Przeniesienie sklepu z WIX na Prestashop

Nie ulega wątpliwości fakt, że WIX jest platformą e-commerce bardzo wygodną dla początkujących sprzedawców. Kilka kliknięć i ma się w niej swój sklep o wybranym z wielu szablonów designie, z podstawowym zestawem niezbędnych funkcjonalności. Rzeczywiście, na początek to świetna opcja. W końcu jednak staje się ona niewystarczalna. Jeśli i Ty doszedłeś do momentu, w którym rozważasz przeniesienie sklepu internetowego z WIX na Prestashop, dobrze trafiłeś.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z WIX na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z WIX na Prestashop

Proces przenosin nie należy do najmniej skomplikowanych. Zwłaszcza jeśli na platformie WIX działasz od dłuższego czasu, a Twój sklep jest maksymalnie rozbudowany. Jest on jednak zdecydowanie opłacalny. Podchodząc do niego musisz postawić na profesjonalistów, którzy przeprowadzą go w sposób jak najbardziej fachowy. Jesteśmy nimi my. Gwarantujemy pełne i satysfakcjonujące przenosiny na najbardziej funkcjonalną platformę e-commerce na rynku. Przeniesiemy wszystko – Twoje produkty, zdjęcia, opisy, funkcjonalności.

2. Etapy przenoszenia

W naszych działaniach korzystamy z własnego doświadczenia oraz schematu, jaki wypracowaliśmy sobie w czasie jego zdobywania. Migracja sklepu internetowego z WIX na Prestashop to zatem u nas proces podzielony na etapy. Przy każdym z nich staramy się wszystko wykonać jak najdokładniej i przenieść w formie najbliższej oryginałowi. Chyba że chciałbyś przy okazji coś rozbudować czy zmienić – tego też chętnie się podejmiemy.

2.1. Baza klientów

Każdy działający w branży e-commerce sprzedawca doskonale wie, ile trudu kosztuje zbudowanie własnej bazy klientów. Stałych, regularnie dokonujących zakupów. Przy przenoszeniu Twojego sklepu postaramy się również o jej przeniesienie. Tak, abyś mógł kontynuować relację nawiązaną z każdym z nich. Co więcej, uczynimy ją jeszcze łatwiejszą do pielęgnowania. Prestashop daje bowiem mnóstwo niestandardowych możliwości wchodzenia z nimi w interakcję.

2.2. Produkty

Umiejscowione w Twoim sklepie produkty stanowią podstawę jego działania. Zdajemy sobie sprawę z konieczności ich dokładnego i skrupulatnego przeniesienia. Nie poprzestajemy na ich nazwach. Przenosimy ich zdjęcia, opisy oraz mniej standardowe parametry. Staramy się, aby Twoja praca włożona w ich przygotowanie nie poszła na marne.

2.3. Kategorie produktów

Klienci wolno przyzwyczajają się do nawigowania po sklepie. Gdy to już jednak zrobią, nie lubią zmian w tej kwestii. Dlatego właśnie przenosząc Twój sklep zadbamy o „starą” strukturę kategorii. Ich drzewko będzie identyczne, a produkty – odpowiednio do niego przyporządkowane. Oczywiście jeśli będziesz miał na to ochotę dokonamy niewielkich poprawek. Zadbamy jednak o dokładność w tym konkretnym elemencie.

2.4. Zamówienia

Historyczne zamówienia są zawsze czymś dość problematycznym w kontekście ich przenoszenia. Dlatego też nie jesteśmy w stanie go zagwarantować. Oczywiście, będziemy się starać, by go dokonać – zawsze jednak jest to kwestia indywidualna. Skontaktuj się z nami. Jeśli zależy Ci na ich przeniesieniu, spojrzymy, czy jest ono wykonalne.

2.5. SEO

Przeniesienie sklepu internetowego z WIX na Prestashop często kojarzone jest z koniecznością zaczynania od nowa z wieloma rzeczami pod kątem SEO. Nie u nas. Wiemy, jak ważne jest SEO na rynku e-commerce i zdajemy sobie sprawę, że mogłeś już podjąć działania w jego zakresie. Gwarantujemy, że nie zostaną one pogrzebane, a my nie tylko nie doprowadzimy do spadku pozycji, ale i wdrożymy rozwiązania pozwalające na jeszcze efektywniejsze pozycjonowanie. Znamy się na rzeczy i wiemy, co Google ceni sobie najbardziej. Zachowamy więc Twoją strukturę adresów URL, zadbamy o odpowiednio zoptymalizowany kod i upewnimy się, że wszystko jest zgodne z najnowocześniejszymi standardami i wymaganiami narzucanymi przez amerykański koncern.

2.6. Funkcjonalności

WIX dało Ci dostęp do wielu funkcjonalności, do korzystania z których Ty i Twoi klienci mogliście się już przyzwyczaić. Wiemy o tym, dlatego też oferujemy pełne przeniesienie każdej z tych, które uznasz za istotne. Przy okazji jesteśmy w stanie wdrożyć te, których nie znalazłeś w katalogu WIX. Każdą, o której jesteś w stanie pomyśleć.

2.7. Integracje

Współcześnie wręcz musisz działać w obrębie wielu różnych kanałów sprzedaży. WIX umożliwił Ci, zależnie od planu, sprzedaż w social media oraz na innych platformach, jak również prowadzenie sprzedaży w modelu dropshippingowym. My te wszystkie integracje jesteśmy w stanie zamknąć w obrębie jeszcze bardziej funkcjonalnego systemu e-commerce Prestashop. Dodatkowo podrasujemy je w taki sposób, by były jeszcze lepsze. W razie czego z kolei jesteśmy gotowi na implementację tych nowych, niemożliwych do znalezienia w obrębie platformy WIX.

3. Czas migracji

Migracja sklepu internetowego z WIX na Prestashop może trwać krótko, ale i nieco dłużej. Wiele tutaj zależy przede wszystkim od jego rozległości. Oczywistym jest, że na dłuższe przenosiny powinieneś się przygotować posiadając olbrzymi sklep z elektroniką, a na krótsze – niewielki butik odzieżowy. Realizację całej usługi zawsze staramy się zamknąć w 30 dniachJesteśmy przy tym transparentni i z góry zaznaczamy, kiedy wszystko zostanie wykonane. W związku z tym już od początku współpracy masz co do tego jasność.

Nigdy nie porzucamy jakości na rzecz krótszego czasu realizacji. Dbamy o to, byś był zadowolony z końcowego efektu całego procesu.

4. Koszt przeniesienia

Jako agencja interaktywna nie prezentujemy jednego stałego kosztu przenosin sklepu internetowego WIX na platformę Prestashop. Wszystko tutaj jest bowiem ustalane indywidualnie, adekwatnie do wielkości przenoszonego sklepu oraz ilości funkcjonalności, produktów i koniecznych do przeniesienia rzeczy, nad którymi trzeba będzie pracować.

U nas nie kupujesz kota w worku. Wystarczy że sięgniesz po jedną z opcji kontaktowych i przedstawisz nam swój sklep, a my dokonamy jego bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny. Zawsze możesz też skorzystać z naszego konfiguratora, by wszystkiego dowiedzieć się automatycznie i mieć pewność co do kosztów całego przedsięwzięcia.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z WIX na Prestashop?

Migracja sklepu internetowego z WIX na Prestashop jest czymś bardzo rozsądnym, bo pozwalającym pozbyć się wszystkich opłat cyklicznych. Ekonomiczność to jednak niejedyny plus tego przedsięwzięcia. Wraz z nim pozbędziesz się bowiem nie tylko abonamentu, ale i ograniczeń. Jako najpotężniejsza platforma e-commerce w Internecie, Prestashop pozwoli ci rozwijać swój sklep w dowolnym kierunku i w wybrany przez Ciebie sposób. Nie będzie Cię ograniczać galeria wtyczek WIX – zrealizujesz każdy swój pomysł, chociażby przy naszym udziale. Realizowaliśmy już najbardziej szalone i nietypowe rozwiązania – nie boimy się więc wyzwań w tym temacie.

Prestashop jest platformą bardzo funkcjonalną, w niemal każdym względzie przewyższającą WIX. Jej największym plusem jest jednak to, że masz nad nią pełną kontrolę. Sklep bazujący na WIX tak właściwie wynajmujesz od właściciela platformy. Z chwilą, w której przestaniesz płacić abonament, ten zostanie zablokowany. Jeśli nie zdążysz skopiować danych (opisów, zdjęć, produktów i innych), te przepadną, a wraz z nimi cała Twoja dotychczasowa praca. Prestashop z kolei tworzy Twój własny sklep, w pełnym tego słowa znaczeniu. Dowolnie zarządzasz wszelkimi danymi i masz nad nimi pełną kontrolę. Jest więc rozwiązaniem nie tylko opłacalnym, ale też przyszłościowym i po prostu rozsądnym.

Prestashop jest świetnie przystosowana do pozycjonowania. Sprawdza się doskonale również na innych polach, w tym przede wszystkim tych związanych z bezpośrednim zarządzaniem własnym sklepem. Nie zmusza Cię do chodzenia na kompromisy, nie wymaga umiejscawiania jej własnych reklam. Możesz więc mieć pewność, że wraz z nią nie będziesz się przejmował żadnymi limitami, a swój biznes pchniesz w kierunku, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. Nie takim, jak chce WIX czy dowolna inna platforma SAAS, skupiająca się na rozwiązaniach najpopularniejszych i najchętniej wybieranych, a niepozwalających się wyróżnić.

Dodaj opinie page