Przeniesienie sklepu z redcart na Prestashop

Założenie własnego sklepu bazującego na platformie Redcart jest czymś niewątpliwie bardzo wygodnym. Daje bowiem natychmiastowy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcjonalności i tego, czego będzie się najprawdopodobniej potrzebować w początkowej fazie prowadzenia biznesu online. Może się jednak okazać, że z biegiem czasu i rozwojem Twojego sklepu system stanie się niewystarczający dla Twoich potrzeb lub z innych powodów zechcesz zmienić platformę sprzedażową. Wtedy, być może zaczniesz zastanawiać się nad opcją przeniesienia sklepu internetowego z systemu Redcart na PrestaShop.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z redcart na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Redcart na Prestashop

Czy tego typu przenosiny są czymś szybkim i prostym? Zdecydowanie nie. Zawsze stanowią wyzwanie i wymagają bardzo ostrożnego podejścia, które gwarantuje nasza agencja interaktywna. Z chęcią podejmiemy się wykonania usługi przenosin Twojego sklepu. Zagwarantujemy przy tym zachowanie wszystkich najważniejszych dla jego codziennego funkcjonowania obszarów. Takie przenosiny, choć nie należą do najprostszych, na pewno będą wartościowe jeśli planujesz rozwijać swój biznes w oparciu o silnik Prestashop. Prestashop to bardzo funkcjonalny i stale rozwijany system, który da Ci dużą swobodę działania i optymalizacji projektów.

2. Etapy przenoszenia

W naszym działaniu nie bazujemy na przypadku. Na przestrzeni wielu lat działania na rynku wypracowaliśmy sobie schemat, według którego podążać będziemy przy współpracy z Tobą. Przenoszenie dzielimy na etapy, w trakcie których dokonujemy migracji poszczególnych elementów Twojego sklepu. Pozwala nam to skupić się w danym momencie wyłącznie na wybranym z nich i przyłożyć się do tego, by trafił do nowej platformy w jak najlepszej i zoptymalizowanej formie, z możliwością wykorzystania go do dalszego gwałtownego rozwoju.

2.1. Baza klientów

Każdy poprawnie funkcjonujący sklep zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest utrzymywanie dobrych relacji z jego stałymi klientami. My również mamy taką świadomość, w związku z czym zawsze staramy się migrować całą dotychczasową bazę klientów w obręb Twojego nowego sklepu. Pozwolimy Ci tym samym zachować ciągłość w budowaniu tychże relacji, a klientom dalsze zakupy bez koniczności ponownej rejestracji. Twoi klienci nie odczują żadnej zmiany – Ty zaś zyskasz wiele nowych możliwości wchodzenia z nimi w interakcję.

2.2. Produkty

Produkty stanowią centralną część każdego sklepu internetowego. Nic więc dziwnego, że podchodzimy bardzo poważnie do ich jak najwierniejszego przeniesienia w obręb platformy PrestaShop. Możesz więc liczyć na to, że przeniesione zostaną nie tylko ich nazwy, ale też zdjęcia, opisy oraz parametry dodatkowe. Cenimy pracę, jaką włożyłeś w ich opracowanie, dlatego też w żadnym stopniu nie chcemy, żebyś musiał ją wykonywać od nowa.

2.3. Kategorie produktów

Twoi klienci, ale i Ty sam z pewnością przyzwyczailiście się do schematu organizacji Twojego sklepu. Wiemy, jak ważne jest zachowanie intuicyjności interfejsu. Twoje produkty będą posegregowane w dokładnie taki sam sposób, jak do tej pory. Nie zmienimy drzewka kategorii, a w razie czego wprowadzimy do niego logiczne poprawki. Oczywiście tylko takie, które sam zatwierdzisz.

2.4. Zamówienia

Dokładamy wszelkich starań, aby przenieść również zamówienia, które do tej pory pojawiły się w obrębie Twojego sklepu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zależy to od zbyt wielu czynników, by dało się to zagwarantować bez dodatkowej analizy projektowej. Dlatego też namawiamy do skontaktowania się z nami. Przeanalizujemy Twój sklep i powiemy Ci dokładnie, czy będziemy w stanie je przenieść w obręb platformy Prestashop. Jeśli będziemy w stanie to zrobić, Twoi klienci nie stracą historii swoich zamówień, a Ty sam będziesz miał wgląd we wszelkiego rodzaju statystyki ściśle z nią związane.

2.5. SEO

Dla każdego sklepu internetowego SEO stanowi bardzo istotną część kampanii marketingowych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę gwarantując, że cały Twój wysiłek w jego obrębie nie zostanie zaprzepaszczony przy przenoszeniu sklepu. Zadbamy o to, aby każda z jego podstron miała dokładnie taki sam adres, a wszystkie dotychczasowe działania optymalizacyjne zachowały swoją wartość. Dodatkowo opracujemy własne rozwiązania, które na pewno Cię zadowolą i wpłyną na ranking Google. Nie tylko bowiem nie spadniesz w wynikach wyszukiwania, ale i zapewne zyskasz wyższą pozycję oraz idące w parze z nią konwersje.

2.6. Funkcjonalności

Twój sklep na Redcart wyposażyłeś w dodatkowe funkcjonalności? Możesz mieć pewność, że każda z nich zostanie przeniesiona do Prestashop – w takiej samej lub jeśli to będzie możliwe – lepszej formule. W trosce o Twoje zadowolenie i jak najlepsze efekty, przygotujemy też dodatkowe funkcjonalności, jeśli tylko sobie tego zażyczysz. Migracja sklepu internetowego z Redcart na Prestashop pozwoli Ci w ramach jednego procesu przenieść dotychczasowe funkcjonalności i rozwinąć nowe, zgodnie z Twoim planem biznesowym.

2.7. Integracje

Sklepy bazujące na platformie Redcart często zintegrowane są z marketplace’ami i innymi kanałami sprzedaży. Allegro, Empik, Ceneo, dropshipping – wszystkie rozwiązania jesteśmy w stanie przenieść do Twojego nowego sklepu. Opracujemy je w taki sposób, by działały sprawnie i były jak najprostsze w obsłudze. Gwarantujemy, że będziesz z nich zadowolony.

3. Czas migracji

Przeniesienie sklepu internetowego z Redcart na Prestashop jest procesem o różnym poziomie skomplikowania. Czas tego projektu zależny jest on od konkretnego sklepu. Właśnie dlatego nie da się powiedzieć, że zawsze trwa tyle samo. Choć każdy sklep staramy się przenieść w ciągu 30 dni, czasem zajmuje to znacznie mniej, a czasem i więcej czasu. Zawsze jednak jesteśmy tutaj transparentni. Jeszcze przed wejściem z nami we współpracę dowiesz się, ile nam to zajmie. Będziesz mógł zatem zaplanować wszystko z góry.

Oczywiście nie staramy się na siłę skrócić czasu realizacji. Przedkładamy jakość i dokładność ponad szybkość działania. Jesteśmy pewni, że finalnie to dostrzeżesz i po prostu docenisz.

4. Koszt przeniesienia

Jako że każda migracja sklepu internetowego z Redcart na Prestashop przeprowadzana jest na zgoła odmienną i zależną od konkretnego sklepu internetowego skalę, nie sposób jest wskazać jednej ceny, jaką każdy za nią u nas zapłaci. Zawsze jest ona ustalana w sposób indywidualny i adekwatny właśnie do tegoż sklepu. W ten właśnie sposób nasza oferta jest w stanie być atrakcyjna zarówno dla osób prowadzących stosunkowo niewielki biznes, jak i tych zarządzających sklepami o olbrzymim stopniu rozbudowania.

Chcąc poznać pełen koszt (oczywiście niezobowiązująco), po prostu skorzystaj z naszego konfiguratora. Oprze on swoją wycenę na wprowadzonych przez Ciebie danych i dokładnie ją oszacuje. Możesz też po prostu skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie zapoznamy się z Twoim pomysłem i podejmiemy się wyceny. To rozsądne zwłaszcza wtedy, gdy planujesz przy okazji wzbogacić swój sklep o dodatkowe funkcjonalności.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Redcart na Prestashop?

Jesteśmy pewni, że jeśli dotarłeś do tego miejsca to jesteś żywo zainteresowany migracją sklepu z platformy Redcart. W związku z tym, nie musimy tłumaczyć Ci powodów dla których warto przenieść sklep internetowy z platformy Redcart do Prestashop. Sam po gruntowanej analizie pewnie doskonale zdajesz sobie z nich sprawę. Być może jednym z nich była wysokość opłat abonamentowych, bądź sprawa własności i licencji. Udostępniany w ramach systemów opartych o model SaaS sklep, znajduje się na serwerach firmy odpowiedzialnej za platformę i jest utrzymywany  zazwyczaj do czasu, w którym płacisz abonament. To pewne ograniczenie, które może na pewnym etapie biznesu stanowić dla Ciebie problem i nadmierne zobowiązanie. W obrębie systemu Prestashop nie musisz uiszczać cyklicznych opłat abonamentowych, masz dostęp do kodu oraz będziesz jedynym właścicielem sklepu. Sam decydujesz, kiedy go zamknąć, a w razie potrzeby wykonasz kopię swoich danych.

Przede wszystkim Twój sklep będzie tutaj pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń. W Prestashop możesz wdrożyć co tylko chcesz, korzystając z bardzo rozległej bazy (często darmowych) modułów, albo też sięgając po pomoc naszej agencji i realizując dowolny inny, nawet najmniej szablonowy projekt. Jeśli nie jesteś pewny, czy system Prestashop spełni Twoje oczekiwania odezwij się do nas – z przyjemnością omówimy Twoje potrzeby oraz przedstawimy możliwości tego systemu.

Reasumując, przeniesienie sklepu internetowego z Redcart na Prestashop jest więc możliwe bez uszczerbku na dotychczas wypracowanych wynikach oraz bazie klientów. Warunkiem jest dobra organizacja całego procesu i wykwalifikowany zespół wdrożeniowy. Jeśli podjąłeś już decyzję, skontaktuj się z nami aby niezobowiązująco omówić i wycenić projekt.

Dodaj opinie page