Przeniesienie sklepu z redcart na Prestashop

Założenie własnego sklepu bazującego na platformie redcart jest czymś bardzo wygodnym. Daje bowiem natychmiastowy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcjonalności i tego, czego będzie się potrzebować do jego początkowego prowadzenia. Problem jest jednak w tym, że platforma ta wraz z biegiem czasu coraz bardziej uwydatnia swoje wady i ograniczenia. Szybko zauważysz, że miejsce na produkty zacznie Ci się kończyć, a innowacyjne funkcjonalności staną się niemożliwe do wdrożenia. Być może właśnie wtedy podejmiesz decyzję o czymś takim jak przeniesienie sklepu internetowego z redcart na Prestashop.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z redcart na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z redcart na Prestashop

Czy tego typu przenosiny są czymś szybkim i prostym? Zdecydowanie nie. Zawsze stanowią wyzwanie i wymagają bardzo ostrożnego podejścia. Takie właśnie jest w stanie zaoferować nasza agencja interaktywna. Z chęcią podejmiemy się wykonania usługi przenosin Twojego sklepu. Zagwarantujemy przy tym zachowanie wszystkich najważniejszych dla jego codziennego funkcjonowania rzeczy. Czy jednak takie przenosiny opłacają się? Oczywiście, że tak. Prestashop jest aktualnie najsolidniejszym, a zarazem najbardziej funkcjonalnym systemem na rynku. Różnice odczujesz od razu!

2. Etapy przenoszenia

W naszym działaniu nie bazujemy na przypadku. Na przestrzeni wielu lat działania na rynku wypracowaliśmy sobie schemat, według którego podążać będziemy przy współpracy z Tobą. Przenoszenie dzielimy na etapy, w trakcie których dokonujemy migracji poszczególnych elementów Twojego sklepu. Pozwala nam to skupić się w danym momencie wyłącznie na wybranym z nich i przyłożyć się do tego, by trafił do nowej i bardziej funkcjonalnej platformy w lepszej niż do tej pory formie, z możliwością wykorzystania go do dalszego gwałtownego rozwoju.

2.1. Baza klientów

Każdy poprawnie funkcjonujący sklep zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest utrzymywanie dobrych relacji z jego stałymi klientami. My również mamy taką świadomość, w związku z czym zawsze staramy się przenieść ich bazę w obręb Twojego nowego, bardziej funkcjonalnego sklepu. Pozwolimy Ci tym samym zachować ciągłość w budowaniu tychże relacji. Twoi klienci nie odczują żadnej zmiany – Ty zaś zyskasz wiele nowych możliwości wchodzenia z nimi w interakcję.

2.2. Produkty

Produkty stanowią centralną część każdego sklepu internetowego. Nic więc dziwnego, że podchodzimy bardzo poważnie do ich jak najwierniejszego przeniesienia w obręb platformy PrestaShop. Możesz więc liczyć na to, że przeniesione zostaną nie tylko ich nazwy, ale też zdjęcia, opisy oraz parametry dodatkowe. Cenimy pracę, jaką włożyłeś w ich opracowanie, dlatego też w żadnym stopniu nie chcemy, żebyś musiał ją wykonywać od nowa.

2.3. Kategorie produktów

Twoi klienci, ale i Ty sam z pewnością przyzwyczailiście się do schematu organizacji Twojego sklepu. Wiemy, jak ważne jest zachowanie intuicyjności interfejsu. Twoje produkty będą posegregowane w dokładnie taki sam sposób, jak do tej pory. Nie zmienimy drzewka kategorii, a w razie czego wprowadzimy do niego logiczne poprawki. Oczywiście tylko takie, które sam zatwierdzisz.

2.4. Zamówienia

Dokładamy wszelkich starań, aby przenieść również zamówienia, które do tej pory pojawiły się w obrębie Twojego sklepu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zależy to od zbyt wielu czynników, by dało się to zagwarantować. Dlatego też namawiamy do skontaktowania się z nami. Przeanalizujemy Twój sklep i powiemy Ci dokładnie, czy będziemy w stanie je przenieść w obręb platformy Prestashop. Jeśli będziemy w stanie to zrobić, Twoi klienci nie stracą historii swoich zamówień, a Ty sam będziesz miał wgląd we wszelkiego rodzaju statystyki ściśle z nią związane.

2.5. SEO

Dla każdego sklepu internetowego SEO stanowi bardzo istotną część kampanii marketingowych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę gwarantując, że cały Twój wysiłek w jego obrębie nie zostanie zaprzepaszczony przy przenoszeniu sklepu. Zadbamy o to, aby każda z jego podstron miała dokładnie taki sam adres, a wszystkie dotychczasowe działania optymalizacyjne zachowały swoją wartość. Dodatkowo opracujemy własne rozwiązania, które na pewno Cię zadowolą. Nie tylko bowiem nie spadniesz w wynikach wyszukiwania, ale i zyskasz wyższą pozycję oraz idące w parze z nią konwersje.

2.6. Funkcjonalności

Twój sklep na redcart wyposażyłeś w dodatkowe (zwykle płatne) funkcjonalności? Możesz mieć pewność, że każda z nich zostanie przeniesiona do Prestashop – w jeszcze lepszej i nowocześniejszej formie. Z uwagi na brak ograniczeń, przygotujemy też dodatkowe funkcjonalności, jeśli tylko sobie tego zażyczysz. Migracja sklepu internetowego z redcart na Prestashop pozwoli Ci zatem nie tylko pozyskać sprawniej działający sklep, ale też rozwinąć go w zauważalny i odczuwalny sposób.

2.7. Integracje

Sklepy bazujące na platformie redcart często zintegrowane są z marketplace’ami i innymi kanałami sprzedaży. Allegro, Empik, dropshipping – wszystkie rozwiązania jesteśmy w stanie przenieść do Twojego nowego sklepu. Opracujemy je w taki sposób, by działały sprawniej i były jeszcze prostsze w obsłudze. Gwarantujemy, że będziesz z nich zadowolony.

3. Czas migracji

Przeniesienie sklepu internetowego z redcart na Prestashop jest procesem o różnym poziomie skomplikowania. Zależny jest on od konkretnego sklepu. Właśnie dlatego nie da się powiedzieć, że zawsze trwa tyle samo. Choć każdy sklep staramy się przenieść w ciągu 30 dni, czasem zajmuje to znacznie mniej, a czasem i więcej czasu. Zawsze jednak jesteśmy tutaj transparentni. Jeszcze przed wejściem z nami we współpracę dowiesz się, ile nam to zajmie. Będziesz mógł zatem zaplanować wszystko z góry.

Oczywiście nie staramy się na siłę skrócić czasu realizacji. Przedkładamy jakość i dokładność ponad szybkość działania. Jesteśmy pewni, że finalnie to dostrzeżesz i po prostu docenisz.

4. Koszt przeniesienia

Jako że każda migracja sklepu internetowego z redcart na Prestashop przeprowadzana jest na zgoła odmienną i zależną od konkretnego sklepu internetowego skalę, nie sposób jest wskazać jednej ceny, jaką każdy za nią u nas zapłaci. Zawsze jest ona ustalana w sposób indywidualny i adekwatny właśnie do tegoż sklepu. W ten właśnie sposób nasza oferta jest w stanie być atrakcyjna zarówno dla osób prowadzących stosunkowo niewielki biznes, jak i tych zarządzających sklepami o olbrzymim stopniu rozbudowania.

Chcąc poznać pełen koszt (oczywiście niezobowiązująco), po prostu skorzystaj z naszego konfiguratora. Oprze on swoją wycenę na wprowadzonych przez Ciebie danych i dokładnie ją oszacuje. Możesz też po prostu skontaktować się z nami. Chętnie zapoznamy się z Twoim pomysłem i podejmiemy się wyceny. To rozsądne zwłaszcza wtedy, gdy planujesz przy okazji wzbogacić swój sklep o dodatkowe funkcjonalności.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z redcart na Prestashop?

Sklepy bazujące na platformie redcart są mało opłacalne. Wymagają uiszczania dość dużych opłat abonamentowych, co jest główną bolączką tego właśnie rozwiązania. Kolejną, ściśle z nią powiązaną, jest sprawa własności. Udostępniany w ramach tego systemu sklep znajduje się na serwerach firmy odpowiedzialnej za platformę. Udostępnia Ci go ona do czasu, w którym płacisz abonament. Jeśli z pewnych względów przestaniesz to robić, może wyłączyć Twój sklep i zaprzepaścić całą Twoją pracę. W obrębie systemu Prestashop nie dość, że nic nie zapłacisz to będziesz jedynym właścicielem sklepu. Sam zdecydujesz, kiedy go zamknąć, a w razie potrzeby wykonasz kopię swoich danych.

Przede wszystkim jednak Twój sklep będzie tutaj pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń. Chcąc wprowadzić nową funkcjonalność w redcart, jesteś skazany na oferowane przez platformę moduły lub drogie, indywidualne modyfikacje. W Prestashop możesz wdrożyć co tylko chcesz korzystając z bardzo rozległej bazy darmowych modułów, albo też sięgając po naszą agencję i realizując dowolny inny, nawet najmniej szablonowy projekt.

Przeniesienie sklepu internetowego z redcart na Prestashop jest więc nie tylko rozsądne, ale i opłacalne. Zwłaszcza w dalszej perspektywie.

Dodaj opinie page