Przeniesienie sklepu z Drupal na Prestashop

Drupal jest systemem zarządzania treścią, który wykorzystywany jest przez wielu użytkowników z całego świata, w tym również i Polski. Powstałe w jego obrębie moduły umożliwiły przekształcenie go w platformę e-commerce. Prowadząc swój sklep w jego obrębie szybko jednak spostrzega się, że jest on opcją ograniczoną i ograniczającą rozwój. Nieuniknione wydaje się przeniesienie sklepu internetowego z Drupal na Prestashop.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Drupal na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Drupal na Prestashop

Jeśli więc czujesz się ograniczony oprogramowaniem, jakiego dostarcza Ci Drupal, powinieneś postawić na platformę stworzoną z myślą o rynku e-commerce. Migracja sklepu internetowego z Drupal na Prestashop nie jest co prawda czymś łatwym i szybkim, a sama decyzja na jej temat może okazać się trudna. Tak naprawdę jednak jest też szalenie opłacalna. Szczególnie biorąc pod uwagę szerszą skalę. My jesteśmy w stanie przeprowadzić Cię przez cały proces. Gwarantujemy Twoją satysfakcję z własnego sklepu działającego już w obrębie lepszej, bardziej funkcjonalnej i bardziej przystosowanej do sprzedaży platformy.

2. Etapy przenoszenia

Przeniesienie sklepu internetowego z Drupal na Prestahop wykonujemy w sposób uporządkowany, podzielony na etapy. Umożliwia to nam podejście do tego wszystkiego z najwyższym poziomem dokładności i skrupulatności. Sięgając po nas masz zatem pewność, że każdy element Twojego sklepu z systemu Drupal znajdzie swoje odzwierciedlenie w sklepie nowym, bardziej funkcjonalnym i przyszłościowym. Jeśli oczywiście będziesz tego chciał.

2.1. Baza klientów

Mamy świadomość tego, jak żmudnym i pracochłonnym procesem jest budowanie własnej bazy klientów. Postaramy się przenieść ją do Twojego nowego sklepu – tak, abyś mógł utrzymywać z nimi kontakt i kontynuować nawiązywanie z nimi świetnych relacji. Migracja sklepu internetowego z Drupal na Prestashop zakłada u nas przeniesienie ich wszystkich danych, w tym również adresów e-mail, co może posłużyć do celów marketingowych.

2.2. Produkty

Produkty to rdzeń Twojego sklepu internetowego. Dlatego też szczególną wagę przykładamy do jak najdokładniejszego ich przeniesienia. Gwarantujemy, że przeniesiemy nie tylko ich nazwy, ale i opisy, zdjęcia oraz wszelkiego rodzaju dodatkowe parametry. Wiemy, że włożyłeś mnóstwo pracy w ich opracowanie. Szanujemy to i postaramy się, aby przenieść to w sposób jak najbardziej skrupulatny.

2.3. Kategorie produktów

Wraz z samymi produktami przenosimy też drzewko ich kategorii, przypisując odpowiednie artykuły do właściwych im kategorii. Zachowujemy więc sposób uporządkowania Twojego sklepu. Klienci docenią brak zmian w sposobie przeglądania jego zawartości, a Tobie będzie równie łatwo wszystkim zarządzać.

2.4. Zamówienia

Jeśli tylko jest to możliwe, przenosimy również historię zamówień. Taka możliwość nie zawsze jednak ma miejsce, dlatego też w tej kwestii zapraszamy do skontaktowania się z nami. Wszystko zależy tu bowiem od indywidualnych dla konkretnego sklepu czynników.

2.5. SEO

Nasza firma zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozycjonowanie w promowaniu każdego sklepu internetowego. Mamy też świadomość tego, że już do tej pory mogłeś poczynić ku niemu pewne kroki. Bierzemy to pod uwagę i gwarantujemy zachowanie pochodzących z nich efektów. Zadbamy o te same adresy URL do każdej z podstron Twojego sklepu, ale też zatroszczymy się o lepszą optymalizację. Weźmiemy przy tym pod uwagę najnowsze trendy i wszystko to, co współcześnie liczy się w tym najbardziej. Dzięki temu nie tylko nie spadniesz w wynikach wyszukiwania, ale też poszybujesz w nich w górę.

Prestashop jest systemem znacznie lepiej zoptymalizowanym pod SEO niż Drupal. Już samo to jest gwarantem jeszcze większych sukcesów właśnie na polu pozycjonowanie Twojego sklepu.

2.6. Funkcjonalności

Na Twój sklep składają się nie tylko produkty, ale też funkcjonalności. Jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. Zajmiemy się zarówno tymi dostępnymi domyślnie w systemie Drupal, jak i tymi, które dokupiłeś w czasie zarządzania własnym w sklepie. Dodatkowo będziemy w stanie wdrożyć dowolną inną, której jeszcze nie posiadasz. Nie podążamy za schematami i zawsze zmierzamy do tego, byś był zadowolony z ostatecznego efektu całych przenosin.

2.7. Integracje

Sklep internetowy nie mógłby współcześnie istnieć bez integracji z podmiotami zewnętrznymi. Kurierzy, systemy płatności, platformy marketplace – migracja sklepu internetowego z Drupal na Prestashop gwarantuje Ci zachowanie każdej z nich. Jeśli zaś będziesz chciał, wdrożymy też dodatkowe integracje, pozwalając Ci działać w handlu w jeszcze bardziej efektywny sposób.

3. Czas migracji

Nie jesteśmy firmą, która za wszelką cenę stara się dokonać migracji jak najszybciej. Nadajemy priorytet jakości i dokładności w przenosinach. Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego czasu, w jakim wykonamy tę usługę dla każdego. Prawda, zawsze staramy się zmieścić w obrębie 30 dni. Wszystko jednak zależy tutaj od Twojego sklepu – stopnia jego rozbudowania, ilości produktów, integracji i funkcjonalności. Czas migracji ustalany jest z Tobą indywidualnie – zawsze jeszcze przed nawiązaniem z nami współpracy.

4. Koszt przeniesienia

Koszt całego przedsięwzięcia nie zawsze jest taki sam. Właśnie dlatego nie zdecydowaliśmy się na opublikowanie jednego sztywnego cennika. Cena realizacji usługi przeniesienia zależy od wielu czynników, zwykle tych wpływających również na jej czas. Dlatego też zawsze ustalamy ją indywidualnie, biorąc pod uwagę skalę Twojej działalności. Aby pozyskać więc dokładną wycenę, po prostu skontaktuj się z nami i przedstaw nam Twoje wymagania i oczekiwania tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Wycena jest u nas darmowa i niezobowiązująca.

Dla osób preferujących inną formę wyceny przygotowaliśmy konfigurator. Przeprowadzi Cię on przez cały proces, zadając Ci precyzyjne pytania. Szybko, wygodnie i o dowolnej porze dnia i nocy.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Drupal na Prestashop?

Drupal nie jest platformą stworzoną z myślą o rynku e-commerce. Samo to wpływa na stopień jego rozbudowania właśnie w tej materii. System ten narzuca wiele ograniczeń i zmusza do rozszerzania go o dodatkowe, często płatne moduły – również do wielu podstawowych funkcjonalności. Prestashop tymczasem jest najpotężniejszą platformą e-commerce na świecie, stworzoną właśnie z myślą o prowadzeniu sklepów internetowych. Dzięki niej można zatem oszczędzić mnóstwo pieniędzy – zwłaszcza że wiele z funkcjonalności znajduje się w niej w tak zwanej „podstawie”.

Migracja sklepu internetowego z Drupal na Prestashop pozwala mieć absolutną dowolność w kontekście rozwoju własnego sklepu internetowego. Nie trzeba w niej długo szukać programistów, którzy będą chcieli opracować indywidualne rozwiązania (Drupal, chcąc nie chcąc, nie cieszy się w Polsce dużą popularnością). Sama nasza agencja interaktywna jest w stanie wykonać dowolną funkcjonalność i integrację.

Prestashop jest przystosowane do obsługiwania sklepów internetowych o absolutnie każdej wielkości. Podczas gdy Drupal spełnia swoje założenia wyłącznie przy mniejszych sklepach (w szczególności butikach odzieżowych), Prestashop można dostosować do potrzeb każdej możliwej branży. Nawet jeśli Twój sklep nie jest aktualnie wielki i rozbudowany, będzie gotowy na zostanie takowym. Ty będziesz więc mógł skupić się na rozwoju zamiast na walce z ograniczeniami, których w obrębie platformy Drupal jest całe mnóstwo.

Przeniesienie sklepu internetowego z Drupal na Prestashop jest zatem opcją rozsądną, przyszłościową. Taką, która jest w stanie udoskonalić każdy sklep na wszystkich możliwych polach. Zarządzanie klientami, obsługa zamówień, proces dodawania i edycji produktów, śledzenie statystyk – każdy moduł w jej obrębie jest lepszy, bardziej rozbudowany i funkcjonalny. Przesiadkę odczują zatem nie tylko Twoi klienci, ale i Ty sam, zyskując znacznie potężniejsze narzędzie do prowadzenia własnego biznesu. Przełoży się to z pewnością na Twoje zarobki, napędzając Twój biznes internetowy i pchając Cię ku jego szybszemu rozwojowi.

Dodaj opinie page