Przeniesienie sklepu z Virtuemart na Prestashop

Prowadzisz sprzedaż na platformie e-commerce Virtuemart i przestała ona spełniać Twoje oczekiwania? Masz wrażenie, że ogranicza rozwój Twojego sklepu internetowego? Powinieneś rozważyć przeniesienie sklepu z Virtuemart na Prestashop, które my jesteśmy w stanie dla Ciebie przeprowadzić.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Virtuemart na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Virtuemart na Prestashop

Samo podjęcie decyzji o takim przeniesieniu nigdy nie jest czymś łatwym. Wiąże się w końcu ze zmianą szkieletu sklepu internetowego, a zatem całej jego struktury. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że jest opłacalne i zdecydowanie najbardziej przyszłościowe. Zajmiemy się nim w pełni, przenosząc wszystko to, co do tej pory sobie wypracowałeś. Umożliwimy Ci tym samym szybki, bezproblemowy i niczym nieograniczony rozwój.

2. Etapy przenoszenia

Dbamy o to, aby migracja sklepu internetowego z Virtuemart na Prestashop przebiegła w sposób nie tylko bezproblemowy, ale też po prostu kompleksowy. Właśnie dlatego cały jej proces podzieliliśmy na etapy. Pozwala nam to skupić się na każdym najważniejszym elemencie Twojego sklepu, przykładając się do niego z należytą dokładnością.

Zaznaczamy, że wszystko we współpracy z nami zależy od indywidualnych ustaleń. Nie chcesz przenosić wybranej funkcjonalności? Nie przeniesiemy jej. Planujesz wdrożenie nowej integracji? Chętnie się tym zajmiemy.

2.1. Baza klientów

Klienci to motor napędowy Twojego sklepu. Nic więc dziwnego, że chciałbyś przenieść pełną ich bazę do nowego systemu – tak, abyś mógł pielęgnować relacje z nimi i kontynuować Waszą współpracę. Przeniesiemy każdego z nich wraz z jego danymi. Tak, aby było to możliwe.

2.2. Produkty

To produkty składają się na atrakcyjność Twojego sklepy. Wiemy, ile pracy włożyłeś w ich przygotowanie – dlatego też bardzo przykładamy się do ich przeniesienia. Gwarantujemy, że do Twojego nowego i bardziej funkcjonalnego sklepu przeniesione zostaną nie tylko ich nazwy, ale i zdjęcia, opisy oraz wszelkiego rodzaju parametry dodatkowe. Zadbamy o to, by Twoja praca nie poszła na marne oraz byś Ty nie musiał rozpoczynać jej od nowa.

2.3. Kategorie produktów

Drzewko kategorii jest czymś, do czego przyzwyczajasz się Ty i Twoi odbiorcy. To ono wpływa na intuicyjność sklepu internetowego. Dlatego też przenosimy je w dosłownie tej samej formie, do każdej z kategorii zawsze przyporządkowując te same produkty. W ten sposób Ty będziesz wiedział, jak nimi zarządzać, a Twoi klienci – gdzie je odnaleźć.

2.4. Zamówienia

Dotychczasowe zamówienia w Twoim sklepie internetowym mogą zostać przeniesione celem zapewnienia Twoim odbiorcom wglądu do dotychczasowych zakupów. Z tym jednak, że jest to zawsze problematyczne, a nie zawsze po prostu możliwe. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku, dlatego też zachęcamy do skontaktowania się z nami. Ocenimy, czy w kontekście Twojego sklepu będzie to wykonalne. Zrobimy to jeszcze zanim nawiążesz z nami współpracę, dając Ci pełnię wyboru.

2.5. SEO

Na rynku e-commerce mamy już na tyle duże doświadczenie, że wiemy, że to pozycjonowanie napędza w nim marketing. Migracja sklepu internetowego z Virtuemart na Prestashop opiera się u nas na zachowaniu wszelkich standardów SEO. Nie zaprzepaścimy Twojej dotychczasowej pracy w tej materii, przenosząc Twój sklep w takiej formie, która zachowa wszystkie triki optymalizacyjne (w tym przyjazne adresy URL każdej z podstron, które oczywiście zachowamy). Co więcej, wprowadzimy szereg działań optymalizacyjnych, jeszcze bardziej przystosowując go do bycia pozycjonowanym. Nie dość więc, że nie stracisz pozycji w Google to jeszcze staniesz przed szansą rozwinięcia skrzydeł w tej przestrzeni.

Prestashop jest platformą doskonale przystosowaną do pozycjonowania. Samo to pozwoli Ci osiągnąć jeszcze więcej w krótszym czasie.

2.6. Funkcjonalności

Każda z funkcjonalności, nawet tych najmniej szablonowych, zostanie przez nas przeniesiona w formie lepszej od tej oryginalnej. Samodzielnie przygotowujemy rozwiązania jeszcze lepsze, spełniające swoje założenia w jeszcze bardziej optymalny sposób. Prestashop daje nam w tym kontekście nieograniczone możliwości, które wykorzystamy na Twoją korzyść. Otrzymasz sklep jeszcze bardziej dopracowany właśnie pod względem jego codziennego funkcjonowania.

2.7. Integracje

Przenosimy każdą integrację, jakiej mogłeś się podjąć w obrębie swojego sklepu na Virtuemart. Niezależnie od tego, czy wykorzystuje ona firmy kurierskie, systemy płatności czy też platformy marketplace lub porównywarki cen – my zaimplementujemy ją w Twoim nowym sklepie, zawsze w formie jeszcze lepiej odzwierciedlającej jej założenia. Wykonywaliśmy już najbardziej zaawansowane i rozbudowane integracje i jesteśmy pewni, że i z Twoimi poradzimy sobie wyśmienicie.

3. Czas migracji

Nie jesteśmy w stanie dostarczyć jednego i aplikującego się do każdego sklepu internetowego czasu realizacji naszej usługi przeniesienia. Migracja sklepu internetowego z Virtuemart na Prestashop jest procesem silnie uzależnionym od jego szeroko pojętego rozbudowania. W związku z tym trwa tak długo, jak ono tylko tego wymaga. Mniejsze sklepiki przeniesiemy szybciej niż te bardzo rozbudowane – to oczywiste. Zawsze jednak dążymy do zmieszczenia się w czasie 30 dni od zlecenia nam realizacji całej usługi. Szczegółowe informacje na temat czasu podajemy z kolei jeszcze przed nawiązaniem z nami współpracy, ale już po przejrzeniu Twojego sklepu i ocenie pracy, jaką będziemy musieli w niego włożyć. Zachęcamy więc do kontaktu, które rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości w tej kwestii.

4. Koszt przeniesienia

Koszt usługi przeniesienia jest elastyczny i adekwatny do stopnia rozbudowania Twojego sklepu internetowego. Mowa tutaj między innymi o jego designie, ilości klientów, produktów oraz funkcjonalności, w jakie został on dotychczas wyposażony. Nie bez znaczenia są też integracje, jakie będziemy musieli przenieść, ale też Twoje indywidualne oczekiwania oraz wymagania. Nie wszyscy chcą przenosić absolutnie wszystko. Warto nad tym pomyśleć i zastanowić się, co jest zbędne i czego nie będzie się potrzebowało w nowym, lepszym sklepie. Wtedy koszt całej usługi pójdzie w dół. W drugą stronę pchną go z kolei indywidualne rozwiązania dodatkowe – nowe funkcjonalności, nieobecne wcześniej integrację. Jesteśmy w stanie wykonać każdą z nich, zawsze biorąc to pod uwagę przy naszej wycenie.

Celem uzyskania dokładnego kosztorysu powinieneś wyciągnąć do nas rękę i podać szczegóły na temat Twojego sklepu. Równie dobrze możesz jednak skorzystać z konfiguratora, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Odpowie Ci on na podstawowe pytania. Każdy sposób jest jednak dobry do pozyskania wyceny. Ta zawsze jest darmowa i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z naszych usług.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Virtuemart na Prestashop?

Virtuemart jest darmowym rozszerzeniem systemu zarządzania treścią Joomla. Samo to uwydatnia jego podstawową wadę, jaką jest niepełne przystosowanie do rynku e-commerce. Prestashop to platforma, która powstała od podstaw z myślą o handlu internetowym i tylko na nim się skupia. Virtuemart to z koeli zaledwie wtyczka, z którą idzie mnóstwo ograniczeń oraz niepotrzebnych modułów, znanych z podstawowej wersji Joomli. Przy jej użyciu jesteś w stanie rozwijać się wyłącznie do określonego momentu. W końcu jednak przestanie Ci to wystarczać, a przeniesienie sklepu internetowego z Virtuemart na Prestashop stanie się dla Ciebie jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Prestashop zyskuje również na przestrzeni codziennej obsługi. Dysponuje intuicyjnym panelem, w którym znajdziesz wyłącznie przydatne moduły. Co więcej, jest ona świetnie przystosowana do pozycjonowania. Doskonale stymuluje więc Twój rozwój nie tylko na polu samej sprzedaży, ale i marketingu.

Stawiając na Virutemart poniekąd godzisz się na to, że każde kolejne rozszerzenie będziesz musiał nabyć z jego oficjalnego sklepu. Z uwagi na niewielką popularność, indywidualne rozwiązania są w jego przypadku słabo dostępne. Z Prestashop masz tutaj pełną swobodę, a stawiając na nas możesz wdrożyć każde rozwiązanie, o którym tylko pomyślisz. Nawet takie charakterystyczne wyłącznie dla Twojego sklepu.

Dodaj opinie page