Przeniesienie sklepu z Shoplo na Prestashop

Shoplo jest jedną z platform e-commerce, po które początkujący sprzedający sięgają nader często. Jak na platformę SAAS przystało, pozwala ona założyć swój sklep w dosłownie parę kliknięć. Jest to wygodne i szybkie, to prawda. Mało kto jednak zwraca uwagę na limity i koszta, jakie to rozwiązanie sobą narzuca. W końcu jedyną rozsądną opcją wydaje się być przeniesienie sklepu internetowego z Shoplo na Prestashop. Czy jest ono jednak czymś prostym i szybkim?

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Shoplo na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Shoplo na Prestashop

Zdecydowanie nie. Takie przeniesienie wymaga bowiem mnóstwa pracy, zależnej od wielkości przenoszonego sklepu. Konieczne jest też sięgnięcie po profesjonalną agencję, która będzie się w stanie go podjąć. Taką agencją jesteśmy my. Dbamy o to, byś był finalnie zadowolony z całej usługi. Przeniesiemy więc Twój sklep w takim zakresie, jakiego oczekujesz. Niezależnie od tego, czy będziesz chciał przy okazji pozbyć się niektórych funkcjonalności, czy wdrożyć te, których nie znalazłeś na wspomnianej platformie.

2. Etapy przenoszenia Shoplo

Lata doświadczenia w działaniu na rynku nauczyły nas dokładności i skrupulatności w przenoszeniu sklepów internetowych. Aby zachować najwyższą jakość całej usługi, proces ten podzieliliśmy na etapy, do każdego z których staramy się jak najbardziej przyłożyć. Dzięki temu migracja sklepu internetowego z Shoplo na Prestashop przebiega u nas w sposób uporządkowany. Ty zaś otrzymujesz gwarancję zadowolenia z jej ostatecznego efektu.

2.1. Baza klientów

Nie ulega wątpliwości fakt, że stali klienci napędzają każdy sklep internetowy. Na przestrzeni swojego działania na platformie Shoplo z pewnością pozyskałeś ich wielu. Przenosząc własny sklep u nas nie musisz martwić się, że stracisz z nimi kontakt. Przeniesiemy ich bazę, pozwalając Ci kontynuować nawiązane z nimi relacje. Prestashop daje ku temu jeszcze większe możliwości.

2.2. Produkty

Produkty to coś, co tak właściwie tworzy Twój sklep. Wiemy, jak istotne jest zachowanie wszystkiego, nad czym do tej pory pracowałeś właśnie w ich zakresie. Przeniesiemy wszystkie Twoje produkty, ich zdjęcia oraz opisy. Zadbamy też o to, by w Twoim bardziej funkcjonalnym sklepie znalazło się też miejsce na dodatkowe ich parametry. Zrobimy to skrupulatnie i efektywnie, dbając również o dostosowanie ich stanów magazynowych do aktualnego stanu. W razie potrzeby doradzimy też bardziej efektywne rozwiązania w ich zakresie.

2.3. Kategorie produktów

Klienci lubią wiedzieć, gdzie są w stanie znaleźć konkretny produkt. Szybko przyzwyczajają się do położenia każdego z nich. Właśnie dlatego dbamy o to, aby przenieść drzewko kategorii w dokładnie takiej formie, w jakiej występowało w Twoim starym sklepie. W razie potrzeby jesteśmy w stanie dokonać drobnych korekt. Zawsze też przyporządkowujemy produkty do kategorii, umożliwiając szybki i łatwy dostęp do każdego z nich.

2.4. Zamówienia

Choć nie dla każdego jest to priorytetem, możesz chcieć przenieść dotychczasowe zamówienia klientów z platformy Shoplo na PrestashopBędziemy się starali spełnić takie oczekiwanie, jednak nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować. Jest to zależne od wielu czynników, dlatego też wolimy ustalać to w sposób indywidualny. Przeniesienie zamówień da Tobie szansę na wgląd do historycznych ich statystyk, a klientom – do przeglądu kupionych przedmiotów od momentu ich rejestracji u Ciebie.

2.5. SEO

SEO to podstawa marketingu sklepów internetowych. Jesteśmy pewni, że w obrębie swojego już podjąłeś się działań w jego zakresie. Gwarantujemy, że nie tylko ich nie zaprzepaścimy, ale i pozwolimy jeszcze bardziej optymalnie je wykorzystać. Doskonale znamy mechanizmy rządzące wyszukiwarkami i wykorzystamy je na Twoją korzyść. Nie tylko więc nie stracisz swoich pozycji (Google nie zauważy zmian w samej strukturze sklepu, a my zachowamy stare adresy URL każdej z podstron), ale też będziesz gotowy na zdobycie wyższych.

Znamy się na SEO i jesteśmy w stanie pomóc Ci w uczynieniu go efektywniejszym. Przy okazji, w czasie przenoszenia witryny Twojego sklepu.

2.6. Funkcjonalności

Przeniesienie sklepu internetowego z Shoplo na Prestashop to u nas również migracja wszystkich funkcjonalności, w które został on przez Ciebie wyposażony. Również tych pochodzących z płatnej galerii modułów tej platformy e-commerce. Jesteśmy w stanie wdrożyć wszystko, czego będziesz potrzebował, a jednocześnie wyrzucić te funkcje, których nie używasz. Nie obawiamy się przy tym wyzwań. Jeśli więc masz pomysły na nowe rozwiązania, będziemy w stanie je zaimplementować.

2.7. Integracje

Jesteśmy pewni, że w obrębie swojego sklepu korzystałeś z jakichś integracji. Inpost, Google Shopping, Facebook – niezależnie od tego, ile z nich wdrożyłeś, jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. W dodatku w jeszcze wygodniejszej w codziennym użytkowaniu formie. Potrafimy też wdrożyć wiele integracji, których Shoplo nie oferuje. Nie tylko więc przeniesiemy te istniejące, ale rozbudujemy Twój sklep. Pozwolimy Ci tym samym zwojować większą część rynku e-commerce. Allegro? Nie ma problemu. Porównywarki cen? Również. Pamiętaj jednak, by powiedzieć nam o tym, że liczysz na dodatkowe rozwiązania już w czasie przenosin.

3. Czas migracji Shoplo

Usługa przenoszenia nie jest czymś, co da się zamknąć w jednym i tym samym czasie. Ten bowiem zależy od mnóstwa czynników, a przede wszystkim od szeroko pojętej rozległości konkretnego sklepu internetowego. Naszą usługę zawsze staramy się zamknąć w obrębie 30 dni od jej zamówienia. Jako priorytet stawiamy jednak jakość jej wykonania, a nie tempo realizacji. Dlatego też zaznaczamy, że będzie ona trwała do momentu, w którym będziesz mógł być w pełni z niej zadowolony. Co do dokładnego czasu zawsze informujemy jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Oczywistym jest, że mniejszej jego ilości będziemy potrzebowali na przeniesienie niewielkiego butiku z odzieżą, a większej – na migrację ogromnego sklepu z elektroniką. Czas jest zatem adekwatny do skali całego przedsięwzięcia.

4. Koszt przeniesienia Shoplo

Koszt realizacji usługi przeniesienia sklepu internetowego również jest rzeczą płynną, zależną od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim uzależniony on jest od pracy, jaką będziemy musieli włożyć w cały ten proces. Przeniesienie sklepu internetowego z Shoplo na Prestashop nie zawsze jest w tym samym stopniu pracochłonne. Wiele do powiedzenia w tej kwestii ma ilość produktów, klientów, funkcjonalności. Dlatego też cenę podajemy indywidualnie, po skontaktowaniu się z nami. Wycena jest oczywiście bezpłatna i niezobowiązująca. Aby jej dokonać, możesz też sięgnąć po nasz intuicyjny konfigurator. Koniecznie wspomnij nam o tym, czy będziesz chciał wdrożyć dodatkowe funkcjonalności i rozwiązania nieobecne w aktualnej formie Twojego sklepu.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Shoplo na Prestashop?

Shoplo jest platformą, która na pewno wypada korzystnie w oczach początkujących sprzedawców. Traci jednak wraz z upływem czasu i rozwojem ich sklepów. Wszystko ze względu na ograniczenia, które prędzej czy później ich dopadną, a które w w wielu przypadkach uniemożliwią dalszą rozbudowę tychże sklepów. Shoplo wymaga comiesięcznych płatności abonamentowych – im dłużej go zatem prowadzisz, tym więcej sumarycznie zapłacisz za sam dostęp do platformy. Prestashop pozwala Ci pozbyć się tych opłat abonamentowych i zyskać dostęp do sklepu, do którego nie będziesz musiał w tym konkretnym segmencie dopłacać. Będzie on też sklepem podatnym na dowolne modyfikacje. Nie będziesz musiał wybierać ich z ograniczonego katalogu modułów i wtyczek. Choć ten też się tu znajduje, nic nie będzie stało na przeszkodzie w tym, byś zlecił indywidualne rozwiązanie. Takie szyte z myślą o Tobie.

Prestashop czyni Twój sklep rzeczywiście Twoim. Nie stracisz swojej bazy klientów i produktów po zrezygnowaniu z płacenia abonamentu. Wszystkie pliki źródłowe i dane są w niej rzeczywiście Twoje. Przeniesienie sklepu internetowego z Shoplo na Prestashop jest zatem nie tylko opłacalne pod względem finansowym. Jest też rozsądne pod względem technicznym i logiczne z perspektywy osoby chcącej iść do przodu ze swoim e-biznesem. W takim kierunku, który sama sobie obierze.

Dodaj opinie page