Przeniesienie sklepu z osCommerce na Prestashop

Prowadząc swój sklep internetowy na bazie platformy osCommerce możesz dostrzec, że ten ogranicza Twój rozwój na rynku e-commerce. Jeżeli rozważasz zmianę systemu na bardziej optymalny, funkcjonalny i przyszłościowy, trafiłeś w dobre miejsce. Proponujemy bowiem rozwiązanie, które umożliwi Ci działanie w obrębie najpotężniejszej, a zarazem najbardziej przystępnej platformy na rynku.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z osCommerce na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z osCommerce na Prestashop

Przeniesienie sklepu internetowego z osCommerce na Prestashop jest sporym przedsięwzięciem. Sama decyzja na jego temat jest ciężka i wymaga przemyślenia. Zawsze jest ona jednak wyrazem rozsądku, myślenia o przyszłości i rozwoju własnej marki na arenie e-commerce. osCommerce to system, który w końcu zaczyna ograniczać, a który jest też mało opłacalny. My jesteśmy w stanie przestawić Cię na opcję lepszą, bardziej funkcjonalną i po prostu znacznie dla Ciebie korzystniejszą,.

2. Etapy przenoszenia

Jako profesjonalna agencja interaktywna podchodzimy poważnie do świadczonych przez nas usług. Przeniesienie sklepu internetowego z osCommerce na Prestashop bazujemy więc na kilku etapach, co pozwala nam zachować w tym pewne uporządkowanie, a jednocześnie umożliwia nam przeniesienie wszystkiego, co mogłoby mieć dla Ciebie znaczenie.

W naszych pracach jesteśmy bardzo elastyczni. Oznacza to, że nie musimy przenosić rzeczy, które Ci nie odpowiadają, albo też których po prostu nie używasz. Przy migracji jesteśmy też w stanie wdrożyć nowe rozwiązania, które będą stymulować rozwój Twojego e-biznesu.

2.1. Baza klientów

Na przestrzeni całej swojej działalności w obrębie systemu osCommerce z pewnością wypracowałeś sobie mniejszą lub większą bazę klientów, z którymi nie chciałbyś tracić kontaktu. Przeniesiemy ją do Twojego nowego sklepu, pozwalając Ci dalej pielęgnować własne relacje z nimi. W jeszcze lepszy sposób, z nowymi możliwościami właśnie w tej kwestii.

2.2. Produkty

Produkty to element centralny Twojego sklepu internetowego. Mamy świadomość co do tego, że włożyłeś dużo pracy w ich przygotowanie – dlatego też przeniesiemy je w jak najdokładniejszy sposób. Weźmiemy przy tym pod uwagę ich nazwy, opisy, zdjęcia, ale też ewentualne parametry dodatkowe, na które mogłeś postawić. Nie porzucimy Twojej pracy, a przeniesiemy ją w obręb nowego, lepszego systemu.

2.3. Kategorie produktów

Drzewko kategorii pozwala Ci grupować Twoje produkty w intuicyjny dla Ciebie sposób. Jest również podstawą w tym, by klienci orientowali się w obsłudze Twojego sklepu. Gwarantujemy jego skrupulatne przeniesienie. Zachowasz tym samym intuicyjny interfejs i ten sam podział oferowanych przez Ciebie produktów (które, oczywiście, przyporządkujemy do odpowiadających im kategorii).

2.4. Zamówienia

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować przeniesienia wszystkich zamówień, które do tej pory zostały złożone w Twoim sklepie. Dołożymy jednak wszelkich starań, by to zrobić. Jeżeli jednak zależy Ci na nich, daj nam znać zawczasu. Ocenimy, czy będzie to możliwe.

2.5. SEO

SEO jest jedną z najistotniejszych części kampanii marketingowej Twojego sklepu internetowego. Jeżeli już włożyłeś w niego mniej lub więcej pracy, gwarantujemy, że nie zaprzepaścimy jej, a odpowiednio ją wykorzystamy. Dodatkowo zoptymalizujemy Twój sklep względem pozycjonowania i zachowamy wszystko to, co doprowadziło Cię na obecne pozycje w wyszukiwarce (między innymi przyjazne adresy URL, które pozostawimy w ich obecnej formie). Dzięki temu nie tylko nie spadniesz w wynikach wyszukiwania, ale i będziesz miał grunt do tego, by pracować nad osiągnięciem wyższych miejsc.

Przeniesienie sklepu internetowego z osCommerce na Prestashop to też możliwość korzystania z platformy znacznie lepiej przystosowanej do bycia pozycjonowaną. Prestashop sama w sobie oferuje mnóstwo narzędzi ułatwiających procesy marketingowe. Dzięki nim będziesz w tym jeszcze lepszy.

2.6. Funkcjonalności

Na sklep internetowy składają się również wszelkiego rodzaju funkcjonalności, wiele spośród których z pewnością będziesz chciał przenieść. Migracja sklepu internetowego z osCommerce na Prestashop u nas zakłada ich dokładne odwzorowanie. Każdą z nich dodatkowo podrasujemy, byś mógł czerpać maksimum z dawanych przez nie możliwości. Nie mamy żadnych ograniczeń właśnie w kontekście funkcjonalności – przeniesiemy więc każdy pomysł, również ten mało szablonowy. Zadbamy o to, by dobrze sprawdzał się w akcji.

2.7. Integracje

Integracje z zewnętrznymi firmami stanowią dziś oś napędową każdego sklepu internetowego. Przeniesiemy wszystkie te, w które wyposażyłeś ten swój. Niezależnie od tego, czy będą one dotyczyły kurierów, paczkomatów, porównywarek cen czy platform marketplace pokroju Allegro. Gwarantujemy, że każda z nich pojawi się w Twoim nowym sklepie, w bardziej funkcjonalnej i rozbudowanej formie. Mamy olbrzymie doświadczenie w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju integracji. Jeśli tego będziesz chciał, przy przenoszeniu rozbudujemy Twój sklep o te, które jeszcze w nim nie istniały.

3. Czas migracji

Przeniesienie sklepu internetowego z osCommerce na PrestaShop nie jest czymś, czego przeprowadzenia można się spodziewać z dnia na dzień. Wymaga mniej lub więcej pracy i dlatego też nie da się dokładnie określić jednego i stałego czasu jego realizacji. Ten zależny jest bowiem od takich aspektów, jak ilość produktów, klientów, integracji czy funkcjonalności. Słowem: od rozbudowania konkretnego sklepu. Zawsze staramy się zamknąć usługę w obrębie 30 dni od jej zlecenia. Wiele tutaj zależy jednak od stricte indywidualnych aspektów. Dlatego też zachęcamy do skontaktowania się z nami. Określimy się jeszcze zanim nawiążesz z nami współpracę. Stawiamy tutaj na jasne warunki już od pierwszego kontaktu z nami.

4. Koszt przeniesienia

Koszty związanie z przeniesieniem Twojego sklepu zależą przede wszystkim od stopnia jego rozbudowania. Mniej kosztuje przeniesienie sklepu niewielkiego i kameralnego, a więcej – rozwiniętego i oferującego tysiące produktów. Tutaj również podchodzimy do sprawy czysto indywidualnie, zwracając uwagę na podobne aspekty, jak przy określaniu czasu realizacji całej usługi.

Na koszt mają wpływ również dodatkowe funkcjonalności i integracje, jakich możesz sobie zażyczyć. Chcesz poznać cenę przeniesienia w Twoim przypadku? Po prostu skontaktuj się z nami. Możesz też skorzystać z naszego konfiguratora, który przeprowadzi Cię przez cały proces wyceni. Pamiętaj, że wycena jest darmowa i niezobowiązująca.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z osCommerce na Prestashop?

Choć początkującym sprzedającym osCommerce może się wydać atrakcyjny, tak naprawdę jest platformą mało funkcjonalną i ograniczoną. Przede wszystkim jednak jest opcją drogą. Choć samo w sobie udostępniane jest w bezpłatnym modelu, koszt jego modyfikacji, modułów oraz dodatkowych funkcjonalności jest bardzo wysoki. Wynika to przede wszystkim z małej popularności platformy i konieczności sięgania po usługi programistów specjalizujących się właśnie w niej.

Przeniesienie sklepu internetowego z osCommerce na Prestashop to możliwość zapewnienia sobie szybkiego rozwoju, na każdym polu prowadzenia tegoż sklepu. Prestashop jest systemem kompletnym, wyposażonym we wszystkie niezbędne funkcje. Przy okazji jest platformą podatną na wszelkiego rodzaju modyfikacje. Dowolne funkcjonalności i integracje może wprowadzić nasza agencja interaktywna na Twoją wyraźną prośbę. Prestashop umożliwi Ci też skuteczniejsze pozycjonowanie własnego sklepu oraz wygodne zarządzanie nim.

Przenosząc swój sklep na platformę Prestashop możesz liczyć na dostęp do największej społeczności sprzedawców. W przypadku problemów lub zagwozdek zawsze możesz sięgnąć po ich pomoc, proponowaną chociażby na oficjalnych forach. Prestashop jest systemem w pełni przetłumaczonym na język polski, w każdym najmniejszym jej aspekcie. Możesz więc liczyć na to, że szybko się będziesz po nim poruszał, ale też wdrożysz swoich pracowników w jego obsługę. Ci w końcu nie zawsze muszą znać język angielski w stopniu umożliwiającym im swobodne zarządzanie nim.

4 / 5 ( 2 opinii )