Przeniesienie sklepu z OpenCart na Prestashop

Wielu początkujących sprzedawców obawia się stawiania na potężne i funkcjonalne rozwiązania, decydując się na mniej rozbudowane, ale z pozoru prostsze systemy e-commerce. Jednym z nich jest OpenCart. Choć platforma ta jest w stanie sprawdzić się na początku, szybko zaczyna brakować w niej mnóstwa funkcjonalności i rozwiązań. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być przeniesienie sklepu internetowego z OpenCart na Prestashop. Czy jednak jest ono czymś prostym?

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z OpenCart na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z OpenCart na Prestashop

Niekoniecznie. Proces ten bowiem wymaga udziału profesjonalistów, którzy zadbają o prawidłowość jego przeprowadzenia i o to, by dotychczasowa praca włożona w sklep nie poszła na marne. Nasza agencja interaktywna jest w stanie się jej podjąć. Jeżeli więc aktualne oprogramowanie sklepu OpenCart nie spełnia Twoich wymagań i oczekiwań, a narzuca pewne ograniczania, pomyśl nad sięgnięciem po nasze usługi.

Migracja sklepu internetowego z OpenCart na Prestashop nigdy nie jest czymś łatwym i szybkim. Zawsze jest jednak opłacalna, zwłaszcza w nieco dalszej perspektywie. Gwarantujemy, że odczujesz różnicę, a cały Twój sklep stanie się znacznie bardziej funkcjonalny i częściej odwiedzany.

2. Etapy przenoszenia

Nasza firma nie opiera swojego działania na chaosie i przenoszeniu wszystkiego jednocześnie. Przeniesienie sklepu z OpenCart na Prestashop to u nas proces podzielony na kilka etapów, do każdego z których podchodzimy osobno. Takie wyizolowanie ich pozwala nam przyłożyć się do każdego aspektu sklepu i przenieść go nie tyle w tej samej, co w jeszcze lepszej jego formie.

2.1. Baza klientów

Prowadząc własny sklep z pewnością budujesz relacje ze swoimi klientami, powoli zdobywając ich zaufanie i lojalność. Nie chcąc tego zaprzepaszczać, pomagamy Ci przenieść ich bazę do nowego, bardziej funkcjonalnego sklepu. Umożliwi Ci to utrzymanie z nimi kontaktu i dalsze pielęgnowanie relacji. Przenosiny nie zmuszą Cię zatem do stawiania kroków do tyłu właśnie w tym kontekście.

2.2. Produkty

Nasza firma bardzo dużą wagę przykłada do produktów. Przenosimy każdy ich aspekt – nazwę, cenę, opis, przynależność do kategorii. Nie chcemy, abyś stracił dotychczasową pracę nad ich atrakcyjnym wyglądem. Dlatego też staramy się też zadbać o przeniesienie wszystkich ich dodatkowych parametrów i tego, co spersonalizowałeś w ich obrębie.

2.3. Kategorie produktów

Wiemy, jak szybko użytkownicy przyzwyczajają się do podziału produktów, jaki wprowadziłeś w swoim sklepie. Gwarantujemy jego zachowanie. Nie tylko przeniesiemy drzewko kategorii, ale i przyporządkujemy do niego te same produkty. Klienci będą wiedzieli, jak poruszać się po Twoim nowym sklepie.

2.4. Zamówienia

Zamówienia złożone dotychczas w Twoim sklepie z pewnością są czymś, co chcesz zachować. Ich historia może być cenna dla klientów, ale i dla Ciebie. Staramy się przenieść je do Twojego nowego sklepu, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie to zagwarantować. Dlatego też jeśli Ci na nich zależy, skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twój sklep i sprawdzimy, czy będzie taka możliwość.

2.5. SEO

SEO to podstawa skutecznego marketingu sklepu internetowego. Nie wątpimy, że działając na systemie OpenCart już podjąłeś pewne działania w kierunku jego wypozycjonowania. Dajemy Ci pewność, że nie pogrzebiemy ich efektów. Korzystając z naszego doświadczenia, przeniesiemy cały Twój sklep w taki sposób, aby nie było widać żadnych zmian pod tym względem – chociażby pod kątem adresów odnoszących się do poszczególnych podstron. Co więcej, skorzystamy z naszego doświadczenia, by odpowiednio zoptymalizować Twój sklep i dostosować go do najnowocześniejszych standardów.

Stawiając na nas przy przenoszeniu nie tylko nie stracisz pozycji sklepu w wyszukiwarkach, ale i będziesz w stanie mocno je podnieść. Zwłaszcza że już samo Prestashop stanowi platformę świetnie dostosowaną do pozycjonowania.

2.6. Funkcjonalności

Wiemy, że na Twój sklep składają się nie tylko produkty, ale i funkcjonalności, z których mogą korzystać Twoi klienci. Gwarantujemy ich pełne przeniesienie. Co ważne, spojrzymy na każdą z nich i umiejętnie ją dopracujemy, byś czerpał z niej więcej. Prestashop pozwala na implementację każdego rozwiązania – wdrożymy więc wszystko to, czego będziesz oczekiwał po swoim nowym sklepie.

2.7. Integracje

Integracje z serwisami zewnętrznymi stanowią obecnie podstawę każdego sklepu. Niezależnie od tego, czy na platformie OpenCart wdrożyłeś obsługę kurierów czy płatności, platform marketplace czy hurtowni, zawsze jesteśmy w stanie ją przenieść i zamknąć w lepszym opakowaniu Prestashop. W razie potrzeby z kolei możemy przy okazji rozbudować Twój sklep o dodatkowe rozwiązania integrujące.

3. Czas migracji

Nie jesteśmy w stanie określić czasu, w jakim dokonuje się u nas pełne przeniesienie sklepu internetowego z OpenCart na Prestashop. Każdy sklep jest bowiem inaczej zbudowany i bardziej lub mniej rozbudowany. Dlatego też czas podajemy czysto indywidualnie, adekwatnie do konkretnego przypadku. Zawsze podajemy go jeszcze przed nawiązaniem współpracy, byś od początku miał świadomość, kiedy dostarczymy Ci sklep w jeszcze bardziej funkcjonalnej wersji. Naszą usługę migracji zawsze staramy się zamknąć w obrębie 30 dni. Przedstaw nam swój sklep, a powiemy Ci, kiedy będziesz mógł spodziewać się jej realizacji.

4. Koszt przeniesienia

Z kosztem przeniesienia jest podobnie, jak i z jego czasem. Oznacza to, że zależy on od wielu różnych, zawsze czysto indywidualnych czynników. Właśnie dlatego nie przygotowaliśmy jednego sztywnego cennika. Zamiast tego bezpłatnie wyceniamy naszą usługę, zawsze dopiero po poznaniu ilości produktów w Twoim sklepie, jego aktualnego wyglądu oraz funkcjonalności i integracji, w jakie do tej pory został on wyposażony. Jesteśmy transparentni jeśli chodzi o cenę – zawsze podajemy ją jeszcze przed nawiązaniem z nami współpracy i nigdy nie podnosimy jej już w trakcie (chyba że w międzyczasie zażyczysz sobie dodatkowych rozwiązań rozbudowujących Twój sklep). Dlatego też warto sięgnąć po kontakt z nami i dowiedzieć się, ile cały ten proces będzie kosztował.

Dla osób preferujących inną formę pozyskiwania niezobowiązującej wyceny przygotowaliśmy specjalny konfigurator. Dowie się on od Ciebie wszystkiego, co jest istotne i przedstawi Ci szacunkową wycenę. Pamiętaj jednak, że jeśli oczekujesz nietypowych rozwiązań, musisz się z nami skontaktować – tylko wtedy będziemy w stanie powiedzieć Ci, ile będzie kosztować ich wdrożenie.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z OpenCart na Prestashop?

Prestashop to aktualnie najpotężniejsza platforma e-commerce, jaka tylko istnieje na polskim rynku. To powinien być dla Ciebie najlepszy powód dla tego, by to właśnie na nią się przenieść. Mimo bycia systemem stosunkowo solidnym, OpenCart jest przeznaczony przede wszystkim dla mniejszych sklepów. Nie jest opcją przyszłościową, bo i w końcu brak pewnych podstaw w jego obrębie, ale też nieintuicyjność w zarządzaniu większymi bazami danych dają się we znaki. OpenCart hamuje więc pełny rozwój każdego sklepu internetowego.

Kolejną kwestią jest pomoc społeczności. Wokół systemu Prestashop zgromadziło się całe mnóstwo przedsiębiorców – polskich i zagranicznych. Odwiedzając odpowiednie forum można pozyskać świetne porady, ale też właśnie pomoc w nagłych przypadkach. Ważny jest też dostęp do firm tworzących niestandardowe rozwiązania. My na przykład zajmujemy się właśnie sklepami na Prestashop, potrafiąc wdrożyć dosłownie każde rozwiązanie w ich obręb. Niezależnie od tego, czy będzie ono mniej, czy też bardziej szablonowe.

Prestashop jest platformą bardziej elastyczną, łatwiejszą w zarządzaniu, a przy okazji dającą znacznie więcej możliwości. Odczujesz je zwłaszcza po pewnym czasie, kiedy to opanujesz podstawy codziennego administrowania własnym e-biznesem, a zaczniesz szukać więcej. Prestashop jest sprawniejsza na każdym polu – zarówno w zakresie zarządzania zamówieniami, wchodzenia w interakcję z klientami, jak i chociażby zajmowania się marketingiem własnego sklepu internetowego.

Dodaj opinie page