Przeniesienie sklepu z Magento na Prestashop

Magento to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce działających na rynku. Istnieje jednak sporo powodów, ze względu na które coraz więcej użytkowników – zwłaszcza tych zaawansowanych i doświadczonych – rezygnuje z niej. Przeniesienie sklepu internetowego z Magento na Prestashop jest aktualnie kojarzone z odblokowywaniem sobie możliwości rozwoju, ale i zapewnianiem sobie mnóstwa oszczędności. Jeżeli więc nie jesteś zadowolony z możliwości, jakie daje Ci Magento lub kosztów, jakie generuje, powinieneś je rozważyć.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z Magento na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z Magento na Prestashop

Podjęcie decyzji o przeniesieniu swojego sklepu na bardziej funkcjonalną platformę nigdy nie jest łatwe. To w końcu zmiana jego szkieletu i całej jego architektury. Zawsze jest ono jednak opłacalne. Zwłaszcza w dalszej perspektywie. Nasza agencja jest w stanie się go podjąć. Warto po nas sięgnąć – w szczególności dlatego, że samodzielne podjęcie się przenosin najprawdopodobniej zakończy się fiaskiem.

2. Etapy przenoszenia

Jesteśmy firmą doświadczoną, dla której migracja sklepu internetowego z Magento na Prestashop jest jedną z podstawowych usług. Wykorzystujemy do niej własne doświadczenie, dzieląc ją na kilka etapów. Takie usystematyzowanie pozwala nam zachować najwyższy poziom dokładności w każdym kolejnym obszarze sklepu. Tobie zaś gwarantuje ostateczną satysfakcję z całej tej usługi.

2.1. Baza klientów

Prowadząc sklep nie tylko sprzedajesz, ale i budujesz relacje z klientami. Niektórzy z nich stają się Twoimi stałymi odbiorcami, z którymi wciąż chciałbyś mieć kontakt. My dbamy o to, by przenieść całą ich bazę, gwarantując Ci możliwość kontynuowania relacji z nimi. Oni zaś nawet nie zauważą, że coś się w niej zmieniło.

2.2. Produkty

Produkty to podstawa działania każdego sklepu internetowego. Zadbamy o to, aby te Twoje zostały przeniesione w całości. Migracja sklepu internetowego z Magento na Prestashop obejmuje nie tylko ich nazwy i opisy, ale też zdjęcia czy dodatkowe parametry, na których wprowadzenie się zdecydowałeś. Wiemy, jak dużo czasu spędziłeś na ich przygotowanie. Szanujemy Twoją pracę i nie pozwolimy jej zaprzepaścić.

2.3. Kategorie produktów

Przenosimy nie tylko produkty, ale i ich kategorie, zawsze dążąc do zachowania ich struktury. Drzewko kategorii to coś, do czego Twoi klienci na pewno są przyzwyczajeni. Nie zawiedziemy ich, nie tylko odwzorowując te kategorie, ale i przydzielając do nich odpowiednie produkty.

2.4. Zamówienie

Zawsze staramy się przenieść Twój sklep w najbardziej kompleksowy sposób. W przypadku historii zamówień nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli chcesz zachować ich historię – czy to dla klientów, czy też dla siebie – powinieneś się z nami skontaktować. Indywidualnie oceniamy, czy jest to wykonalne. Jeśli tylko tak jest, poinformujemy Cię o tym i z chęcią je przeniesiemy.

2.5. SEO

Pozycjonowanie jest trzonem kampanii marketingowych sklepów internetowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogłeś już podjąć w tym kierunku pewne kroki i działania. Nie zamierzamy ich zaprzepaszczać. Mamy doświadczenie, które pozwoli nam zachować wszystko to, co do tej pory w tej kwestii wypracowałeś. Adresy URL każdej z podstron pozostaną więc niezmienione, a każdy element optymalizacyjny – dodatkowo dopracowany. Nie tylko więc nie stracisz pozycji w wynikach wyszukiwania, ale też zyskasz możliwość zdobycia tej wyższej, lepszej.

Wiele do powiedzenia ma w tej kwestii również sama platforma. Prestashop jest idealnie dostosowana pod pozycjonowanie, z uwagi na co już sama przesiadka na nią gwarantuje lepsze wyniki właśnie w jego obrębie.

2.6. Funkcjonalności

Sklep internetowy to nie tylko produkty i bazy danych, ale też wiele funkcjonalności. Jeśli wyposażyłeś ten swój w takie nieszablonowe i dodatkowe, my jesteśmy w stanie przenieść każdą z nich. Możemy, ale nie musimy tego robić – wszystko zależy tutaj od Ciebie. Jesteśmy bardzo elastyczni pod tym względem, dlatego też możesz pozbyć się tych rzeczy, z których i tak nie korzystać, a wdrożyć rzeczy dodatkowe, które uznasz za potrzebne, a których wcześniej nie posiadałeś. Nie boimy się wyzwań i jesteśmy w stanie podjąć się absolutnie każdej realizacji.

2.7. Integracje

Wiemy, jak ważne jest dziś integrowanie sklepu z zewnętrznymi firmami. Nie chodzi tutaj wyłącznie o systemy płatności czy firmy kurierskie, ale też chociażby o popularne ostatnio platformy marketplace. Allegro, eBay, Amazon, porównywarki cen – sprzedawcy działają współcześnie w obrębie mnóstwa dodatkowych kanałów sprzedaży. Jeśli i Ty to robisz, jesteśmy w stanie przenieść wszystkie z Twoich integracji do nowego systemu. Jeśli zaś będziesz potrzebował dodatkowych, z chęcią również je wykonamy.

3. Czas migracji

Nie potrafimy podać czasu wykonania każdej zlecanej nam migracji. Przeniesienie sklepu internetowego z Magento na Prestashop jest bowiem procesem zależnym od mnóstwa czysto indywidualnych czynników. Każdorazowo naszą usługę staramy się zamknąć w 30 dniach od zlecenia jej wykonania. Zawsze jednak dbamy przede wszystkim o jakość, nawet kosztem dłuższego czasu realizacji. Jesteśmy jednak transparentni i poważni – z góry powiemy Ci, ile to wszystko potrwa. Tak, abyś mógł to wszystko sobie rozplanować.

4. Koszt przeniesienia

Migracja sklepu internetowego z Magento na Prestashop nie jest czymś, co dałoby się zamknąć w jednym i sztywnym cenniku. Każdy sklep internetowy jest bowiem inny i każdy wymaga zgoła innego podejścia. Nie wszyscy klienci chcą też przenieść cały sklep i wszystkie funkcjonalności z jego obrębu.

Ostateczny koszt całej usługi zależy właśnie od owych funkcjonalności, ilości produktów, designu. Słowem – od wszystkiego, czego przeniesienie może kosztować najwięcej czasu. Aby poznać dokładną cenę, należy skorzystać z opcji kontaktu z nami. Zawsze można również skorzystać z przygotowanego przez nas konfiguratora, którzy przeprowadzi przez cały proces wyceny. Gwarantujemy, że zawsze jest ona bezpłatna i w żaden sposób niezobowiązująca.

Warto wiedzieć: jeśli zechcesz wdrożyć dodatkowe funkcjonalności czy integracje w obręb przeniesionego sklepu, będziesz musiał liczyć się z większym kosztem przeprowadzenia całej tej usługi.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z Magento na Prestashop?

Sklep Magento należy do tych bardziej rozbudowanych – przynajmniej w swojej podstawowej wersji. Jest zatem tym najbardziej skomplikowanym w obsłudze i przesyconym funkcjonalnościami, po które tak właściwie nigdy się nie sięgnie. Przede wszystkim jednak sam w sobie jest platformą niedostatecznie popularną w Polsce. W parze z tym idzie cena jego modyfikowania. Decydując się na wdrażanie w niego dodatkowych funkcjonalności (zwłaszcza tych indywidualnych), trzeba się liczyć z olbrzymim kosztem. Sam system jest też bardziej wymagający względem hostingu. Aby działał poprawnie, trzeba więc będzie zainwestować w lepszy (i droższy) serwer.

Prestashop jest zaś rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym, od podstaw stworzonym z myślą o szybkim i bezproblemowym działaniu. Sama w sobie wyposażona została w mnóstwo niezbędnych i przydatnych funkcji. W razie potrzeby zaś można ją rozwinąć w dowolny i tani sposób. Prestashop działa szybko również w przypadku olbrzymich sklepów i to właśnie w szybkości tego działania widać największe różnice.

Duże dysproporcje są widoczne również w pomocy technicznej i społeczności zgromadzonej wokół platformy. W Polsce większość sprzedawców korzysta z Prestashop. W obrębie wielu forów gromadzą się i pomagają sobie nawzajem. Nasza agencja z kolei jest w stanie rozwiązać każdy problem związany z tą platformą i wdrożyć absolutnie każde, nawet nieszablonowe rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba sięgać po zagranicznych programistów, zamiast tego decydując się na opcję tańszą i po prostu wygodniejszą.

Prestashop to zatem rozwiązanie lepsze, praktyczniejsze i bardziej ekonomiczne. Takie, z którym bez problemu można wiązać własną przyszłość. Nie bez powodu migracja sklepu internetowego z Magento na Prestashop jest obecnie czymś, czego sprzedawcy (zwłaszcza ci doświadczeni) podejmują się coraz częściej.

Dodaj opinie page