Przeniesienie sklepu z IdoSell na Prestashop

Właściciele sklepów internetowych korzystający z platform typu SaaS, gdzie sklep można stworzyć przy użyciu prostego i intuicyjnego kreatora, czasem po pewnym czasie zauważają, że sklepy tego typu nie są w stanie sprostać ich wymaganiom i oczekiwaniom w dłuższej perspektywie. Niejednokrotnie narzucane przez producenta ograniczenia stają się, jak wspominają nasi Klienci, kłopotliwe do dalszego rozwoju. Wtedy może zdarzyć się, że zdecydujesz się na przeniesienie sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop aby pozbyć się owych ograniczeń. Czy jednak nie wiąże się to z koniecznością pójścia na pewnego rodzaju kompromisy?

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z IdoSell na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z IdoSell na Prestashop

Migracja sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop nie jest czymś łatwym i szybkim. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jest to w końcu zmiana całej platformy e-commerce – systemu będącego kręgosłupem sklepu internetowego. Zawsze jest jednak czymś rozsądnym. Czymś, co jest w stanie przynieść długofalowe korzyści. Prestashop jest z pewnością systemem dającym mnóstwo swobody, a jednocześnie uważanym za jeden z najlepszych spośród tych istniejących.

Sam proces przenosin powinien zostać przeprowadzony przez profesjonalistów. Jeśli wykonasz go z nami, zagwarantujemy, że sklep trafi do nowego systemu w niezmienionej lub lepszej formie. Na nowy system trafi razem z produktami, zdjęciami i opisami oraz wszystkim tym, czego mógłbyś oczekiwać w jego nowej i bardziej funkcjonalnej wersji.

2. Etapy przenoszenia

Nie jesteśmy firmą, która przenosi sklepy jak najszybciej, nie zwracając uwagi na jakość tejże usługi. Wybierając nas, masz pewność, że będziemy posługiwali się schematami wypracowanymi na przestrzeni wielu lat działania w branży. Nasz proces podzieliliśmy na kilka etapów, które wykonujemy w czasie naszej pracy, a do których przykładamy bardzo dużą wagę. Wiele w tym wszystkim zależy oczywiście od Ciebie i Twoich wytycznych. Nie każdy chce przenosić wszystko i nie każdy wszystkiego potrzebuje. My pod tym względem jesteśmy bardzo elastyczni.

2.1. Baza klientów

Staramy się, abyś w przeniesionym na platformę Prestashop sklepie internetowym mógł kontynuować wszelkie relacje, jakie do tej pory nawiązałeś ze swoimi klientami. Dlatego też staramy się przenieść ich bazę do nowego, jeszcze bardziej funkcjonalnego systemu. Możesz liczyć na to, że nie stracisz z nimi kontaktu, a wciąż będziesz w stanie oferować im promocje i raczyć ich nowymi produktami, przekonując do powrócenia do Twojego sklepu.

2.2. Produkty

Produkty są bazą każdego sklepu internetowego. Zdajemy sobie z tego sprawę i to do nich przykładamy największą wagę przy przenoszeniu Twojego sklepu. Dbamy o to, by zachować wszystkie ich parametry, nad którymi pracowałeś tak długo. Tytuły, zdjęcia, opisy, dodatkowe opcje – to wszystko staramy się odzwierciedlić w wersji docelowej Twojego sklepu. Jeśli zaś chcesz, wdrożymy coś nowego – Prestashop daje taką możliwość.

2.3. Kategorie produktów

Zarówno Ty, jak i klienci Twojego sklepu przyzwyczailiście się do poruszania się po nim i po kategoriach produktów, jakie w nim sprzedajesz. Bierzemy to pod uwagę. Przeniesienie sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop zawsze bazujemy na zachowaniu tej samej struktury kategorii. W ten sposób klienci nie poczują się zdezorientowani. Będą wiedzieć, gdzie szukać swoich ulubionych produktów, a gdzie znajdą nowości.

2.4. Zamówienia

Nawet jeśli nie zawsze jest to możliwe, dołożymy wszelkich starań, aby przenieść również zamówienia złożone w Twoim sklepie. W ten sposób będziesz miał większą kontrolę nad tym, co sprzedawało się w przeszłości. Twoi klienci z kolei nie stracą możliwości podglądu swoich historycznych zakupów. Sam fakt, czy przeniesienie zamówień będzie możliwe zależy od mnóstwa czynników. Zanim więc zlecisz nam coś takiego jak migracja sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop, skontaktuj się z nami.

2.5. SEO

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest SEO w promowaniu sklepu internetowego. Jako agencja interaktywna również się nim profesjonalnie zajmujemy. Zapewniamy, że wszystko w Twoim sklepie będzie przystosowane pod jego kryteria, a dotychczasowa praca nie zostanie przez nas zaprzepaszczona. Google wszystko co możliwe będzie widzieć „po staremu”. Zachowamy stare adresy URL i wszystko to, za co wyszukiwarka polubiła Twój sklep. Co jednak ważniejsze, dodatkowo go zoptymalizujemy. Po to by nie tylko nie stracił pozycji, ale też wzniósł się jeszcze wyżej i stał się popularniejszy.

2.6. Funkcjonalności

Jeżeli w obrębie platformy IdoSell zainwestowałeś w dodatkowe funkcjonalności albo też dostosowałeś te istniejące do własnych potrzeb, my je wszystkie przeniesiemy. Zadbamy o to, by umieścić je w obrębie Twojej nowej platformy e-commerce w jeszcze bardziej funkcjonalnej wersji. Przystosujemy je dokładnie do współczesnych trendów i zadbamy o to, byś był z nich jeszcze bardziej zadowolony. Nie tracąc przy tym ich zastosowania, oczywiście.

2.7. Integracje

Wiemy, jak ważne jest dziś działanie w obrębie różnych kanałów sprzedaży. Jeśli na platformie IdoSell posiadałeś już połączenie z systemem ERP, porównywarkami cen czy czymkolwiek innym, my je przeniesiemy. Jeśli zaś chcesz je mieć, z chęcią je wdrożymy. W profesjonalnej i sprawdzającej się w codziennym zastosowaniu formie.

3. Czas migracji

Migracja sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop nie jest czymś mało skomplikowanym. Wiele w niej zależy od stricte indywidualnych czynników – rozległości konkretnego sklepu, ilości produktów, funkcjonalności czy bazy klientów. Nie da się zatem określić uniwersalnego czasu, w ramach którego jesteśmy w stanie przeprowadzić każde przenosiny. Zawsze staramy się przeprowadzić je w przeciągu 30 dniOczywiście nie bazujemy tutaj na niepewności i zawsze podajemy szacunkowy czas oddania gotowego sklepu na nowej platformie. Robimy to jednak czysto indywidualnie.

4. Koszt przeniesienia

Przeniesienie sklepu internetowego z IdoSell na Prestashop to usługa o skali uzależnionej od konkretnego przypadku. Nie ma więc możliwości podania jej sztywnej ceny, aplikującej się do każdego sklepu. Aby ją poznać, zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora. Osoby preferujące inną formę pozyskania wyceny zachęcamy do kontaktu i zaprezentowania nam własnego sklepu.

Model bez sztywnego cennika sprawił, że podchodzimy do każdego klienta indywidualnie, adekwatnie do skali jego działalności. Tańsze będzie przeniesienie sklepu niewielkiego, z małą ilością funkcjonalności. Droższe zaś tego ogromnego, bardzo rozbudowanego pod każdym względem. Niezależnie jednak od jego wielkości, zawsze przykładamy się do całego procesu, gwarantując ostateczną satysfakcję.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z IdoSell na Prestashop?

IdoSell to platforma SAAS, a zatem oferująca oprogramowanie jako usługę abonamentową. Sprawia to, że działając na niej nie jest się pełnym w znaczeniu właścicielem własnego sklepu. Sklep, a raczej jego kręgosłup w postaci kodu źródłowego niejako „wypożyczasz” i masz do niego dostęp, pod warunkiem że płacisz za niego abonament. W przypadku Prestashop pozbywasz się konieczności uiszczania miesięcznych abonamentów za licencję. Płacisz raz (za przeniesienie) i korzystasz do woli. Masz przy tym pewność, że masz pełny dostęp do swojego sklepu i plików, a włożona przez Ciebie w niego praca nie okaże się bezwartościowa.

Prestashop jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform e-commerce. Inwestując w nią masz więc pewność, że swój sklep rozwiniesz w absolutnie dowolny sposób. Nie będziesz skazany na bibliotekę wtyczek, modułów i funkcjonalności serwowaną przez właściciela platformy. Sam będziesz w stanie zlecić przygotowanie tych wymyślonych przez siebie. Sami jesteśmy w stanie pochwalić się mało szablonowymi, ale sprawdzającymi się w akcji realizacjami. Tutaj nie będziesz miał w tym ograniczeń.

Prestashop to wreszcie platforma, która ułatwi Ci codzienne zarządzanie własnym sklepem. Da Ci komfort psychiczny stabilności działania i szansę prowadzenia biznesu w taki sposób, jakiego tylko oczekujesz. Tanio i efektywnie.

Dodaj opinie page