Przeniesienie sklepu z CStore na Prestashop

Korzystając z bazującej na systemie abonamentowym platformy e-commerce CStore szybko można zauważyć, że jest ona niewystarczalna do większych zastosowań, ale też narzuca pewnego rodzaju ograniczenia. Oczywiście, niektórzy dostrzegą to po latach prowadzenia działalności – innym zaś zacznie to przeszkadzać znacznie szybciej. Problem w tym wszystkim jest taki, że nie da się z tym zrobić niczego. Przynajmniej w obrębie samej tej platformy. Konieczne staje się przeniesienie własnego sklepu w miejsce bardziej funkcjonalne, dające większą swobodę. Takie, które pozwoli idealnie dostosować swój własny sklep do indywidualnych potrzeb.

WYCEŃ PRZENIESIENIE SKLEPU

Przeniesienie sklepu z CStore na Prestashop

1. Jak przenieść sklep z CStore na Prestashop

Migracja sklepu internetowego z CStore na Prestashop jest sporym przedsięwzięciem. Należy liczyć się z tym, że trzeba będzie zaangażować w nią firmę zewnętrzną. Taką jak chociażby my. Mimo faktu, że samo przeniesienie sklepu oznacza swoistą rewolucję (zwłaszcza w systemie zarządzania nim), odblokowuje pełnię możliwości rozwoju. Zawsze jest zatem decyzją opłacalną – zwłaszcza w dalszej perspektywie. My jesteśmy w stanie je w pełni zrealizować, przenosząc wszystko to, do czego już zdążyłeś się przyzwyczaić, a co jest dla Ciebie istotne. Niezależnie od tego, czy będą to tylko produkty, czy też ich zdjęcia, ceny, opisy, blog i wiele innych.

2. Etapy przenoszenia

Nasza firma działa w sposób usystematyzowany i poukładany. Sprawia to, że przeniesienie sklepu internetowego z CStore na Prestashop odbywa się u nas sprawnie, ale i przy okazji z zachowaniem w nim jak największej dokładności. Cały proces dzielimy na poszczególne etapy, w czasie których staramy się przenieść poszczególne części sklepu internetowego w dokładnie takiej formie, w jakiej występowały w jego oryginalnej formie. Do wszystkiego podchodzimy dokładnie tak, jak podeszlibyśmy przenosząc własny sklep, dbając nawet o najmniejsze detale. Forma przeniesionego sklepu musi spełniać oczekiwania każdego z naszych klientów.

2.1. Baza klientów

Martwisz się, że po przenosinach stracisz bazę klientów, którą budowałeś latami? Z nami nie musisz się tego obawiać. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest sieć relacji z kontrahentami w każdym sklepie internetowym. Zawsze staramy się zapobiec konieczności budowania ich od początku. Zakres przenosin w tej kwestii dostosowujemy indywidualnie do potrzeb konkretnego sklepu. Jest zależny od wielu czynników, ustalanych już przy nawiązywaniu z nami współpracy.

2.2. Produkty

Najbardziej podstawowy element sklepu internetowego przenosimy z zachowaniem największej dokładności w każdym jego aspekcie. Zapewniamy przeniesienie wszystkich najważniejszych parametrów konkretnego artykułu (tytułu, opisu, zdjęć), ale też odpowiednie przyporządkowanie go do właściwych kategorii. Jesteśmy też w stanie przenieść niestandardowe parametry – wszystko zależy tutaj od ustaleń.

2.3. Kategorie produktów

Budowa i interfejs sklepu są czymś, do czego przyzwyczaja się nie tylko jego właściciel, ale i klienci. Dlatego też priorytet nadajemy zachowaniu wcześniejszej struktury kategorii oraz sposobu dojścia właśnie do nich. Dbamy o to, by klienci mogli odnaleźć się w obrębie przeniesionego sklepu w dokładnie taki sam sposób, jak w jego pierwowzorze opartym na systemie CStore.

2.4. Zamówienia

Choć nie zawsze istnieje taka możliwość, staramy się przenieść ze sklepem również pełną historię zamówień dokonanych w ich obrębie. Przyda się to zarówno w statystykach, ale też w rozwiązywaniu ewentualnych problemów z tymi już zrealizowani. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego też zachęcamy do skontaktowania się z nami i zaprezentowania własnego sklepu planowanego do przeniesienia.

2.5. SEO

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie SEO. Przeniesienie sklepu internetowego z CStore na Prestashop odbywa się więc u nas z zachowaniem wszelkich zasad i standardów, które są konieczne do jego odpowiedniego zoptymalizowania względem wyszukiwarek internetowych. Zachowujemy stare adresy URL każdej z podstron, ale też wdrażamy rozwiązania pozwalające zyskać pozycje w wynikach wyszukiwania. Oprogramowanie Prestashop jest zresztą do tego świetnie przygotowane. My staramy się to właściwie wykorzystać. Otrzymasz więc nie sklep tak samo zoptymalizowany względem SEO, a taki jeszcze bardziej gotowy na podbój Internetu.

2.6. Funkcjonalności

Z chęcią przeniesiemy wszystkie dodatkowe funkcjonalności, w które obecnie jest wyposażony Twój sklep na platformie CStore. Co więcej, możemy skupić się wyłącznie na tych dla Ciebie najważniejszych, znacznie upraszczając nie tylko poruszanie się po sklepie, ale i zarządzanie nim. Wszystkie funkcjonalności zamkniemy w znacznie lepszym i sprawniej działającym systemie, co pozwoli wycisnąć z nich maksimum. Pokażemy Ci, że dało się je zrobić jeszcze lepiej!

2.7. Integracje

Zdajemy sobie sprawę z tego, z jak wielu kanałów sprzedaży współcześnie się korzysta. W naszym przenoszeniu jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na wszystkie integracje, które pozwolił ci wdrożyć CStore, przenosząc je w jeszcze bardziej funkcjonalnej formie. Połączenie z profilem na Allegro? Nie ma sprawy. Obsługa porównywarek cen? Z tym również nie ma problemu. Jesteśmy w stanie nie tylko przenieść obecne, ale i wykonać nowe integracje. Tak, abyś mógł zyskać jeszcze lepiej prosperujący sklep internetowy.

3. Czas migracji

Migracja sklepu internetowego  z CStore na Prestashop przez wiele firm przedstawiana jest jako coś szybkiego i sprawnego. My nie jesteśmy tak śmiali w określaniu jej. Wszystko tutaj zależy bowiem od indywidualnego przypadku. Jeżeli ktoś sądzi, że wielki sklep internetowy i niewielki butik przenosi się tak samo długo, po prostu się myli, albo też nie jest w tym dokładny. My wykazujemy się olbrzymią skrupulatnością, gwarantując ostateczną satysfakcję z całej usługi. Dlatego też nie jesteśmy w stanie określić, w ile przeniesiemy każdy możliwy sklepZawsze jednak staramy się, by nie trwało to dłużej niż 30 dni, a wszystko ustalamy już na wstępie. Bierzemy przy tym pod uwagę mnóstwo czynników – zakres przenosin, rozległość funkcjonalności, ilość produktów czy sam design sklepu. Jedno w tym wszystkim jest pewne. Przenosimy sklepy tak szybko, jak tylko się da przy zachowaniu naszych najwyższych standardów.

4. Koszt przeniesienia

Przeniesienie sklepu internetowego z CStore na Prestashop nie ma swojej stałej ceny. Każdy sklep jest inny i krzywdzące byłoby zamykanie tej usługi w ramach sztywnego cennika. Na koszt całego przedsięwzięcia ma wpływ mnóstwo czynników, z których najważniejszym jest oczywiście jego rozległość. Jeden sklep nierówny jest drugiemu. Posiada różną ilość produktów, funkcjonalności oraz bardziej lub mniej rozbudowaną bazę klientów. Dlatego też celem poznania ostatecznej i dokładnej ceny odsyłamy do skontaktowania się z nami. Uważnie prześwietlimy Twój sklep i wyjdziemy do Ciebie z propozycją adekwatną właśnie do niego.

5. Dlaczego warto przenieść sklep z CStore na Prestashop?

Czy migracja sklepu internetowego z CStore na Prestashop tak właściwie się opłaca? Zdecydowanie tak. Choć bowiem cały proces może początkowo wydać się niesamowicie skomplikowany, pracochłonny i czasochłonny (takim rzeczywiście jest), otwiera przed sklepem nową furtkę. Furtkę prowadzącą do rozwoju w dowolnym kierunku. Przede wszystkim czyni ten sklep Twoim własnym. Choć możesz o tym nie wiedzieć, korzystając z platformy CStore jesteś zobowiązany do płacenia miesięcznego abonamentu. Gdy przestaniesz to robić, stracisz całą swoją pracę. Włącznie z dodanymi przez siebie produktami, wpisami na blogu, zdjęciami. Słowem: płacisz tutaj za możliwość pracy na sklepie, który z zasady jest czyjąś własnością. Ty go tylko wypożyczasz. Po przenosinach na Prestashop będziesz pełnym, jedynym właścicielem. W dłuższej perspektywie na pewno Ci się opłaci.

Choć CStore może być pod pewnymi względami atrakcyjny, to Prestashop pozwoli Ci się rozwijać. Z olbrzymią swobodą i w dowolnym kierunku. Będzie tańszy, szybszy i bardziej spójny z Twoją wizją. Nie będziesz musiał się zastanawiać, czy coś będzie możliwe do wykonania. Nasza agencja zrealizuje nawet najbardziej szalone wizje i rozwiązania. Skontaktuj się więc z nami, a zrozumiesz, że będziesz mógł płacić mniej za coś rzeczywiście Twojego.

Dodaj opinie page