Integracja sklepu internetowego ze Stripe

Integracja sklepu internetowego ze Stripe

Stripe jest systemem płatności online, który powstał w 2011 roku w San Francisco i Dublinie, a w chwili obecnej posiada swoje własne oddziały rozsiane po całym świecie.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest Stripe?

Jest systemem, który działa sprawnie i szybko, a który jest kojarzony bardziej poza granicami Polski, niż w niej samej. Każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników, ale też sklepów z przeszło 120 krajów świata. Co więcej, do swojego codziennego działania wykorzystują go tacy giganci, jak Google, Microsoft, Spotify, Uber czy Shopify. Stripe jest w stanie stać się jedną z cenniejszych i bardziej nietypowych metod płatności w Twoim właśnie sklepie.

Bramka płatności Stripe dodaje ostatni krok do realizacji zamówienia w obrębie Twojego sklepu internetowego. W jego ramach klient jest przekierowywany na stronę Stripe, w obrębie której będzie mógł dokonać bezpiecznej płatności za pośrednictwem własnej karty kredytowej. Niezależnie od tego, czy będzie to polska karta, czy taka z jakiegokolwiek innego państwa świata.

2. Korzyści z używania bramki Stripe

Choć Stripe dla wielu właścicieli sklepów może się wydawać platformą „egzotyczną”, tak naprawdę stanowi bardzo rozpoznawalną na całym świecie markę. Nie jest co prawda popularna w Polsce, ale nada się świetnie do obsługi klientów spoza jej granic. Znakomicie sprawdzi się zatem w sklepach, w których kiedyś planuje się wprowadzić dodatkową wersję językową oraz możliwość wysyłki poza granice Polski. Jakie są korzyści płynące z wdrożenia tej platformy i oferowania jej jako jedną z opcji na finalizację zakupu?

  • Brak opłat stałych – Stripe nie wykorzystuje modelu abonamentowego. Jeżeli więc nie będzie się przejmowało płatności za jego pośrednictwem, nie będzie się też nic płaciło. Wszystkie opłaty to prowizje od każdej kolejnej transakcji (więcej na ich temat – poniżej).
  • Możliwość trafienia do klientów spoza Polski – Stripe jest jedną z niewielu bramek płatności, które trafią do klienta spoza granic kraju. Ten na pewno doceni możliwość płacenia własną kartą bez większych problemów i konieczności kombinowania. Klienci z zagranicy znacznie bardziej ufają sklepom, które posiadają integrację ze Stripe.
  • Proste zarządzanie własnym kontem – Stripe daje dostęp do bardzo intuicyjnego panelu klienta, który pozwala nie tylko zarządzać własnymi środkami. Przede wszystkim oferuje świetne statystyki i bardzo dużo opcji związanych z przyjmowaniem płatności. Jest potężnym narzędziem, z którego można korzystać w czasie codziennej pracy w obrębie własnego sklepu.
  • Możliwość wprowadzenia usług subskrypcyjnych – jeżeli w swoim sklepie sprzedajesz nie produkty, a usługi, jest to świetna opcja właśnie dla Ciebie. Ze Stripe Twój klient będzie mógł bez problemu dokonywać płatności rekurencyjnych (cyklicznych), dzięki czemu będzie miał stały dostęp do usługi, za którą płaci. Bez przestojów i oczekiwania na każdą kolejną płatność.

3. Ceny i prowizje Stripe

Stripe jest bramką płatności, która nie pobiera żadnej stałej opłaty za jej oferowanie w obrębie swojego sklepu internetowego. Zamiast tego bazuje na prowizjach pobieranych od każdej transakcji. Jest przy tym w pełni transparentna, z góry pokazując właścicielom sklepu, ile będą płacić i co otrzymają w pakiecie.

  • Od każdej transakcji w systemie pobierana jest prowizja w wysokości 1,4% od jej wartości, przy czym doliczyć do niej trzeba złotówkę (niezależnie od tej wartości). Tyczy się to wyłącznie kart europejskich. Dla płatności kartami spoza Europy prowizja wynosi 2,9% (+1zł).
  • Stripe nie pobiera opłat za wypłaty środków, które są wykonywane na rachunek bankowy.
  • Bezpłatna jest też pomoc techniczna, z której można skorzystać przez telefon, czat lub e-mail.
  • Stripe bezpłatnie realizuje też zwroty i reklamacje.
  • Firma wystawia też faktury za płatność, przy czym za 25 pierwszych faktur nie pobiera żadnej opłaty.

4. Integracja Prestashop ze Stripe

Za sprawą tego, że PrestaShop jest systemem e-commerce stworzonym z myślą o rozwijaniu własnego biznesu, umożliwia swoją własną rozbudowę w dowolnym kierunku, Również tym związanym z oferowaniem nowych form płatności. W jego obręb zatem można bez problemu wprowadzić płatności za pośrednictwem Stripe. Nasza firma jest w stanie przygotować takie wdrożenie. Zadbamy o to, aby wszystko wyświetlało się w sposób idealnie dostosowany do wyglądu konkretnego sklepu. Postaramy się też, by płatności działały w sposób bezproblemowy i prawidłowo oddziaływały na konto użytkownika. Na przykład poprzez zmianę statusu zamówienia.

Nie posiadasz jeszcze sklepu bazującego na PrestaShop? A może działasz na innej platformie i chcesz przenieść się na tę najlepszą i najchętniej wykorzystywaną? Nie ma problemu. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swój pomysł, a my we właściwy sposób się do niego ustosunkujemy. Niestraszne są nam żadne wyzwania w branży e-commerce. Jeśli chcesz, skorzystaj z naszego darmowego konfiguratora. Pamiętaj, że kontakt to nie nawiązanie współpracy, a naszą ofertę zaprezentujemy Ci za darmo. W sposób, który nie zobowiązuje Cię do skorzystania z niej.

Dodaj opinie page