Integracja sklepu internetowego z PayU

Integracja sklepu internetowego z PayU

PayU jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, a zarazem po prostu największym systemem płatności online w Polsce. Działa już od 2006 roku, a przez swoje liczne współprace (między innymi z Allegro) oraz bardzo wartki rozwój, jest aktualnie liderem jeżeli chodzi o ten segment e-biznesu. Jest systemem, który pośród całej konkurencji jest najbardziej kojarzony i rozpoznawalny nie tylko przez właścicieli sklepów i platform e-commerce, ale też przez klientów. Samo to przyczynia się do zaufania, jakim obdarzają go firmy z branży e-commerce, a w konsekwencji i klienci, którzy z nich korzystają.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest PayU?

Założenia PayU są proste. Stanowi on bramkę płatności, przez którą trzeba przejść przy finalizowaniu transakcji. Staje się on zatem jednym z kroków zamawiania. Klient za jego pośrednictwem sam wybiera jedną z kilkudziesięciu dostępnych metod płatności (tą wygodną dla siebie) i dokonuje płatności przy użyciu wygodnego interfejsu. Co ważne, jego pieniądze trafiają do właściciela sklepu natychmiast, co sprawia, że ten może od razu przejść do realizacji zamówienia.

PayU współpracuje z większością istniejących banków, oboma wiodącymi systemami kart płatniczych, systemem BLIK oraz mnóstwem innych rozwiązań. Śmiało można powiedzieć, że stanowi opcję kompletną właśnie pod kątem dokonywania płatności.

2. Korzyści z używania bramki PayU Prestashop

PayU to bramka płatności, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Już samo to w sobie sprawia, że jest rozwiązaniem świetnym. Jego główną korzyścią jest właśnie rozpoznawalność – widząc tego operatora płatności ludzie sami obdarzają konkretny sklep zaufaniem. W końcu jemu też ufają, a to on odpowiedzialny jest za rzecz kluczową w całym procesie zamawiania – płatności. Nie jest to jednak jedyna korzyść płynąca z postawienia właśnie na niego. Poniżej przedstawiamy te najbardziej znaczące.

  • Dostęp do większości istniejących form płatności – na przestrzeni wielu lat swojej działalności PayU zdołało sobie wypracować współpracę z niemal każdą istniejącą instytucją oraz firmą zajmującą się płatnościami. Stawiając więc na tego pośrednika można mieć pewność, że klient będzie mógł sięgnąć po swoją ulubioną.
  • Dostępność – PayU gwarantuje swoją dostępność, w związku z czym można mieć pewność, że klienci będą w stanie zapłacić za towar o dowolnej porze dnia i nocy.
  • Sprawna współpraca – współpracę z PayU Prestashop można nawiązać bardzo szybko, tego samego dnia wdrażając cały system i czyniąc go gotowym do przyjmowania płatności.
  • Świetne wsparcie techniczne, w wyniku którego w razie problemów można bez problemu skontaktować się z pomocą i rozwiązać ewentualne problemy.
  • Możliwość ekspansji na rynki zagraniczne – PayU działa nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach świata, w tym w niemal całej Europie i dużej części Azji. W przypadku chęci rozwoju w każdym z tych kierunków, nie będzie trzeba zmieniać operatora i komplikować sobie płatności.
  • Bezpieczeństwo zarówno z perspektywy klienta, jak i właściciela sklepu. Jako ten ostatni nie musisz się martwić o proces płatności i dbanie o to, by przebiegał on w sposób bezpieczny. Leży to po stronie PayU.

3. Ceny i prowizje PayU

Polityka cenowa PayU jest bardzo klarowna i jasna, możliwa do przejrzenia jeszcze przed zarejestrowaniem się u tego właśnie operatora. Należy pamiętać, że dokonując większego obrotu (od 100 tysięcy złotych miesięcznie – niekoniecznie w obrębie jednego sklepu) można poprosić o wycenę indywidualną, na atrakcyjniejszych warunkach.

  • Rejestracja w systemie kosztuje 199 złotych, przy czym jest to płatność jednorazowa. Dość często można tutaj znaleźć promocję każącą płacić 45 złotych za samą aktywację konta.
  • Prowizja od każdej transakcji wynosi 2,3%, przy czym w promocji spada ona nawet do 1,25%.
  • Prowizja od transakcji kartami płatniczymi wynosi 2,3% + 20 groszy od każdej transakcji – w promocji to również 1,25%, przy czym wliczają się w to również transakcje dokonywane za pośrednictwem systemów Google Pay i Apple Pay.

Pomoc techniczna oferowana przez PayU jest oczywiście bezpłatna.

4. Integracja Prestashop z PayU

Prestashop to system e-commerce, który można dokładnie dostosować do swoich własnych potrzeb. Również pod kątem płatności. W kwestii integrowania go z systemem PayU należy jednak sięgnąć po usługi profesjonalistów. My jesteśmy w stanie zrobić wszystko co konieczne, by osiągnąć oczekiwany efekt. Nie tylko skonfigurujemy cały system tak, aby płatności przechodziły w sposób prawidłowy, ale i dopasujemy jego wygląd, by pasował do Twojego istniejącego sklepu.

Nie masz jeszcze własnego sklepu internetowego? Doskonale trafiłeś. Przygotujemy sklep Twoich marzeń, wyposażony we wszystkie niezbędne funkcjonalności, ale i takie, które sam sobie wymyślisz. Zadbamy o to, by nie tylko dobrze wyglądał, ale i generował rzeczywisty zysk. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a zaprezentujemy Ci ofertę szytą na miarę Twoich wymagań, oczekiwań. Z chęcią wysłuchamy Twojego pomysłu i przedstawimy własną ofertę na jego realizację. Za darmo i w sposób niezobowiązujący.

Dodaj opinie page