Integracja sklepu internetowego z Klarna

Integracja sklepu internetowego z Klarna

Klarna jest systemem płatności online, który korzysta z modelu „odroczonego”. Firma powstała w 2005 roku w Sztokholmie w Szwecji, przy czym w 2014 roku rozpoczęła swoją ekspansję na rynki zagraniczne. Aktualnie posiada przeszło dziewięćdziesiąt milionów aktywnych klientów z całego świata, przy czym 15 milionów z samych Stanów Zjednoczonych. Sama w sobie współpracuje też z 250 tysiącami sprzedawców z 17 różnych krajów świata.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest Klarna?

Sam system płatności za pośrednictwem tej platformy jest dość prosty do zrozumienia. Klient decyduje się na zakup za jej pośrednictwem i podaje wszelkie niezbędne dane. W momencie zakupu nie płaci nic, a płatność pobierana jest z jego konta dopiero po 18 dniach. Za darmo. Współpracujący z tą platformą właściciel sklepu otrzymuje pełne środki za zakup od razu po dokonaniu transakcji, co umożliwia mu natychmiastowe przystąpienie do realizacji zamówienia. On zatem tak naprawdę nie przejmuje się tym, co dzieje się dalej – wszystko bowiem rozgrywa się po stronie systemu Klarna i aplikacji klienta.

2. Korzyści z używania Klarna

Klarna w swoim działaniu wykorzystuje coraz popularniejszy system odroczonych płatności. Jako że jest platformą międzynarodową, jest świetnie kojarzona przez odbiorców spoza granic Polski. Z uwagi na coraz większą świadomość rynku e-commerce w naszym kraju, jest też mile widziana właśnie przez Polaków. Na jakie korzyści może liczyć właściciel sklepu, który zdecyduje się na postawienie właśnie na nią?

  • Możliwość trafienia do odbiorców międzynarodowych – Klarna jest systemem, który jest kojarzony również (a może przede wszystkim) poza granicami naszego kraju. Jeśli więc zamierzasz kiedyś rozpocząć działalność na rynku zagranicznym, wdrażając ją już teraz będzie Ci znacznie łatwiej się na nich wybić.
  • Dodatkowa forma płatności w sklepie – klienci cenią sobie swobodę w wyborze tego, w jaki sposób opłacą swoje zamówienie. Właśnie dlatego im więcej tych form płatności – tym dla nich po prostu lepiej. Dodatkowa forma płatności z pewnością nie zaszkodzi, a jej innowacyjny charakter sprawi, że ludzie chętniej sięgną po zakup. Chociażby z ciekawości, czy to rzeczywiście działa.
  • Zwiększenie sprzedaży w sklepie – klienci często porzucają koszyki i rezygnują z zakupów, gdyż nie mają aktualnie środków na koncie. Często czekają na wypłatę, w międzyczasie zapominając o produktach, którymi byli zainteresowani. jako że z Klarna nie muszą wydawać pieniędzy od razu – mogą to zrobić po upływie 18 dni od zamówienia. To sprawia, że chętniej podejmują decyzje zakupowe. W związku z tym jako właściciel sklepu możesz liczyć na dodatkowych klientów. Tych, których bez tego systemu wcale byś nie miał.
  • Poprawa poziomu zaufania klientów do sklepu – prowadząc niewielki sklep internetowy lub dopiero rozpoczynając własny podbój marki e-commerce, ma się oczywisty problem ze wzbudzaniem zainteresowania. Klarna pozwala nieco się go pozbyć. Jako że jest zaufana na rynku międzynarodowym i kojarzona przez miliony osób, współpraca z nią jest w stanie zwiększyć poziom zaufania, jakim obdarzą sklep jego potencjalni klienci. Przełoży się to na konwersje, a zatem po prostu na sprzedaż.

3. Ceny i prowizje Klarna

Klarna jest systemem płatności, który bazuje na opłatach prowizyjnych. Jako właściciel sklepu możesz więc liczyć na darmowe prowadzenie własnego konta oraz możliwość posiadania tego systemu bez ponoszenia dodatkowych opłat. Nie sprzedajesz za jego pośrednictwem – nie płacisz absolutnie nic. Klarna jednak obarcza prowizją każdą transakcję, która jest dokonywana za jej pośrednictwem. Wartość prowizji zależy od wartości całej transakcji i może sięgnąć do 2,99% pełnej jej kwoty. Za każdą transakcję trzeba też uiścić stałą opłatę w wysokości 50 groszy. Nie jest ona w żaden sposób zależna od przedmiotu i kwoty transakcji.

4. Integracja Prestashop z Klarna

Jako że PrestaShop jest platformą e-commerce bardzo podatną na rozwijanie i rozbudowywanie, jesteś ją w stanie wzbogacić również o płatności wykonywane przy użyciu systemu Klarna. Jeżeli więc Twój sklep działa w oparciu o nią, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, byś ją wprowadził. My jesteśmy w stanie zająć się tym za Ciebie. Zadbamy o to, by wszystko działało jak należy, było atrakcyjnie zaprezentowane i dostosowane do wyglądu Twojego sklepu. Wiemy, jak ważne może być dla Ciebie szybkie rozpoczęcie przyjmowania płatności za pośrednictwem tego systemu. Dlatego też gwarantujemy szybką realizację.

Naszą ofertą możesz być zainteresowany również wtedy, gdy dopiero planujesz otwarcie własnego sklepu internetowego. Ich tworzeniem zajmujemy się już od bardzo dawna. Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci sklep, który nie tylko będzie ładnie wyglądał i będzie wyposażony we wszelkie niezbędne funkcjonalności. Będzie też świetnie zoptymalizowany pod to, by generować sprzedaże. Nie uznajemy półśrodków. Zrealizujemy Twój własny pomysł, poprawiając go w oparciu o nasze własne doświadczenie w temacie. Sięgnij więc po kontakt z nami lub skorzystaj z naszego konfiguratora. Jesteśmy pewni, że dzięki nam osiągniesz sukces.

Dodaj opinie page