Integracja sklepu internetowego z BLIK

Integracja sklepu internetowego z BLIK

BLIK jest własnością firmy PSP (Polski Standard Płatności). Debiutował w 2013 roku i bardzo szybko przejął polski rynek, aktualnie stanowiąc jedną z podstawowych metod płatności u większości usługodawców. Klienci często wręcz oczekują tego, że będą w stanie zapłacić za jego pośrednictwem.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest BLIK?

BLIK to jeden z najnowocześniejszych systemów płatności, który w centrum przeprowadzania transakcji umiejscawia telefon z aplikacją mobilną banku, z którego korzysta klient. Schemat jego działania jest prosty, ale jednocześnie szalenie innowacyjny. Właściciel sklepu internetowego pozwala w nim na wprowadzenie kodu generowanego przez klienta w aplikacji mobilnej. Po jego wpisaniu i zaakceptowaniu transakcji w telefonie, płatność jest błyskawicznie realizowana. Handlowiec może od razu przejść do jej realizacji, a klient – cieszyć się z bezpieczeństwa i minimum formalności.

Warto wiedzieć: BLIK nie oferuje możliwości jego bezpośredniego wdrożenia w obręb sklepu internetowego. Można to jednak zrobić za pośrednictwem niemal dowolnej bramki płatności czy systemu oferowanego przez niektóre bramki. Opcji jest naprawdę dużo, a korzyści – jak widać poniżej – jeszcze więcej.

2. Korzyści z używania bramki BLIK

Wdrożenie płatności za pośrednictwem systemu BLIK jest jednym z najrozsądniejszych posunięć, na jakie możesz się zdecydować. Sam system działa szybko i sprawnie, co z kolei generuje kolejne korzyści. Te największe prezentujemy poniżej.

  • Możliwość zwiększenia konwersji – niezliczone badania udowodniły, że osoby, które są w stanie szybciej przebyć drogę od zobaczenia produktu po finalizację jego zakupu są bardziej skore do tej ostatniej. BLIK to najłatwiejszy i najszybszy sposób na dokonanie płatności – ma więc na to olbrzymi wpływ.
  • Wyjście naprzeciw potrzebom klientów – z uwagi na jego aktualną popularność, BLIK stał się metodą płatności, której oczekuje się wszędzie tam, gdzie robi się zakupy. Nie ulega wątpliwości, że pozytywnie wpłynie na cały sklep.
  • Bezpieczeństwo – BLIK jest jedną z najbezpieczniejszych dla klienta form płatności. Nie musi on podawać żadnych danych (pokroju numeru karty i trzech cyfr CVC), a zaledwie kod, który ma zaledwie dwie minuty ważności. Właściciel sklepu nie jest przy tym odpowiedzialny za cały proces płatności – ta odpowiedzialność spoczywa na bramce, z której korzysta.
  • Błyskawiczny przepływ środków – pieniądze przekazywane za pośrednictwem BLIKa pojawiają się na koncie właściciela sklepu natychmiastowo. Sprawia to, że może on przystąpić do realizacji zamówienia bezpośrednio po jego złożeniu. Wpływa to na szeroko pojętą relację z klientem. Oddziałuje też na zadowolenie tego ostatniego.
  • Nowoczesność – patrząc na rozwój rynku e-commerce, ten wyraźnie idzie w stronę uproszczeń. BLIK doskonale do nich przygotowuje, będąc zdecydowanie najłatwiejszą i najszybszą formą płatności dostępną na rynku.
  • Możliwość wdrożenia płatności rekurencyjnych, dzięki czemu można oferować usługi z cyklicznymi płatnościami we własnym sklepie.

3. Ceny i prowizje BLIK

BLIK nie jest systemem, który mógłby istnieć w pełni samodzielnie. Z uwagi na to chęć jego wdrożenia trzeba powiązać z wprowadzeniem do swojej oferty możliwości korzystania z pośrednika płatności (pokroju Przelewy24, Dotpay czy PayU). Plusem tego wszystkiego jest fakt, że BLIK widnieje u absolutnie każdego z  tych szanowanych pośredników. Jak wygląda kwestia płatności w jego przypadku?

W przeważającej większości sytuacji opłata za każdą transakcję dokonywaną za pośrednictwem systemu BLIK równa jest tej, którą trzeba uiścić za dokonanie płatności szybkim przelewem bankowym. W przypadku wspomnianego Przelewy24 jest to zatem 1,9%. Samo oferowanie BLIKa u większości pośredników jest w całości bezpłatne. Również jest to jednak uzależnione od samego w sobie pośrednika.

BLIK sam w sobie nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji. Różni się w tym zatem chociażby od operatorów kart płatniczych, którzy zmuszają większość bramek płatności do pobierania większych opłat właśnie za możliwość płacenia za ich pośrednictwem.

4. Integracja Prestashop z BLIK

PrestaShop jest na tyle rozbudowanym i wszechstronnym systemem, że można bez problemu wzbogacić ją o możliwość finalizowania zakupów za pośrednictwem systemu BLIK. Jeżeli posiadasz już swój sklep internetowy bazujący na tej platformie, będziemy w stanie pomóc Ci w jego wdrożeniu. Zadbamy o to, aby opcja płatności BLIKiem była w Twoim sklepie wyróżniona. Wszystkie płatności były procesowane w sposób jak najbardziej prawidłowy (wraz ze zmianą statusu zamówienia).

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego sklepu, ale już go planujesz i myślisz nad funkcjonalnościami w jego obrębie, świetnie trafiłeś. Nasza firma specjalizuje się w ich realizacji. Skontaktuj się z nami, zapoznaj nas z Twoim pomysłem. Podpowiemy rozwiązania idealne dla Ciebie i stworzymy sklep, który przyciągnie wzrok, a który przede wszystkim będzie zarabiał. Wcześniej jednak powiemy Ci oczywiście, ile to będzie kosztować. Jeśli zaś wolisz mniej bezpośrednią formę wyceny, po prostu sięgnij po nasz konfigurator.

Dodaj opinie page