Jak wygląda proces tworzenia i ile trwa założenie sklepu internetowego?

Ile trwa założenie sklepu internetowego? Decydując się na to, by wejść w posiadanie sklepu internetowego trzeba mieć świadomość tego, że proces jego tworzenia jest wieloetapowy, a sam w sobie nie jest on w stanie powstać w zaledwie kilka dni. Wymaga bowiem zaangażowania najróżniejszych specjalistów na każdym z etapów jego kreacji.

Potrzebny jest dokładny plan, właściwe przygotowanie i wiele konsultacji już w fazie wstępnej, jeszcze zanim tak właściwie poczyni się pierwsze rzeczywiste kroki prowadzące ku jego powstaniu. Zastanawiając się nad tym, ile trwa założenie sklepu internetowego, trzeba wiedzieć, że wpływ na to ma wiele czynników. Oczywiste jest, że sporo do powiedzenia ma tutaj software house, który podejmuje się jego stworzenia. Nie bez znaczenia jest w tym wszystkim również rola klienta, który sklep ten zamawia. To według jego pomysłu będzie on projektowany i to on ma decydujące zdanie w każdej kolejnej kwestii z nim związanej. Dlatego też to on odgrywa kluczową rolę w całym przedsięwzięciu.

Kontakt jest najważniejszy

Każdy powstały projekt i każda zmiana w jego obrębie musi być przez wykonawcę konsultowana z klientem, o którego ostateczną satysfakcję w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których klient nie ma czasu i zwleka z udzielaniem odpowiedzi na istotne pytania, spoglądaniem na jedną z wersji projektu wstępnego, dostarczeniem materiałów niezbędnych do zaprojektowania i wdrożenia sklepu czy czymkolwiek innym, co wymaga jego czynnego udziału. Każde takie zwlekanie przedłuża czas powstawania sklepu. Idealna sytuacja zakłada podesłanie wykonawcy wszystkich materiałów (tekstów, zdjęć, pomysłów i innych) od razu po zaakceptowaniu wyceny. Warto też błyskawiczne zgłaszać ewentualne poprawki i akceptować korespondujących im korekt. Tylko przy założeniu sprawnej współpracy na linii klient-wykonawca można liczyć na możliwość dokładnego oszacowania tego, ile trwa założenie sklepu internetowego.

Etapy tworzenia sklepu internetowego

Głównym zadaniem agencji e-commerce jest przygotowanie dla klienta nie tylko pięknie i estetycznie wyglądającego, ale też funkcjonalnego i dostosowanego do współczesnych realiów oraz trendów sklepu internetowego. Nie mniej istotne jest to, aby był on bezpieczny i przekazywał wizję konkretnego klienta, w każdym ze swoich aspektów będąc czymś wykonanym profesjonalnie. Nade wszystko jednak końcowa jego forma, powinna satysfakcjonować obie strony — wykonawcę i klienta. Ile trwa założenie sklepu internetowego? Choć można tutaj podawać bardziej lub mniej konkretne widełki czasowe (które zresztą zostaną zaprezentowane w końcowej części tego artykułu), najlepiej jest rozbić cały proces na każdy z towarzyszących mu etapów, dokładnie opisując nie tylko to, co dzieje się w jego trakcie, ale i zaznaczając, w jaki sposób rzutuje to na ostateczny termin oddania sklepu internetowego do użytku.

  1. Zanim rozpoczniemy współpracę
  2. Rozmowa, propozycje i wycena sklepu internetowego
  3. Przygotowanie materiałów
  4. Projektowanie, programowanie i wdrożenie
  5. Testowanie
  6. Optymalizacja
  7. Zarządzanie sklepem
  8. Rozbudowa i nadążanie nad konkurencją

1. Zanim rozpoczniemy współpracę

Bazą wyjściową każdego sklepu internetowego jest dopracowany, szczegółowy i jak najbardziej precyzyjny pomysł na niego. U jego podstaw leży z kolei branża, wokół której będzie się obracał — to ona definiuje bardzo wiele rzeczy i rzutuje na każdy kolejny aspekt prac nad nim. Już na tym etapie dobrze byłoby przemyśleć plan sklepu, a zatem określić jego strukturę, asortyment oraz podstawowy podział na zakładki i kategorie. Idealnie byłoby też już teraz przygotować do nich treści — usprawni to kolejne etapy i sprawi, że na efekt finalny będzie trzeba czekać nieco krócej.

Dlaczego chce zrobić sklep internetowy?

Istotne jest również udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie związane z celem powstawania sklepu internetowego. Jeśli będzie on towarzyszył temu stacjonarnemu, czy jego zadaniem będzie promowanie i sprzedaż nowych produktów? A może będzie on oferował nie tylko je, ale i te stanowiące część „starego” asortymentu? Czy będzie on celował w pozyskiwanie zupełnie nowych klientów? A może będzie miał służyć tym stałym w dokonywaniu zakupów szybciej i sprawniej? Te wszystkie pytania mają ogromne znaczenie w fazie przedprojektowej.

Uwaga! Wiele osób pomija proces przygotowawczy, plany z uruchomieniem sklepu rozpoczynając bezpośrednio od rozmów z agencją. To błąd, który często negatywnie wpływa nie tylko na to, ile trwa założenie sklepu internetowego, ale też, jaki jest ostateczny jego kształt.

Na sklep internetowy decydują się jednak nie tylko osoby, które jeszcze go nie posiadają. Robią to również wszyscy ci, którzy już go mają, ale nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki funkcjonuje. Martwi ich zazwyczaj to, jak mało intuicyjne jest nawigowanie się po nim, jak nieuporządkowane są prezentowane przez niego treści lub jak mało atrakcyjny jest sposób prezentacji oferty w jego obrębie. Każdego właściciela sklepu, obchodzą też tak zwane konwersje, a zatem przychód, jaki generuje dany sklep internetowy i wszystko to, co jest w stanie przyczynić się do jego zwiększenia.

Sam proces przygotowywania sklepu internetowego nie tyle do uruchomienia, ile do rozpoczęcia jego tworzenia, potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Przejście przez niego zawczasu znacznie przyspieszy prace w kolejnych etapach, ale też sprawi, że wszystko będzie odbywało się w sposób przemyślany, uporządkowany i po prostu pożądany.

Podsumowując: Przemyślmy dokładnie i na spokojnie jak chcemy, by nasz sklep internetowy wyglądał. Zaplanujmy wstępny plan działania, elementy, które będą nas odróżniać od konkurencji i co chcemy osiągnąć. Bez planu, który przepracujemy z agencją i samym sobą, czas realizacji ulegnie znacznemu wydłużeniu.

2. Rozmowa, propozycje i wycena sklepu internetowego

To, ile trwa założenie sklepu internetowego, w dużej mierze zależy od tego, jak szybko przejdzie się od rozmów wstępnych do właściwego podpisania umowy. Aby to było możliwe, konieczne jest wynegocjowanie ceny satysfakcjonującej obie jej strony. Wpływ na ostateczną cenę sklepu internetowego ma bardzo wiele czynników, głównym, z których jest stopień jego rozbudowania (przede wszystkim pod względem funkcjonalności). Warto określić go już na początku — zwłaszcza że późniejsze dodawanie nowych funkcjonalności jest czymś nie do końca pożądanym, a na pewno po prostu kosztownym i dodatkowo przedłużającym cały proces. Na podstawie wszystkich danych udostępnianych agencji na etapie wyceniania podawana jest przez nią nie tylko cena, ale i to, jak długo będzie trwał cały proces projektowania i wprowadzania sklepu w życie. Szacunkowo, gdyż nigdy nie da się tego określić dokładnie.

Uwaga! Zanim przejdzie się do podpisania jakiejkolwiek umowy czy podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług konkretnej agencji, warto dokładnie przeanalizować opinie oraz nie wybierać najtańszego rozwiązania. Da to pewnego rodzaju wizję i na pewno przygotuje nas do dokonania właściwego wyboru. Niestety rynek jest pełny pseudo agencji oferujących tanie sklepy internetowe na gotowych, kupnych szablonach tzw.: „Gotowcach”.

Proces dokonywanej wyceny powinien zakończyć się podpisaniem szczegółowej i uczciwej umowy, która wyszczególniać powinna etapy działania, koszt i czas realizacji, a która da zielone światło do przystąpienia do rzeczywistych prac nad nim.

Podsumowując: W przypadku inwestycji w profesjonalny sklep internetowy, za pomocą którego chcemy osiągnąć sukces, cena powinna być najmniejszym czynnikiem do wyboru agencji. Skupmy się na jej opiniach, profesjonalnej umowie, historii, portfolio, kontakcie bezpośrednim. Unikajmy korporacji nastawionych na zysk, tanich rozwiązań realizowanych przez pseudo agencje i niesprawdzone firmy z negatywnymi opiniami.

3. Przygotowanie materiałów

Nie bez powodu w świecie Internetu mówi się, że to treści są czymś zdecydowanie najważniejszym i czymś, co przyciąga odwiedzających (a w tym przypadku — potencjalnych klientów). Właśnie dlatego to do stworzenia tych naprawdę odpowiednich, angażujących i po prostu ciekawych powinno się jak najbardziej przyłożyć.

Posiadając własną wizję sklepu internetowego, ale i jego nazwę oraz planowany asortyment, warto rozpocząć od przygotowania wszelkiego rodzaju materiałów, które zostaną wykorzystanie przez agencję internetową do stworzenia jego rzeczywistej wersji. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • Logo sklepu internetowego, najlepiej w formacie wektorowym (.ai, .pdf lub innym) – jeśli nie ma się takowego, większość agencji oferuje usługę ich stworzenia — warto mieć jednak na uwadze fakt, że spowolni ona cały proces i uczyni go bardziej kosztownym. Jeśli jednak go nie mamy, musimy wejść w jego posiadanie i podesłać je agencji.
  • Treściach (tekstach), a zatem wszelkiego rodzaju opisach kolejnych produktów, nagłówkach, tekstach reklamowych, danych teleadresowych i ich tłumaczeniach (w przypadku serwisów wielojęzycznych).
  • Zdjęciach, w tym przede wszystkim tych prezentujących asortyment, w jak największej możliwej rozdzielczości, która umożliwi ich dowolne obrabianie.

Warto analizować

Jeżeli posiada się już swój własny sklep, a chce się go zmienić, można posiłkować się przy tym swoim własnym pomysłem. Warto jednak sięgnąć po opinie jego dotychczasowych użytkowników — to w końcu o ich zadowolenie z poruszania się po nim ostatecznie chodzi. Bardzo rozsądnym zagraniem jest też zbadanie zachowania klientów odwiedzających tenże sklep i adekwatne podchodzenie do wszystkich popełnianych przez nich błędów w drodze do tego, czego tak właściwie szukali. Bardzo cennym źródłem wiedzy mogą też być inne sklepy internetowe, niekoniecznie z Polski, ale preferowanie z branży, w której obraca się sklep klienta. Rozwiązania zastosowane w ich obrębie mogą dostarczyć masę pomysłów, które można przelać w ostateczny projekt własnego sklepu.

Przygotowanie materiałów to jednak nie tylko dostarczenie agencji zdjęć, logo, tekstów, pomysłów i innych. To także stworzenie technicznego zaplecza do postawienia go. Trzeba zatem wykupić domenę, w której obrębie będzie się on poruszał, ale też zakupić serwer, który będzie mu w stanie sprostać. Jako że nie każdy posiada należytą wiedzę na ten temat, poleca się skonsultować obie te rzeczy z profesjonalistą pracującym w agencji, z której usług się korzysta.

W czasie przygotowywania materiałów trzeba też dostarczyć agencji dane do serwera hostingowego i bazy danych, ale też do wszelkich integracji, które mają być wprowadzone w sklepie (bramek płatności, kurierów, platformy mailingowej). Dobrze byłoby też posiadać i podać linki do profili w mediach społecznościowych, aktualnie grających olbrzymią rolę w funkcjonowaniu każdego sklepu internetowego.

4. Projektowanie, programowanie i wdrożenie

Pierwszy etap, który zakłada powstanie czegokolwiek związanego z nowym sklepem. Software house, po przekazaniu jemu wszystkich niezbędnych plików, przystępuje do tworzenia projektu. Ile trwa założenie sklepu internetowego? Na to największy wpływ ma właśnie ten etap.

Projektowanie

Sam projekt ma zademonstrować ostateczny wygląd sklepu internetowego — właśnie dlatego na samym początku powstaje w formie czysto graficznej z elementami interakcji, prezentującej każdą z podstron tegoż sklepu i wygląd kluczowych funkcjonalności w jego obrębie. Profesjonalne agencje e-commerce, przygotowują projekty sklepów internetowych, uwzględniając UX (UserExperience, a zatem interfejsu mającego wpływ na dosłownie doświadczenie użytkownika). Prezentują one ich wygląd w obrębie różnych urządzeń, często w formie rzeczywistej, a zatem użytkowanej przez ludzi czy wyświetlanej w obrębie leżącego na stole telefonu.

Projekt graficzny to również rozbicie projektu na poszczególne elementy i pokazanie ich w wersji wyizolowanej od reszty. Mowa tutaj między innymi o przyciskach nawigacji, ikonkach, formularzach, kroju czcionek i wszystkim tym, co składa się na ostateczną formę sklepu internetowego. Makieta wstępna lub projekt graficzny (a najczęściej to i to) muszą być zaakceptowane przez klienta. Ich rola w powstawaniu całego sklepu jest nieoceniona — to na nich bowiem bazują później graficy i programiści, zmierzający do osiągnięcia efektu zaprezentowanego w ich obrębie.

Zaawansowane agencje podczas przygotowania sklepu internetowego bazują na swoim własnym doświadczeniu, ale też na aktualnie panujących na rynku trendach oraz zasadach użyteczności. Projekt jest etapem najbardziej czasochłonnym i zajmuje mniej więcej połowę czasu trwania całego przedsięwzięcia. To z kolei, ile trwa założenie sklepu internetowego, jest definiowane przede wszystkim przez jego skalę oraz ustalenia poczynione na etapie wyceny i podpisywania umowy.

Uwaga! Na każdym z etapów projektowania klient jest proszony o własną opinię na temat obecnego kształtu sklepu. To moment na zgłaszanie wszelkiego rodzaju uwag i tego, co trzeba w jego ramach poprawić. Największe znaczenie ma to w przypadku przedstawienia projektu graficznego lub makiety. Wtedy bowiem sklep nie został jeszcze przygotowany w funkcjonalnej formie, a wprowadzenie poprawek jest nie tylko prostsze, ale i mniej czasochłonne.

Programowanie i wdrożenie

Bezpośrednio po zaakceptowaniu projektu przychodzi czas na wdrożenie go w życie, a zatem przeniesienie go do w pełni funkcjonalnej wersji. Zdarza się, że jest ona umiejscawiana na serwerze klienta — często jednak powstaje w obrębie tego należącego do agencji. Na samym początku wdrażana, jest strona główna sklepu — w ten sposób klient jest w stanie zobaczyć, jak ten będzie się prezentował w swojej najbardziej podstawowej formie. Ten etap to moment zgłaszania uwag czy to, co do kolorystyki, czy też do innych elementów czysto technicznych. Jeżeli strona główna zostanie zaakceptowana, agencja przystępuje do tworzenia strony produktu (tutaj również następuje ocena), a następnie każdej kolejnej podstrony. Dopiero potem sklep zostaje przystosowany do działania w obrębie urządzeń mobilnych — smartfonów oraz tabletów. „RWD” Responsywność (tak właśnie nazywa się funkcja sklepu umożliwiająca jego poprawne wyświetlanie na każdym rodzaju urządzeń) jest rozwiązywana w różny sposób przez różne agencje.

Po zaakceptowaniu ostatecznej wersji wdrożeniowej następuje ostatni etap tworzenia sklepu — testowanie.

5. Testowanie

Na tym etapie sklep jest już gotowy, ale nieoddany do użytku publicznego. Można już śmiało określić, ile trwa założenie sklepu internetowego, ale nie oznacza to, że jest to koniec całego procesu. Trzeba bowiem przetestować każdy kolejny aspekt jego działania, zarówno pod kątem jego wyświetlania na komputerach i urządzeniach mobilnych, jak i sprawnego działania dostępnych w jego obrębie funkcjonalności. Bardzo ważną rolę na tym etapie pełni klient, który musi po prostu wczuć się w rolę odbiorcy i samodzielnie postarać się przewertować każdy kolejny element sklepu oraz skorzystać z każdej jego funkcjonalności. Na tym etapie można (a nawet trzeba, jeśli takowe są) wykrywać błędy techniczne i zgłaszać uwagi co do niedociągnięć. Ważne jest też zwrócenie uwagi na treści oraz sposób ich wyświetlania.

Jeżeli testowanie zakończy się sukcesem i naprawą wszystkich błędów, które mogłyby pojawić się w jego trakcie, sklep internetowy przenoszony jest na serwer i bazę danych wcześniej dostarczone przez klienta. Jest już gotowy do uruchomienia, jednak można poświęcić jeszcze czas na uzupełnienie go o dodatkowe produkty czy też zaangażowanie osoby z zewnątrz (na przykład zaufanego klienta) do jego ostatecznego przetestowania.

Faza testów zazwyczaj zamyka się w obrębie kilku dni.

6. Optymalizacja

Uzupełnieniem procesu tworzenia sklepu internetowego jest jego optymalizacja, zarówno pod kątem użytkownika docelowego, jak i pozycjonowania SEO. Pozycjonowanie i optymalizacja sklepów jest usługą odrębną, choć zazwyczaj oferowaną przez tworzące je agencje. W skrócie można ją opisać jako dążenie ku obecności sklepu na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek (przede wszystkim Google). Proces optymalizacji zakłada prace zarówno nad techniczną stroną sklepu (w tym między innymi szybkością jego wczytywania czy zastosowanymi tagami HTML), jak i prezentowanymi przez niego treściami, mającymi być nie tylko chwytliwymi, ale i odpowiednio przystosowanymi do generowania ruchu organicznego.

7. Administracja sklepu

Tuż po stworzeniu, ale i na długo po nim każdy sklep internetowy wymaga administrowania i stałej opieki nad nim, zakładającej między innymi dbanie o jego pierwszych klientów i poprawność wszystkich procesów prowadzących do prawidłowego obsłużenia każdego z nich. Może to generować sporo pytań, trudności i wątpliwości, w czym może się przydać wsparcie agencji, która go stworzyła. W większości przypadków przez określony czas po oddaniu gotowej wersji sklepu, jest ono oferowane bezpłatnie, w ramach początkowej umowy. U wielu agencji istnieje jednak możliwość wykupienia go na przyszłość, co jest w stanie pomóc osobom mało technicznym w radzeniu sobie z wszystkimi trudnościami napotykanymi w procesie prowadzenia sklepu.

Uwaga! Usługa administracji jest czymś bardzo elastycznym, zależnym od indywidualnych ustaleń. Podobnie ma się sprawa z rozwojem sklepu, o którym mowa jest poniżej — jego zakres również określany w odniesieniu do potrzeb konkretnego klienta.

8. Rozwój sklepu

Rynek e-commerce jest bardzo dynamiczny, a w związku z tym ciągle zmieniają się rządzące nim trendy. Dodatkowo stale pojawia się konieczność implementowania nowych rozwiązań na polu zabezpieczeń – zwłaszcza, że osoby zajmujące się ich forsowaniem nie śpią i również znajdują na to nowe sposoby.

Rozwój sklepu to jednak nie tylko dbanie o jego techniczną stronę, ale też o przyciąganie nowych klientów, a wraz z tym i o poprawę przynoszonych przez niego zarobków. Usługa rozwoju oferowana jest przez większość agencji interaktywnych jako coś odrębnego od jego tworzenia. Zawiera w sobie między innymi (ale nie tylko):

  • stałe aktualizowanie skryptu (platformy) sklepu internetowego,
  • tworzenie nowych treści i zamieszczanie ich w sklepie,
  • dodawanie produktów wraz z dbaniem o ich poprawne wyświetlanie się,
  • poszerzanie funkcjonalności sklepu,
  • modyfikowanie już istniejących podstron.
  • przyspieszanie działania sklepu wraz z ilością klientów
  • wdrażanie nowych integracji
  • proponowanie nowych i skutecznych rozwiązań

Ile trwa założenie sklepu internetowego?

Jak widać po całym procesie prowadzącym do powstania sklepu internetowego, nie jest on czymś, co powstaje z dnia na dzień. Na każdym z wyżej wspomnianych etapów wymagana jest płynna współpraca wykonawcy z klientem, ale też zrozumienie co do finalnego efektu, do którego tak właściwie się zmierza. Na ostateczny czas realizacji projektu największy wpływ ma właśnie płynność w komunikacji — począwszy od rozmów wstępnych i negocjacji ceny, przez podpisanie szczegółowej umowy, poszukiwanie inspiracji, przygotowanie grafik i dokumentów koncepcyjnych, a wreszcie wdrożenie oraz testowanie już stworzonego sklepu. Cały ten proces może trwać dłużej, jeżeli któraś ze stron na pewnym z jego etapów będzie zalegała – wykonawca z dostarczeniem części składowej produktu ostatecznego, a klient z jej zweryfikowaniem i akceptacją / oddaniem do modyfikacji.

Konkretne liczby

Ile trwa założenie sklepu internetowego? W zależności od jego rozbudowania i przy założeniu, że każdy etap współpracy przebiega w sposób płynny i bez zbędnych towarzyszących temu komplikacji, może ono trwać:

  • od 20-30 dni w przypadku pracy nad prostym sklepem wyposażonym w standardowe funkcje;
  • od 30-40 dni w przypadku pracy nad bardziej rozbudowanym sklepem, z kilkoma dodatkowymi niestandardowymi funkcjami, ale też wieloma zmianami personalizującymi wygląd;
  • powyżej 40-50 dni w przypadku pracy nad sklepem premium, który jest jedną z najbardziej rozbudowanych pod względem funkcjonalności, a zatem i wyglądu opcji; (przykład: Sklep Witek Home)
  • powyżej 70 dni w przypadku pracy nad sklepem dedykowanym, a zatem takim, który zwykle nie bazuje na gotowym skrypcie, a autorskim rozwiązaniu, a którego każda kolejna funkcja odpowiada wymaganiom, oczekiwaniom i prośbom klienta.

Wszystkie te przedziały tyczą się pracy najpierw grafika, a potem programisty. Nie biorą zatem pod uwagę etapu formalnego, prowadzącego do negocjacji ceny i podpisania umowy. Ten też może potrwać, zależnie od stopnia, w jakim obie jej strony są w stanie się dogadać. Aby jednak to wszystko uściślić i wprost powiedzieć, ile trwa założenie sklepu internetowego, można śmiało powiedzieć, że w większości przypadków zamyka się ono w obrębie 30-40 dni.

Zdarzają się sytuacje, w których klient potrzebuje sklepu internetowego „na już”, nie chcąc czekać zbyt długo na jego realizację. Napięte terminy to w branży e-commerce chleb powszedni. Przyspieszenie prac nie jest czymś niemożliwym do wykonania, ale wymaga od wykonawcy oraz klienta spięcia się w czasie i komunikacji o niemal każdej porze dnia i nocy. Ten drugi z kolei musi liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Podsumowanie czyli ile trwa założenie sklepu internetowego

Proces tworzenia sklepu internetowego jest czymś bardzo złożonym. Czymś, w czym udział bierze wiele osób. Choć najczęściej wspomina się tutaj o współpracy na linii agencja – klient, jest w niego zamieszana masa innych specjalistów. Ich wszystkich łączy jeden cel: zbudowanie sklepu funkcjonalnego. Dla agencji stanowią świetną wizytówkę, a dla klienta docelowego — źródło solidnego i stale wzrastającego przychodu. Zastanawiając się nad tym, ile trwa założenie sklepu internetowego należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników mających na to wpływ, ale też przede wszystkim — jeśli nie ma takiej konieczności — niepospieszane wykonawcy. O ile bowiem nie jest ono poparte goniącymi terminami, a przypieczętowane dodatkowymi pieniędzmi dla agencji, nie zda się ono na zbyt wiele.

Stworzenie sklepu internetowego w szybszym terminie od tego przedstawionego w tekście jest możliwe, jednak często wymaga pójścia na pewne kompromisy. Mniej czasu poświęconego na proces projektowania i wdrażania to zwykle sklep uboższy w funkcjonalności, gorzej przetestowany i dający mniejszą pewność co do poprawności jego wykonania.

Jeżeli więc to wygląd, funkcjonalność i przyjazność względem klientów są priorytetem, warto dać agencji czas na odpowiednie dopracowanie go. 

BEZPŁATNIE WYCEŃ SKLEP INTERNETOWY >

4.9 / 5 ( 148 opinii )