Zapewne nie raz spotkałeś się już ze stwierdzeniem “landing page”. Być może zastanawiałeś się co to właściwie jest. A może sam planujesz wdrożenie landing page dla Twojej firmy? W artykule postaramy się przybliżyć ich strukturę i przeznaczenie. Zapraszamy!

Co to jest landing page?

Landing page (tzw. strona lądowania) z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Są to strony, które z założenia, mają za zadanie generować tzw. “leady”, pewne działanie odbiorcy. Może być nim wypełnienie formularza, pobranie e-booka bądź zakup produktu. Są one w tym zakresie niezwykle skuteczne. Wszystko dlatego, że na stronach tego typu uwaga odbiorcy skupiona jest na konkretnej, wąskiej ofercie. Ze względu na swoją prostą strukturę strony, nie ma miejsca na jakiekolwiek elementy rozpraszające klienta. W efekcie, poprzez strony typu landing pages jesteśmy w stanie uzyskać efektywną sprzedaż przy optymalnym budżecie.

Landing page – dla kogo

Ze względu na wspomnianą, prostą (często wizytówkową) strukturę strony, landing pages są idealne w kontekście sprzedaży konkretnego produktu, bądź usługi. Niezwykle skuteczny może okazać się również przy kampanii promocyjnej, związanej ze zbiórką danych poprzez formularz. Są więc one idealnym narzędziem marketingowym, które odpowiednio wykorzystane z pewnością pozytywnie wpłynie na konwersję.

Kluczowe elementy skutecznego landing page’a

2Zaciekaw internautę.
Nawet najpiękniej zaprojektowany landing page nie przyniesie pożądanych efektów bez odbiorców. Zadbaj więc o chwytliwy tytuł i ciekawą treść. Podkreśl wartości które daje Twój produkt/usługa.

landing pageWezwij do działania.
Zachęć użytkownika do działania. Pamiętaj, że odpowiednio zaprojektowane przyciski C2A (call to action) powinny być odpowiednio widoczne. To one wspierają konwersje na stronie.

2Nie dekoncentuj odbiorcy.
Pamiętaj, że strona lądowania dotyczy konkretnego działania. Unikaj więc elementów na stronie, które mogłyby odciągać internautę od konwersji na stronie.

landing pageZadbaj o atrakcyjną grafikę.
Mimo mało rozbudowanej struktury strony, warto zadbać o atrakcyjną grafikę. Przede wszystkim chodzi o to, aby zainteresować odbiorcę i zachęcić go swoją ofertą. Pamiętaj jednak, że grafika powinna być zaprojektowana tak, aby wspierać działanie na stronie.

Jak stworzyć stronę landing page

Tworzenie stron internetowych jest najbardziej skuteczne wtedy, kiedy są one wdrażane profesjonalnie i fachowo. Niezbędne są doświadczenie i wiedza, które przełożą się na skuteczność. W efekcie tego, jeśli chcesz aby witryna przynosiła wysokie zyski, najlepiej zlecić jej stworzenie profesjonalnej agencji interaktywnej. Cena za stronę typu landing page zaczyna się już od 1500 zł w górę, w zależności od dokładnej specyfikacji.

Warto unikać gotowych kreatorów stron z prostych powodów. Jednym z nich jest brak unikalności projektu i zazwyczaj – obowiązek opłacania abonamentów.

Astrabit

Projektujemy profesjonalne, indywidualne i zaawansowane sklepy internetowe oparte o silnik Prestashop. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem lub aktualizacją sklepu internetowego zadzwoń 513 515 107, albo skorzystaj z darmowego konfiguratora, aby otrzymać informację cenową.