Druk wysyłki

W dziale Druk wysyłki znaleźć można tak zwane listy przewozowe. Ich miejscem przeznaczenia jest paczka wysyłana do klienta. Z samych swoich założeń mają one wskazywać na zawartość paczki. Dzięki nim klient powinien mieć możliwość upewnienia się co do tego, czy wszystkie produkty z jego zamówienia na pewno zostały mu wysłane.

Drukowanie PDF z drukiem wysyłki

W okienku Drukuj PDF na samej górze działu można wydrukować plik z drukami przewozowymi. Wystarczy wskazać datę oddo którego dnia mają zostać wygenerowane listy, a następnie kliknąć w przycisk Generuj PDF.

Wszystkie listy przewozowe są pobierane w jednym pliku PDF. Każdemu z nich jest jednak przeznaczona jego osobna strona.

Drukuj list przewozowy Prestashop

Opcje listu przewozowego

W dziale tym można też skonfigurować generowanie listów przewozowych. Zrobisz to w okienku Opcje listu przewozowego, znajdującym się pod tym odpowiedzialnym za ich wydruk.

Opcje listu przewozowego Prestashop

PrestaShop daje trzy opcje konfiguracji listów przewozowych.

  • Prefiks dostawy. Tutaj możesz ustalić przedrostek, który będzie dodawany do numeru identyfikacyjnego konkretnego listu przewozowego. Domyślnie jest to #LP.
  • Numer dostawy. Jeżeli jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży na platformie PrestaShop tworzyłeś już listy przewozowe, możesz chcieć kontynuować ich numerację tam, gdzie skończyłeś to robić. Wpisując tu liczbę (0 to liczba domyślna), wskażesz, od której będziesz chciał zacząć. Wpisz tutaj 5, jeśli numerowanie listów w sklepie internetowym będziesz chciał zacząć od 6.
  • Włącz zdjęcia produktu. Jeżeli chcesz wyświetlić zdjęcia produktów obok ich nazw na liście przewozowym, możesz zaznaczyć tę opcję. Pamiętaj, że zwiększy to zużycie tuszu / tonera w drukarce.a

Wszystkie zmienione przez Ciebie zamówienia musisz zapisać, klikając w przycisk Zapisz. Wszystkie dotychczas wygenerowane listy przewozowe ulegną zmianie, jeśli wprowadzisz nowy prefiks dostawy. Stanie się to automatycznie.

Pamiętaj, że druki wysyłki (listy przewozowe) nie są etykietami. W zależności od metod wysyłki, z których korzystasz oraz modułów służącym im, etykiety te znajdziesz w innym miejscu. Zazwyczaj jest nim dział ze szczegółami konkretnego zamówienia.

Powrót do zamówień

Dodaj opinie page