Integracja PrestaShop z Allegro

Integracja sklepu internetowego z Allegro

Allegro.pl jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą typu markeplace w Polsce. Nie tylko z punktu widzenia klienta, który bardzo chętnie ją wybiera. Zaawansowana dwukierunkowa integracja Prestashop z Allegro, w jaką wyposażamy tworzone przez nas sklepy, pozwoli Ci zarządzać swoim kontem na Allegro w sposób płynny i bezproblemowy. Dzięki temu modułowi do integracji Prestashop z Allegro, wszystko co niezbędne do zarządzania sprzedażą z tego marketplace znajdziesz w panelu administracyjnym swojego sklepu. Integracja jest dwustronna. Przekazuje więc informacje o sprzedażach z Allegro do Twojego sklepu a równocześnie aktualizuje stany magazynowe i wszystko inne na Allegro. Wszystko po to, aby w obu miejscach wszystko było ze sobą spójne.

WYCEŃ INTEGRACJE

Co osiągniesz dzięki integracji PrestaShop z Allegro?

Korzystając z zawartego w naszych sklepach modułu do integracji Prestashop z Allegro, przede wszystkim oszczędzisz czas dzięki błyskawicznemu  wystawianiu aukcji razem ze zintegrowanym dodawaniem produktów w Twoim sklepie. Dzięki opcji importu zamówień, będziesz automatycznie i regularnie pobierał zamówienia z Allegro i zarządzał nimi standardowo, z poziomu własnego sklepu. Moduł zadba o to, by wszystkie informacje były aktualne, a ceny i ilości produktów – zsynchronizowane.

Integracja Prestashop – Allegro to jednak przede wszystkim wygoda stosowania. Gdy tylko dokładnie zmapujesz kategorie (powiążesz te w sklepie z Allegro) i podasz odpowiednie parametry produktów (jako kod EAN czy nazwa), wszystko inne będzie przebiegać automatycznie, szybko, przy minimalnym udziale z Twojej strony. Limity i ograniczenia nie będą Cię dotyczyć. Możesz korzystać z dowolnej ilości kont jednocześnie, równocześnie masowo działając w obrębie dowolnej bazy produktów.

Co zyskujesz dzięki integracji PrestaShop z Allegro?

Automatyzacja wystawiania aukcji

Moduł automatycznie pobierze dane i wystawi produkt na Allegro. Możesz wykonać to dla jednego lub kilku produktów, łącząc je równocześnie z katalogiem produktów (produktyzacja). Możesz też ustawić narzut cenowy, aby Twój biznes działał na odpowiedniej marży.

Dwukierunkowa synchronizacja danych

Integracja PrestaShop z Allegro działa dwukierunkowo. Moduł zarówno pobierze dane z Twojego sklepu aby wykorzystać je na Allegro, jak również zadba o pełną synchronizację cen, stanów magazynowych, numerów przewozowych czy innych najważniejszych danych.

Zarządzanie sprzedażą z jednego miejsca

W biznesie czas to pieniądz, a my chcemy aby Twój czas przekładał się bezpośrednio na zyski. Dajemy Ci możliwość zarządzania wielokanałową sprzedażą z jednego miejsca – panelu Twojego sklepu. Wszystko, aby obsługa Twojej sprzedaży była prosta i intuicyjna.

Mapowanie danych (kategorie, atrybuty)

Swobodnie zmapujesz kategorie, aby podczas wystawiania produktów kategorie i inne atrybuty przypisywały się automatycznie. Zupełnie bez Twojej ingerencji. możesz zmapować najważniejsze informacje z produktu (cechy, atrybuty, kod EAN, producenta itp.).

Indywidualne parametry pod Allegro

Chcesz, aby dany produkt posiadał inny opis, nazwę czy cenę pod Allegro? Możesz swobodnie to zrobić z wykorzystaniem oferowanej przez nas integracji z poziomu sklepu. Wystarczy, że ustawisz te parametry podczas wystawiania produktu.

Brak limitów (ilość kont, aukcji)

Korzystając z integracji, nie dotkną Cię żadne limity. Możesz połączyć dowolną ilość kont Allegro, aukcji czy szablonów. Dodatkowo, ustawisz częstotliwość synchronizacji danych według swoich potrzeb – nawet co 5 minut (bez ukrytych kosztów).

Zarządzanie ofertami na Allegro z poziomu sklepu internetowego

Zaawansowana integracja z Allegro.pl to przede wszystkim wygodne zarządzanie ofertami kup teraz i aukcjami z poziomu panelu administracyjnego Twojego sklepu. Możesz wystawiać tak pojedyncze oferty, jak i wiele przedmiotów jednocześnie. Zrobisz to albo w momencie dodawania produktu do Twojego asortymentu, jak i później, poprzez odpowiednie narzędzie.

Integracja automatyzuje większość działań. Dzięki temu, masz możliwość bardzo szybkiego wystawiania produktów z automatycznym ustawianiem wszystkich parametrów na Allegro. System sam je pobierze i wstawi w odpowiednie miejsce – czy to na podstawie kodu EAN, czy też poprzez zmapowanie kategorii sklepu z tymi obecnymi na Allegro. Zanim dany produkt pojawi się na Allegro, będziesz w stanie skontrolować, jak on wygląda. Wszystko, aby mieć pewność, że oferta przybierze oczekiwaną przez Ciebie formę.

Import zamówień z Allegro do Prestashop

Dla nas oczywistym jest, że wszystkimi zamówieniami chcesz zarządzać z jednego panelu. Dlatego też nasza zaawansowana integracja z Allegro.pl automatycznie pobierze wszystkie zamówienia z tej platformy do panelu administracyjnego sklepu. Sam masz pełną kontrolę nad tym, czy chcesz pobrać tylko zamówienia z aukcji powiązanych z produktami w sklepie, czy też wszystkie, jakie zostały złożone.

Zamówienia są przez nią pobierane w kompletnej formie – wraz z wszystkimi danymi rozliczeniowymi, adresem wysyłki oraz informacjami o statusie płatności. Co więcej, nasz system sprawdzi w międzyczasie, czy dane zostały przez klienta zmienione – dzięki temu będziesz obsługiwał go w najlepszy możliwy sposób.

Zaawansowana integracja z Allegro.pl – synchronizacja danych

Dzięki integracji Allegro – Prestashop instalowanej w ramach tworzonych przez nas sklepów, nie musisz martwić się o aktualizowanie cen i ilości magazynowych produktów. Te pierwsze mogą być zmieniane automatycznie lub ręcznie, z poziomu panelu zarządzania Twoim sklepem. Od Ciebie zależy jakie rozwiązanie wybierzesz.

Gdy tylko dany produkt się sprzeda, jego stan magazynowy ulegnie zmianie – zarówno w sklepie, jak i na Allegro. Unikniesz przez to ryzyka rozbieżności stanów magazynowych. Jeśli zaś ilość produktu na magazynie osiągnie określony próg, skonfigurowany przez Ciebie system, automatycznie zakończy aukcję na Allegro. Masz pełną kontrolę nad tym, jak dużo produktów sprzedajesz u siebie, a ile – na Allegro.

Aktualizacja cen i ilości odbywa się również automatycznie i natychmiastowo przy edytowaniu konkretnego produktu z poziomu sklepu.

Zaawansowana integracja Prestashop z Allegro.pl – automatyzm w aktualizacji numeru śledzenia i cen dostaw

Integracja pozwala Ci wprowadzać numer śledzenia przesyłki w panelu administracyjnym Twojego sklepu. Stąd, jest przekazywany do Allegro aby zapewnić klientowi wszystkie niezbędne dane dotyczące zamówienia. Dzieje się to natychmiast, bo szybkość informacji to podstawa udanego biznesu e-commerce.

Cenniki dostaw z Allegro w ramach integracji są automatycznie pobierane z Allegro i przypisywane do konkretnego przewoźnika. Wszystko po to, abyś razie potrzeby mógł oferować te same metody dostaw bezpośrednio w e-sklepie.

Zarządzanie cenami na Allegro z poziomu sklepu

Chcemy dać Ci bardzo dużą paletę możliwości jeżeli chodzi o zarządzanie cenami swoich produktów. Możesz zarządzać nimi zarówno globalnie dla wszystkich kont, jak i biorąc pod uwagę pojedyncze konto. Dzięki temu, jesteś w stanie zarządzać cenami w sposób elastyczny i zgodny z Twoim planem biznesowym.

Kilkoma kliknięciami procentowo lub kwotowo obniżysz lub podwyższysz ceny dla wszystkich lub pojedynczych produktów. Możesz też ustalić indywidualną cenę dla wybranego z nich. W przypadku działania na zmianach procentowych, będziesz mógł ustawić zaokrąglanie według swoich potrzeb. Również do wartości z końcówką .90 lub .99.

Integracja którą oferujemy, pozwala na wiele – da Ci nawet możliwość narzucania do cen sklepowych wartości prowizji. Tak, abyś wszędzie zarabiał dokładnie tyle samo.

Powiązywanie (mapowanie) kategorii, cech i atrybutów

Wszystko w swoim sklepie możesz powiązać z odpowiednikiem tego na Allegro. Dzięki temu, automatyzacja w procesie dodawania produktów będzie możliwa, a zarazem bardzo precyzyjna. Integracja pozwoli Ci powiązać kategorie Allegro z tymi, w obrębie Twojego sklepu. Dodatkowo, skonfigurujesz parametry kategorii z Twojego sklepu z tymi z platformy marketplace. Dzięki temu, będą mogły się automatycznie uzupełniać bez konieczności Twojej ręcznej ingerencji.

Sam jesteś w stanie ustalić, co chcesz zmapować i przekazywać do Allegro. Mogą to być wszystkie lub wybrane cechy i atrybuty, waga produktu, producenci czy kody EAN. System jest pod tym względem niesamowicie elastyczny.

Inne parametry dla produktu wystawianego na Allegro

Jeżeli nie chcesz kopiować produktu 1:1 do Allegro, a chciałbyś mimo wszystko automatycznie go wystawić i powiązać, możesz to zrobić. W odpowiednim menu ustalisz dla niego odrębną cenę, nazwę, a nawet zdjęcia czy opis. Doskonale sprawdzi się to w momencie, gdy chcesz zachować unikalność opisów w swoim sklepie, na Allegro zamieszczając powielane często opisy producentów.

Zaawansowana integracja Prestashop z Allegro.pl a szablon aukcji

Integracja wdrażana w naszych sklepach, oferuje możliwość skonfigurowania szablonu współpracującego z nowymi standardami Allegro. Twoje aktualne opisy zostaną automatycznie przekonwertowane na standard Allegro zgodnie ze sformatowanym przez Ciebie szablonem. Dzięki temu możesz wykorzystać treści ze sklepu w sposób automatyczny, mając jednocześnie pewność, że wyświetlą się w oczekiwany sposób. Dodatkowo, przy użyciu odpowiednich tagów możesz wstawić informacje o produkcie tam, gdzie chciałbyś aby się pojawiły – nawet jeśli nie są to informacje standardowe.

Co ważne, szablon aukcji nie stanie się opisem w Twoim sklepie. Będzie tworzony tylko z myślą o Allegro i wyświetlany jedynie tam, wedle Twoich ustaleń.

Aktualizowanie już wystawionych aukcji

Moduł do integracji z Allegro jest w stanie masowo lub pojedynczo zaktualizować każdą aukcję w obrębie dowolnego konta na Allegro. Jeśli więc zmieniłeś pewne parametry i chcesz, aby odzwierciedliło się to na Allegro, z tą integracją to zrobisz. Masowo możesz aktualizować wszystko – od stanów magazynowych, przez parametry i opcje faktury, aż po cenniki dostaw, wartości podatku czy kody EAN.

Zaawansowana integracja Prestashop z Allegro.pl – wsparcie dla dropshippingu

Proponowana przez nas integracja idealnie współgra z modelem dropshippingowym. Jeżeli z niego korzystasz, ucieszy Cię możliwość powiązania stanów magazynowych hurtownika z ilością oferowanych na Allegro produktów, ale i automatyczne zarządzanie ceną (wraz z narzucaniem określonej prowizji). Do tego dochodzi oczywiście również szybkie wystawianie mnóstwa aukcji na podstawie kodu EAN. Dzieje się to automatycznie, ale i precyzyjnie. System sam sprawdzi, czy w danej, powiązanej hurtowni znajduje się optymalna ilość produktu. Jeśli tak nie będzie, natychmiast zakończy aukcje. Jest też oczywiście w stanie działać odwrotnie, czyli wznowić ją w momencie, gdy dany produkt już się pojawi.

5 / 5 ( 1 opinia )