Wysyłka za pobraniem (COD)

Wysyłka za pobraniem

W każdym sklepie internetowym ludzie cenią sobie swobodę w wyborze. Zarówno w kontekście dostawy, jak i sposobie płatności. Współcześnie błędem byłoby nieoferowanie im możliwości płatności i wysyłki za pobraniem (COD). Aktualnie jest ona jedną z najpopularniejszych opcji wybieranych przy składaniu zamówienia. Aby wprowadzić ją w obręb własnego sklepu PrestaShop, będziesz musiał zainwestować w odpowiednie rozwiązanie. My jesteśmy w stanie przygotować je dla Ciebie. Zyskasz pełną kontrolę nad zamówieniami za pobraniem. W dowolny sposób je skonfigurujesz i wprowadzisz.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest system wysyłki za pobraniem?

Cash on Delivery (COD) to system, który pozwala klientom zapłacić za zamówienie w momencie jego otrzymania. Płatność odbywa się bezpośrednio przy kurierze, zazwyczaj jeszcze przed otrzymaniem paczki do rąk. Jest to opcja chętnie wybierana przez klientów, jednak wymagająca od Ciebie – właściciela sklepu – przemyślenia. Jako że klient nic nie płaci bezpośrednio po zamówieniu, wysyłka wiąże się z pewnym ryzykiem. To wynika z możliwości jej nieodebrania. Właśnie dlatego najczęściej płaci się za nią dodatkową prowizję.

Mimo konieczności dodatkowej płatności, ludzie chętnie sięgają po tę opcję przesyłki. Zwłaszcza w kontekście sklepów, którym nie do końca ufają. Stanowi ona więc świetny pomysł na zwiększenie konwersji i opcję idealną na to, by zdobyć nowych klientów.

2. Korzyści z korzystania z modułu wysyłki za pobraniem (COD)

Za sprawą faktu, że wysyłki za pobraniem są jednymi z najchętniej wybieranych, z wdrożenia ich płynie wiele korzyści. Są one odczuwalne zarówno dla Ciebie, a zatem właściciela sklepu, jak i Twojego klienta końcowego. Poniżej prezentujemy te wybrane.

  • Zwiększenie konwersji we własnym sklepie – klienci często „odbijają się” od sklepów, którym nie ufają. Za sprawą modułu płatności za pobraniem, nie będą podejmowali żadnego ryzyka. Chętniej więc zdecydują się na zakup.
  • Większa swoboda w wyborze płatności dla klientów – klienci lubią mieć wybór. Również w kontekście formy dostawy i sposobu zapłaty. To zatem wpłynie na ich szeroko pojęte zadowolenie z zakupów.
  • Maksymalizacja przychodu ze sprzedaży – za sprawą dodatkowych opłat za pobranie, możesz zarobić na produkcie jeszcze więcej. Sam w dowolny sposób je ustalisz. Niekoniecznie adekwatnie do kosztu, jaki potencjalnie poniesiesz.
  • Możliwość płatności gotówką – wysyłka przedmiotu za pobraniem daje klientom możliwość opłacenia jej w dowolny sposób. Również za pośrednictwem gotówki. Jest to zatem jedna z nielicznych metod wysyłki pozwalająca na tak bezpośrednie dokonanie płatności. Bezpieczne i pewne.

3. Funkcjonalności modułu

Nasze rozwiązanie w zakresie płatności za pobraniem jest tym zdecydowanie najbardziej kompleksowym i kompletnym. Decydując się na nie zyskujesz moduł bardzo funkcjonalny. Taki, którego nie będziesz musiał dodatkowo modyfikować i ulepszać. Damy Ci pełnię możliwości i pozwolimy wycisnąć maksimum z opcji wysyłki za pobraniem. Sprawdź, na jakie funkcje możesz liczyć. Wiele z nich wypisujemy poniżej.

3.1. Wyświetlanie odpowiedniej opcji w sekcji płatności

Nasz moduł wyświetli klientowi informację o możliwości wysyłki za pobraniem przy odpowiednim przewoźniku. Dzięki temu będzie on miał pewność, że może skorzystać z tej właśnie opcji. Od razu zaprezentowany mu też będzie koszt całej usługi.

3.2. Ustawianie zasad oferowania przesyłki za pobraniem

Wysyłkę za pobraniem możesz skonfigurować w dowolny sposób. Nasz moduł pozwoli Ci ograniczyć ją do:

  • wybranych przewoźników, z którymi chcesz współpracować w tym zakresie;
  • wybranych grup klientów – możesz na przykład zaoferować pobranie dla osób zalogowanych;
  • określonych krajów – jesteś w stanie określić, czy przesyłki pobraniowe są wysyłane wyłącznie na terytorium Polski;
  • określonych kategorii – możesz podać te, które są objęte możliwością wysyłki za pobraniem;
  • wybranych producentów czy dostawców, co przyda się chociażby w przypadku dropshippingu.

3.3. Wyświetlanie informacji na podstronie produktu

Jeżeli zechcesz, będziesz mógł wyświetlić informację o możliwości wysyłki za pobraniem na stronie konkretnego produktu. Tego, który jest objęty tą wysyłką. Podstawą tego będą ustawione przez Ciebie zasady.

3.4. Dowolna konfiguracja prowizji za pobranie

Dzięki naszemu modułowi samodzielnie określisz dodatkowe opłaty związane z wysyłką za pobraniem. Będziesz mógł określić stałą wartość prowizji (na przykład 10 złotych) lub wartość procentową. Ta druga będzie zależna od wartości przedmiotu. Możesz też połączyć obie te opcje. Wskażesz także minimalną i maksymalną prowizję. W razie czego będziesz też mógł ustalić brak prowizji przy określonej wartości zamówienia.

3.5. Możliwość zaokrąglania ceny całkowitej

Jeżeli wybierzesz opcję obliczania prowizji na podstawie procentu wartości zamówienia, po wybraniu odpowiedniej opcji nasz system będzie zaokrąglał wartość zamówienia. Tak, aby uniknąć płatności w groszach.

3.6. Możliwość ustawienia darmowej dostawy

Przy użyciu naszego modułu sam określisz, jak ma on się zachować w przypadku darmowej dostawy. Możesz na przykład ustalić, by pobranie się do niej nie wliczało lub również było darmowe.

3.7. Włączenie modułu dla drugich i kolejnych zamówień

Nasze rozwiązanie pozwoli Ci dać możliwość wysyłki za pobraniem osobom, które już kiedyś zrobiły u Ciebie zakupy. Da Ci to większą pewność, że rzeczywiście odbiorą produkt i zapłacą za niego.

3.8. Wygodna lista zamówień za pobraniem

Nasz moduł pozwoli Ci przejrzeć wszystkie zamówienia za pobraniem, jakich dopuścili się Twoi klienci. Z łatwością zobaczysz ich status i przejrzysz wszystko, co jest ażne w ich przypadku. Oczywiście wszystko przefiltrujesz sobie w dowolny sposób. Skorzystasz przy tym z mnóstwa opcji.

3.9. Wyświetlanie prowizji za pobranie na fakturze

Dodatkowa opłata za pobranie zostanie wyświetlona na paragonie i fakturze, którą generuje PrestaShop. Jeżeli więc korzystasz z tego modułu, będzie on doskonale współgrał z opracowaną przez nas integracją.

3.10. Wyświetlanie prowizji w szczegółach zamówienia

Zarówno Ty, jak i Twoi klienci będą widzieć prowizję za pobranie w szczegółach zamówienia. Dzięki temu wszystko będzie w pełni jasne i możliwe do sprawdzenia w przyszłości.

4. Ceny i prowizje w wysyłce za pobraniem

Wysyłka za pobraniem jest opcją, którą udostępnia wielu przewoźników. Ty możesz ją wspierać za pośrednictwem właściwej integracji. Koszt wysyłki tego typu zależy od firmy, z którą współpracujesz. Chodzi tutaj o konkretnego przewoźnika, z usług którego korzystasz. To on zobowiązuje się do pobrania zapłaty i przekazania jej Tobie i to on pobiera od Ciebie stosowną prowizję.

Samo oferowanie przesyłki za pobraniem wiąże się zwykle z kosztem zależnym od jej wartości. Bardzo często stanowi on jej procent. Właśnie dlatego tak rozsądne jest korzystanie z naszego modułu, który umożliwia dostosowanie kosztów końcowych do tej dodatkowej opłaty. Wielu przewoźników, jak chociażby Poczta Polska, nie pobiera prowizji za pobranie. Zamiast tego zmusza do uiszczania stałej opłaty za usługę dodatkową. Niezależnej od wartości przesyłki.

5. Integracja PrestaShop z modułem wysyłki za pobraniem

Nasza firma jest w stanie opracować profesjonalny, kompletny i funkcjonalny moduł wysyłki za pobraniem dla Twojego sklepu na PrestaShop. W naszym rozwiązaniu gwarantujemy to, że będzie sprawdzało się w codziennym użytkowaniu. Pozwoli Ci wszystko skonfigurować idealnie pod Twoje potrzeby. Twoim klientom zapewni zaś wygodny wybór i transparentność w realizacji ich własnych zamówień. Nasz moduł to wszystko, czego mógłbyś potrzebować w zakresie wysyłki pobraniowej.

Jeśli dopiero planujesz uruchomienie własnego sklepu internetowego, koniecznie rozważ współpracę z nami. Integracje to bowiem nie wszystko, czym się paramy. Tworzymy profesjonalne rozwiązania e-commerce. Z chęcią poznamy Twój pomysł i wprowadzimy go w życie, gwarantując dostarczenie Ci produktu najwyższej jakości. Idealnie zoptymalizowanego pod przynoszenie Ci zysku. Wyposażonego nie tylko w moduł wysyłki za pobraniem, ale i w wiele innych integracji. Skontaktuj się z nami już teraz lub skieruj się do naszego świetnego konfiguratora. Postaw na jakość i wejdź dobrze na rynek e-commerce.

Dodaj opinie page