Integracja UPS

Integracja UPS

Jeżeli prowadzisz własny sklep, z pewnością chcesz wyposażyć jego klientów w jak największą swobodę względem wysyłek. Z pewnością chcesz postawić na przewoźnika godnego zaufania, ale i takiego dającego Ci najwięcej możliwości. Jeżeli Twój wybór padł na UPS, rozsądnym będzie przemyślenie kompletnej integracji Twojego sklepu właśnie z nim. My jesteśmy w stanie się jej podjąć. Zautomatyzuje ona wiele zadań w ramach wysyłek i sprawi, że będziesz mógł skupić się na innych rzeczach. Zoptymalizuje też pracę Twojego sklepu i współprace właśnie z owym przewoźnikiem.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest UPS?

UPS (a właściwie United Parcel Service) to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i szeroko pojętą logistyką. Powstało w 1907 roku i od tego czasu rozwinęło się w sposób naprawdę imponujący. Aktualnie działa na terenie przeszło 200 krajów, w tym również i Polski. W naszym kraju pojawiło się za sprawą przejęcia polskiej firmy Messenger Service Stolica.

Aktualnie UPS pozwala Polakom korzystać z większości oferowanych przez siebie usług. Krajowych oraz zagranicznych. Jest więc firmą dość atrakcyjną dla właścicieli sklepów internetowych.

2. Korzyści korzystania z usług UPS

Jako właściciel sklepu współpracujący z firmą UPS możesz liczyć na wiele korzyści. Zarówno tych bezpośrednich, jak i osiąganych w inny sposób.

 • Wysyłka międzynarodowa – UPS jest jednym z tych przewoźników, którzy działają na terenie niemal całego świata. Dzięki współpracy z nim będziesz gotowy na ekspansję na rynki zagraniczne.
 • Gwarancja szybkiej dostawy – najszybsze przesyłki od UPS są w stanie dotrzeć nawet w przeciągu godziny. Sprawia to, że firma ta jest pod tym względem praktycznie bezkonkurencyjna.
 • Obsługa zwrotów – UPS przygotowało świetne rozwiązania jeśli chodzi o obsługę zwrotów. Są one wygodne zarówno z punktu widzenia właściciela sklepu, jak i klienta docelowego.
 • Budowanie zaufania klienta – UPS jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm kurierskich na świecie. Za sprawą tego zaufanie, jakim klienci ją darzą jest ogromne. Może się przełożyć również na Twój sklep.
 • Wiele usług i możliwości – UPS to bardzo szeroka oferta jeżeli chodzi o dostawy. Nie tylko względem zasięgu, ale i usług dodatkowych i innych aspektów działalności.

3. Funkcjonalności integracji

Integrując własny sklep z kurierem UPS za naszym pośrednictwem, zyskujesz dostęp do wielu potężnych narzędzi. Zajmiemy się tym, aby wysyłki w Twoim sklepie maksymalnie zoptymalizować i zautomatyzować. Dzięki temu nie będziesz poświęcał im mnóstwo czasu. Przy okazji dzięki nim będziesz w stanie zrobić wszystko z poziomu panelu administracyjnego Twojego sklepu.

3.1. Wsparcie dla każdej usługi UPS

UPS to przewoźnik, który w swojej ofercie posiada całe mnóstwo usług. My dajemy Ci możliwość skorzystania z każdej z nich. Do wyboru będziesz miał wszystko, co wchodzi w skład usług krajowych i międzynarodowych, w tym do:

 • UPS Today Express (+ Saver).
 • UPS Today Standard (+ Dedykowany Kurier).
 • UPS Express (Plus).
 • UPS Standard.
 • UPS Access Point Economy.
 • UPS Expedited.

Oczywiście dostępność poszczególnych usług zależy od umowy, jaką podpiszesz z przewoźnikiem.

3.2. Możliwość tworzenia pojedynczej przesyłki

Nasz system umożliwia Ci generowanie przesyłek z poziomu szczegółów konkretnego zamówienia. Sam w sobie wypełni wszelkie informacje na temat klienta, Tobie pozostawiając zadbanie o sprawy techniczne. W szczegółach zamówienia zobaczysz także aktualny status już wygenerowanej przesyłki. Szybko wydrukujesz też etykietę. Obliczysz też koszt konkretnej przesyłki.

3.3. Masowe generowanie przesyłek

Jako właściciel większego sklepu z pewnością docenisz możliwość bardzo szybkiego generowania wielu przesyłek jednocześnie. Gwarantujemy Ci możliwość wybrania tych zamówień, które czekają na wysyłkę na bazie wielu intuicyjnych filtrów, a następnie błyskawicznego i automatycznego wygenerowania dla nich przesyłki. Tworzenie przesyłek w tym trybie jest szybkie i wygodne.

Jeżeli już utworzysz swoje filtry, zadbamy o ich zapamiętanie. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu. Nie będziesz musiał tworzyć ich od nowa.

3.4. Automatyczne wysyłanie numeru śledzenia klientowi

Bezpośrednio po utworzeniu przesyłki (pojedynczo lub masowo), klient z zamówienia zostanie o tym poinformowany. System automatycznie prześle mu odnośnik do śledzenia przesyłki. Z uwagi na tak szybkie działanie, klient z pewnością będzie zadowolony z obsługi.

3.5. Wsparcie dla szablonów wysyłki

Za pośrednictwem naszego systemu utworzysz własne szablony wysyłki. W każdym z nich zawrzesz wszystkie niezbędne opcje – po to, by nie musieć ich wypełniać każdorazowo. Szablony możesz dowolnie modyfikować, ale też dodawać bez żadnego limitu. Powstały po to, byś radził sobie z wysyłką jeszcze efektywniej. To ich zadaniem jest ułatwienie całego procesu.

3.6. Obsługa wielu różnych nadawców

Jesteśmy w stanie zrozumieć, że swoje przesyłki możesz wysyłać z wielu miejsc. Dom, biuro, magazyn. W naszej integracji ustalisz kilku różnych nadawców i samodzielnie dopasujesz ich do konkretnych zamówień. Możesz też przypisać ich do stworzonych przez siebie szablonów. Na przykład wtedy, gdy stosujesz je do konkretnej grupy produktów, każdy z których przechowywany jest w jednym i tym samym miejscu.

3.7. Wygodna lista wszystkich przesyłek

Stworzyliśmy wygodny panel przeglądu wszystkich przesyłek, które nadałeś. Szybko wydrukujesz z niego niezbędne etykiety (masowo), ale też usuniesz niepotrzebne przesyłki. W razie potrzeby z kolei przefiltrujesz listę tak, aby wyświetlić dokładnie to, co Cię interesuje.

3.8. Pełna obsługa punktów odbioru

Nasz system pozwoli Ci wspierać dostawę do punktów odbioru UPS. Twój klient wybierze któryś z nich za pośrednictwem wyszukiwarki lub interaktywnej mapy. Szybko i wygodnie.

Jeśli ustawić to odpowiednio, system zapamięta punkt wybrany przez klienta. Dzięki temu przy następnym zamówieniu będzie on dla niego automatycznie wybrany.

3.9. Wyświetlanie danych przesyłki w panelu klienta

Twój klient po zalogowaniu w historii swoich zamówień zobaczy wszystko na temat przesyłki. Spojrzy na punkt odbioru, który wybrał, ale też zobaczy kod śledzenia i jej status. Szybko, wygodnie.

3.10. Automatyczne aktualizowanie statusu zamówień

Nasz system automatycznie zaktualizuje status Twoich zamówień. Gdy te dotrą do klienta, automatycznie oznaczą się jako dostarczone. Podobnie na każdym pozostałym etapie ich realizacji.

3.11. Generowanie etykiet

Dzięki naszej integracji, z poziomu panelu admina wygenerujesz wszystkie etykiety, jakich potrzebujesz. Masowo, pojedynczo, w dowolnym możliwym formacie.

3.12. Zamawianie kuriera

Koniec z logowaniem się do UPS celem zamówienia kuriera. Wszystko to zrobić z panelu administracyjnego sklepu PrestaShop. Przejrzysz też historię zamawianych kurierów. Zamówienie będziesz też mógł powiązać z konkretnym zdefiniowanym przez siebie nadawcą.

4. Ceny i prowizje UPS

Do swoich klientów biznesowych UPS podchodzi w indywidualny sposób. W związku z tym jego cennik dostępny jest wyłącznie dla klientów indywidualnych. Ty jako właściciel sklepu musisz skontaktować się z tą firmą, by dowiedzieć się więcej na temat współpracy z nią. Jej warunki zostaną dostosowane do Twoich możliwości oraz potrzeb. Przede wszystkim jednak będą uzależnione od ilości przesyłanych przez Ciebie regularnie paczek.

Na ceny i prowizje w UPS wpływ mają również usługi dodatkowe, ale też konkretne opcje dostawy, na które będzie się stawiało.

5. Integracja PrestaShop z kurierem UPS

Jesteśmy przekonani, że dobrze zaprojektowana integracja to taka, która jest kompletna. Taką też Ci oferujemy. Sprawimy, że w pełni wykorzystasz wszystkie możliwości przewoźnika UPS. Zadbamy o kompleksowość, ale też o maksymalne zautomatyzowanie wszystkiego, co tylko się da. Wiemy, które opcje da się przeprowadzać automatycznie. Zdajemy też sobie sprawę z Twoich potrzeb. To wszystko zapewnia Cię, że nasze rozwiązanie będzie jedynym, po które będziesz musiał sięgnąć.

Nie masz jeszcze własnego sklepu internetowego? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z naszego konfiguratora. Z chęcią poznamy Twój pomysł. Jeszcze chętniej zrealizujemy go w sposób profesjonalny i zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Twój nowy sklep będzie zawierał w sobie wszystko, co powinien, by zapewnić Ci stały zysk.

Dodaj opinie page