Integracja Raben

Integracja Raben

Prowadząc sprzedaż internetową oczywistym jest, że chcesz uczynić ją efektywną i po prostu dochodową. Jednym ze środków prowadzących do tego jest współpraca z odpowiednim przewoźnikiem, ale i odpowiednie jej wykorzystanie. Jeżeli zdecydowałeś się na usługi firmy Raben, wręcz musisz rozważyć ich zintegrowanie z Twoim sklepem. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom będziesz w stanie mieć je pod ręką, w panelu administracyjnym swojego sklepu. Co więcej, wiele działań w ich obrębie zoptymalizujesz i zautomatyzujesz. Tak, aby przebiegały płynniej i lepiej. Nasza firma jest w stanie podjąć się wykonania tego typu integracji.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest Raben?

Raben, a tak właściwie Raben Group, to holenderskie przedsiębiorstwo działające w obszarze logistyki. Zajmuje się również magazynowaniem, ale i wieloma gałęziami transportu – morskiego, drogowego i lotniczą. Jest to zarazem jedna z większych firm i nielicznych, które zajmują się logistyką produktów świeżych. W Polsce działa już od 1991 roku. Zajmuje się obsługą przede wszystkim większych klientów.

Na przestrzeni lat firma ulegała bardzo gwałtownemu rozwojowi. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych usługodawców o tej skali działania. Swoje usługi oferuje w Polsce, ale i poza jej granicami.

2. Korzyści z korzystania z usług Raben

Sięgając po usługi firmy Raben masz pewność, że zostaniesz obsłużony w sposób profesjonalny. To właśnie tym szczyci się bowiem ten przewoźnik. Jest on nastawiony na obsługę klientów biznesowych. Na przestrzeni wielu lat wypracował sobie świetną kulturę współpracowania z nimi. Poniżej prezentujemy główne korzyści, na które możesz liczyć korzystając z jego usług.

  • Świetne śledzenie przesyłek – dzięki swojemu systemowi ETA, Raben prezentuje najbardziej inteligentny system śledzenia przesyłek. Docenisz go Ty, ale i Twoi klienci. Zwłaszcza że przewoźnika tego cechuje też terminowość na najwyższym poziomie.
  • Obsługa najbardziej wymagających przesyłek – za pośrednictwem tego przewoźnika wyślesz dosłownie wszystko. Gabaryty nie mają znaczenia – podobnie jak ilości produktów.
  • Szeroka paleta usług – Raben to mnóstwo usług, nie tylko tych ściśle związanych ze standardowym przewożeniem towarów. Firma ta daje więc mnóstwo możliwości.
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa – Raben przykłada dużą wagę do jakości świadczonych przez siebie usług. Niezależnie od tego, co wysyła się za jego pośrednictwem, można mieć pewność, że dojdzie to w nienaruszonym stanie.

3. Funkcjonalności integracji

Nasza firma dba o to, by przygotowane przez nią integracje stały na najwyższym poziomie. W związku z tym ta łącząca Twój sklep z przewoźnikiem Raben będzie kompletna, kompleksowa i sprawnie działająca. Gwarantujemy bogactwo funkcjonalności. Umożliwią Ci wykonanie wszystkiego, co chciałbyś wykonać w zakresie współpracy z tym spedytorem, a wiele rzeczy zrobią za Ciebie. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

3.1. Pojedyncze generowanie przesyłek

Dzięki naszemu systemowi w szybki sposób wygenerujesz przesyłkę dla konkretnego zamówienia. Wystarczy, że wejdziesz w jego szczegóły i klikniesz w odpowiedni przycisk. W tym samym oknie szczegółów zamówienia sprawdzisz też aktualny status przesyłki.

3.2. Masowe generowanie przesyłek

Jeżeli chcesz błyskawicznie wygenerować etykiety przewozowe dla wielu zamówień jednocześnie, dzięki naszej integracji masz taką możliwość. Wystarczy, że zaznaczysz każde zamówienie, a będziesz w stanie to zrobić. Oszczędzi to mnóstwo Twojego cennego czasu. Pozwoli też na usprawnienie codziennego prowadzenia Twojego sklepu.

3.3. Możliwość tworzenia szablonów przesyłki

Dzięki naszemu systemowi będziesz mógł zamknąć konkretne ustawienia związane z przesyłką w specjalne szablony. Jeżeli wysyłasz często te same zestawy produktów i robisz to w ten sam sposób, nie będziesz musiał stale wypełniać tych samych pól formularza. Predefiniować możesz każdą z wybranych przez siebie opcji. Przed ostatecznym wysłaniem i tak będziesz mógł zmodyfikować każde z nich.

Szablony pomogą Ci sprawnie przeprowadzać przez system podobne zamówienia przewozowe. Wpłynie to na szybkość obsługiwania Twoich kontrahentów.

3.4. Wygodny panel do obsługi przesyłek

W obrębie osobnej zakładki zyskasz dostęp do każdej ze swoich przesyłek. Dzięki temu szybko podejrzysz dowolną z nich, a w razie czego wydrukujesz etykiety (pojedynczo lub masowo). Wszystko będziesz mógł dokładnie przefiltrować. Tak, aby pokazać wyłącznie te przesyłki, które rzeczywiście Cię interesują. Każdą z przesyłek będziesz mógł również usunąć, co pozwoli zachować porządek w systemie.

3.5. Wydruk zbiorczy etykiet oraz listów przewozowych

Za pośrednictwem naszego systemu sprawnie wydrukujesz wszystkie dokumenty niezbędne do wprawienia w ruch machiny logistycznej. Oszczędzisz przy tym mnóstwo czasu, gdyż zrobisz to wszystko za jednym zamachem. Oczywiście nie stracisz przy tym możliwości pojedynczego drukowania dokumentacji.

3.6. Tworzenie wielu nadawców

Wielka firma to często również wiele miejsc magazynowania. Nasz system pozwoli Ci zdefiniować każde z nich. Przydzielisz je do konkretnych zamówień – również za pośrednictwem naszych szablonów. Wszystko to będzie uporządkowane i intuicyjne.

3.7. Dodawanie wielu przesyłek do jednego zamówienia

Zdajemy sobie sprawę, że jedno zamówienie nie musi wiązać się z zaledwie jedną paletą czy jednym rodzajem produktów. Wiele przesyłek możesz dodać do pojedynczego zamówienia, co pozwoli je uporządkować. Będzie to też intuicyjne dla Twojego klienta. Nasz system nie narzuca limitu na przesyłki związane z jednym zamówieniem. Wiemy, że potrzeby mogą tu być bardzo duże.

3.9. Aktualizacja statusu zamówienia

Bezpośrednio po dodaniu przesyłki, ale i na każdym etapie jej podróży, status zamówienia będzie się aktualizował. Dzięki temu Twój klient będzie wiedział, co dzieje się z jego produktami. Bez potrzeby używania kodu śledzenia.

3.10. Poinformowanie mailem klienta o numerze śledzenia

Natychmiast po utworzeniu przesyłki, klient zostanie poinformowany o tym mailem. W nim z kolei znajdzie również kod śledzenia. Szybkie działanie w tym zakresie z pewnością będzie dla niego dużym plusem.

3.11. Informacje w historii zamówień

Informacje na temat zamówienia i przesyłki nie będą przekazywane wyłącznie e-mailem. Klient znajdzie je również po zalogowaniu, w obrębie Twojego sklepu. Szybko uzyska tam dostęp do statusu oraz kodu śledzenia.

4. Ceny i prowizje Raben

Raben nie jest przewoźnikiem, który proponowałby sztywny cennik. Zwłaszcza że swoje usługi kieruje on wyłącznie do klientów biznesowych. Całkowicie porzuca przy tym sektor przesyłek dla klientów indywidualnych. W związku z tym ceny zawsze ustala na bazie kontaktu z konkretnym sklepem. Jeśli więc zamierzasz z nim współpracować, to do Ciebie będzie należało negocjowanie kosztów transportu. Musisz jednak pamiętać, że Raben nie ma w zwyczaju nawiązywania współpracy z niewielkimi sprzedawcami. Sprawdzi się za to w przypadku większych firm o adekwatnych do ich wielkości potrzebach logistycznych.

Istnieje wiele rzeczy, które mają wpływ na cenę usług świadczonych przez Raben. Główną jest dystans, na który się wysyła oraz sposób przesyłki. Kolejną z kolei – obecność usług dodatkowych. Tą najbardziej wpływająca na cenę jest oczywiście konieczność przewożenia produktów w warunkach chłodniczych.

5. Integracja PrestaShop z kurierem Raben

Nasza firma jest w stanie przygotować dla Ciebie profesjonalną integrację Twojego sklepu z firmą Raben. Wiemy dokładnie, czego możesz oczekiwać od takiego rozwiązania. Właśnie dlatego przygotujemy je w sposób kompleksowy i kompletny. Dzięki nam wszystkim będziesz mógł zarządzać z poziomu panelu administracyjnego sklepu. Każdy z elementów wysyłki przy użyciu firmy Raben postaramy się maksymalnie zoptymalizować i zautomatyzować. Tak, aby zaoszczędzić Tobie pracy i pozwolić Ci skupić się na rzeczach ściśle związanych z Twoim biznesem.

Nie posiadasz jeszcze swojego własnego sklepu, a planujesz go założyć? Koniecznie przedstaw nam swój pomysł, a my zaproponujemy najlepszą jego realizację. Stworzymy Twój sklep od podstaw, od razu wyposażając go we wszelkie niezbędne integracje. Zrobimy to profesjonalnie i tak, żebyś był z niego zadowolony. Przede wszystkim jednak zadbamy o to, by generował on dla Ciebie zysk.

Dodaj opinie page