Integracja Poczta Polska

Integracja Poczta Polska

Bardzo ważnym elementem działania każdego sklepu internetowego są formy wysyłki, jakie oferuje. Większość właścicieli tego typu sklepów decyduje się przy tym na usługi popularnych kurierów. Jeżeli Ty chciałbyś zintegrować swoje usługi z Pocztą Polską, jednym z najpopularniejszych z nich, trafiłeś w znakomite miejsce. Odpowiednia integracja pozwoli Ci zautomatyzować system wysyłek i przyczynić się do płynniejszej pracy Twojego sklepu. Nie jednorazowo, a na co dzień.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest Poczta Polska?

Poczta Polska to jedna z wiodących firm kurierskich na naszym rynku. Swoje usługi świadczy już od 1558 roku, choć oczywistym jest, że na przestrzeni lat forma jej działania stale się zmieniała. Od dawna jednak świadczy tak zwane usługi powszechne. Z uwagi na bycie Spółką Skarbu Państwa, cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród klientów – zarówno biznesowych, jak i tych prywatnych.

Poczta Polska zasłynęła za sprawą listonoszów, którzy to od początku jej istnienia roznosili (i wciąż roznoszą) przesyłki. Dziś jednak zajmują się oni wyłącznie listami oraz niewielkimi paczkami. Usługodawca już dawno temu wprowadził do palety swoich usług usługi kurierskie. Od pewnego czasu oferuje też swoje własne maszyny pocztowe, ale też współpracuje z mnóstwem punktów odbioru. Są nimi między innymi stacje benzynowe oraz większe i mniejsze sieci sklepów. Zasięg Poczty Polskiej jest nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy. Właśnie to wyróżnia ją na tle innych.

2. Korzyści z korzystania z usług Poczty Polskiej

Współpraca z Pocztą Polską i wdrożenie jej wykorzystania do własnego sklepu jest w stanie przynieść Ci wiele korzyści. Te najważniejsze zestawiamy poniżej.

 • Szybkie i pewne doręczenie. Z uwagi na charakter swojego działania, Poczta Polska jest podmiotem cieszącym się bardzo dużym zaufaniem. To przełoży się również na to, jak klienci spojrzą na Twój sklep.
 • Możliwość wysyłki międzynarodowej. Jako jeden z nielicznych przewoźników tego typu, Poczta Polska świadczy swoje usługi niemal na terenie całego świata. Dzięki niej będziesz mógł więc poszerzyć zakres swoich usług. Łatwiej dokonasz też ekspansji międzynarodowej swojego sklepu.
 • Szeroki wybór opcji dostawy – Poczta Polska to wiele rozwiązań związanych z wysyłką towarów. Kurier Pocztex, EMS, przesyłka paletowa, automaty pocztowe, punkty odbiorów. Dzięki temu usługodawcy paleta dostępnych opcji dostawy w Twoim sklepie stanie się kompletna.
 • Obsługa zwrotów. Firma opracowała swój własny system do obsługi zwrotów. Dzięki temu jest on łatwiejszy dla klientów, a możliwy do kontrolowania przez Ciebie.

3. Funkcjonalności integracji Poczta Polska

Jeżeli zdecydujesz się na naszą integrację, możesz liczyć na to, że będzie ona szalenie funkcjonalna. Zadbamy o to, byś mógł skorzystać z każdego elementu oferty Poczty Polskiej. Z poziomu własnego sklepu. Każdą z naszych integracji wykonujemy z należytą starannością. Wyposażamy ją we wszystkie niezbędne funkcjonalności. Część z nich przedstawiamy poniżej.

3.1. Sprawdzanie statusów przesyłek (automatyczne)

Nasz system automatycznie sprawdzi, czy Twoje przesyłki zostały już dostarczone. Jeśli nie, oznaczy ich status. Możliwa jest automatyczna zmiana statusu zamówienia w PrestaShop. Jeżeli produkt trafi na przykład w ręce odbiorcy, zamówienie zostanie oznaczone jako „dostarczone”.

3.2. Definiowanie szablonów przesyłek

Jeżeli stale korzystasz z konkretnych usług i przy użyciu tych samych parametrów, możesz ustalić szablon. Dzięki temu będziesz mógł automatycznie zaaplikować je do konkretnego zamówienia. Oszczędzisz tym samym mnóstwo czasu korzystając z integracja Poczta Polska.

3.3. Obsługa punktów odbioru

Dzięki naszemu systemowi Twoi klienci będą w stanie wybrać dowolny punkt odbioru w koszyku. Dzięki temu nie będziesz musiał dopytywać ich o preferowany punkt. Co ważne, nasz system potrafi zasugerować tańszą opcję przesyłki, co dodatkowo wpłynie na satysfakcję klienta z ostatecznej ceny. Wszystkie punkty odbioru są na bieżąco aktualizowane.

3.4. Prosty i intuicyjny panel tworzenia przesyłek

Całą obsługę paczek jesteśmy w stanie zintegrować z Twoim sklepem w PrestaShop. Dzięki temu nie będziesz już musiał wypełniać bardzo skomplikowanych formularzy. Wszystko zawarliśmy w bardzo kompaktowej wersji, dzięki czemu przejście do drukowania etykiet jest tu bardzo szybkie.

3.5. Możliwość tworzenia wielu przesyłek do jednego zamówienia

Jeżeli będziesz potrzebował dodać wiele przesyłek do jednego zamówienia (na przykład dlatego, że dzielisz je na kilka), z naszym systemem to zrobisz. Od razu będziesz też stworzyć wiele przesyłek w ramach jednego zamówienia.

3.6. Zarządzanie zbiorami paczek

Z naszym systemem integracja Poczta Polska będziesz w stanie zarządzać zbiorami w sposób pół-automatyczny. Skanując je skanerem będziesz mógł przenieść przesyłki z wielu wzorów do jednego. Automatycznie wyślesz też je do poczty. Wszystko zaś podejrzysz we własnym panelu.

3.7. Generowanie i drukowanie zbiorcze listów przewozowych

Dzięki naszemu systemowi będziesz mógł zarządzać zbiorami. Wydrukujesz etykiety dla wszystkich przesyłek, ale i potwierdzenie ich odbioru dla kuriera.

3.8. Aktualizacja statusów zamówień po wysłaniu

Nasz system będziesz mógł skonfigurować tak, by automatycznie zmieniał statusy zamówień czy to po wygenerowaniu przesyłki, czy też po jej wysłaniu do urzędu.

3.9. Numer śledzenia w podglądzie zamówienia

Numer śledzenia dla konkretnego zamówienia zostanie mu przypisany. Twoi klienci będą mogli przejrzeć go we własnym koncie.

3.10. Link do śledzenia przesyłki w mailu do klienta

Automatycznie po wygenerowaniu listu przewozowego, nasz system wyśle Twojemu klientowi maila. Otrzyma więc kod śledzenia natychmiast i automatycznie.

3.11. Obsługa wszystkich możliwych przesyłek przez API

Nasza integracja wspiera absolutnie każdą usługę oferowaną przez Pocztę Polską. Skorzystasz więc między innymi z poniższych usług.

 • Paczka pocztowa.
 • Kurier 48 (z odbiorem w punkcie).
 • Pocztex (z odbiorem w punkcie).
 • Paczka 24, Paczka Ekstra 24, Paczka 48 (z odbiorem w punkcie).
 • Przesyła polecona (firmowa i zwykła).
 • Global Express.
 • Przesyłka handlowa.
 • Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością.
 • Zagraniczne przesyłki.
 • EMS do Unii Europejskiej.

3.12. Zbiorcze drukowanie etykiet

Dzięki naszemu systemowi za pośrednictwem jednego kliknięcia wygenerujesz jeden zbiorczy plik PDF z wszystkimi etykietami. Nie będziesz więc musiał wchodzić w każde zamówienie z osobna i drukować je pojedynczo. W razie czego usuniesz też etykiety, które przypadkowo stworzysz.

4. Ceny i prowizje Poczty Polskiej

Poczta Polska prezentuje swoim klientom wiele różnych form wysyłki ich towarów. Chcąc wysłać kolejny przedmiot możesz zatem wybrać którąś z nich, a cena całości będzie wtedy zależała od wielu czynników. W przypadku kuriera Pocztex dla firm jest ona ustalana indywidualnie dla firm przesyłających wiele przedmiotów każdego miesiąca. Mniejsze firmy mogą korzystać z cennika indywidualnego, w którym ceny rozpoczynają się już od 34 złotych za paczkę do 1kg.

Alternatywą dla przesyłek kurierskich Pocztex jest standardowa wysyłka za pośrednictwem tak zwanego Elektronicznego Nadawcy (EN). Tutaj również ceny zależą od  gabarytu i wagi przesyłki. Za zwykłe listy zazwyczaj wydaje się około 7 złotych, a za najtańsze paczki – 14 złotych. Przesyłki paletowe to opcje dla większych firm. Ceny za nie są ustalane wyłącznie w sposób indywidualny.

5. Integracja Prestashop z kurierem Poczty Polskiej

Nasza firma jest w stanie podjąć się najbardziej profesjonalnej integracji systemu PrestaShop z kurierem Poczty Polskiej. Dzięki nam możesz liczyć na to, że skorzystasz ze wszystkich usług proponowanych przez tego przewoźnika. Zrobisz to w sposób wygodny i w pełni zautomatyzowany. Zadbamy o to, by codzienne użytkowanie tego systemu było sprawne, szybkie i wygodne. Gwarantujemy, że w tej kwestii nie będziesz potrzebował żadnego innego rozwiązania.

Nie masz jeszcze sklepu internetowego? Jesteśmy profesjonalistami w tworzeniu takowych. Po prostu sięgnij po kontakt z nami albo skorzystaj z naszego darmowego kreatora. Przedstaw nam swój pomysł, a my wprowadzimy go w życie. W najbardziej profesjonalny z możliwych sposobów. Satysfakcja gwarantowana.

Dodaj opinie page