Integracja Inpost

Integracja Inpost

Jeżeli chcesz korzystać w swoim sklepie z usługi wysyłek za pośrednictwem firmy Inpost, musisz wdrożyć odpowiednią integrację. Integracja Inpost działa na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, jest to kurier, który może dostarczać przesyłki z Twojego sklepu pod dom Twojego klienta. Po drugie z kolei, to szalenie rozbudowana sieć paczkomatów. W niej klient sam odbierze zamówiony przez siebie przedmiot.

Integrując swój własny sklep z usługami InPostu doprowadzić do jeszcze większej jego automatyzacji. Przeniesiesz ją w zakres realizacji wysyłki zamówienia, czyniąc ją sprawniejszą i po prostu wygodniejszą.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest Inpost?

InPost to operator logistyczny, który działa na terenie całej Polski już od roku 2006. Swoją renomę budował za sprawą wprowadzenia na rynek tak zwanych paczkomatów – maszyn, w których umiejscawiane są przesyłki kurierskie. Są one dostępne całodobowo i w pełni samoobsługowe. Zamawiając paczkę do owych paczkomatów klient może odebrać ją w dowolnym momencie – nawet w środku nocy. Innowacyjna usługa bardzo dobrze przyjęła się na polskim rynku. Aktualnie szacuje się, że InPost posiada przeszło jedenaście tysięcy paczkomatów w całej Polsce.

Oczywiście poza paczkomatami InPost świadczy również standardowe usługi kurierskie. Nawiązując z nim współpracę można więc dać swoim klientom najbardziej kompleksowy wybór w kontekście wysyłki zamawianych przez nich przedmiotów.

InPost największą popularność zdobył za sprawą swojej ścisłej współpracy z Allegro. W związku z tym jest firmą uznawaną za jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Ma to duże znaczenie z perspektywy właściciela sklepu, który chce z nim współpracować. Dzięki temu bowiem może zyskać zaufanie ze strony swoich potencjalnych odbiorców.

2. Korzyści z korzystania z usług InPost

Sięgając po usługi firmy InPost i wdrażając je w obręb własnego sklepu internetowego można liczyć na wiele korzyści. Poniżej prezentujemy te główne i najlepiej widoczne.

  • Wygodna wysyłka – korzystając z usług firmy można wysyłać przesyłki do klientów w dowolny sposób. Poza ich odbieraniem przez kuriera, można sięgnąć po punkty nadawania. Można też skorzystać z paczkomatów.
  • Większe zaufanie z perspektywy klientów – na przestrzeni lat InPost stał się jednym z najbardziej zaufanych usługodawców na rynku. Współpracując z nim możesz liczyć na to, że to zaufanie przejdzie również na Twój sklep.
  • Elastyczna współpraca – z InPostem można współpracować na różnych zasadach. Są one dostosowane zarówno do małych sklepów, jak i gigantów e-commerce.
  • Możliwość dostarczania paczek w weekend – InPost jest jednym z niewielu usługodawców, którzy dają taką możliwość.
  • Wygodne zwroty – InPost w świetny sposób obsługuje zwroty. Klient może je nadać chociażby w paczkomacie.

3. Funkcjonalności integracji Inpost

Nasza firma proponuje klientom najbardziej kompleksową integrację sklepu internetowego z usługami InPostu. Dzięki niej można maksymalnie je wykorzystać na korzyść swoją i swoich klientów. Poniżej nakreślamy wszystkie funkcjonalności, na jakie możesz w niej liczyć. Gwarantujemy, że dostosujemy ją do potrzeb Twojego sklepu. Sprawimy, że zarządzanie wysyłkami będzie w nim proste, szybkie i sprawne.

3.1. Intuicyjna lista paczkomatów i paczkopunktów

Nasza integracja pozwoli Twojemu klientowi w szybki sposób wskazać na paczkomat lub paczkopunt, którym byłby zainteresowany. Na podstawie jego adresu wyświetlimy mu listę proponowanych punktów. Dzięki temu nie będzie musiał wpisywać pożądanej przez siebie lokalizacji.

W razie gdyby klient chciał wybrać inny punkt spoza jego okolicy, damy mu dostęp do responsywnej mapy oraz szybkiej wyszukiwarki. Co więcej, pozwolimy mu zapamiętać wybór. Dzięki temu każde kolejne jego zamówienie bedzie domyślnie kierowane na adres wybranego przez niego wcześniej paczkomatu.

Nasza integracja inpost zadba o to, by zamówienie zostało złożone poprawnie. Klient nie zostane więc puszczony dalej, jeśli nie wskaże wszystkich wymaganych od niego danych.

3.2. Ręczne i standardowe dodawanie przesyłek

Przesyłki paczkomatowe lub kurierskie w naszej integracji możesz tworzyć z poziomu szczegółów zamówienia. Dzięki temu zadbasz o dokładność w generowaniu listów przewozowych, ale też szybko sprawdzisz status konkretnej przesyłki.

3.3. Masowe dodawanie przesyłek do wielu zamówień

Jeżeli w Twoim sklepie zamówienia wpływają bardzo szybko i nie masz czasu na generowanie etykiet jedna za drugą, nasza integracja Inpost pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Stworzymy moduł, dzięki któremu masowo dodasz przesyłki do wielu zamówień jednocześnie.

To jednak nie wszystko. W razie potrzeby szybko stworzysz filtry, na podstawie której będziesz generował etykiety jeszcze szybciej. Będziesz mógł wybierać tylko zamówienia z określoną formą płatności czy tylko te z wybranym przewoźnikiem InPost.

3.4. Tworzenie szablonów dla powtarzalnych zamówień

Dzięki naszej integracji będziesz mógł tworzyć tak zwane szablony przesyłek. Dzięki temu maksymalnie zredukujesz czas konieczny do wygenerowania którejś z nich. Jeżeli stale tworzysz podobne przesyłki ,z pewnością Ci się to przyda.

3.5. Wiele przesyłek do jednego zamówienia

Z naszą integracją będziesz w stanie dodać kilka przesyłek do jednego zamówienia. Tak właściwie ich ilość nie jest ograniczona. Świetna sprawa, jeśli będziesz chciał podzielić przesyłkę na kilka paczek.

3.6. Kilka usług InPost w jednym pakiecie

Nasza integracja wdraża każdą usługę InPostu w obręb Twojego sklepu. To zatem nie tylko paczkomaty, ale i kurier, Minipaczka, przesyłka paczkomatowa Allegro. Opcji jest dużo. Swoje skrzydła rozwiniesz jeszcze bardziej integrując swój sklep z Allegro. Taką integrację również jesteśmy w stanie Ci zapewnić.

3.7. Podgląd wybranego paczkomatu w historii zamówień

W historii swoich zamówień klient zobaczy nie tylko podstawowe dane na temat swojego zamówienia. Podejrzy też paczkomat, do którego zamówił konkretny produkt.

3.8. Dynamiczna zmiana statusu zamówienia dla klienta

Po dodaniu przesyłki status zamówienia zmieni się automatycznie na wysłane. Klient zaś zostanie o tym poinformowany.

3.9. Automatyczne dysponowanie numerem śledzenia

Nasza integracja Inpost automatycznie poinformuje klienta o przypisaniu mu numeru śledzenia, ale też pokaże go w podglądzie zamówienia.

4. Ceny i prowizje Inpost

InPost to firma, która wykazuje się bardzo dużą transparentnością pod względem oferowanych przez siebie cen. Większe sklepy mogą oczywiście negocjować z nim indywidualne warunki, które pozwalają wycisnąć z jego oferty maksimum. Dla mniejszych i dopiero rozpoczynających swoją współpracę z tym usługodawcą sklepów ceny kształtują się następująco:

  • od 15,75 zł netto do 67,20 zł netto za przesyłkę kurierską – dokładna kwota jest tutaj uzależniona od wagi.
  • 9,44 zł za przesyłkę do paczkomatu dla paczek w gabarycie A – maksymalne wymiary to 80 x 380 x 640 mm;
  • 10,70 zł za przesyłkę do paczkomatu dla paczek w gabarycie B – maksymalne wymiary to 190 x 380 x 640 mm;
  • 13,64 zł za przesyłkę do paczkomatu dla paczek w gabarycie C – maksymalne wymiary to 410 x 380 x 640 mm.

InPost nie pobiera żadnych prowizji i opłat abonamentowych za samą współpracę. Oznacza to, że płaci się u niego tylko za rzeczywiście wysyłane paczki. Warto wiedzieć, że w jego ofercie dostępne jest mnóstwo usług dodatkowych. Za każdą z nich trzeba dodatkowo płacić. Mowa tutaj między innymi o doręczeniach w określonych godzinach czy ubezpieczeniu przesyłki.

5. Integracja Inpost Prestashop

Nasza firma zajmuje się przygotowywaniem najbardziej kompleksowych integracji z InPostem. Jesteśmy w stanie przygotować rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w jego codziennym użytkowaniu. Ułatwi wysyłanie kolejnych przesyłek, a przy okazji sprawi, że klient będzie mógł korzystać z opcji dostawy w sposób najbardziej przez siebie pożądany. Jeżeli więc chcesz współpracować z InPostem i poszukujesz rozwiązania, które idealnie dostosuje Twój sklep właśnie pod to, po prostu skontaktuj się z nami.

Naszą ofertę kierujemy również do osób, które nie posiadają jeszcze własnego sklepu. Jesteśmy w stanie wykonać go od podstaw, na bazie najlepszej platformy e-commerce na rynku. Jeśli nam zaufasz, pozyskasz sklep piękny, profesjonalny, a przede wszystkim kompletny. Taki przystosowany do przynoszenia maksymalnych zysków przy minimalnym wysiłku.

Dodaj opinie page