Integracja FedEx

Integracja FedEx

Korzystanie z usług kurierskich jest jedną z podstaw działania sklepu internetowego. Od Ciebie – jego właściciela – zależy wybór przewoźnika, na którego się zdecydujesz. Jeżeli postanowisz postawić na firmę FedEx (Integracja FedEx), my będziemy w stanie Ci pomóc w zintegrowaniu jej usług z Twoim sklepem. Dzięki intuicyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniom zautomatyzujesz wiele działań. Będziesz mógł skupić się na swoim biznesie. Wysyłki zaś będą się robiły praktycznie same.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest FedEx?

FedEx to firma kurierska o międzynarodowym charakterze, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Skupia się właśnie na ogólnoświatowym rozwoju. Zajmuje się przede wszystkim przewozem przesyłek za pośrednictwem samolotów. Działa też na wielu rynkach lokalnych, w tym również i na polskim. U nas zaczęła się ona rozwijać w 2012 roku. Wtedy to kupiła rodzimą firmę kurierską (Opek Sp. z o. o.).

FedEx jest operatorem cieszącym się dużym zaufaniem na rynku międzynarodowym. Dla wielu mniejszych sklepów stanowi on furtkę do rozwoju na arenie ogólnoświatowej. Ekspansja na rynki zagraniczne przy jego udziale jest łatwiejsza i po prostu szybsza.

2. Korzyści korzystania z usług FedEx

Decydując się na usługi świadczone przez firmę FedEx, otwiera się swój sklep na mnóstwo korzyści. Te widoczne są zarówno z perspektywy własnej, jak i klienta. Poniżej prezentujemy te korzyści, które są najbardziej zauważalne.

  • Bardzo zróżnicowane opcje wysyłki – FedEx jest w stanie dostarczyć niemal każdą przesyłkę, jaką chce się nadać. Doskonale współgra więc ze sklepami o bardziej zróżnicowanym asortymencie.
  • Międzynarodowy zasięg – główna siła FedExu. Firma dostarcza przesyłki praktycznie wszędzie. Może więc stanowić świetne rozwiązanie dla sklepów chcących dokonać ekspansji zagranicznej.
  • Szeroka paleta usług dodatkowych – Integracja FedEx daje możliwość skorzystania z wielu usług dodatkowych, w tym powiadomień SMS, telefonu od kuriera, pobrania gotówkowego czy ubezpieczenia.
  • Łatwe zwroty – firma opracowała swój własny system zwrotów konsumenckich. Dzięki temu Ty jako właściciel sklepu łatwiej je obsłużysz. Klient zaś – szybciej je wyśle.
  • Pomoc w odprawie celnej – firma gwarantuje pomoc w dostarczaniu przesyłek wymagających dokumentacji celnej.
  • Dopasowane doręczenia – dzięki specjalnym rozwiązaniom, FedEx  gwarantuje klientom docelowym swobodę doręczenia.  CI mogą szybko wybrać doręczenie do punktu, do sąsiada czy pod inny adres. Oczywiście mogą też odebrać paczkę planowo, w wyznaczonym z góry terminie.

3. Funkcjonalności integracji

Nasza firma opracowuje integracje kompletne i kompleksowe. Sięgając po nas masz zatem pewność, że będziesz mógł skorzystać z pełni dawanych przez FedEx możliwości. W całości z Twojego własnego panelu administracyjnego. Dodatkowo gwarantujemy, że pozyskasz dostęp do świetnych funkcji, które pozwolą Ci zautomatyzować wiele działań.

3.1. Szybkie tworzenie przesyłek

Dzięki naszemu systemowi integracja FedEx jesteś w stanie błyskawicznie utworzyć przesyłkę dla konkretnego zamówienia. Niezależnie od tego, czy będzie ona tą „zwykłą”, czy też tą skierowaną do punktu. Zrobisz to z panelu administracyjnego, za pośrednictwem jednego kliknięcia. Wyślesz koperty, paczki, ale też palety. W zależności od potrzeb.

3.2. Masowe generowanie wielu przesyłek

Jeśli codziennie obsługujesz dziesiątki zamówień i nie chcesz tracić czasu na tworzenie przesyłki dla każdego z nich, możesz zrobić to masowo. Nasz system pozwoli Ci zaznaczyć dowolną liczbę zamówień. Przefiltrujesz je dokładnie tak, jak będziesz chciał. Szybko utworzysz do nich przesyłki. Równie prędko utworzysz też etykiety, co z pewnością przyspieszy Twoją pracę.

3.3. Przydatne szablony przesyłek

Dzięki szablonom przesyłek będziesz w stanie utworzyć specjalne szablony z najczęściej wybieranymi przez siebie opcjami. Dzięki temu dla konkretnych rozmiarów i rodzajów przesyłek nie będziesz musiał wypełniać tego samego formularza. Wszystko zrobi się automatycznie.

3.4. Wygodny wybór punktów odbioru FedEx DTR

Nasza integracja FedEx pozwoli Twoim klientom w szybki sposób wskazać punkt odbioru. Skorzystają przy tym albo z intuicyjnej wyszukiwarki, albo też mapy. Co ważne, ta na podstawie danych adresowych pokaże konkretną lokalizację na mapie. Dzięki temu klient szybciej wybierze punkt najbliższy jego miejscu zamieszkaniu. Co ważne, zostanie on zapisany w historii jego zamówień. Dzięki temu sprawdzi, gdzie rzeczywiście zamówił konkretną przesyłkę.

3.5. Możliwość przypisywania wielu przesyłek do jednego zamówienia

Nasz system pozwoli ci przypisywać wiele paczek do jednego zamówienia. Dzięki temu w łatwy sposób wyślesz przedmioty wysyłane częściami. Dodatkowo na etykietach znajdą się intuicyjne oznaczenia, dzięki którym klient szybko się w tym połapie („część 1/2”, „część 2/2” i tak dalej).

3.6. Szybkie zamawianie kuriera

Bezpośrednio z własnego panelu administracyjnego zamówisz kuriera, który odbierze przesyłkę o z góry określonym czasie. Co ważne, system automatycznie podpowie Ci, które paczki nie zostały jeszcze nadane i wymagają odebrania. Co więcej, bezpośrednio po zamówieniu kuriera wydrukujesz też protokół odbioru.

3.7. Generowanie etykiet w różnych formatach

Nasz system umożliwia Ci szybkie generowanie etykiet w wielu różnych formatach. Dopasujesz je do swoich własnych wymagań, ale też posiadanego przez siebie sprzętu. Zapamiętamy Twój początkowy wybór i zawsze będziemy drukować takie etykiety, z których rzeczywiście korzystasz.

3.8. Funkcjonalna lista przesyłek

W naszym systemie w szybki sposób przejrzysz listę wszystkich stworzonych przez siebie przesyłek. Z łatwością je przefiltrujesz, wydrukujesz masowo etykiety. Usuniesz też przesyłki, których już nie potrzebujesz albo które zostały stworzone przez pomyłkę.

3.9. Śledzenie i aktualizowanie statusu przesyłek

Nasz system integracji FedEx w automatyczny sposób sprawdzi aktualny status każdej przesyłki. Na podstawie jego będzie w stanie zaktualizować również status zamówienia. Dzięki temu Twój klient będzie na bieżąco informowany o wszelkich zmianach. Dodatkowo tuż po utworzeniu przesyłki otrzyma e-mail z kodem śledzenia. Sprawi to, że będzie zadowolony z błyskawicznej usługi i transparentności Twojego sklepu.

3.10. Tworzenie profili nadawcy

Jeżeli nadajesz z różnych miejsc (na przykład z siedziby, domu czy magazynu), mamy rozwiązanie dla Ciebie. W naszym systemie zdefiniujesz różnych nadawców i przypiszesz im szablony przesyłek. Ułatwi Ci to codzienną pracę.

3.11. Wyświetlanie informacji w profilu klienta

W historii swoich zamówień Twój klient będzie miał pełnię informacji związanych z wysyłką za pośrednictwem kuriera FedEx. Sprawdzi, jaki punkt odbioru wybrał. Przejrzy też numer śledzenia, jeśli przesyłka została już wysłana.

3.12. Zapisywanie punktu w wiadomości do zamówienia

Klient otrzyma informację na temat wybranego przez siebie punktu FedEx drogą mailową. Dzięki temu będzie miał pewność co do miejsca odbioru przesyłki.

4. Ceny i prowizje FedEx

FedEx nie jest przewoźnikiem, który w sztywny sposób podchodzi do kwestii cenowych. Przynajmniej w przypadku współpracujących z nim sklepów. W związku z tym jego oferta uzgadniana jest indywidualnie, z konkretnym sklepem. Bazuje się przy tym na jego własnych potrzebach – ilości wysyłanych paczek miesięcznie, popularności czy wymagań względem mniej standardowych przesyłek. Oczywiście wszystkie usługi dodatkowe zwiększają ostateczną cenę całej usługi.

Warto wiedzieć: do usług dodatkowych w FedEx zalicza się ubezpieczenie, pobranie, powiadomienia, potwierdzenia doręczenia, nadanie w sobotę, niedzielę i święto i wiele innych.

5. Integracja Prestashop z kurierem FedEx

Nasza firma jest w stanie przygotować najbardziej profesjonalną integrację Twojego sklepu z kurierem FedEx. Zautomatyzujemy większość działań związanych z wysyłkami i sprawimy, że nie będą one już na Twojej głowie. Nasze integracje są kompletne i kompleksowe – gwarantujemy, że w ich obrębie nie zabraknie ci absolutnie niczego.

Jeśli z kolei nie posiadasz jeszcze własnego sklepu, powinieneś skłonić się ku naszej ofercie związanej z jego opracowaniem. Specjalizujemy się w projektowaniu sklepów solidnych, profesjonalnych i nowoczesnych. Takich, które przynoszą rzeczywisty zysk. Sięgnij po kontakt z nami, a przekonasz się sam.

Dodaj opinie page