Integracja DPD

Integracja DPD

Oczywistym jest, że prowadząc własny sklep internetowy chcesz współpracować z godnymi zaufania firmami. Pewne jest też to, że chcesz obsługiwać zamówienia swoich klientów sprawnie, szybko. Tak, aby byli oni zadowoleni. Jest na to pewien sposób. Musisz sięgnąć po usługi firmy spedycyjnej, której powierzysz dostawę każdego z zamówień. Jedną z rozsądniejszych opcji okazuje się tutaj DPD (Integracja DPD). Chcesz zintegrować z nim swój sklep działający na platformie PrestaShop? Z chęcią zrobimy to za Ciebie. Proponujemy integrację kompletną i kompleksową. Taką, która pozwoli Ci zautomatyzować większość działań logistycznych w Twoim sklepie.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest DPD?

DPD to firma kurierska, która od 1991 roku zajmowała się spedycją w Polsce (kiedyś pod nazwą Masterlink Express). Dziś, po jej przejęciu przez zagraniczną korporację, jej zasięg jest nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy. DPD jest jedną z firm, która są bardzo dobrze znane i szanowane na naszym rodzimym rynku. To z kolei przyczynia się do jeszcze szybszego jej rozwoju. W 2015 roku firma wchłonęła Siódemkę S. A. – innego polskiego spedytora. Zmniejszyła tym samym konkurencję, przy okazji znacząco zwiększając swoją potęgę.

DPD jest jednym ze spedytorów, z których właściciele sklepów korzystają najczęściej. Nic więc dziwnego, że integracja Twojego sklepu z nim właśnie może być trafnym rozwiązaniem.

2. Korzyści z korzystania z usług DPD

Z sięgnięciem po usługi świadczone przez firmę DPD wiąże się wiele korzyści. Skorzysta z tego nie tylko właściciel sklepu, ale finalnie i jego klient. O czym konkretnie mowa? Poniżej wypisujemy te rzeczy, które w tym przewoźniku przykuwają największą uwagę.

  • Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia – za ubezpieczenie przesyłki do 1000 złotych nie płaci się tutaj nic. Można jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
  • Obsługa przesyłek zwrotnych – DPD oferuje prosty system do obsługi zwrotów. Dzięki temu klientowi łatwiej jest zwrócić produkt. Tobie zaś wygodniej będzie przetworzyć tego typu zwrot.
  • Obsługa przesyłek niestandardowych – za pośrednictwem kuriera DPD można wysyłać również przedmioty mniej standardowe. Takie o niecodziennych gabarytacvh. Usługodawca oferuje nawet możliwość wysyłania jedzenia. W odpowiednio do tego przystosowanych chłodniach, oczywiście.
  • Działalność na arenie międzynarodowej – DPD swoje usługi świadczy nie tylko na rynku krajowym. Działa również międzynarodowo. Pozwala Ci to poszerzyć zakres świadczonych przez Ciebie usług.

3. Funkcjonalności integracji

Integracja Twojego sklepu internetowego z kurierem DPD pozwoli Ci maksymalnie zautomatyzować proces nadawania i dalszego przetwarzania przesyłek. Sprawi, że nie będziesz musiał logować się na stronę kuriera. Etykiety wygenerujesz z panelu Twojego sklepu. Zrobisz też wiele innych rzeczy, najczęściej przy użyciu zaledwie kilku kliknięć. Poniżej przedstawiamy te funkcjonalności, na jakie możesz w niej liczyć.

3.1. Pojedyncze generowanie przesyłek

Dzięki naszej integracji DPD w podglądzie zamówienia będziesz w stanie wygenerować do niego etykietę i stworzyć przesyłki. Pozyskasz też możliwość sprawdzenia aktualnego jej statusu. Bez przechodzenia na stronę DPD.

3.2. Masowe generowanie przesyłek

Jeżeli prowadzisz sklep obsługujący mnóstwo zamówień, z pewnością niewygodne jest dla Ciebie generowanie pojedynczych przesyłek. Znacznie wygodniej jest zająć się tym masowo. Dzięki naszym rozwiązaniom, zrobisz to z poziomu listy zamówień. W razie potrzeby z kolei przefiltrujesz je według własnych potrzeb. Tak, abyś mógł wybrać dokładnie te zamówienia, którymi jesteś zainteresowany.

3.3. Obsługa wielu paczek do jednego zamówienia

Dzielisz swoje zamówienia na kilka paczek? Wysyłasz do jednego klienta przedmioty z różnych magazynów? Dzięki naszej integracji będziesz w stanie przypisać kilka przesyłek do jednego zamówienia. Ty i Twój klient będziecie mieli pełen wgląd na każdą część zamówienia.

3.4. Intuicyjne i wygodne szablony przesyłek

Szablony przesyłek pozwolą Ci automatycznie wypełniać formularz tworzenia przesyłki wedle konkretnych potrzeb. Wygodnie, szybko i intuicyjnie. Szablony będziesz mógł ustalić chociażby z podziałem na bardziej wartościowe (a zatem i lepiej ubezpieczone i wysyłane w inny sposób) paczki oraz te mniej wartościowe, wysyłane w bardziej standardowy sposób.

3.5. Funkcjonalna lista przesyłek

Dzięki intuicyjnej liście przesyłek będziesz mógł ułożyć wszystko wedle własnego uznania. Szybko wydrukujesz (masowo) etykiety, usuniesz przesyłki. Dowolnie przefiltrujesz tę listę w taki sposób, by wyświetlić najpotrzebniejsze dane. Dla własnej wygody.

3.6. Wsparcie dla wszystkich rodzajów przesyłek od DPD

Nasz system pozwala Ci wykorzystać każdą z funkcjonalności oferowanych przez DPD. Bez problemu nadasz zatem:

  • przesyłki krajowe,
  • wysyłki międzynarodowe,
  • przesyłki do punktu DPD.

3.7. Wygodne zamawianie kuriera

Zlecenie odbioru przesyłki przez kuriera zlecisz z poziomu panelu administracyjnego Twojego sklepu. Co bardzo istotne, nasz system pokaże Ci, która przesyłka nie została jeszcze wysłana. Nie przegapisz więc żadnej z nich. Jeżeli zaś zechcesz, od razu wygenerujesz etykietę lub protokół nadawczy.

3.8. Szybkie generowanie etykiet

Nasz system integracja DPD pozwala Ci na pobieranie etykiet w dowolnym formacie. W zależności od Twojej drukarki i posiadanych przez Ciebie koszulek, możesz wybrać dowolny ich rozmiar. Będziesz też w stanie stworzyć etykiety rozszerzone, jeśli tylko takowych potrzebujesz.

3.9. Dostęp do protokołów

Protokół przekazania towarów jest ważnym dokumentem, który z pewnością chcesz zachować. Jeśli jednak zapomnisz go wydrukować lub go zgubisz, znajdziesz go w panelu. Jeżeli zaś usuniesz przesyłkę, która powinna się na nim znaleźć, wciąż będziesz mógł ją tam zobaczyć. Dzięki temu nic u Ciebie nie zaginie.

3.10. Sprawna obsługa punktów odbioru

Nasza integracja najsprawniej na rynku radzi sobie z obsługą punktów odbioru DPD. Dzięki temu Twój klient z łatwością wybierze któryś z nich na etapie finalizowania zamówienia. Skorzysta przy tym z wyszukiwarki lub z intuicyjnej mapy punktów.

Co ważne, będziesz mógł określić, czy system ma zapisywać punkty odbioru wskazane przez klienta. W ten sposób będą one wczytywane przy każdym kolejnym jego zamówieniu. Skróci to czas jego finalizacji, co z pewnością przełoży się na konwersje.

3.11. Wyświetlanie opcji przesyłki w historii zamówień

W szczegółach zamówień zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów pokazane zostanie wszystko to, co jest istotne w kontekście przesyłki. Twój klient i Ty zobaczycie zatem numer śledzenia oraz miejsce odbioru.

3.12. Dynamiczna zmiana statusu zamówienia

System w automatyczny sposób zaktualizuje status zamówienia klienta. W momencie, w którym przypiszesz do niego przesyłkę, przypisze jej numer śledzenia. Później zaś będzie ją aktualizował w miarę progresu dokonywanego w jej dostarczaniu. Klient zaś pozyska numer śledzenia i inne informacje drogą mailową. Również w sposób w pełni zautomatyzowany.

4. Ceny i prowizje DPD

Współpracę z klientem biznesowym DPD bazuje na systemie abonamentowym. Firma przygotowała sztywną ofertę dla sklepów wysyłających do 50 paczek miesięcznie. Jeśli jednak wysyłasz więcej, powinieneś zwrócić się do DPD Polska i podpisać indywidualną umowę.

Pakiety dla mniejszych sklepów dzielą się na te z umową roczną i dwuletnią. Jest ich sporo, a każdy z nich wiąże się z inną ilością przesyłek i zakresem usług. Najtańszy abonament to Pakiet Ready 254, w którym płaci się 270 zł netto za 20 paczek w zestawie (miesięcznie).

5. Integracja Prestashop z kurierem DPD

Nasza firma jest w stanie przygotować kompleksową integrację Twojego sklepu PrestaShop z kurierem DPD. Jesteśmy w stanie zagwarantować to, że będzie ona zawierać wszystko, czego mógłbyś potrzebować w zakresie wysyłek. Nasze integracje wykonujemy starannie i solidnie, zawsze biorąc pod uwagę Twoje indywidualne potrzeby.

Jeśli nie masz jeszcze swojego sklepu internetowego, również jesteśmy w stanie Ci pomóc. Specjalnie dla Ciebie stworzymy rozwiązanie, które będzie Ci przynosiło zysk. Zadbamy też o to, by już na start było wyposażone we wszelkie niezbędne integracje. Również w tę związaną z kurierem DPD.

Dodaj opinie page