Dostawa na odległość

Dostawa na odległość

Udostępnianie klientom właściwych i oczekiwanych przez nich sposobów dostawy jest czymś podstawowym dla każdego sklepu internetowego. Jeśli postanowiłeś postawić na własny dowóz lub kuriera bazującego na dystansie między punktem docelowym a wyjściowym, będziesz musiał zdecydować się na rozwiązanie dostosowujące Twój sklep właśnie pod to. Nasz system pozwoli Ci opierać koszt dostawy właśnie na odległości. Do jego obliczania wykorzystasz też wagę oraz wartość przesyłki. My pozwolimy Ci to robić automatycznie i w sposób transparentny. Docenisz to zarówno Ty, jak i Twoi klienci. Zwłaszcza że zaoferujemy Ci rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Jak działa moduł dostawy na odległość?

Nie każdy sklep internetowy sprzedaje produkty możliwe do wysłania w standardowy sposób. W wielu przypadkach konieczna jest ich samodzielna dostawa lub skorzystanie z usług bardziej elastycznych firm spedycyjnych. Jak jednak obliczyć koszt takiej przesyłki? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest bazowanie go właśnie na odległości. Nasz moduł robi to automatycznie. Oblicza dystans między sklepem (lub jego magazynem) a klientem. Na tej podstawie podaje temu ostatniemu koszt całej usługi.

Moduł korzysta z map Google. To one pozwalają na dokładne oszacowanie odległości między dwoma punktami. Bez żadnej pomyłki.

Moduł dostawy na odległość sprawdza się więc przede wszystkim przy oferowaniu dostawy własnej. Doskonale współgra również z kurierami, którzy to właśnie na podstawie dystansu i innych parametrów (waga, wartość przesyłki) określają swoją cenę.

2. Korzyści z korzystania z modułu dostawy na odległość

Wdrożenie we własny sklep modułu dostawy na odległość jest w stanie przynieść całe mnóstwo korzyści. Zarówno dla klienta docelowego, jak i dla Ciebie, właściciela sklepu. Te najistotniejsze prezentujemy poniżej.

  • Więcej konwersji – dzięki modułowi klienci będą w stanie realizować zamówienia bez Twojego udziału. Nie będziesz musiał zmuszać ich do oczekiwania na wycenę transportu. Od razu je złożą i opłacą, co nie da im czasu na zdecydowanie się na innego sprzedawcę lub rozmyślenie się.
  • Szybsza obsługa zamówień – dzięki modułowi dostawy na odległość zamówienia obsługiwane są szybciej. Klient nie musi czekać na ręczną wycenę dostawy. Jej koszt pozna od razu, bez Twojego udziału.
  • Automatyzm obliczeń – dzięki naszemu modułowi odległość obliczana jest w sposób w pełni automatyczny. Bazuje na tym, co wprowadzi klient w polu adresu docelowego.
  • Klarowność względem klienta – dzięki naszemu modułowi klient od razu będzie wiedział, ile będzie musiał zapłacić za dostawę. Dzięki temu nie będzie później zdenerwowany zbyt wysoką kwotą. Transparentność w tej kwestii można uznać za absolutną podstawę.

3. Funkcjonalności modułu

Doskonale wiemy, czego możesz oczekiwać po module dostawy na odległość. Jesteśmy w stanie się do tego dostosować. Opracujemy system szalenie funkcjonalny i po prostu sprawdzający się w akcji. Taki, który ułatwi Ci codzienne działanie. Zoptymalizuje i zautomatyzuje wiele procesów w jego obrębie. Pozwoli Ci prowadzić własny sklep w jeszcze efektywniejszy sposób. Na jakie funkcjonalności możesz liczyć w naszej integracji? Poniżej – te wybrane.

3.1. Interaktywna mapa dla klientów

Rdzeniem naszego modułu z perspektywy klienta jest interaktywna mapa. Mogą oni wybrać z niej swój punkt docelowy. Mowa o adresie, pod którym mają zostać dostarczone produkty. Zazwyczaj występuje ona wyłącznie w formie podglądowej. Klient zaś musi wpisać swój kod pocztowy. Mapa pokaże mu trasę, a cały moduł obliczy odległość ora zaproponuje cenę za usługę transportową (po ustalonych przez Ciebie parametrach).

Moduł mapy bazuje na Google Maps. Więcej na temat kosztów znajdziesz pod opisem funkcjonalności.

3.2. Cache dla adresów docelowych

Aby zminimalizować ilość płatnych zapytań do Google Maps, stworzyliśmy moduł pamięci podręcznej. Ten zapisuje koszty dostawy pod konkretny kod pocztowy. Dzięki temu przy kolejnym wpisaniu go nie będzie tworzył zapytania do Google Maps. Niezależnie od tego, czy kod wpisze ten sam klient, czy ktoś inny.

3.3. Możliwość tworzenia różnych adresów źródłowych

W naszym systemie nie musisz wysyłać wszystkiego z jednego adresu. Dla każdej metody dostawy możesz zaproponować inny adres wysyłki. Dzięki temu będziesz mógł wysyłać czy to z siedziby swojego sklepu, czy też z magazynów.

3.4. Opcje dowolnego ustalania darmowej dostawy

Nasz moduł w świetny sposób pozwala Ci ustalić darmową dostawę. Może ona wyglądać w taki sposób:

  • darmowa dostawa dla wybranych kodów pocztowych, dokładnie ustalonych w panelu administracyjnym;
  • dostawa zależna od promienia odległości od adresu sklepu, a zatem możliwa do ustalenia chociażby w promieniu 30 kilometrów od miejsca wyjściowego;
  • darmowa dostawa dla określonej liczby pierwszych kilometrów – na przykład 30 pierwszych kilometrów darmowe, a później – według ustalonej przez siebie stawki.

3.5. Możliwość ustalenia stałej ceny pierwszych kilometrów

Jesteś u nas w stanie ustalić cenę za pierwsze kilometry. Oznacza to, że możesz ustalić cenę chociażby za 30 kilometrów od adresu wyjściowego, a dalej liczyć dodatkowe kilometry po standardowej stawce.

3.6. Obsługa różnych jednostek

W swoich obliczeniach możesz bazować na kilometrach lub milach – w zależności od Twoich potrzeb i upodobań.

3.7. Możliwość tworzenia różnych zakresów

Nasz moduł wspiera trzy rodzaje zakresów – wagowy, cenowy oraz odległościowy. Można im przypisywać konkretne opcje dostawy. Inną można więc przypisać zamówieniom o wadze całkowitej przekraczającej tonę. Inną zaś tym, których wartość przekracza 10 tysięcy złotych.

3.8. Obsługa zakupów jako gość

Nasz moduł pozwala tworzenie zamówień jako gość. Wspieramy przy tym opcję koszyka podzielonego na etapy, ale też tego zamieszczonego na pojedynczej stronie. Dostosujemy się tutaj do Twojego sklepu.

3.9. Możliwość ustalenia dowolnej ilości metod dostawy

Nasz moduł nie narzuca żadnych limitów w kontekście liczby dostępnych metod dostawy. Co ważne, każdej z nich można przypisać stawkę dla jednostkę odległości oraz zakresów (waga, cena, odległość), jakich ma ona dotyczyć.

3.9. Możliwość ustalenia maksymalnej odległości dostawy

Dzięki tej funkcjonalności możesz ustawić limit kilometrów (lub mil), w obrębie którego jesteś w stanie realizować wysyłkę.

3.10. Opcja ustalenia minimalnego i maksymalnego kosztu

Opcje te pozwolą ci ustalić koszt, który zostanie ustawiony na metodzie dostawy jeśli wynik obliczeń stawki i jednostki odległości wyniesie mniej lub więcej niż zostało to ustalone w opcjach.

4. Ceny i prowizje w module dostawa na odległość

Dostawa na odległość pozwala Ci ustalać indywidualne ceny dla konkretnych odległości. Koszt korzystania z modułu jest zerowy – przynajmniej jeśli chodzi o jego obsługę. Jedyną opłatą, którą musisz ponosić w tym przypadku będzie ta dla Google Maps API. System map od firmy Google pobiera opłatę za każde zapytanie w jego obrębie. Samo obliczanie dystansu w jego obrębie kosztuje. Jest to jednak Twój jedyny koszt.

Warto wiedzieć: jak już zostało wcześniej wspomnieliśmy maksymalnie zredukowaliśmy ilość zapytań do Google Maps. Wszystko za sprawą pamięci podręcznej. Zapisujemy w niej dotychczasowe zapytania. Jeden klient nie wygeneruje więc zbyt dużej ich ilości. Również inni posługujący się tym samym kodem pocztowym nie doprowadzą do skoku zapytań.

5. Integracja PrestaShop z dostawą na odległość

Nasza agencja interaktywna jest w stanie podjąć się realizacji modułu dostawy na odległość, który sprawdzi się w akcji. Gwarantujemy Ci dostarczenie rozwiązania idealnie dostosowanego do Twoich potrzeb. Funkcjonalnego i bezproblemowo funkcjonującego. Takiego, które będzie kompletne i którego nie będziesz już potrzebował rozwijać. Znamy się na rzeczy. Pracujemy w branży na tyle długo, że znamy jej potrzeby. Nasze doświadczenie chętnie przeniesiemy na inteligentny i pomagający w Twojej codziennej pracy moduł. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego sklepu, również zachęcamy do kontaktu. Przygotujemy dla Ciebie sklep idealnie dostosowany do tego, by zarabiać pieniądze. Już na start wyposażymy go we wszelkie niezbędne integracje. Również tę związaną z dostawą na odległość. Z nami możesz być pewny, że odniesiesz sukces. Gwarantujemy stworzenie sklepu funkcjonalnego, pięknie wyglądającego i współgrającego ze współczesnymi standardami na rynku. Takiego, który zostanie oparty na najpotężniejszej platformie e-commerce na rynku – PrestaShop.

Dodaj opinie page