Integracja DHL

Integracja DHL

Zintegrowanie własnego sklepu internetowego z kurierem jest jedną z tych rzeczy, które są w stanie znacząco wpłynąć na jego funkcjonowanie. Jednym z najpopularniejszych w Polsce przewoźników jest DHL (Integracja DHL). Na współpracę z nim decyduje się bardzo wielu właścicieli sklepów. Jeśli i Ty jesteś jedną z tych osób, musisz rozważyć integrację własnego sklepu z jego usługami. Dzięki niej wiele działań zautomatyzujesz. Wszystkie zaś uczynisz bardziej przystępnymi, bo dostępnymi z poziomu panelu administracyjnego PrestaShop.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest DHL?

DHL to wywodząca się z Niemiec firma transportowa, która jako jedna z nielicznych posiada międzynarodowy zasięg. Powstała w 1969 roku i od tego właśnie czasu działa nieprzerwanie na całym globie. Swoje główne centra logistyczne posiada w trzech obszarach świata. Jest też właścicielem jednej z największych linii lotniczych na świecie. Dziś większość udziałów w firmie (niegdyś w całości prywatnej) posiada Deutsche Post.

DHL jest operatorem niesamowicie rozpoznawalnym i znanym na całym świecie. Wzbudza zaufanie zarówno wśród sprzedawców, jak i klientów docelowych będących ich klientami.

2. Korzyści z korzystania z usług DHL

DHL to firma, która bardzo elastycznie podchodzi do swojej oferty. Możesz liczyć na to, że dostosowuje ją do Ciebie i potrzeb Twojego sklepu. Korzyści płynących z korzystania z tego właśnie przewoźnika jest całe mnóstwo. Poniżej prezentujemy te wybrane i najbardziej wartościowe.

  • Szeroka paleta opcji wysyłkowych – z perspektywy właściciela sklepu oraz klienta. Ten pierwszy może nadawać za pośrednictwem kuriera lub punktów DHL. Drugi z kolei może odbieracz paczki w ten sam sposób. Kurier może mu dostarczyć je pod drzwi lub do punktu odbioru.
  • Preferencyjne stawkiDHL działa z nastawieniem na indywidualnego klienta. Zawsze dostosowuje stawki do jego potrzeb, starając się dogadać. Wszystko zależy oczywiście od tego, ile się wysyła.
  • Możliwośc wysyłek międzynarodowych – DHL jako jeden z nielicznych swoje usługi świadczy niemal na terenie całego kraju. W związku z tym przy współpracy z nim można dokonywać ekspansji swojego sklepu na rynki zagraniczne. Jest też się w stanie obsługiwać Polaków przebywających poza granicami naszego kraju.
  • Dodatkowe rozwiązania logistyczne – DHL to nie tylko wysyłka paczek, ale też dokumentów czy całych palet. Sprawdza się doskonale chociażby w prowadzeniu sprzedaży hurtowej.
  • Doręczenie w następnym dniu roboczym. Korzystając z usług integracji DHL można śmiało przypuszczać, że paczka dotrze do klienta następnego dnia. Ma to duże znaczenie, bo pozwala właścicielowi budować z nim świetną relację.
  • Duża waga maksymalna – DHL świetnie radzi sobie również z cięższymi przesyłkami. O ile ich waga nie przekracza 31,5 kg, można je wysyłać na atrakcyjnych warunkach. Dzięki temu jest to przewoźnik skrojony z myślą o sklepach sprzedających cięższe przedmioty.

3. Funkcjonalności integracji

Integrując usługi DHL z własnym sklepem internetowym można mieć pewność, że pozyska się dostęp do systemu kompletnego. Takiego, który pozwoli zarządzać wszystkim z poziomu jednego panelu administracyjnego. Będzie tak wtedy, gdy sięgnie się po nasze usługi. Wykonujemy integracje na najwyższym poziomie. Poniżej prezentujemy kilka z tych funkcjonalności, na które można w nich liczyć.

3.1. Wszystkie opcje przesyłki w jednym pakiecie

Za pośrednictwem naszego narzędzia integracji DHL będziesz w stanie stworzyć wybrany przez siebie typ przesyłki. Niezależnie więc od tego, czy będziesz wysyłał koperty, paczki czy palety, zrobisz to z poziomu sklepu. Jeśli postawisz na nas nadasz też przesyłki w obrocie krajowym, do Unii Europejskiej oraz na cały świat. Będziesz też w stanie zaoferować swoim klientom możliwość odbioru w punktach. Tych DHL ma przeszło dwanaście tysięcy. Są nimi między innymi sklepy Żabka.

3.2. Ręczne dodawanie pojedynczych przesyłek

Obok każdego zamówienia będziesz miał opcję wygenerowania dla niego przesyłki. W kilka kliknięć wygenerujesz i wydrukujesz list przewozowy. Usprawni to Twoją obsługę każdego z zamówień.

Warto wiedzieć: za pośrednictwem naszego systemu będziesz też w stanie sprawdzić aktualny status konkretnej przesyłki. Wygodnie, szybko, bezpośrednio z panelu.

3.3. Masowe generowanie listów przewozowych

Jeżeli każdego dnia obsługujesz mnóstwo zamówień, z pewnością przyda Ci się opcja masowego ich obsługiwania. Jednym kliknięciem wygenerujesz dowolną ilość etykiet i utworzysz przesyłki w systemie. Dzięki temu nie będziesz nawet musiał wchodzić w szczegóły zamówienia.

Dodatkowo pozyskasz dostęp do filtrów pozwalających szybko przeglądać konkretne zamówienia. Możesz zatem wygenerować listy wyłącznie dla zamówień z określonym przewoźnikiem czy wybraną opcją płatności. Przyspieszymy Twoją pracę. Sprawimy, że lepiej będziesz zarządzał swoim czasem.

3.4. Wygodne szablony przesyłek

Dzięki naszemu systemowi integracji DHL samodzielnie ustawisz szablon przesyłki. Będzie on czymś powtarzalnym, a zarazem automatyzującym tworzenie takowej. Będziesz mógł ustawić automatyczne pobieranie kwoty pobrania. Ustawisz też wszystkie dodatkowe opcje. Za każdym razem będziesz mógł szybko je wczytać i wprowadzić w życie.

3.5. Wielopaczkowość

Dzięki naszemu systemowi łatwo wygenerujesz przesyłki w wielu paczkach. Będą one też logicznie ponumerowane. To przydatna opcja dla osób, które wysyłają klientów produkty w częściach czy z wielu osobnych miejsc. Etykiety zawsze będą wskazywać na to, która z paczek jest która.

Wiele paczek stworzysz dzięki nam szybko. W nieograniczonej ich ilości.

3.6. Panel do zamawiania kuriera

Za pośrednictwem naszego panelu, w bardzo szybki sposób zamówisz -kuriera po odbiór Twoich paczek. W zależności od wybranej przez siebie opcji współpracy z DHL, będziesz mógł zrobić to na dwa sposoby. Jednym z nich jest zamawianie na konkretny dzień lub czas. Drugim, przy umowie codziennego podjeżdżania kuriera do Twojego sklepu – generowanie specjalnego potwierdzenia nadania przesyłek.

Nasz system przypomni Ci o produktach, które jeszcze nie zostały odebrane. Dzięki temu unikniesz nieporozumień.

3.7. Funkcjonalna lista przesyłek

W naszym systemie masz dostęp do rozbudowanej listy przesyłek. Szybko przejrzysz wszystkie przesyłki i usuniesz te niepotrzebne. Wydrukujesz też etykiety. W razie potrzeby z kolei wszystko odpowiednio przefiltrujesz – tak, aby wyświetlić wyłącznie interesujące Cię rzeczy.

3.8. Szybkie drukowanie etykiet

Dzięki integracji DHL wydrukujesz etykiety w bardzo szybki sposób. Sam wybierzesz ich format oraz rodzaj. To wszystko zrobisz z wygodnego dla siebie miejsca.

3.9. Świetna obsługa punktów odbioru

Twoi klienci sami wybiorą interesujący ich punkt odbioru z mapy lub przy użyciu wyszukiwarki. Zadbamy o to, by ich wybór został zapamiętany. Za sprawa tego przy kolejncyh zamówieniach system zasugeruje ich ulubiony punkt.

Nasza integracja współpracuje z każdym systemem koszyku w Twoim sklepie PrestaShop. Będzie więc działać zarówno przy opcji standardowej, jak i przy jednostronicowym finalizowaniu zamówienia.

3.10. Wyświetlanie odpowiednich danych na koncie klienta

Dzięki naszej integracji DHL klient zobaczy numer śledzenia oraz wybrany przez siebie punkt odbioru w historii zamówień w swoim koncie.

3.11. Tworzenie profili nadawcy

Dzięki profilom nadawcy w naszej integracji powiążesz miejsca wysyłki z konkretnym szablonem. Dzięki temu będziesz mógł nadawać z wielu różnych miejsc (na przykład ze swojej siedziby i magazynu).

3.12. Sprawdzanie i zmiana statusów przesyłek

Status przesyłek w naszym systemie zmienia się w zależności od tego, co rzeczywiście się z nimi dzieje. Twój klient ma więc co do tego absoolutną pewność.

3.13. Informowanie klienta mailem o przesyłce

Klient otrzyma informację o numerze śledzenia bezpośrednio po jego przypisaniu. Wpłynie to dobrze na jego satysfakcję z zakupów.

4. Ceny i prowizje DHL

Jeżeli chodzi o cennik DHL, ten ustalany jest w sposób w pełni indywidualny, na podstawie wymagań i oczekiwań, ale i możliwości konkretnego klienta. Przesyłki w DHL są zawsze ubezpieczone, a do ubezpieczenia nie trzeba dopłacać. Indywidualną ofertę jest się w stanie poznać w zaledwie 2 godziny. Deklarowane dla klienta indywidualnego ceny to:

  • od 12,93 zł na terenie Polski;
  • od 47,15 zł na terenie całej Europy.

Oczywiście ostateczny koszt korzystania z usług DHL zależy od indywidualnych ustaleń.

5. Integracja Prestashop z kurierem DHL

Nasza firma opracowuje integracje z kurierem DHL na najwyższym poziomie. Wdrożymy w nich wszystko, czego mógłbyś potrzebować jako właściciel sklepu, ale i to, czego mogliby się spodziewać po tym Twoim klienci. Gwarantujemy Ci przy tym, że nie będziesz potrzebował żadnych innych rozwiązań.

Nie posiadasz jeszcze sklepu? Żaden problem. Skontaktuj się z nami, a z chęcią zaprojektujemy go dla Ciebie.

Dodaj opinie page