Integracja Apaczka

Integracja Apaczka

Jeżeli masz lub planujesz mieć własny sklep internetowy, musisz mieć świadomość co do tego, jak istotne jest oferowanie klientom odpowiednich form wysyłki. Jeśli nie mogłeś zdecydować się na jedną, a postanowiłeś postawić na usługi firmy apaczka, z pewnością będziesz chciał jak najlepiej je wykorzystać. My oferujemy Ci integrację Twojego sklepu z tymi usługami. Sprawimy, że wykorzystasz je w pełni, a wiele procesów w pełni zautomatyzujesz. Dla własnej wygody.

WYCEŃ INTEGRACJE

1. Czym jest apaczka?

Apaczka to firma, która powstała w 2009 roku i od tego czasu nieprzerwanie świadczy usługi pośrednicze. Na przestrzeni wielu lat działalności udało jej się nawiązać współpracę z wszystkimi czołowymi polskimi i zagranicznymi spedytorami. Sięgając po nią zyskuje się zatem dostęp do każdego z nich w ramach jednej umowy. Niesamowicie upraszcza to proces zarządzania wysyłkami. Sprawia też, że klienci mają wielkie pole do popisu jeżeli chodzi o opcję dostawy.

Apaczka to firma, która dostosowuje się do potrzeb konkretnych klientów. Jeżeli już nawiązałeś umowę z wybranym kurierem, nie ma problemu. Będziesz mógł zaimportować ją do systemu i wysyłać po dogadanych przez siebie w jej ramach stawkach. Zachowasz przy tym spójność całego systemu.

2. Korzyści z korzystania z usług apaczki

Decydując się na współpracę z firmą apaczka jesteś w stanie zagwarantować sobie mnóstwo korzyści. Wiele spośród nich odczujesz sam, a dużą ich część zobaczą również i Twoi klienci. Poniżej wypisujemy kilka z nich.

  • Dostęp do wielu kurierów jednocześnie – tylko za pośrednictwem apaczka jesteś w stanie zaoferować swoim klientom dostęp do tak wielu przewoźników. Wybiorą dokładnie tego, który najbardziej im pasuje. Ty zaś nie będziesz musiał podpisywać umowy z żadnym z nich. Jest to opcjonalne.
  • Szerokie możliwości wysyłki – apaczka wspiera wiele możliwości wysyłki. Przesyłka może być krajowa i międzynarodowa. Może być zwykłą paczką o niewielkich gabarytach, albo też ładunkiem niestandardowym. Wysyłać możesz hurtowo i paletowo.
  • Duża swoboda dla klientów – ci sami zadecydują, z jakiej z wielu opcji dostawy skorzystają. Dla Ciebie niewiele to zmieni, gdyż utworzysz ich przesyłkę w dokładnie taki sam sposób.
  • Indywidualna opieka handlowa – apaczka z chęcią pomaga swoim partnerom. Niezależnie od tego, o co będzie chodziło, będziesz w stanie skontaktować się z pomocą techniczną i poprosić o pomoc.
  • Przesyłki krajowe i międzynarodowe – apaczka stanowi jedną z opcji pomagających w ekspansji na rynki zagraniczne. Dzięki niej masz dostęp do wielu opcji przesyłki międzynarodowej. Możesz też obsługiwać Polaków niemieszkających w kraju.

3. Funkcjonalności integracji

Jesteśmy w stanie opracować szalenie funkcjonalną integrację z panelem apaczka. Dzięki niej wszystkim będziesz mógł zarządzać z poziomu panelu administracyjnego we własnym sklepie. Z pewnością bardzo ułatwi to Twoje codzienne działania w ramach zarządzania wysyłkami. Poniżej wypisujemy te funkcjonalności, które są najistotniejsze, a które z pewnością docenisz „w akcji”.

3.1. Tworzenie pojedynczych przesyłek z panelu

W panelu administracyjnym Twojego sklepu szybko nadasz dowolną przesyłkę. Wystarczy, że wejdziesz w podgląd konkretnego zamówienia i skorzystasz z dostępnej w tym miejscu opcji. Dokładnie w tym samym miejscu podejrzysz status swojej wysyłki, gdy już ją stworzysz.

Wysłana przesyłka zostanie automatycznie zaimportowana do systemu apaczka, który w dalszej kolejności zajmie się jej przetwarzaniem.

3.2. Masowe tworzenie przesyłek

Dzięki naszemu systemowi w szybki sposób wygenerujesz przesyłki dla nieograniczonej ilości zamówień w tym samym momencie. Dzięki temu będziesz mógł robić to raz lub kilka razy dziennie. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Nie będziesz bowiem musiał tworzyć przesyłki dla każdego zamówienia z osobna. Masowe tworzenie przesyłek dostępne będzie na liście wszystkich zamówień. Oczywiście wszystkie przesyłki wysyłane masowo będą opatrzone danymi odbiorców zaimportowanymi z Twojego sklepu.

3.3. Świetna i darmowa mapa punktów dostawy

Nasza integracja gwarantuje Twoim klientom możliwość wyboru dowolnego preferowanego przez nich punktu odbioru z intraktywnej mapy. Co ważne, pozwala ona na filtrowanie pokazywanych wyników. Klient sam ustali, których kurierów chciałby pokazać. Za pośrednictwem wbudowanej wyszukiwarki znajdzie własny adres i pokaże wszystkie opcje niedalekie właśnie jemu. Mapa działa bardzo szybko i doskonale demonstruje zasięg apaczka.

Co ważne, mapa dostępna w naszej integracji jest w pełni darmowa. W przeciwieństwie do tej od Google Maps, nie trzeba płacić za każde zapytanie w jej obrębie. Znacząco wpływa to na

3.4. Wycena przesyłki przed nadaniem

Jeszcze zanim utworzysz przesyłkę poznasz jej koszt. Dzięki temu będziesz miał pełną transparentność właśnie pod względem ceny, jaką będziesz musiał zapłacić za całość. Koszt obliczany jest na podstawie wielu czynników, w tym między innymi wymiarów i wagi przesyłki oraz ilości przesyłanych produktów jednocześnie. Pokazywany jest w sposób dynamiczny.

3.5. Wygodna lista przesyłek

Za pośrednictwem przygotowanej przez nas listy wszystkich Twoich przesyłek będziesz mógł ocenić, ile z nich wysyłasz dziennie. Przejrzysz też szczegóły każdej z nich. W razie czego zaś anulujesz tę stworzoną omylnie. Lista przesyłek aktualizowana jest w sposób automatyczny. Możesz zaimporotować ją do systemu apaczka. Co ważne, przefiltrujesz ją dokładnie w taki sposób, jaki uznasz za przydatny dla siebie.

3.6. Możliwość tworzenia szablonów przesyłki

Nasz system pozwoli Ci tworzyć szablony przesyłki. Dzięki nich unikniesz wielokrotnego wypełniania formularza w dokładnie taki sam sposób. Szablony mogą zawierać wszystko, co jest istotne w wysyłkach. Stworzysz więc kilka najpopularniejszych opcji względem wagi i rozmiaru opakowania. Dopasujesz też wybrane z nich do konkretnych przewoźników. Słowem: będziesz miał w tym olbrzymią swobodę.

3.7. Automatyczna zmiana statusu zamówienia i przesyłki

Stworzony przez nas system automatycznie zmieni status zamówienia w obrębie Twojego sklepu internetowego. Po wysłanej przesyłce zostanie odpowiednio oznaczony. Podobnie zresztą jak po jej otrzymaniu przez klienta.

3.8. Dane na temat punktu w historii zamówień

Twoi klienci będą w stanie podejrzeć wybraną przez siebie opcję przesyłki w panelu administracyjnym. Dzięki temu nie zapomną, gdzie ją zamawiali i z którego kuriera korzystali. Nie będą musieli zgłaszać się do Ciebie po taką informację. Wszystko zobaczą po zalogowaniu się do Twojego sklepu.

4. Ceny i prowizje w apaczka

Apaczka jest firmą, która chwali się najniższymi cenami przesyłek na rynku. Wiele u niej zależy od tego, w jaki sposób się z nią dogada. Ceny w jej obrębie kształtować się mogą następująco:

  • od 8,50 zł netto za standardową paczkę;
  • już od 8,50 zł netto za list;
  • od 100 zł netto za paletę;
  • od 75 zł netto za półpaletę.

Dokładne ceny zależą oczywiście od indywidualnej umowy oraz konkretnego przewoźnika. Z wieloma przewoźnikami można nawiązać indywidualne umowy i przenieść je do apaczka. To z koeli jest w stanie zagwarantować jeszcze lepsze warunki wysyłki.

5. Integracja PrestaShop z apaczka

Nasza firma zajmuje się przygotowaniem profesjonalnych integracji sklepów opartych na platformie PrestaShop z systemem apaczka. Dzięki nam jesteś w stanie pozyskać rozwiązanie, które będzie kompletne i kompleksowe. Nie będziesz potrzebował żadnego innego do zarządzania wysyłkami we własnym sklepie. Znamy się na rzeczy. Nasze doświadczenie przekładamy w sprawnie działające systemy. Takie, które rzeczywiście ułatwiają codzienną pracę. Zautomatyzujemy to, co się da, a zoptymalizujemy całą resztę. Tak, aby pracowało Ci się znacznie lepiej.

Nie masz jeszcze swojego sklepu internetowego? Chcesz go założyć i wyposażyć go we wszelkie niezbędne integracje (apaczka działa świetnie chociażby z integracją z Allegro)? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z naszego konfiguratora. Zapoznamy się z Twoim pomysłem i przygotujemy dla Ciebie rozwiązanie idealne. Takie, które zapewni Ci zarobek i możliwość spełniania Twoich marzeń w sektorze e-commerce. Skorzystaj z naszego doświadczenia, a w razie potrzeby przejrzyj nasze dotychczasowe realizacje.

Dodaj opinie page