Wykonawca strony internetowej bądź sklepu online – czym kierować się przy wyborze?

Stworzenie prostej strony internetowej nie jest de facto w dzisiejszych czasach niczym bardzo trudnym. Wystarczy wyszukać jeden z popularnych kreatorów, zapłacić abonament, dodać treści i voilà! Otrzymujemy stronę internetową taką, jak każda inna. Jednak wielu z tych „twórców” się tym nie przejmuje, nie wiedząc, że są to jedynie pieniądze wyrzucone w przysłowiowe „błoto”. Trwający XXI wiek, to wiek rozwijającej się technologii, który wymaga od przedsiębiorców czegoś ponadprzeciętnego, czegoś nadzwyczajnego… czegoś wyjątkowego! Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że wyróżnienie się na tle konkurencji nie jest proste. Wymaga dobrze przemyślanej strategii, nakładu pracy i czasu. Tu przyda się pomoc profesjonalnej agencji interaktywnej.

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej

Jedną z płaszczyzn takiej samoprezentacji i działań konkurencyjnych jest właśnie strona internetowa, blog czy inna forma wizerunku w Internecie. Według statystyk z minionego roku, około 67% populacji Polski na co dzień korzysta z zasobów Internetu, generując w ciągu doby miliardy zapytań. Większość informacji, w tym opinii o firmach czy produktach, pozyskiwanych jest aktualnie przez konsumentów właśnie w Internecie. Nie jest więc już tak łatwo, wyróżnić się na tle konkurencji, zdobywając aprobatę w oczach potencjalnego klienta. Trzeba stale rozwijać się i dostosowywać do oczekiwań i potrzeb swojej grupy docelowej. Jednym z kluczowych oczekiwań jest niezaprzeczalnie nowoczesność i wysoki standard przedsiębiorstwa. I właśnie w tym miejscu powinno zrodzić się u Państwa pytanie – jak jest postrzegany przez klientów wizerunek mojej firmy w Internecie?

Jeśli stawiają Państwo na rozwój swojego przedsiębiorstwa, na pewno zechcą Państwo zlecić stworzenie identyfikacji wizualnej. Tu niezbędna jest profesjonalna agencja interaktywna.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy?
Czym powinien reprezentować się dobry wykonawca strony internetowej? 

Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania!

1. Jakość wykonania witryny internetowej

Witryna każdej firmy jest niezaprzeczalnie jej wizytówką, dlatego warto spojrzeć na jakość stworzonej strony internetowej firmy, którą planujemy wybrać na wykonawcę. Jeśli jest ona przeciętna, wykorzystująca wciąż wieloletnie, stare technologie, możemy spodziewać się podobnego efektu podczas wykonywania naszego zlecenia. Ponadto, warto przeglądnąć również portfolio danej agencji interaktywnej i zapoznać się z poziomem i stopniem zaawansowania wykonywanych przez nich projektów.

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej

Warto pamiętać, że witryna internetowa jest często pierwszym miejscem interakcji potencjalnego klienta z firmą. Powinna być czytelna, nietuzinkowa oraz nowoczesna, dostosowana do danej branży. I właśnie tego powinni Państwo oczekiwać od potencjalnego wykonawcy!

2. Referencje i opinie 

Niezaprzeczalnie, jedyną wiarygodną opinią o firmie jest ta, złożona przez jej dotychczasowego kontrahenta. Rzetelna i uczciwa agencja interaktywna, to podstawa do udanej współpracy. Warto więc przed dokonaniem wyboru, zapoznać się z opiniami klientów zamieszczonymi na profilu Google agencji interaktywnej oraz na portalach społecznościowych, czy forach. Bardzo dobrym pomysłem jest również kontakt telefoniczny z jedną z firm będącą dotychczasowym kontrahentem naszego potencjalnego wykonawcy strony internetowej (np. z portfolio), w celu uzyskania informacji dotyczących jego osobistych odczuć dotyczących współpracy przy tworzeniu strony internetowej.

3. Jakość kontaktu

Podstawą do udanej współpracy, szczególnie jeśli mowa o wspólnym projekcie, jest dobra jakość kontaktu. Jeśli firma nie ma czasu odpisać na maila, ani odebrać telefonu, a na kontakt zwrotny musimy czekać cały dzień lub więcej, to zdecydowanie lepiej poszukać dalej. Nawet przy dużym nakładzie pracy, powinien znaleźć się ktoś kto znajdzie dla Państwa czas i rozwieje wątpliwości. Dobry wykonawca strony internetowej ma szacunek do każdego klienta!

agencja interaktywna

Warto również poświęcić chwilę czasu, aby dowiedzieć się jak w danej agencji przebiega współpraca. Czy praktykowany jest jakiś harmonogram prac, czy będziemy informowani o kolejnych fazach projektu. Odpowiedni przepływ informacji to podstawa udanej współpracy!

4. Zakres oferowanych w ramach zlecenia usług

W wielu przypadkach agencja interaktywna, swoją ofertę dotyczącą tworzenia stron internetowych, ogranicza jedynie do zakodowania witryny według określonego schematu i umieszczenia zawartości na stronie. Warto więc zwrócić uwagę na to, co otrzymamy w ramach zapłaconej kwoty. Profesjonalny twórca stron, oprócz stworzenia samej witryny, zaoferuje również kilka poprawek, czy szkolenie z użytkowania strony, co jest bardzo istotne w późniejszym czasie. Rzetelny wykonawca strony internetowej czy sklepu, zapewni również gwarancję i wsparcie techniczne w ramach swojego projektu.

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej,

5. Cena

Ostatni, bo nie najważniejszy punkt. Zdecydowanie nie warto nabić się w butelkę, przepłacając krocie, za prostą stronę internetową czy inną witrynę. Nie należy jednak również, przyjmować ceny jako głównego ogranicznika przy wyborze kontrahenta. Niejednokrotnie wykonawcy projektów wycenianych na 100 czy 600 zł, znikali bez śladu po otrzymaniu zaliczki. Czasem też, tworzyli strony, które działały wręcz odstraszająco na klientów.  Są to pieniądze wyrzucone w błoto, które nie niosą za sobą żadnych korzyści, nie mówiąc już o stratach które za sobą ciągną…

Oszczędzanie na identyfikacji wizualnej firmy, nie jest warte straconego czasu, nerwów czy klientów. Wybierając wykonawcę, warto przeanalizować najpierw pierwsze cztery płaszczyzny, zostawiając cenę jako element ewentualnej negocjacji. Uczciwa agencja interaktywna, zna cenę swoich usług, stawiając na jakość i zadowolenie, nie oszukując i naciągając przy tym swoich kontrahentów.

Podsumowując, stając przed trudnym momentem podjęcia decyzji warto zapamiętać jedną, podstawową kwestię, otóż:

“Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”

Życzymy więc samych sukcesów i podejmowania jak najlepszych decyzji !